Reklama

3.odboj-máte v rodině postižené totalitním systémem?

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Falešná diplomacie

 

Zpět ještě k americké prezidentské volbě. Když vyhraje Donald Trump, už dopředu ohlásil, že pomoc USA pro Kyjev opadne. Bude výsledkem eskalace ze strany Ruska? Nebo s ohledem na to, co jste zmiňoval, na nějakou zásadnější eskalaci Rusové už zkrátka nemají kapacitu?
Myslím, že druhá část otázky je správná. Mluvila jste o ruském útoku na dětskou nemocnici, nemyslím si, že Rusové můžou být ještě agresivnější. Během války už došlo k útokům na ukrajinské dodávky elektřiny, vody, před rokem jsme měli útok na přehradu na Ukrajině. Míra agrese byla mimořádně vysoká.

 

Kontinuita podpory

Když jsme spolu mluvili na začátku roku, řekl jste: „Nemyslím si, že Spojené státy nebo Evropa dospěly do bodu, že by se vzdaly boje o Ukrajinu.“ To podle vás stále trvá? A vydrží to přesvědčení až do osvobození Ukrajiny?
Myslím, že to stále platí. Hlavní dějová linie obrovské podpory v mnoha oblastech zůstává. Nejzásadnější změnou od začátku války je změna mentality, kdy je Ukrajina vnímána jako součást evropského příběhu. Nyní to neplatí méně, než tomu bylo dříve. Naprosto pozoruhodná je ta kontinuita.

Ve Velké Británii proběhly volby, ve kterých konzervativci prohráli a labouristé vyhráli, a nemyslím si, že by se labouristé angažovali na Ukrajině méně. V Itálii máte Giorgiu Meloniovou, u níž se všichni obávali, že bude dost proruská – to se neprojevilo. Pokud jde o Francii a Marine Le Penovou a Národní frontu, také oni prošli umírněním ve vztahu k Rusku. AfD v Německu je velmi, velmi daleko od toho, aby byla součástí nějaké vládní koalice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Mírovou nezávislost musíte budovat na surovinové a pohoných hmot nezávislosti, viz. právě ty státy co jsou na USA nezávislé...musejí mít dobré zásoby hlavně té roby. 

Tudíž tyhle elektromibilita, to bude vždy závislé na mnoho surovinách a čipech a bez nich se už USA neobejdem.

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Pokr.:

 

"Pak bude ještě samozřejmě důležité, kdo vyhraje americké prezidentské volby, o tom už jsme se bavili. Ale Ukrajina bude vyprávět svůj vlastní příběh. Evropa bude vyprávět svůj vlastní příběh. Ne všechno se točí kolem USA.

Pokud bude zvolen Trump, tak možnost vstupu Ukrajiny do NATO je nulová. Neexistuje žádná možnost, že by duo Trump-Vance podpořilo vstup Ukrajiny do NATO. A navíc by samotné NATO mohlo začít vypadat jako úplně jiná organizace, než jaká byla před druhým Trumpovým mandátem, to je myslím jasné. Dá se předpokládat, že to docela vážně změní transatlantické vztahy.

Jaké požadavky to tedy klade na Ukrajinu a do jaké pozice to staví Evropu?
V tomhle ohledu jsem optimistický. Můžeme vyjít z toho, co se stalo za poslední dva a půl roku. Evropa udělala obrovský kus práce, aby Ukrajina zůstala suverénní a nezávislá, ne 100 procent Ukrajiny, ale více než 80 procent Ukrajiny je suverénní a nezávislé.

Bez ohledu na to, zda je Ukrajina členem EU, či nikoliv, a bez ohledu na to, zda je Ukrajina členem NATO, či nikoliv. Bude se jednat o rostoucí soubor vztahů. Vůbec nejsem pesimistický, pokud jde o obecnou trajektorii."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Climtatgate, není náhodou co Regangate a pomoc Contras v Nicaraguii clandestinaly proti lidové frontě nezávislosti na USA a kapitalismu vedené Danielem Ortegou skrz kšeft s Írán smugling a prachy výtěžek hulá hop zas zbraně a jejich plnění a výcvik k nim..o co jiného by taky mělo kdy jít...ehm...

Climna gate a ropa alias komodita patřící do jednoho velkéhoEuroasijského prostoru pravěké Pangeii z přesliček a plavuní zfermentovaných až do ropy, který by měla být inertní narozdíl od sirek ke všem politikám a jejich klikám 

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

O: climat gate, ROPA NÁM ZDRAŽÍ a MY JSME V P..RDELI!!!

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Dobrý text:

 

"Rusové nemůžou být agresivnější. Skutečný vojenský pokrok vidět není, hodnotí historik Kimmage

 

Útoky na civilní cíle, dodávky elektřiny, bomby mířící na dětskou nemocnici v Kyjevě. Výběr ruských ataků za posledních dva a půl roku invaze na Ukrajinu. Americký historik a exdiplomat Michael Kimmage v rozhovoru pro iROZHLAS.cz a Radiožurnál vysvětluje, čím si Rusové ospravedlňují své kroky. Zároveň upozorňuje: „Pokud Rusko nedokáže výrazným způsobem změnit dynamiku na bojišti, nevím, jak by mohlo vyhrát válku. K vítězství má velmi daleko.“

Rozhovor Praha 6:20 24. července 2024 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu 

 

Chtěla bych využít toho, že máte zkušenost z americké administrativy, konkrétně jste pracoval jako poradce prezidenta Baracka Obamy. Mohl byste pro začátek okomentovat, co znamená stažení Joe Bidena z prezidentské kandidatury? Pamatujete si ho z doby, kdy byl viceprezidentem?
Moje vzpomínky na viceprezidenta Bidena jsou poměrně praktického rázu. Pracoval na tématech spojených s Ukrajinou, aktivně se podílel na tvorbě zahraniční politiky, možná více než Kamala Harrisová pod vedením Joea Bidena jakožto prezidenta.

 

Z hlediska zahraniční politiky si myslím, že pro Bidena je kromě vítězství demokratů ve volbách důležité, aby byla zachována kontinuita v této oblasti. A to je bod, který bych zdůraznil, kontinuita od Obamy k Bidenovi v zahraniční politice, to je takový jeden klíčový bod, ale aby byla kontinuita od něj k jeho nástupkyni Harrisové.

 

 

 

 

 

 

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Jaký signál americká předvolební kampaň vysílá směrem k Ukrajině a Rusku?
Mezi demokraty a republikány je velmi silný kontrast. Nebylo to tak vždycky v každých volbách. Když se vrátíme do roku 2012, byl mezi kandidáty malý rozdíl, v podstatě mezi oběma stranami panovala poměrně značná shoda v zahraniční politice.

To se změnilo s nástupem Trumpa v roce 2016 a už tehdy byla Trumpova sdělení o Rusku velmi odlišná, na to navázal v roce 2020 a pokračuje to i v roce 2024. Co to navíc dramatizuje, je volba J. D. Vance jako viceprezidenta. On je republikánem v trumpovském stylu, velmi skeptickým ohledně Ukrajiny.

Naproti tomu si nemyslím, že je velký rozdíl mezi viceprezidentkou Harrisovou a prezidentem Bidenem, pokud jde o Ukrajinu a Rusko. Jde skutečně o pokračování v téže politice.

 

Ruské nezisky

Posuňme se od americké předvolební kampaně k dění na ukrajinské frontě. Jakou optikou posuzujete aktuální vývoj?
No, nebyl to snadný rok. Posledních 12 měsíců nebylo pro Ukrajinu snadných, protiofenzíva z léta 2023 nezaznamenala výrazné úspěchy. A myslím, že všichni mají obavy, jaká bude ukrajinská zima kvůli ruským útokům na civilní infrastrukturu. Potíže, které má Ukrajina se svou protivzdušnou obranou, představuje hlavní ukrajinskou výzvu. Plus se vznáší otázka, zda by mohla Ukrajina znovu přejít do ofenzívy, to vidím jako realistické v roce 2025 nebo 2026.

Ale co si myslím, že nám uniká – jak málo Rusko letos v létě postoupilo. Změnilo bojovou linii jen o pár centimetrů nebo kilometrů. Ve skutečnosti vojensky nedosáhli ničeho. Když se podíváte na ruské akce za posledních 12 měsíců, je to Bachmut a Avdijivka, kterých se Rusko zmocnilo. Ale Ukrajina má tisíce takových Bachmutů a tisíce Avdijivek.

 

 

 

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Pokud Rusko nedokáže nějakým výrazným způsobem změnit dynamiku na bojišti, tak nevím, jak by mohlo vyhrát válku. K vítězství má totiž velmi daleko.

 

Ale přesto dokáže provádět masivní útoky. Jsou to dva týdny, co ruské rakety dopadly na dětskou nemocnici v Kyjevě…
Chtěl bych jenom rozlišit dvě věci. Schopnost Ruska způsobovat destrukci, ta je možná stále velká. Ale schopnost Ruska dosáhnout něčeho, co by se dalo označit za skutečný vojenský pokrok? Tuto schopnost jsme za posledních 12 měsíců prostě neviděli.

 

Tragický útok na dětskou nemocnici v Kyjevě. ‚Ruský zločin je dobře zmapován,‘ popisuje kriminolog

Číst článek 

A myslíte si, že ty obrovské útoky a snaha vyobrazit Rusko, že koná, je jenom taktika, jak zakrýt skutečnost, že se mu vlastně nic zásadního nedaří získat?
Ano. Myslím, že bitva o světové veřejné mínění se v jistém smyslu odehrála před rokem, před dvěma lety – zkrátka na začátku války. Obraz Ruska na Ukrajině je samozřejmě hrozný. Obraz Ruska ve většině Evropy je hrozný a myslím, že to platí svým způsobem i ve Spojených státech.

Ale stejně tak zůstává pravdou, že v místech jako je Indie, velká část Blízkého východu, Afrika, Latinská Amerika, že tyto druhy zločinů, které Rusko páchá, až tak moc jejich pohled nemění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Privilegovaná zóna‘

V knize Kolize: Počátky války na Ukrajině a nová světová nestabilita (Collisions: The Origins of the War in Ukraine and the New Global Instability) se vracíte k tomu, proč vlastně Rusko vpadlo na Ukrajinu. Zamýšlíte se nad tím, kvůli čemu si Vladimir Putin myslí, že má na Ukrajinu nárok. Na co jste přišel?
Hlavním závěrem je kombinace dvou věcí. Začnu ruskými názory na bezpečnost v Evropě. Rusko se domnívá, že má něco, co by se dalo označit jako „privilegovaná zóna“, která sahá nikdo neví kam. Ale myslí se tím oblast zhruba od Pobaltí po Bělorusko, určitě je do toho zahrnuta Ukrajinu, Moldavsko a jižní Kavkaz. Rusko má dojem, že je tam legitimní dělat opravdu to, co si přeje, že je to zásadní pro ruskou národní bezpečnost a že pravidla jsou taková, která si Rusko může vyjednat nebo vytvořit samo.

 

To, co Rusko dělá na Ukrajině v tomto ohledu, je podobné tomu, co Rusko dělalo v Bělorusku, Gruzii a na dalších místech. Což je z našeho pohledu vměšování, ale z ruského pohledu je to ochrana jeho národní bezpečnosti.

Druhá polovina rovnice je jedinečná pro Ukrajinu. Je to pocit, že ukrajinský lid a ukrajinská země jsou nějakým způsobem ruské. A tak se s válkou vlastně neděje vytváření nové reality, ale pokračování staré reality, která se vrací do Sovětského svazu a do ruského impéria. Podle mého názoru tento projekt selhává, ale v Kremlu si to nemyslí. To nás přivádí k otázkám jazyka a kultury, geografie, historie, náboženství, ke všem těm věcem, o kterých Putin píše a mluví opravdu už léta. Ze strany Kremlu to není žádné tajemství.

Když tedy spojíte tyto dvě části, získáte v očích Kremlu velmi silný argument pro invazi na Ukrajinu, ale také pro to, aby se Rusko snažilo tuto válku vyhrát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Ale je to také otázka identity, že?
Ano.

 

Proto chci navázat na to, že jste už dříve opakovaně burcoval k tomu, aby Západ nehodnotil Rusy podle Putina, abychom „nezatracovali ruskou kulturu“. Sdílíte toto přesvědčení i po dvou a půl letech ruské agrese?
Řekl bych, že to, co jsem před chvílí popsal, je myšlení Kremlu. Nevím, nakolik je to obecně ruské smýšlení. Uvnitř Ruska existuje velmi malé protiválečné hnutí. Zdá se, že Putin zůstává populárním vůdcem. A určitě je pravda, že ten postoj k „privilegované zóně“ v Evropě, to není jenom o Kremlu. Tyto postoje jsou do jisté míry široce sdílené. Putin sice často špatně predikoval kroky Ukrajiny, ale správně odhadl zdroje své popularity nebo politické pozice v samotném Rusku.

 

 

Ukrajina v NATO a EU

Nebudu se vás ptát na predikce konce války na Ukrajině, jsem si vědomá, že do toho vstupuje spousta proměnných. Zajímá mě ale váš názor na to, co by mělo nastat pak – velmi očekávané je členství Ukrajiny v NATO a EU. Zabrání přičlenění k těmto organizacím možným pokusům „dalšího Putina“? Ochrání to Ukrajinu?
To je správná otázka. Ale k jejímu zodpovězení je možná nutné udělat několik předpovědí o válce. Zaprvé si myslím, že nás ještě čeká dlouhá válka. A dále bych řekl, že nebude mít jasný nebo ucelený konec. Takže si myslím, že to má význam z hlediska toho, jak chápeme postavení Ukrajiny v Evropě a v rámci evropské bezpečnostní architektury.

 

 

 

 

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

A výjmečně souhlasím s ukončením bojů ihned. JE TO i těžká situace pro rodiny a i pro ekonomiku, protože milion mrtvých vynásobte 6 000 000 KČ za  jejich zmrtvění v armnáě a máte 6 bilionu korun jen nesmyslně za to, co by ty lidi během produktivního života sami vyrobili...takže sekera je 12 000 000 0000KČ!

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 09:07)

Vzhledem k všeobecné zaostalosti Ruska se dalo předpokládat, že důvodem války(nepochybně válku v širším rozsahu stylem blitzkrieag provedlo Rusko, předtím to ovšem byla také válka, ale méně území a méně obyvatel zapojených a méně zbraní hlavně) bylo, že si zaostalé Rusko nedovedlo úspěšně představit obranu Ruska v případě, že byse NATO nastěhovalo až těsně k součsným hranicím Ukrajiny s Ruskem a černo-středomořím.

prostě by pak nevyjelo ani se svou středomořskou flotiou ani nevyletělo se svými stíhačkami, již by mělo za zády svazy stíhaček NATO.

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

Jistě dokážete odlišit mé příspěvky od toho, co vyblije pod mně ukradeným nickem nikomu nepotřebné a neprospěšné hovado, hovado nezaměstnané a nezaměstnatelné, hovado bez blízkých a bez přátel, hovado zplozené díky zvrácenému zoofilnímu sexu, jinými slovy neléčený a neléčitelný hňup. 

Jen taková bezectná a bezcenná, nechutná zmršenina může trávit dny i noci opruzováním v internetových diskusích, jen taková bezectná a bezcenná, nechutná zmršenina může krást cizí nicky a v diskusích se dohadovat sám se sebou.

Tento text vkládám a budu vkládat opakovaně, není zapotřebí něco měnit.

Doplním, že tento text vkládám jen ráno, jako první z mých příspěvků.

Pokud se tento text objevuje i v průběhu dne, byl zkopírován a vložen výše popsaným hovadem.

Nu což, nebudu tomu hovadu přece bránit, aby s použitím mého textu výstižně popisovalo samo sebe.

 

Default User Image
EL capo USA alhambra Šoustakovič (St, 24. 7. 2024 - 10:07)

Jen si tlachej kopírko, spojenci jdou na jisto, jen si talchej  mektale, kudlo, kápo, mužiku, usa jdou po tobě v mžiku.

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

Zelenskyj je už ochoten jednat s Rusy. Boje by mohly skončit do konce roku, řekl v BBC.

Horká fáze války na Ukrajině může skončit před koncem letošního roku, aniž by Ukrajina získala zpět Rusy okupovaná území. Kyjev připravuje plán, který bude nabídnut Moskvě, řekl prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro BBC, uvedla v neděli agentura Unian. Ukrajinský prezident donedávna popíral možnost jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a dokonce vydal k zákazu dekret. Nyní ho označil za "pragmatického zabijáka." Prezident neprozradil počty padlých ukrajinských vojáků, ale jak řekl, rozhodně neklesají. K mírovým jednáním Ukrajiny s Ruskem a roli Zelenského se dnes vyjádřil také starosta Kyjeva Vitalij Kličko, podle kterého není ukrajinský prezident v jednoduché pozici a mohl by kvůli mírovým jednáním zvažovat celostátní referendum. Psali jsme o tom zde.“

https://1url.cz/91oAB 

Světélko na konci tunelu, jen by ty boje mohly skončit podstatně dříve, nejlépe ihned, příměřím, vedoucím k zahájení mírových jednání.

Statisíce raněných a mrtvých, škody v rozsahu stovek, či spíše tisíců miliard, a to vše hlavně proto, aby se zbrojařské firmy z říše běloptákovy královsky napakovaly a aby říše běloptákova omezila ruský vliv…

Pochopí Ukrajinci, jak naletěli na sliby a vějičky "vyspělého Západu"?

Pochopí Ukrajinci, že vstup do NATO a do Evropské socialistické unie byl jen vábničkou, jen mrkví, nataženou před tlamou osla, aby běžel stále vpřed?

Pochopí Ukrajinci, že na jejich válce s Ruskem vydělávají jiní, a že se jejich země, z nichž utekly milióny obyvatel,  díky cizím zájmům dostala do nesplatitelných dluhů?

 

Anonym (St, 24. 7. 2024 - 06:07)

Okamžité příměří bez referend, je jediné racionální řešení pro UA v jednání o míru. Pokud by se mělo bojovat až do konce roku, mohlo by se stát, že výchozí pozice Ukrajiny už budou tak nepatrné, že už nebude o čem jednat. Jedině o kapitulaci. Samozřejmě také všech namočených zainteresovaných "spojenců". To znamená, že podmínky stanoví vítěz. Pravděpodobně na půdorysu Minských protokolů s dosaženými územními zisky.

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

 

"Fialovi a  všem  válečným štváčům ať už  z  české politické  galerky  nebo  té mediální  bych doporučoval  všimnout  si  téměř  totožného zjištění, totiž  že  44, resp. 45%  Ukrajinců  se  domnívá,  že  nastal  čas  jednat s Ruskem!!! Proti se  staví 31, resp. 37%."

https://1url.cz/a1oAp

Nepochybuji, že počet příznivců jednání s Ruskem na Ukrajině trvale poroste. Bez ohledu na jásavé propagandistické žvásty musí být jejich ztráty obrovské, pokud Rusko postupuje tak, jak uvádí analýza MAP 2047, z níž vyjímám:

"Současní Gosudarovi generálové jsou úplně jiná třída. Logiku a matematiku mají v malíčku, a ani náhodou nespoléhají, že Ukrajinci se leknou, a utečou. Řídí se starým heslem maršála Rommela: “Sweat saves blood, blood saves lives, but brains saves both.”, které přeložené do češtiny zní asi takto: “Opatrný velitel ušetří krev svých vojáků. Rázný velitel ušetří jejich životy. Ale jedině chytrý velitel dokáže ušetřit obojí”.

 Princip je přitom už celá staletí stejně prostý. Rozstřílet před sebou protivníka na cimpr campr, a potom se na něj s co největší převahou vrhnout, a co nejrychleji ho dorazit. A Rusové se nyní na bojišti tímto principem důsledně řídí." 

 https://1url.cz/w1oAG

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

Včera hlavní velitel kyjevské Soldatesky generál Syrskyj přiznal, že Rusové v pondělí dosáhli nového vrcholu svých ničivých schopností, a za jediný den naházeli na jeho vojska 132 klouzavých bomb o váze každé aspoň 500kg. Většinu bomb prý naházeli na obránce města Pokrovsk, a tam také postoupili nejvíce vpřed. Ruská strategie je prostá. Všechno před sebou rozbořit, a všechny obránce, lhostejno zda živé či mrtvé, pohřbít pod troskami rozbombardovaných budov.  Strategie to je účinná, a její ohromující výsledky o tomto víkendu ji potvrdil i samotný ukrajinsky prezident.  Ten není voják, a tak často ani netuší, co všechno svými slavnými nočními mediálními výstupy prozradí. O víkendu přiznal, že ukrajinské ztráty se nezmenšují, a mrtvých stále přibývá nezmenšujícím se  tempem. A to je zajímavé, protože statistiky vojenských pohřbů na Ukrajině, v oblastech, které vyhodnocujeme, hovoří opačně. Letos začalo pohřbů dramaticky ubývat (-30%). Už dlouho jsme se domnívali, že pokles počtů pohřbů mají na svědomí stále častější výbuchy ruských bomb. Bomba totiž tělo roztrhá, a často i zavalí troskami zničeného domu. Není tak koho pohřbít. A Zelenskyj naše úvahy nevědomky potvrdil. 

Generál Syrskyj včera přiznal i další pro Ukrajince neméně děsivou skutečnost. Ukrajina už nemá žádné rakety MANPADS, (ruční přenosná protiletadlová raketa krátkého dosahu), a ruské průzkumné drony tak už není čím sestřelovat. Ty tak neustále slídí do hloubky 50 km od fronty, a jakmile vyčenichají nějakou ukrajinskou jednotku, vozidlo, houfnici, tank nebo sklad, navedou na ně Iskandery, a nebo další Gosudarovy rakety. Výsledkem je, že Ukrajinci nemohou mít v operační hloubce fronty žádné sklady, ani záložní vojenské jednotky.“ 

https://1url.cz/w1oAG

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

"Rusové ale takto útočí na mnohem větší hloubku, než včera přiznal Syrskyj a běžně decimují ukrajinské výcvikové tábory a vojenské základny na 100 km od fronty. Ukrajinský deník Kyjev Post napočítal jen od 10. července 15 různých zveřejněných videí z ruských dronů, které monitorovaly úspěšný úder Iskanderu na ukrajinská týlová letiště, vojenské výcvikové základny, sklady paliv a munice, postavení raket PVO, (Patriot, Iris-T), a velitelská doupata generálů Soldatesky. Fotky z útoku Iskanderu na ukrajinský muniční vlak ve stanici Барвенково, (55 km od fronty u města Slavjansk), najdete zde. Záběry z obrovského požáru muničního skladu u města Mykolaiv, který jak Kyiv Post včera potvrdil, trefila ruská raketa, najdete zde. 

Munice generála Pavla má mnohem menší vliv na průběh současných bojů, než Západ předpokládal. Ukrajinci ji nedokáží dopravit na frontu, aniž by byla zničena. A ani ji nemají z čeho po Rusech střílet, protože jakékoli dělo, které se v zóně 50 km od fronty pokusí na Rusy střílet, je okamžitě zničeno. Místo statisíců kusů granátů by Ukrajinci naléhavě potřebovali několik stovek raket MANPADS, aby začali ničit ruské průzkumné drony, stejně jako Rusové ničí ukrajinské. Západ ovšem Ukrajině dodává jen zastaralou výzbroj k ničemu. Moderní zbraně jsou drahé, a ukrajinská krev Západ nic nestojí. Co k tomu dodat? Uzavřít mír, že?"
 

https://1url.cz/w1oAG

 

Default User Image
Cynik - realista (St, 24. 7. 2024 - 05:07)

Pokud se týká munice, naslibované bývalým komunistickým špiónem a předsedou ZO KSČ,  současným prezidentem,  spolu s premiérem, fialovým šmejdem a blábolilem, zjevně je skutečnost náramně odlišná od propagandistických žvástů a jásotu:
Šéf české diplomacie upřesnil, že do iniciativy se dosud zapojilo 18 zemí, 15 z nich již splnilo své sliby a přispělo. Znamená to, že financí je dostatek na to, aby do konce roku mohlo být na Ukrajinu dodáno 500 000 kusů munice.

Během července a srpna pošleme celkem 100 000 dalších kusů munice. Nyní hledáme peníze pro nákup další munice, aby mohla iniciativa pokračovat i v roce 2025,“ řekl novinářům. „Mohli bychom dodat ještě letos až 800 000 kusů, kdybychom měli peníze,“ dodal.“

https://1url.cz/61oAl 

 Kdybychom měli peníze? Aha… Přání fialového blábolila, bývalého komunistického agenta a jejich podržtašků se zjevně nenaplnila… 

Reklama

Přidat komentář