Reklama

Matky, které převychovávají syny na dívky

. (St, 2. 1. 2013 - 15:01)

.

. (St, 2. 1. 2013 - 15:01)

.

Martina T. (St, 2. 1. 2013 - 15:01)

Je docela zvláštní, že...Dobrý den Štěpáne, Zdeno a Olčo,
chci Vám všem poděkovat za Vaše podněty a děkuji, že jste jedni z mála slušných diskutujících, kteří se opravdu snaží pomoci dobře míněnými radami.
Co se týče synova zájmu o použité dívčí oblečení, tak je pravda, že by ho prý chtěl od několika konkrétních dívek, od spolužaček ze školy a z kroužku plavání. Chce ho prý proto, že když bude vědět, že ho už nějaká holka nosila, tak se bude víc cítit přímo jako ona. Nemusí být vysloveně prý špinavé, nebo zpocené, jen zkrátka už nošené od ní.
Také je pravda, že se snaží v poslední době mít vysloveně dívčí zájmy, přestože dříve mu to až tolik nic neříkalo. (nebo jsem si toho alespoň nevšimla)
Jak Štěpán psal, zkusila jsem ho zapojit více do domácích prací, když tedy chce být jako holka a kupodivu se vůbec nevzpíral, takže mi vydatně pomohl s předvánočním úklidem, pečením cukroví a dokonce i věšením prádla. Měl ale podmínku, že ho při tom obléknu jako děvče, takže jsem se rozhodla to tedy zkusit, od kolegyně z práce, která má o rok starší dceru, jsem si pro něj vypůjčila pár věcí včetně bot a vyhověla mu.
Netušila jsem, jakou obrovskou radost může pár dívčích hadříků udělat klukovi a motivovat ho třeba k mytí nádobí.
Je tedy pravda, že mám i trochu obavu, jak se to bude vyvíjet dál, protože před vánoci, když jsme byli nakupovat, tak se zastavil v hračkářství u panenek a ukazoval, kterou by chtěl koupit k vánocům a vzhledem k tomu, že samozřejmě byl normálně oblečený jako kluk, působilo to docela trapně a také jsem mu nic takového nekoupila.
Na jednu stranu mě to docela mrzelo, protože byl hodně smutný, ale zase na druhé si mysím, že není kam spěchat.
Když jsem s ním mluvila o tom, jestli by chtěl i na veřejnosti chodit jako holka, tak dost znejistěl a nakonec se mi svěřil, že by chtěl sice moc, ale nesměl by ho vidět nikdo známý, aby se mu nesmál. Taktéž i na plavání by chtěl radši nosit dívčí plavky, ale to samozřejmě taky nejde. Prý by chtěl být s kamarádkami jako holka, ale ne opravdová.

ven úchyle tady (St, 12. 12. 2012 - 19:12)

Omlouvám se všem slušným...ven úchyle tady není chat

ven úchyle tady není chat

ven úchyle tady není chat

.

..

!!! (St, 12. 12. 2012 - 16:12)

Omlouvám se všem slušným diskutujícím, to varování platilo pro toho kokota, co tady pořád zadělává prostor tím svým ven. Píše takhle i v jinejch tématech, takže si zadělává na pořádnej průser. Ven půjdeš ty, na to se spolehni zmrde!

!!! (St, 12. 12. 2012 - 16:12)

...Ty magore vymaštěnej, přestaň tady zadělávat tu diskusi těmi tvými kydy a táhni! Ber to jako varování, nebo si zjistím odkud píšeš a pak budeš mít hodně velký problémy.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

. (St, 12. 12. 2012 - 00:12)

.

ty seš ten sam (Út, 11. 12. 2012 - 21:12)

Je docela zvláštní, že...ven

ven.

ven,..

ven...

..

Štěpán (Út, 11. 12. 2012 - 19:12)

Dobrý den, děkuji za...Je docela zvláštní, že má zájem o použité oblečení. Bohužel to evokuje víc otázek než odpovědí. Na druhou stranu se zdá, že už má nějakou konkrétní představu, řekl vám, co se mu líbí, ale ještě neřekl proč. Určitě je na místě otázka, proč chce obnošené věci, v čem jsou podle něho lepší než nové? Zdůraznil bych, že holky vždy dávají přednost novému oblečení. Dále, jak se ptá Olča, chce šaty po nějaké konkrétní dívce? Nebo je mu to jedno, hlavně když budou nevyprané a načichlé potem? To už by byl fetišismus. Zásadní otázka však je, kdyby měl nějaké oblečení splňující jeho představy, co by s ním dělal? Chtěl by v něm chodit ven mezi ostatní? Cvičil by v dresu gymnastiku? Nebo má úplně jiné záměry? Současně bych se mu snažil vysvětlit, že žádné oblečení z něj holku neudělá, i kdyby se stavěl na hlavu. Pokud chce být jako holka, nabídněte mu, že vám třeba může pomoct s pečením cukroví nebo se věnovat jiným "dívčím" činnostem. Já jsem například v jeho věku rád vyšíval.

Jana (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

vypadněte úchyláci, nebo...Tak ty máš opravdu dost... :-D Jsi ostuda každé diskuze, nikdo tě tu nechce a nikdo o tebe nestojí, vzbuzuješ u mě jen pohrdavý úsměšek. Když si tak libuješ ve vyhánění, tak vypadni ven ty sám. Chybět nikomu nebudeš.

Jana (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

běž honit péro jinam ty...Jak vidím, tak v každé diskuzi se najdou idioti, kteří umějí jen urážet, místo aby přispěli nějakou konstruktivní myšlenkou,což je tvůj případ ty chudáčku, který se neumíš ani podepsat. Příspěvek Zdeny měl na rozdíl od tvého, hlavu a patu a připadá mi naprosto logický a rozumný. navíc ve spoustě věcí s ním souhlasím.

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

Milane,protože kluk je kluk...Skotové a Řekové chodí v sukni, a je to normální, a hlavně pohodlné v létě, když je 30-35 st.C.

Zdena (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Případ syna paní Martiny rozhodně není ojedinělý, v tom s paní Olčou naprosto souhlasím. Během své pětadvacetileté pedagogické praxe jsem se s podobnými, nebo stejnými případy setkala několikrát a můžu s naprostou jistotou říci, že všichni chlapci, kterých se to týkalo, byli vždy více, či méně nešťastní, a v drtivé většině případů se skutečně jednalo o jistý způsob úniku, ať již třeba z důvodů šikany, jak již Olča zmínila, nebo i problémů v rodině. A platilo to kupodivu i v případech, které měly i možný sexuální podtón, který může být v případu syna paní Martiny.
Radila bych jí, aby rozhodně se synem o této věci hodně mluvila, nic nevyčítala, či jinak naznačovala, že se jedná o cosi špatného, naopak je zde nutná absolutní důvěra, tolerance a pochopení. Možná by i pomohlo, kdyby syn paná Martiny měl kupříkladu kamarádku, které by se mohl svěřit a která by tuto jeho zálibu tolerovala, alespoň dle mých zkušeností to několikrát skutečně pomohlo.
Je také pravdou, že v poslední době jsou skutečně ve společnosti více protěžována děvčata na úkor chlapců, např. vychází mnoho časopisů určených výhradně děvčatům, v oblasti rozmanitosti nabídky hraček mi rovněž připadá, že větší důraz je kladen na dívky, atd.
Nevidím naprosto nic špatného, nebo odsouzeníhodného na situaci, kdy chlapec projeví zájem o nošení dívčích šatů, ovšem je bohužel nutné počítat s nepochopením společnosti i dětského kolektivu, na rozdíl od opačného případu, kdy děvčata nosí chlapecké oblečení, zajímají se o dříve čistě chlapecké činnosti.

Sabina (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Milane,protože kluk je kluk a holka je holka.Ty chodíš v sukni?

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 14:12)

Ty jseš ale idiot!!A proč? Napiš něco logického, a ne osobní útok!

! (Út, 11. 12. 2012 - 11:12)

Ty jseš ale idiot!!

Milan (Út, 11. 12. 2012 - 10:12)

Myslím, že každému chlapečkovi prospěje, když bude vychováván jako děvčátko.

Reklama

Přidat komentář