Reklama

plodné a neplodné dny

Ket (Pá, 12. 9. 2008 - 11:09)

I během menstruace lze otěhotnět, pokud ovulace přijde brzy. Jen při té lze otěhotnět, ale spermie mohou v těle vydržet ze sexu při mesntruaci a na vajíčko si prostě počkat. Klasické plodné a neplodné dny, kdy se jen počítá, nejsou příliš spolehlivé. Symptotermální metoda spolehlivá je, protože nic nepočítá ale sleduje a vyhodnocuje.
Victoria: Proč? Třeba proto, že nechci mezi sebe a manžela nic stavět, ani krém ani kondom. Chci jen jeho. A zároveň nechci otěhotnět. Ale vše je na domluvě. Kdyby s tím manžel nesouhlasil, ustoupila bych a v plodných dnech bychom používali něco navíc.
Jiřinko: Nevím, kdy ti Ms začala, ale cyklus se počítá od toho dne a dlouhý může být rlzně. A ovulace může být taky různě. Já mám třeba docela klasicky dlouhá cyklus 29-31 dní a ovulaci mám až 18-22 den cyklu, tedy nikoli 12-16. Je to prostě individuální.

Návštěvník (Po, 8. 9. 2008 - 19:09)

Victorie a kdo tvrdí, že během menstruace nemohou být plodné dny?

Kathy (Pá, 5. 9. 2008 - 20:09)

Jirino, cyklus se pocita od prvniho dne posledni ms. Tzn. jestli ti zacla posledni ms 1.8. a mas cyklus 28 dni, tak bys to mela zas kolem 29.8 dostat, a pak jsou plodne dny tak v polovine cyklu (vetsinou), rekneme od 12 - 16 dc.

Victoria (Pá, 5. 9. 2008 - 18:09)

Je nesmyslné mít sex jen v neplodných dnech. Když pominu, že tahle metoda je dost nespolehlivá, protože žena může otěhotnět kdykoliv, a to i během menstruace, tak právě během plodných dní má žena největší chuť na sex a nejvíc si ho užije. Tak proč si odpírat slast tím, že se budu milovat zásadně v neplodném období? Lepší je spoléhat na nějakou jistější ochranu, např Pharmatex v kombinaci s kondomem.

jirina (Pá, 5. 9. 2008 - 09:09)

dobry den mam problem 5.8.2008 mi skoncila menstruace a ja nevim ja se to pocita ale jestli jsem to dovbre spocitala mnela jsem ji dostat 2.9.2008 a jeste nic dekuji za odpoved

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 18:08)

No vidíš, co tedy čekáš od nás? Že ti budem tvrdit, že otěhotnět nemůžeš? Teď už můžeš jenom čekat na termín MS a udělat si těhotenský test.

Frozen... (Ne, 17. 8. 2008 - 18:08)

Je tam napsáno,že nejhorší je vynechání v prvním a posledním týdnu.6e při vynechání 1.prášku v 1.týdnu se má dá konce dobrání chránit jiným zpúsobem,ve druhém týdnu to nevadí a ve třetím je to opět jako u prvního=jiná ochrana

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 17:08)

No a co na to říká tvůj leták?

Frozen... (Ne, 17. 8. 2008 - 17:08)

Byl to 7 a 8 prášek,takže první týden

Frozen... (Ne, 17. 8. 2008 - 17:08)

Byl to 7 a 8 prášek,takže první týden

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 17:08)

Jaké je procento nevím, nejsem statistik. Ve svým příbaláku máš napsáno, jak se máš chovat, když zapomeneš prášek. Důležité je, ve kterém týdnu braní jsi prášek vynechala. Četla jsi ho vůbec?
No a kromě náplastí můžeš jako antikoncepci používat vaginální kroužek nuvaring, hormonální, nebo nehormonální tělísko a pak klasický kondom, nebo pharmatex.

Frozen... (Ne, 17. 8. 2008 - 16:08)

No já jsem měla i tu náplast Evra a ty mi abvsolutně neseděla,stále se to odlepovalo,bylo to špinavý a nevím,prostě jsem zvolila prášky..Takže je vysoké procento,že bych mohla být těhotná?Chci si udělat test,ale až dýl,tak zy týden za dva,aby byl přesný a pokud budu těhotná,chci si dítě nechat

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 16:08)

Jak jsi mohla zapomenout v plodných dnech? Při braní HA žádné plodné dny nemáš! Zkus si něco o HA zjistit,jak funguje. Ohledně zapomenutí prášku ti poradí příbalák. Po zapomenutí 2 prášků bych letěla pro postinor. Teď už je ale pozdě. Možná bys měla zvolit nějakou jinou antikoncepci, když z každýho platíčka zapomeneš i 2 prášky.

Frozen.. (Ne, 17. 8. 2008 - 16:08)

Dobrý den...mám takový dotaz,beru antikoncepci logest,už asi rok.Je prava,že na prášky hodně zapomínám,ale většinou je to tak jeden,max. dva z platíčka.Jenže minulý víkend jsem zapomněla dva a to rovnou za sebou a bylo to během mých plodných dnů,kdy jsem navíc měla pohlavní styk...Myslíte že je tu možnost otěhotnění?Je to týden a já cítím tlak v podbřišku,někdy přechází až do bolesti(něco jako před menstruací)a mám dost silný bílý výtok na který běžně netrpím...

Frozen.. (Ne, 17. 8. 2008 - 16:08)

Dobrý den...mám takový dotaz,beru antikoncepci logest,už asi rok.Je prava,že na prášky hodně zapomínám,ale většinou je to tak jeden,max. dva z platíčka.Jenže minulý víkend jsem zapomněla dva a to rovnou za sebou a bylo to během mých plodných dnů,kdy jsem navíc měla pohlavní styk...Myslíte že je tu možnost otěhotnění?Je to týden a já cítím tlak v podbřišku,někdy přechází až do bolesti(něco jako před menstruací)a mám dost silný bílý výtok na který běžně netrpím...

Návštěvník (Ne, 17. 8. 2008 - 15:08)

A jakým způsobem si ty plodné dny hlídáš?
Pokud se už rok snažíte, tak je na místě navštívit lékaře. Ten by ti měl udělat nějaká vyšetření a zároveň spermiogram partnera.

Karin (Ne, 17. 8. 2008 - 00:08)

Dobrý den paní doktorko,je to rok co jsem prodělala cystu na vaječníku ta mi byla odstraněna pomocí laparoskopie,za necelý rok se mi objevila na druhé staně vaječníku ta mi zmizela pomocí HA.Mám vztah rok půl a nebráním se otěhotnění vlastně bych si to přála aby se to povedlo.Nevím kde je chyba plodný dny si hlídám,ale stále nic je to už rok co o to usilujeme,ale při každym dostavění MS stracím naději a mám pocit ,že nco neni v pořádku.Chci se vlastně zeptat mužou cysty na vaječníkach snížit plodnot?celkem jsem jich prodělala tři,pouze jednu mi odstanovali lékaři.Děkuji vám karin

Zdeněk2 (Út, 12. 8. 2008 - 20:08)

Těsně před menstruací a v prvních dnech menstruace je nebezpečí otěhotnění nejnižší. Toho řada žen pravidelně využívá a v této době miluje naplno. Žádná antikoncepce však není zcela spolehlivá a jsou ženy, které právě v této době mají plodné dny - to je ale vyjímka. To, co budeš dělat, závisí na tom, jak by Ti případné těhotenství vadilo a jak jsi schopná se s tím vypořádat. Máš možnost použít dodatečnou antikoncepci - pilulky Postinor nejpozději do 72 hodin (čím dříve, tím je to spolehlivější) nebo zavedení nitroděložního tělíska do 5 dnů.

Gabča (Út, 12. 8. 2008 - 19:08)

Dobrý den paní doktorko,mám dotaz,dnes jsem měla nechráněný pohlavní styk.Podle plodných a neplodných dnů bych otěhotnět neměla,menstruaci bych měla mít 16.8. tedy za 4 dny,i tak mám,ale strach.Můžete mi poradit co mám dělat?:-(

Návštěvník (Pá, 20. 6. 2008 - 20:06)

Miro, těsně po MS je pravděpodobnost otěhotnění dost vysoká. Chyba je na tvé straně.

Reklama

Přidat komentář