Reklama

Zlomenina kotniku-operace, s kovy

Lenka pro jemin (Ne, 23. 1. 2011 - 21:01)

ahoj Leni, je to o moc...No tak to je skvělý,to ti moc přeju a je dobře že to tak bereš,ano jak píšeš je to hodně o psychice člověk se tomu nesmí podavat,taky jsem pořad chodila a když už jsem mohla našlapovat chodila jsem sice jak pajda,ale chodila,abych se do toho zase dostala.Neboj uteče to a budeš to mit taky vše z krku.Kdyby mi ty šrouby nedelaly neplechu,tak by mi je tam taky určitě nechali a šla bych třeba až za rok,ale jsem rada že jsou venku,citim ulevu a i hybnost je zvětšena,ne ješte uplně ale lepší než se šroubama.Tak se drž a at ti to utika:-))

lence (Ne, 23. 1. 2011 - 21:01)

Ahojky Jemino,tak co jak se...ahoj Leni, je to o moc lepší. A je to hodně i o psychice...jak tak postupně začínám "normálně" fungovat, tak jsou pokroky víc znát. už jezdím autem (nijak daleko, zatím v podstatě jen po městě, ale aspoň to), chodím na procházky, každý víkend něco s kamarádkama podnikneme... chodím sice pořád o berlích, ale dojdu skoro všude, umím nakoupit.... poprvé po dvou měsících v penny marketu - to byl úžasný zážitek!!! Je to prostě už něco jiného, než ze začátku, když jsem seděla doma a nic nemohla. Nožka sice pořád otéká a pobolívá, ale už vím, co na ni platí a tak to zvládáme. Tobě závidím, že už máš úplně všechno za sebou...

lenka hance (Ne, 23. 1. 2011 - 21:01)

hm to já jich mám 11 a...Hani neboj ve špitale semnou ležela pani co jich měla 8 a byla taky v pohodě,řiznou to v te stejne jizvě a tu mam ted ještě hezčí než předtim,tak určite to trochu bolet bude,ale tak jak na začatku,když se nam to stalo ne.Jak dlouho je tam maš?a kdy jdeš?

hanka (Ne, 23. 1. 2011 - 20:01)

hm to já jich mám 11 a draty to bude asi horší mám hroznej strach u týden nespím .

lenka hance (Ne, 23. 1. 2011 - 20:01)

Leni kolik jsi tam měla...Hani měla jsem dva a draty.

Hanka (Ne, 23. 1. 2011 - 20:01)

Leni kolik jsi tam měla šroubů ty.

Lenka pro jemin (Ne, 23. 1. 2011 - 16:01)

Ahojky Jemino,tak co jak se vede a co nožka už je to lepší vid.Ja jsem pravě měla sadru od sameho začatku celkem myslim 4 tydny tak nejak.Konečne už od unora nastupuji do prace ten pul rok byl sila bejt doma,ale uteklo to ani nevim jak.

lenka katce (Ne, 23. 1. 2011 - 16:01)

Dobry den, chci se jen...Zdravim Katko jsem vic jak 14 dni od vyndani materialu,4 jsem měla nastup 5 operace a 6 domu,taky jsem se toho bala,ale Klaudie měla zkušenosti tak poradila a važne se neni čeho bat z nemocnice jsem šla sice s berleme ale po 2 dnech doma jsem je odložila za 12dni vyndali stehy a chodim uplně normalně,měla jsem takove jak když mi přišili kuži k masu ale postupne se to uvolnuje hodne to masiruju,ale noha už neni vubec otekla,važně se není čeho bat.A kdy jdeš na vyndaní??

Katka (Ne, 23. 1. 2011 - 15:01)

Dobry den, chci se jen...ahoj Katka ja ešte neviem snáď ti niekto odpovie ,ja ešte budem dlho , čakať na vyňatie šrub))pa

Pro Jemine (Ne, 23. 1. 2011 - 15:01)

ahoj Dano, já jsem taky...Ahoj tak to by som brala aj ja takú , to je jedno že to stoji len aby som nemala ale asi mi u doktor neodporúčal ,keďže ju nemám ,Snažím sa cvičiť, ale nestúpať to neriskujem ,lebo dratý by a šruby boli fuč.. Ako hovoríš každý lekár to inak naordinuje a záleží od toho ako sú tie kosti zlomene ktorej časti , či šikmo rovnej alebo inak, tak od toho aj závisí liečba. Ale nájdu sa aj sorry za vyraz blbi lekári ktorý sa nestarajú ,dúfam že ja takého nemám))Keď to bude tak ako ak som mala zlomenú ruku ,tak to bude v pohode , ale ak inak tak juj bude to bolieť)) ..ja som bola niekedy športovo založená snáď to pomôže teraz ..Pa

daně (Ne, 23. 1. 2011 - 14:01)

Rita asi tak ako píšeš ,...ahoj Dano, já jsem taky neměla sádru, měla jsem sundávací kompresní fixaci a nemůžu si ji vynachválit, doporučuju všem. Jmenuje se to Vacoped, bohužel to stojí stejně jako pěkné kozačky.... Ty rozbité kostičky drží ty šroubky a drátky, takže když na to nestoupneš, mělo by to srůstat správně. Někdo tu dokonce psal (myslím, že Lenka?), že byl úplně bez sádry od začátku. Opravdu každý doktor se drží jiných postupů a navíc každá ta nožka je taky vyjímečná...Nezbývá než obrovská trpělivost. Můžu jen potvrdit Lenčina slova: utíká to opravdu neuvěřitelně rychle. Snaž se zabavit, cvič s nožkou, hodně odpočívej a všechno bude dobré. jemina

katka (Ne, 23. 1. 2011 - 14:01)

Dobry den, chci se jen zeptat, jak dlouho jste po vytahnuti sroubu byli v nemocnici? Dekuji

Pro Janku (Ne, 23. 1. 2011 - 12:01)

Ahoj děvčata,přidám...Tak to mate dobre že po 3 týždňoch ste mohla našľapovať ,u nás to tak neni mi musíme dlhšie,Aj ja by som radšej už dala dole sadru a pomaly zošľapovala ,.Tak to aj môj manžel nemá rad ak mu stále vykladám o nohe ,takže už som radšej ticho))Každý mame inú zlomeninu takže to podľa toho aj ordinuje alebo každý lekár to ma inak ,Aj ja mam rada tury nerada sedím moja práca síce spočíva pri PC ale doma som podnikateľ ,ale o to musím mať obe zdravé nohy na fotenie veci ,teraz sa snažím fotiť na jednej nohe ak pomáha manžel. ale aj na ten tovar som chodila ja s manželom teraz musí sám ,ale bez jeho pomoci by som nevedela zvládnuť lebo moja práca potrebuje obe voľne ruky aj nohy takže pokiaľ bude môj postih taký aký je tak musia vydržať ,..Napriek tomu musím pracovať ,lebo nikto za mňa nezaplatí účty ani mi štát neodpusti nič, ale aj tak majú to zle ,lebo ozaj ak je človek sám nemá nikoho kto zaňho urobí všetko treba isť osobne riešiť alebo podpísať poznám to sama ,takže nie je to ošetrene ako by malo byt, Napr. ak sa niekto dostane do kómy a dlhodobo nemá zaplatene účty a pod tak exekúcia už vám šľape po krku ,čo keby aj ten štát aj iné inštitúcie si ošetrili tak aby bolo dobre pre obyčajných ľudí nie len pre nich Dobre už som sa rozpísala o oných veciach idem pracovať ..Pá

Lenka (Ne, 23. 1. 2011 - 12:01)

Ješte držim palce at to v utery maš vše v pořadku a ty Rituš taky.

Lenka (Ne, 23. 1. 2011 - 12:01)

Diky za povzbudenie ,ale už...Jak řikam u každeho je to jine a hlavně každej doktor povida něco jineho.Když sundali sadru byla to uleva,byla dost těžka:-))pak jsem dostala takovou tu odlehčenou to bylo na vahu lepší ale zase byla dost pevna,po sundaní jsem nesměla ješte vubec našlapovat,ale rehabka si určite nech napsat,mě určite hodne pomohly,doma jsem taky cvičila,ale to neni ono,tam s tebou rehabilitačni cviči i přes bolest,ale hlavně ma zkušenosti.Cviky byli hlavně přitahovat špičku k sobě doma jsem si treba pomahala ručnikem,pak sem se vlastně učila znovu chodit spravně,aby nezustalo kulhani,viřivka je taky super,ale hlavně jak jsem směla chodit,tak jsem pořad chodila na prochazky aby si nožka zase zvykla.Taebo jsem taky cvičivavala ale ted hlavně trampolinky na ktere na chvili musim zapomenout,když sem se ptala meho ortopeda,jestli budu moc cvičit tak povidal,že kromě sportu při kterých se mění rychle směr(basket,tenis,a tokové podobné)ale jinak vše brusle,lyže,časem prej i trampolinky ale tam prej budu muset překonat strach asi se budu bat nevim až vyzlouším pisnu.Ja jsem moc nebandažovala ortoped to nechtel a noju mam fakt v poředku.Boty to bude chtit určite nejake pevné,myslim že Klaudie tu psala o nejakych dobrych botkach,ale určite si i lodičky nazujeme neboj:-))když se budeš na něco dalšího chtit zeptat ptej se,každy tu rad poradí.tak se drž a pěkně si to obskakovani uživej,však pořad obskakujem my ty naše chlapy,tak jednou se to prohodilo:-))

Pro Ritu (Ne, 23. 1. 2011 - 12:01)

Danko, dej teda v úterý...Jasne dám vedieť ,aj ja som zvedavá ale pevne dúfam že bude v poriadku,Ja to kúpaní sedieť na vani nič moc ale aspoň tak kúpeľňa je trochu mokra ale je tam rohožka ktorá vodu vsiakne takže sa to nešmýka ale bojím sa ak tam leziem aj späť ,To máš pravdu každý špitál to ma inak , ale tam kde ma operovali chodia s rôznych miest ,nielen s s toho kraja aj Čiech . no uvidíme či sa potvrdí že sú dobrý .Ja by som radšej brala ortezu je to lepšie ale ak sa nedá tak bohužiaľ.Ja si škrabem s ihlicu lebo inak si neviem poškrabať , ak som mala lakeť zlomený nemala som takú bolesť ako na nohe , ešte som navarila a pod, až poobede to začalo fest bolieť , na pohotovosti povedali zlomene takže super, ak dali dole tak som ju nemohla ohnúť úplné ale to cvičenie ti pomôže ,ale par dni to bolo v pohode, mam bolesti pri zmene počasia bolesti niekedy silne niekedy slabšie dá sa to vydržať ,ale tu mam na nohe 3zlomeninu tak to bude asi iné. Vďačím mestu že neposypú chodníky ja som nemohla ani postaviť ,Tak držím palce nech noha si ti hojí rýchlo ,tak potom napíš ako to dopadlo Pa

Jana (Ne, 23. 1. 2011 - 11:01)

Ahoj děvčata,přidám své zkušenosti.Kotník jsem si zlomila 1.12., tentýž den mě operovali, 6 šroubů, dlaha, drát, ortéza. Nechalo se to snést, jsem zvyklá z domova moc nehekat,neměla to ráda ani moje mami a pak ani můj manžel. Je to lepší, fakt jsem si nepostěžovala a naopak sama sebe přesvědčovala, že budu co nejdříve v pořádku a bez následků a že to vlastně nebolí. Je mi 54 a mám lehkou osteopenii, která předchází osteoporoze, ale nechce se s tím moc párat. Ráda lyžuju, jezdím na kole a mám ráda pěší turistiku, tak už se těším, že na jaře budu fit.Po týdnu vyndali stehy, doma jsem našlapovala na patu po 3 týdnech, abych mohla odložit berle, po těch mi bolelo celé tělo. Sice jsem si to "naordinovala" tak trochu sama, ale nohu jsem rozhýbávala jak to šlo a ani nijak neatrofovaly svaly. Po 6 týdnech jsem šla na rentgen, vše srostlo a mohla jsem chodit naplno. Hned jsem začala chodit obden do bazenu plavat, ven na procházky, pocholpitelně bez berlí. Když vědomě našlapuju přirozeně i do špičky, ani nekulhám. Nijak zvlášt to nebolí, drobet to po námaze otéká, ale den ode dne míň a během noci všechno splaskne.Zítra jdu poprvé na rehabilitace a příští týden, po 2 měsících, do práce. Nemám úplně sedavé zaměstnání, ale občas sednout si můžu, tak uvidím, už se docela těším, doma jsem byla dost dlouho. Šrouby vyndají prý do roka, není to prý nutné, ale já je chci dát ven, předpokládám, že se za čas všechno spraví.Chce to optimismus, nepoddávat se a nebrečet. Já jsem během toho prvního měsíce doma přečetla spoustu knížek, intenzivně se učila angličtinu, uklidila si byt, denně vařila pro rodinu, vyčistila si hlavu od práce a krásně se každé ráno vyspala...všechno zlé je k něčemu dobré.Přeju hodně pohody a co tě nezabije, to tě posílí.

Rita (Ne, 23. 1. 2011 - 11:01)

Danko, dej teda v úterý vědět, jak ti dopadl ten rtg... Já jdu pak ve čtvrtek, tak taky napíšu, co se dělo. Co se týče té ortézy- nevím, proč jí mám. Ale jak jsem tak pročítala tuhle diskuzi od začátku až do konce, tak vidíš- co nemocnice- to trochu jiný postup i u stejných diagnóz. Někde dávají sádru, někde sádrové korýtko, někde jen ortézu či nic. Někomu ochotně dávají spoustu rehabilitací, jinde si o to musíš říct, někde tě docela odbydou...Ortéza má tu výhodu, že ti nožka luftuje, nesvědí, můžeš jí mazat, kdyby byla nějaká možnost, tak i koupat ( jenže já nevlezu po jedné noze do vany-toť problém).Nožka je ale taková "nahá", zranitelná- už jsem se tou pitomou berlí do toho bolavého kotníku praštila- au!!! a při uklouznutí jsem se na ní plnou vahou postavila, abych ustála hrozící pád- au!! V sádře toto nehrozí, asi by se nestalo nic, kdybys na to chvilinku stoupla, nemůžeš se praštit atd. Na druhou stranu v ní asi víc ochabují svaly, svědí to, nevidíš, co se tam děje.. No, asi platí to, že každá mince má dvě strany. A asi co doktor, nebo spíš špitál, tak jiný názor. Hlavně, aby nám to pomohlo a nožičky se zahojily. a máš pravdu- jksou na tom někteří ještě o mnoho a mnoho hůř a trvale- my to teď máme jen dočasně.... tak vydržet!! Pa

Pro Ritu (Ne, 23. 1. 2011 - 10:01)

Danko, jsme dvě na tom...Rita asi tak ako píšeš , ja som mala operáciu 27,12 po sviatkoch lebo nechceli aby som bola na Vianoce nemocnici ale s rodinou , môj muž chudáčik musel skoro všetko robiť ,nezávidím mu to, radšej by som si vymenila miesto coš neprajem aby mal zlomenú nohu ,ale radšej by som obskakovala ,ako takto,Rita začiatok bol ťažký a hlavne po operácie hrozna bolesť vraj som strašne kričala od bolesti , vraj to je šok po operačný ,a manželovi som vraj nadávala čo neviem ani mi nechce radšej povedať )) a že som ho posielala preč a v bolestiach som mu volala chudá môj manžel sa vystrašil utekal za mnou a ešte ho odháňam ,Ja už mam celkom v pohode nemám bolesti už také normál ani necítim len ak položím zle nohu .Snažím sa cvičiť aj keď ma v sadre, hore dvíhať natiahnuť nohu cvičiť, aby som to nemala stuhnuté úplné , šľachy sú stahnute tak je to ťažie ale dá sa v noci v pohode spím ,nohu si položím na stranu kotnika a pod nohou mam zložený paplón kde vložím druhu nohu pod ňu aby som navýšila trochu polohu a v pohode , síce sa trochu vrtím pokiaľ si uložím nohu )).Môj muž a pri mojom vrtení zaspi ,ale podporuje ma snáď to ešte výdrži )))..Nerozumiem prečo máš ortezu je to podľa mňa zle , nie som síce lekár ,ale noha musí by pevne aby kosti sa hojili ,ja mam asi takú zlomeninu ako ty ,ale nedali mi ortezu noha musí byt napevno, ja si jazvy nemôžem mastiť lebo mam sadru ale až potom , ak dajú dole ,a to asi vychádza 22 februára a potom asi to cvičenie ,teraz idem utorok na kontrolu na RTG tak dúfam že bude OK, lebo by nechcela isť znova na operáciu mam už teraz na nervy , moje umývanie nie je o nič lepšie ako tvoje ,ale myslím že Ine nám neostáva , sú na tom horšie čo nemôžu sami skoro nič ,len na pomoc iných ,Reni musíme vydržať ,,

Rita (Ne, 23. 1. 2011 - 09:01)

Danko, jsme dvě na tom zhruba stejně- myslím tím tu dobu od operace. Já měla úraz 1.12. ale pro příšernej otok a následně krvavé buly ( to jsou nějaké obr puchejře z přetlaku po zlomenině)mě operovali až po třech týdnech- těsně před vánocema. Taky mám zlomený oba kotníky,+ lýtkovou kost + kousek čehosi ještě odlomeného... Nesmím šlapat, skáču po jedné o berlích, meju se u umyvadla žínkou ( hnus!) od skákání už mě bolí ta zdravá noha... Jen je rozdíl v tom, že já měla hned po operaci ortézu, po vyndání stehů jí na doma ani mít nemusím, mám nožku volnou, což je určitě lepší, aspoń k tomu, že svědění si můžu podrbat, jizvy mazat atd. Ale bolí a napuchá a hraje všema barvama, bolí i v noci, ta bolest mě budí ze spaní. To fakt nevím, jestli je normální? 27. ledna jedu na kontrolu a poprvé od operace na rtg- pevně doufám, že to bude dobrý a neřeknou, že se to musí znovu udělat- další hrůznej pobyt na tomhle oddělení bych už asi nepřežila...( viz moje předchozí příspěvky) Už se nemůžu dočkat, až mi řeknou, že můžu našlapovat- na dnešek se mi o tom zdálo- že běžím po schodech ... Tak pa a hlavu vzhůru- nejsi v tom sama!

Reklama

Přidat komentář