Reklama

3.odboj-máte v rodině postižené totalitním systémem?

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 20:10)

A koho volil tvůj děda?

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (Út, 10. 10. 2023 - 21:10)

to já ani nevím...před rokem 1989 nebyl mocvýběr. Ale my,rodilí Němci a antikomunisti jsme neměli bolševika nikdy rádi. Bylo nás samozřejmě víc....třeba v dědině na hřbitově v okolí mají ti němečtí kluci i pomníky a na nich je německý kříž,das Eiseme Kreiz ,jaký se maloval na panzer a vehikl a mezi těmato dvěma kříži je napsáno jmého jako Helmut,anebo Konrad a jako místo skonu-Rusland. Po revoluci jsme ale všichni svorně volili KDU-ČSL,neb jsme všichni papeženci a katolíci. Ze mě se stal k tomu všemu ještě Judofil a sijonista a na své Židy nedám dopustit Nu....snad mě nezavrhnou pro můj původ a rodinu,to si halt nikdo nevybere,kam se narodí. To není důležité,důležité přece je,jaký je ten člověk a já  se svým obdivem k lidu Israele   nikdy netajil.Celé roky je bráním před celým světem a mám je ze svůj vzor a ikonu a to je u nás Němců moc vážná věc! Tam se názor jen tak nemění.

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 22:10)

Jsem myslel ve třicátých letech, koho volil, ale to byl asi ještě moc mladý? Ono by mne zajímalo celkově, jak to měli Němci v té oblasti - řekněme kolem Kojetína:)

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (Út, 10. 10. 2023 - 22:10)

v třicátých letech jsem nebyl mladý,neb jsem byl ještě v kozí noze.A jestli umíš počítat,tak jsem čerstvě přes 50 a  jsem husákovo dítě a ti nepocházejí z časů před válkou,ale po ní! 

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (Út, 10. 10. 2023 - 22:10)

jak to bylo v oblasti Kojetína nevím,ale u nás byli Němci celkově vymaštění.Nejdřív s nadšením odvrhli občanství ČSR a přijímali říšské a pak bez nadšení rukovali na frontu. To se jim již tak nelíbilo.Ale to Češi taky! Znám případ českého kolaboranta co vyloženě donášel okupantům a měl na svědomí obrovské lidské neštěstí. Pracoval na tom celou válku a pak v r. 45 utíkal. Bylo mu to prd platné,zhoupl se na kandelábru. Taky jsem měl řeč s člověkem,který jako mladý člen rodiny schovával židovskou rodinu s 10-letým klukem. Říkal,že pro toho kluka to bylo nesnesitelné být neustále zavřený ve sklepě a nevyjít ven. Tak to s ním šidil a v noci šli před barák. To je prý moc pěkné dívat se v noci na hvězdy. Takový malý a již to ocenil! No...zachránili je a u mě je to hrdina. Jeden z těch obyčejných lidí co prokázali obrovské hrdinství. A ten mě řekl....víš jahodo,tenkrát to bylo jinačí jak nyní,tenkrát byli Němci nepřátelé.Já mu chtěl říct,že se to změnilo a jsou naši spojenci,ale on o tom moc nechtěl moc slyšet. 

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 22:10)

Kurva, O TVÉM DĚDOVI JE ŘEČ. Méně žer, máš pravděpodobně odkrvený mozek, což má neblahý vliv na tvé kognitivní funkce.

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (Út, 10. 10. 2023 - 23:10)

a co já s tím? Děda s okupanty nekolaboroval a jeho dcera nemusela být vyhnána po r. 45,neb si vzala Čecha a to se pak nemuselo!Bolševik ho zavřel pro jeho původ,ne pro to co udělal a co neudělal .

Anonym (St, 11. 10. 2023 - 12:10)

Ty jsi fakt pomalejší. Asi nevíš, koho volil.

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 20:10)

Pokud by se začal Hizballáh pouštet do větších akcí, tak je potřeba aby ty zmrdy začalo kropit US letectvo:  "nicméně jsem se setkal i s názorem, který upozorňuje na to, že Hizballáh možná momentálně nechce vynést všechny své karty a že pro něj může být výhodnější tu eskalaci provést, jakmile izraelská armáda začne provádět pozemní invazi do Gazy a jakmile začne být vázaná veškerou svou pozorností jednotkami a aktivitami na jihu.

V tu chvíli bude mít Hizballáh mnohem větší páky na to, co může udělat, a jeho akce budou mít větší dopad." https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-pozemni-operaci-v-gaze-se-izrael-nevyhne-rika-odbornik-238058

Default User Image
sardanapal (Út, 10. 10. 2023 - 19:10)

Komentátoři naší "nestrané"  ČT  , jsou opět k neudržení ...  Když jim nevyšly slovenské volby , začínají se sráti do těch polských  ...

Default User Image
10.10. (Út, 10. 10. 2023 - 15:10)

Podrobnosti těch plateb neznáš. Být Tebou, tak se do toho nemotám.

Default User Image
10.10. (Út, 10. 10. 2023 - 15:10)

Bylo to vysloveno. Nebudu platit prostitutku, na kterou ani nepohlédnu.

Default User Image
10.10. (Út, 10. 10. 2023 - 14:10)

Napiš nějakou příručku. Ptáš se proč? 

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 16:10)

Něco jako: "Příručka správného voliče, aneb koho voli nevolí a koho volí voli"? 

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 10:10)

ČT je nejobjektivnější zpravodajství i informace o životě, původní produkce, Česká TV s českou o skutečném českém všem vypovídající. Jsem ochoten platit i třeba 160 Kč za to je zo nic. To skefovač Prima CNN utratí za jedno jídli v Drive-in McDonald kam přijede s celou rodinou z multikina. . 

Default User Image
sardanapal (Út, 10. 10. 2023 - 18:10)

Palec nahoru ...

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 10:10)

Nebudu platit prostitutku, na kterou ani nepohlédnu.

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 11:10)

Primitivy jako ty mlátit. Změnil jsem násor, se sviní svinsky. 

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 11:10)

Ku*da si sám kapitalismu. 

Anonym (Út, 10. 10. 2023 - 09:10)

wiki

ČSSD – Česká suverenita sociální demokracie, Tak to mi ho Tomio teď vyndej! Diletanti.. 

Reklama

Přidat komentář