Reklama

Lupenka

lupka (St, 9. 6. 2004 - 20:06)

Lupenku mám po celém těle a přesto si klidně vezmu tílko a šortky a jdu do města. Setkávám se s různými lidmi, těch, kteří se mě štítí, těch si nevšímám, a s těma druhýma, co dělají, že nic nevidí si pokecám. Seznamuji se velice lehce, nejsem přece prašivá, a na vzhledu přece nezáleží. Sluníčko mi vadí, dost mě zhoršuje a přesto se opaluji. A ptám se, čím se mažete při opalování? Já nyní používám dětský opalovací krém č.20, ale asi to nebude ono. Napíšete mi vaše zkušenosti? Třítýdenní kůra v nemocnici, kde mi to docela zmizelo vydržela letos celých 14 dní! Úspěch! V září jedu do lázní, ty mi pomůžou na tři měsíce. Už se těším. Pozdravuji všechny a vzkazuji, nestyďte se za lupenku a jdem do plavek.

ÁJA (St, 9. 6. 2004 - 15:06)

Je to fakt hrozný, ale nezoufej. Já zkouším kde co a tak jak uvidím nějaké výsledky dám určitě vědět. Taky jsem se objednala k homeopatičce, ale má volno až za měsíc. Dám vědět co ona na to řekne a jestli pomůže.Trisho člověk je krásný uvnitř, ne navenek, krása je pomíjivá.I když s psychikou to cloumá, to vím i já, přesto se musíme vschopit a jít dál a myslet na něco hezkého, nebo si aspoň pustit písničky, které nám uděkají dobře na duši (to aspoň dělám já). Mám 5 letou holčičku, která když se se mnou mazlívá, tak říká "maminko ty jsi taková hladoučká". Je to paradox, ale ona to nevnímá jako vadu na kráse, protože lásku si projevujeme srdcem a ne svým vzhledem. A děti jsou přece bezprostřední a řeknou hned co si myslí. Tak nezoufej a snaž se alespoň trochu odreagovat. Prý je to hlavně o té psychice. Ono se to radí a říká lehko, horší jsou výsledky, ale snad to půjde třeba že jen pomalu zase přece k lepšímu. Žijeme a to je hlavní. Hlavu vzhůru.

Petr (St, 9. 6. 2004 - 15:06)

Ja mel take problemy s lupenkou ve vlasech. Mel jsem loziska od velikosti petikoruny az po takovy velky "rizky" vzadu na hlave. Mazal jsem to nejakejma humusama ale moc to nepomahalo navic se stejne vsechno zachytilo ve vlasech, no pruda. Mastny vlasy, ktery nesly ani umejt. Oholil jsem si hlavu aby se ty leky alespon k tem flekum dostali. Vypadal jsem hrozne to je jasny ale ty strupy uz nebyli tak tlusty, znate to. Vypadalo to lip a lip. Hodne mi pomaha slunicko. Nejlepsi je to jarni jak na to kuze neni pres zimu zvykla. to si hlavku klidne spalim a kuze se oloupe i s malyma flickama co tam jeste mam a nejakou dobu je klid.Slunicko leci - lekar uzdravuje :-)

trisha (St, 9. 6. 2004 - 15:06)

Já bych brala lupenku na těle, s tou se jakžtakž dokážu smířit, ale já jsem na tom strašně s hlavou. Je to skoro nadlidské úsilí vypadat jako normální člověk, mám na hlavě takový kamenný betonový krunýř, takže se ani nemůžu třeba zaklonit a podívat na strop, jak to tahá a bolí, z hlavy mám tu depresi, tělo beru okrajově.

trisha (St, 9. 6. 2004 - 14:06)

Pro Petra a Áju.Jste moc hodní, díky. Pro Petra:kéž by to bylo tak jednoduché.Vidíš, já bych brala jakoukoli vnitřní nemoc místo lupenky, a není to rouhání, možná už jsem paranoidní nebo opravdu v depresi, ale závidím i lidem s holema a každému stylem "ten se má, má hezkou kůži a nikdo se ho nemůže štítit".Asi blbnu, ale je to strašně těžké.

Petr (St, 9. 6. 2004 - 10:06)

Plne souhlasim s Ajou. Hlavne ze mame ruce a nohy a jsme relativne zdravi. Nevim jak vam ale az na lupenku zadne problemy nemam co se tyce ostatnich nemoci. Asi mame vybrano a jestli bych si mel vybrat mezi nejakou formou invalidity nebo lupenkou tak beru lupenku vsema deseti.Co se tyka seznamovani, proc se nepokusit seznamit tady mezi temi co o tobe vedi ze lupenku mas a sami s ni bojuji? Urcite je tu nekdo opacneho pohlavi, ktereho trapi stejna vec jako tebe a tyky by chtel nekoho mit. Tak sup sup do toho :-)

ája (Út, 8. 6. 2004 - 15:06)

A ještě vzkaz pro Trishu.Když má přijít to pravé, tak to přijde ať máš lupenku nebo ne. Já když mám fakt blbou náladu, tak si koupím něco hezkého na sebe nebo pro sebe. Třeba nějakou maličkost a trochu si to sebevědomí zvednu. A když se budeš chtít vypovídat tak napiš. Já si to určitě přečtu a odepíšu. Nejsi na to sama.

ája (Út, 8. 6. 2004 - 15:06)

Já teď zkouším přípravky Bio-delta (koupel) a Bio-gama(mast). Už je o nich také zmínka v předchozích příspěvcích a musím říct, že po první 5-tidenní kůře se ložiska ustálila a nejsou tak podeschlá. Ale jak to bude pokračovat ... no uvidím, dám určitě vědět. Taky se snažím nějak čistit organismus. Lehká strava (i když nemám moc pevnou vůli), piji čistící čaje, no co kdo poradí. Taky to prý chce čistit játra a tak zkouším bylinný koncentrát ostopestřce mariánského. Rozhodně se to zatím nehorší. Vzkaz všem, určitě je nám všem s blížícím se sluníčkem a hlavně s odkládáním svršků dost mizerně. Když mám "depku" (je mi 30let), tak si říkám mám zdravé dítě, najím se sama, obsloužím se sama, slyším, vidím, mluvím... prostě jsou na tom lidé daleko hůř. A mám kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi a já je. A taky jsem ráda, že jsem našla tyhle stránka a nejsem v tom sama. Ještě jednou díky moc.

trisha (Út, 8. 6. 2004 - 15:06)

Ájo, k tomu "vyžrání", to nezpůsobila mast, ony bílé flíčky zůsstávají, i když se ložiska odhojí sama bez jakékoli kortikoidní masti.Já mám lupenku také druhým rokem a naprosto mi rozházela život. Už to nejsem já, hledám nějakou formu, jak si udržet někdejší sebevědomí, když na něj už "nemám nárok" myslím co se týče vztahů a seznamování ... je to moc složité a rozumím ti.

ája (Čt, 3. 6. 2004 - 14:06)

Jsem ráda, že jsem našla tyhle stránky, s lupénkou bojuji teprve 2 rokem, ale s psychikou jsem na tom někdy jako po 20 letech trýzně. Kožní lékařka mi potvrdila diagnózu lupénky. Napsala mast Dermovate, ale pomohla jen na malá místa, navíc mi "vyžrala" pigmet, takže po ní zůstaly bílé flíčky. Když jsem se přestala mazat, tak se objevily znovu. Zkusila jsem moře a sluníčko na Djerbě. Na malé místa pomohlo, ale mám velké rudé fleky na loktech a na nohám a těch se nemůžu zbavit. I když přece jen nemám na nich tak velké "strupy" jako dřívo. Doufám, že už se něco vynalezne co zabere, když se zkoumá DNA a složitější věci. Jinak díky moc za povzbudivá slova a rady.

Sylva (St, 2. 6. 2004 - 13:06)

ahoj, chci se podělit o radu léčitele pana Paseky, uveřejněnou v Regeneraci: 1 díl olivového oleje, l díl citrónové šťávy - mazat. Můj přítel má lupenku od svých 5 let a toho mu skutečně pomáhá. Navíc se to brzy vstřebá a není mastný. Přeji hodně úspěchů.

Sylva (St, 2. 6. 2004 - 13:06)

ahoj, chci se podělit o radu léčitele pana Paseky, uveřejněnou v Regeneraci: 1 díl olivového oleje, l díl citrónové šťávy - mazat. Můj přítel má lupenku od svých 5 let a toho mu skutečně pomáhá. Navíc se to brzy vstřebá a není mastný. Přeji hodně úspěchů.

Pavel (Út, 1. 6. 2004 - 19:06)

můžu se tě zeptat o jaký čaj jde?A jaké má složení?Děkuji

Monika (Po, 31. 5. 2004 - 20:05)

Ahoj všichni,mám lupenku 20 let a hodně mi pomohlo ,když mi vytrhli krční mandle.Doktor to zdůvodnil tím.,že prý jsou zdrojem infekce.Z 50% mi lupenka zmizela úplně.Kdo má problémy s opakovanými angínami,mohu doporučit.Už jste slyšeli o té plísni Pythium ?Vyzkoušel to někdo?

Giri (Po, 31. 5. 2004 - 14:05)

nova metoda pri lecbe lupenky,akne,neudermitida, je pomoci ryb gerra rufa.v cechach jeste neco takoveho neexistuje,ale v zahranici se tato metoda osvedcila a slavila podivuhodne uspechi.ja sama jsem byla svedkem teto procedury a jsem presvedcena ze se stav vyrazne zlepsi.ja mam v umyslu tuto terapii zavest u nas.

olga (Pá, 28. 5. 2004 - 18:05)

Ahoj lidi,koukám,že tu vládne pohoda a to je fain. Igore,nic si z toho nedělej,musíš pochopit,že nás lupenkáře každý flíček,štípanec či pupínek náležitě pobaví,protože naše zubožené tělesné schránky jsou zasaženy leckdy "strupem" nejhorším. Proto ta pro laika lehce nepochopitelná nadsázka a černý humor. Pro Kačku: Co je to za kouzelné bylinky,které vyčistí tvou sestru?

Marta (Pá, 28. 5. 2004 - 14:05)

Igore, ja bych mohla pripojit jeste k tem dobrakum co ti pisou ze mas mozna aids, ale ber nas s rezervou, my lupenkari si musime delat srandu jinak by to asi neslo.. kurdeje nemas, svrab ani aids taky ne! Bud v pohode, dobrou naladu, hodne slunickav dusi !!!!Marta

Kačka (Pá, 28. 5. 2004 - 11:05)

Nečetla jsem minulé příspěvky, ale chtěla bych se zeptat, zda jste v případě lehčí formy lupenky vyzkoušeli na její zmírnění (příznaků) pročišťující čaje. Sestře se lupénka objevila před dvěma lety (v sedmnácti) a po měsíční kůře s čaji na pročištění organismu - popř.krve (pětkrát denně - musíte se tím uplně prolít) jí to zmizelo a od té doby, kdykoli to vypadá na recidivu, nasadíme kůru a za pár dní dobrý. Fakt to je uplnej zázrak,ale za ty dva roky se ještě nestalo, že by to nezabralo. Jasně, že to nebude fungovat na kdekoho, ale třeba to někomu zabere.Stojí to za zkoušku

Petr (Pá, 28. 5. 2004 - 10:05)

nebo svrab

trisha (Čt, 27. 5. 2004 - 16:05)

možno máš kurděje :o)))))))))))))))))))

Reklama

Přidat komentář