Reklama

Lupenka

ája (St, 16. 6. 2004 - 14:06)

Trisha má úplnou pravdu. Já jak jsem již psala bojuji 2 roky a nehodlám to vzdát. Říkám si, když jsem to neměla až do teď tak se toho musím přece zbavit. Nikdo v rodině to nemá a tak proč já! Kde se to tak vzalo. Prostě nehodlám s tím žít až do smrti. Nejsem holka k zahození a tak takhle nehodlám vypadat napořád. Děkuji Vám všem za povzbudivá slova. A to že bojujete tak jako já. Díky moc.

Martin Sodomka (St, 16. 6. 2004 - 12:06)

I mne by zajimal kontakt na lidi s lupenkou, tato nemoc se u mne objevila az nyni a tak bych chtel vedet co nejvice... Prosim, ozvete se mi na muj e-mail: martin.sodomka"email.cz Dekuji.

trisha (St, 16. 6. 2004 - 12:06)

no, já myslím, že lidé zde, kteří s ní žijí už dlouhé roky (vždycky se mnou tak trochu trhne, když tu zazní "mám lepenku už 30 let" už jsou s ní smíření a tak zvaně se naučili s ní žít.Nejhorší jsou doby po prvovýsevu, protože člověk nevěří, nechce uvěřit, mozek se brání, že takhle už to zůstane jednou provždy, je to nějaká šoková reakce organismu, mysl se nedokáže smířit s tím, že už nikdy ten člověk nebude normálně hezký, že už nikdy nebude moct prostě večer padnout do postele a ráno vstát, učesat se a jí do práce a to třeba pár dní po sobě (pro nás, co trpí nejvíc s kšticí), takové věci prostě už nikdy nejsou možné.Já třeba mám pořád strach, co bych si počala, kdybych musela někam do nemocnice, nebo na nějaké dlouhodobější školení, co by se dělo, kdybych neměla možnost zbavit se každý druhý, třetí den těch himalájí na hlavě a vzhledu, že mám na hlavě zaschlou krupicovou kaši - jak mi nedávno řekla dcera, když se mi ona zaschlá krupicová kaše udělala sama od sebe přes noc na čele a já tak do práce opravdu jít nemohla.Je to absurdní a paradoxní, ale jakmile se člověk smíří s tím, že nikdy už to nebude jinak, že už prostě tohle bude napořád.Asi je důležité se s touto nemocí smířit, přimout ji a nechat přejít tu dobu, kdy pevně věříme, že tenhle zlý sen určitě zmizí a budeme jako dřív.

Jana/23/ (St, 16. 6. 2004 - 10:06)

Mily Petre ,chapu,ze asi nemuzes pochopit, ze je nekdo jiny nezli ty, ale budes muset pochopit, ze nekdo je trosicku na jine duchovni urovni. Ja neodsuzuju tebe, tak bud tak hodny a neosuzuj druhe.

trisha (Po, 14. 6. 2004 - 22:06)

:o))))))))))))

ája (Po, 14. 6. 2004 - 14:06)

Tak jsem z toho na rozpacích. K doktorce jsem se objednala, ale teď nevím. Byla jsem na jejich stránkách a je fakt, že s tím souhlasím, že si opravdu myslím, že velký podíl má na tom látková výměna. Že veškeré kožní problémy jsou zevnitř. U mě totiž lupínka začala právě před 2 roky po mimoděložním těhotenství, kdy lékař mě ujistil, že jsem "normálně" těhotná a po necelých 3 měsících mě manžel vezl v křečích do nemocnice. Praskl mi vejcovod a lékaři mi pak řekli "nemějte strach z dutiny břišní jsme vše odsáli". Pak stres honem do zaměstnání, jak to udělat s mojí 1. dcerkou se školkou, apod. Po roce, kdy jsem měla chycené jen lokty a kolena (a moc jsem si z toho nic nedělala) jsem v zimě prodělala 3 angíny a došlo k výsevu po celém těle a to i nejen drobné výsevy, ale i větší v průměru až 5 cm. A od té doby se s tím potýkám a nevím rady. Jsem opravdu ochotná vyzkoušet cokoliv co zabere. Jak jsem psala, že zkouším Biogama (mast) a Biodelta (koupel) jsem po 1 kůře a došlo k zlepšení. Teď se ale po týdnu od ukončení (jen se mažu) je to jakoby zase stejné. Jen se to nerozšiřuje. Tak uvidím. No a s tou lékařkou jsem opravdu na rozpacích.

Bůh (Po, 14. 6. 2004 - 13:06)

Co je Petře..

Petr (Po, 14. 6. 2004 - 13:06)

Boze muj

Jana/23/ (Po, 14. 6. 2004 - 10:06)

Ahoj,Mam lupenku uz od roku 1999. Samozrejme jsem vyzkousela vsechno, vcetne akupunktury, jako asi kazdy. Elocom mi sice pomohl,ale kdyz jsem ho prestala pouzivat, bylo to jeste horsi a slo to od niceho k nicemu.Ale ted ,co jsem odesla z posty, kde jsem pracovala,se stal takovy maly zazrak! Rika se, ze lupenka je z velke casti o psychice. A u mnoha lidi je to z cele casti. V breznu jsem zacala cist Knihu "Hovory s BOhem".A ta mi nejenom ze uplne zmenila zivot, ale i lupenka zacala odchazet!! Nyni asi mesic beru take xiao feng wan, a predtim jsem zkousela tez koloidni stribro. Jenze jsem presvedcena, ze to vse zacalo az teprve tehdy, kdyz jsem se diky teto knize, ve ktere jsem nasla samu sebe, zacali srovnavat sama se sebou, s okolim, harmonizovat. a taky pote co jsem odesla z posty, u ktere jsem byla cele ty dva roky nestastna a to hodne,jenze jsem mela strach odejit. ted zjistuju, ze to vubec neni o tom,ze musim delat praci, kterou nesnasim. Kazdy den si rikam

Jana Klohnová (Ne, 13. 6. 2004 - 20:06)

Syn 10let má lupenku v nehtech.Teď má ELOCOM,který trošku pomáhá.Má to lepší na prstech se starými ložisky,ale rozjíždí se mu to na dalších prstech. Má věčně všechno potrhané,při stříhání nehtů je to s pláčem,že ho to bolí a teď mu začala při stříhání z nehtu téct i krev.CO S TÍM??? Poradí mi někdo? Díky Jana

olga (Ne, 13. 6. 2004 - 20:06)

Ahoj všichni,po přečtení předchozích příspěvků jsem si opět uvědomila,že sem chodí bezva lidi! Ať už co se týká snahy pomoct jeden druhému a poradit sebemenší zlepšováček na tu "potvoru" nebo co se týče rad do života a vztahů atd. Myslím,že to byla Ája,která psala o její dcerce,která vidí svou maminku krásnou a nediví se flekům na kůži. Mám přesně tu samou zkušenost. Moji dva kluci (6 a 2) to vidí stejně. Taky musím říct,že velké procento na mojí psychické pohodě má manžel,který mi svým postojem,dotyky,láskou atd. už několik let jasně dává najevo,že mít zdravou kůži není všechno. Přeju všem,kteří jsou tu nezadaní,aby našli "svou druhou půlku" a přesto,že lupenku to nevyléčí,určitě to stavu věci přispěje. Mějte se fain a piště, co jste vyzkoušeli,co vám dělá dobře(teda myslím na lupenku :-) anebo naopak co vám vůbec neprospělo. Hodně sluníčka navch i uvnitř!

JURIS (Ne, 13. 6. 2004 - 13:06)

Ahoj VšemUž delší dobu sleduji tohle forum a tak jsem se rozhodl,že taky napíšu.Je mi 26,jsem z valašska a lupenku mám 3 roky.Nejvíce na loktech,na nohou a tak různě po těle..Asi jako většina z Vás jsem zkusil takřka vše,výměna léků a i doktorů.Když se mi objevila prvně ,byl jsem z ní zoufalý a nevěděl jak dál aby se jí zbavil.Začal jsem jezdit k moři,mazat se jako ďas,ale vždy když ustoupila,tak se brzy vrátila..a nejhorší to bylo v kštici..Kéž by se mě držely peníze jako ta lupenka :-)))Nejsem si jist zda pomáhá dieta,užívání vitamínu,nebo hladovka,ale vím co pomohlo mně:MURr Stuchlík,hodně sluníčka,i solárko je výborné a ELOCOM,ten mi zabírá na mou lupenku fantasticky..Dnes vím,že mě má věrná lupenka bude dál provázet životem..Nevzdávám se naděje,že se brzy objeví lék a my tohle forum budeme moci uzavřít..Vím,že to není lehké žít s ní,ale lidi zkuste se víc smát a brát vše trošku s nadhledem a legrací,jako já ,je to totiž vynikající lék.Všude na světe,tak i zde se najdou lidské hyeny,které se snaží vydělávat na nemocných lidech,kteří jsou ochotní za své vyléčení vynaložit nemalé fin.prostředky.A pokud tady někdo nabízí,jak čtu, vyléčení lupenky tím,že si donesete čistou termosku.....tak tomu se už musím smát..Raději si do té termosky nechte načepovat dobré pivčo :-))HODNĚ ZDARU PŘÍ LÉČBĚ

Lucka (Ne, 13. 6. 2004 - 00:06)

To jsi napsal hezky, Petře! Ájo, přečti si starší příspěvky a v panu Davidovi poznáš paní Artušovou.Vyhodíš peníze a budeš jen zklamaná z další věci, co nezabírá. Nuž každému co jeho jest, jen mi už začínají vadit lidi, co vydělávají na utrpení a naději druhých. Já vyrážím příští týden do lázní Smrdáky a směle doufám, že mám aspoň na léto pokoj. Trisho: k těm vztahům. Mám lupenku po celém těle, občas zaberou kortikoidy, ale to mi zase zůstanou bílé fleky a vypadám víc než srandovně. Je mi 23 a pár proplakaných nocí už mám taky za sebou.Přesto jsem nikdy neměla problémy se seznámit a prožila několik hezkých lásek. Teď mám asi 3 měsíce úžasný vztah s úžasným mužem, který mě miluje a přes mé protesty si vynucuje, že se mě na mých bolístkách bude dotýkat, protože je má rád a patří ke mně. Vidím, že mu to nevadí a stejně mu připadám strašně sexy, což je pro mě balzám na duši. Věř, že tohle není výjimka. Moc dobře vím, jak se cítíš, ale uzavírat se sama do sebe a ztrácet sebevědomí, to je nejlepší cesta jak od sebe odpuzovat druhé pohlaví. Ne tvoje kůže. Občas se mi osypává i obličej, takže se mi taky ani nechce mezi lidi, ale co? Jiný holky mají zase akné a taky ven chodí, ne? Hlavu vzhůru!!! Lucka

Petr (Pá, 11. 6. 2004 - 09:06)

To se pani doktorko neomlouvejte my uz vime ze cesky neumite, dokonce jste tu jednou psala, ze vas cesky psat nebavi :-) Ta vase voda z kohoutku v koupelne za 6000 nebo kolik se jeste prodava?

ája (Čt, 10. 6. 2004 - 17:06)

Davide dnes jsem zkoušela tam volat, ale nedovolala. Tak napiš víc, kolik to stojí, kdy je ordinační doba. atd. Díky moc.

ája (Čt, 10. 6. 2004 - 16:06)

Trisho, takových blbců je víc i mezi "zdravými", ale jsou postiženi na mozek. No jo příroda každého obdaří jinak. A tak se drž, já vyzkouším vše i tu lékařku, co je doporučena na www.psoriaza.com. Hned jsem tam dnes volala, ale nikdo to nebral, ale budu to zkoušet a určitě dám vědět.

trisha (Čt, 10. 6. 2004 - 13:06)

Ájo, ale já to všechno vím, já strašně bojuju a jsem už nesmírně pokorná. Jen ta útěcha, že někdo jiný je na tom hůř nikdy neměla v mém životě místa.Víš, kdybych měla rodinné zázemí, kdybych měla partnera a nebyla tak strašně sama, tak se s tou lupenkou smířím docela jinak, o tom nepochybuj.Jednou jsem si dala inzerát a kromě dvou ženatých psoriatiků se mi samozřejmě neozval nikdo. :o) Ženy jsou v tomhle přece jen jiné, vidí u partnera tu duši a manžela kvůli lupence neopustí.Oba mi psali, že se mi diví, že oni s tím umějí žít docela normálně a dobře a hledali milenky a netroufali si na "zdravé" ženy. Kdyby mi stálo za to, už jenom z titulu sounáležitosti s chorobou s nimi nějak diskutovat, tak bych jim bývala ráda napsala, že já kdybych měla partnera, zázemí a dost peněz na Mrtvé moře (jeden psal, že pokud tam pravidelně jezdím, že se možná i známe), tak mě taky nebude v životě tolik obtěžovat. :o)

david (Čt, 10. 6. 2004 - 11:06)

Rad bych se podelil o sve zkusenosti. Do CR sem se vratil pred 10 lety a zacal jsem trpet lupenkou. Ze zacatku byla loziska pouze na loktech a ve vlasech, pred dvema roky se zacala vyskytovat take na nohou atd. Veskere masticky me nepomohly. Pred sesti mesici jsem objevil na netu: http://www.psoriazum.com/Ted po prvni lecbe je lupenka temer pryc (trvala 3 mesice). Zacinam ted lecbu druhou. Dekuji pani MUDr. Jelena Artuchova, ktera lecbu provadi. Doufam ze po druhe lecbe zmizi lupenka uplne a kdyz ne tak i presto je to nejlepsi vysledek ktereho jsem kdy dosahl. Je nekdo kdo ma stejne zusenosti? Omlouvam se za pripadne gramaticke chyby, ale to zrejme neni ted podstatne.

Ales Volek (Čt, 10. 6. 2004 - 10:06)

Na lupénku mi pomáhá moře, nemyslím tím opalování, ale ranní koupání a vůbec pobyt u moře spojený s dýcháním mořského vzduch. Nejlépe ubytovaný ve stanu na mořském pobřeží.

Monda (St, 9. 6. 2004 - 21:06)

Ali, to jsi napsala moc pekne! Verim, ze se Ti podari tu lupenku prekonat.Mej se krasne!Srdecne zdraviMonda

Reklama

Přidat komentář