Reklama

Agorafobie

Hela (Ne, 3. 8. 2008 - 14:08)

Ahoj Hani, zdravá bych ráda byla, ale opak asi pravdou. Mám dny, kdy udělat jen ty nejjednodužží věci mi dá hroznou práci a děsné přemáhání a to vůbec nevyjdu z domu. Co se týká cestování, tak MDH, vlaky a podobně u mě nepřipadají vůbec v úvahu. Buď mě někdo z firmy odveze, nebo nejdu nikam. I s tímto ježděním mám problém, celou dobu jsem v děsné tenzi a je mi blbě, tak mám vysoký, že čekám kdy mě trefí šlak. Ale v poslední době mi stačí i jednání se zákazníky doma, mám firmu v baráku. Jsem špatná i z toho. Úplně se cestování vyhnou nemohu, jelikož musím za klienty na objekty, pro materiál a podobně. Jako perličku pro pobavení - když jsem naposled jela MDH v doprovodu otce, tak ten autobus začal hořet, jen tak tak jsme všichni vyběhli. Tak z legrace říkám, že mi není souzeno MDH jezdit. Tarapie, dle mého soudu na něco pomohou, ale jestli úplně, nemohu soudit, nikdy jsem nevydržela do konce. Asi nemám patřičnou trpělivost. Když mi není úplně blbě, tak mi pomáhá víra v Boha, když je mi blbě úplě, tak nepomáhá nic.

danča (Ne, 3. 8. 2008 - 13:08)

Ahoj Hanko 1,jsem z Prahy,ID mám od operace páteře,pak 2 op.carc.,chemoterapie,a teď nefrektomie-ledvina,sarkoidóza už zmizela-pracuju na tom všem.AD mi zkoušeli léta-bylo mi po nich blbě,navíc nejsem klasický dep.typ.15 let anxiolytika-Oxezepam,Diazepam,Xanax a až posl.4-5 let Rivotril,on je i protiepileptickej a řeší mi kční páteř-nedokrvování hlavy,a tak.Rivotril mi sedí,ale nezvyšuji,beru tu půlku půlmiligramu,jinak to řeším relaxací,meditací.Chtěla bych chodit na Taj-či,to je super.Tady ve Stromovce cvičí,tak to půjdu prozkoumat.Stále sháním parťačku-áka,rodina moji agoru ignoruje už 15 let,to už neřeším.To asi dost lidí tady na chatu zná.Hlavně,že se mnou jedou do špitálu,a jinak je neobtěžuju,ani nechci.Odkud jsi Ty,Hanko 1?

Hanka 1 (Ne, 3. 8. 2008 - 11:08)

Dančo odkud jsi?A ID máš na co?Ty žádná AD na agoru nebereš?A ten Rivotril bereš jak dlouho?

danča (Ne, 3. 8. 2008 - 09:08)

Ahoj Zdeňku a všichni,už jsem zas tady.Přeložil sis to dobře,omlouvám se,že jsem byla málo srozumitelná.S těmi psychology-zatím jsem za 15 let narazila na jednu dobrou,Dr.Nadebílskou,kdysi.Jinak.psychiatr mi píše jen prášky-beru jen 1/2 Rivotrilu 0,5 -víc ani nechci,to bych měla z mozku špenát.Doporučení k psychologovi nenapíše,sám todělá za 4 stovky/hod.A na to s plným ID-7.500,-kaček českých-nemám.Narazila jsem na psychology se smlouvou na pojišťovnu-v blízkosti bydliště-s agorou jak jinak-a ti mi sdělili,že to,co jsem prožila já,by nevydrželi....Takže zbývá kolegiální výpomoc.Zatím se mi na e-mail nikdo neozval,tak tu buď nikdo v blízkosti není,nebo panuje nedůvěra,obavy,strach,tedy zrovna to,čeho bychom se měli zbavit,abychom se z toho dostali.Myslím si,že to společné putování funguje-jak jsem psala o té mé kámošce.Mně vždy zpět hodí nějaká nemoc-operace,a následný pobyt mezi čtyřmi stěnami.Teď se hrabu z odebrání ledviny-naštěstí už pro změnu nezhoubné(to zhoubné mám už taky za sebou)a potřebuji do terénu,ale není moc s kým.Kámošky jsou v práci,nebo po dovolených,no tohle asi všichni znáte.Lenka N píše,že jí psycholog radí tole nezkoušet,že to je jako 2 alkoholici-no,nevím,mám jinou zkušenost,ta moje kámoška už podniká,a jezdí MHD,i vlakem.Já jsem,bohužel,musela na operace,tak musím znovu začít.Hezké léto a ahojky,danča

Hanka 1 (So, 2. 8. 2008 - 21:08)

Helo promin klávesnice zlobila,ty jsi ale před léty léky brala,vid?

Hanka 1 (So, 2. 8. 2008 - 20:08)

hELO TAK TO JSI DOBRÁ..............SKORO ZDRAVÁ,KDYŽ TO ČTU.JÁ BERU ANSILAN,Antidepresiva Seropram,ale mini dávjy a na spaní občas Diazepan,ale snažím se to vyrušovat,protože mám pocit,že je to stejně na houbelec,že víc pomůže terapie.To toho máš taky dost až až až

Hela (So, 2. 8. 2008 - 16:08)

Ahoj Hani, neberu nic, protože se bojím něco brát, bylo mi blbě i po lexaurinu, přišla jsem si vygumovaná. Mám strach abych nezcvokla úplně, tak se snažím nějak fungovat bez prášků. Zvládat toho musím dost. Mám firmu, v ní zaměstnance, ti musí dostat plat, tak musím sehnat práci, udělat papíry a navíc dělat s nima, protože za to nesu zodpovědnost a kdyby se něco pokazilo, tak mohu v krajním případě i jít do kriminálu. Abych se nenudila, tak mám u sebe manželovu maminku 86 let- nemocnou, mýho tátu 82 - hluchý, mámu 78- ta je dobrá a hodně mi pomůže. Pak 9 koček, nalezenců, 2 psy, veliký starý barák, velikou zahradu, občas 3 vnuky a společenské povinosti s manželem (z těch se vyvlékám jak to jde).

Hanka 1 (So, 2. 8. 2008 - 11:08)

Lenko N...........mně spíš nedělají dobře ty prudké změny,vedro,chladno,,,,,,,,,,,,to jsem pak jak pytlem praštěná i když dnes noc tedy děsná vedro,,,,,,,,,,,,,,,,,,fuj,spát se nedalo vůbec,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Lenka N (So, 2. 8. 2008 - 10:08)

Ahojky taky vám dělá zle toto počasí?Mě se vždy zhorší psychika,sice to není nijak vyhrocené ale cítím to na sobě.Neumím stím bojovat teda snažím se ale já si všimla že tyto vedra teda můj stav vždy o něco zhorší.Ale abych nezakrněla doma tak se snažím chodit ven až večer kdy ty teploty jsou trochu snesitelnější.Vím že kdybych se doma úplně uzavřela tak bych si tím spíš ještě víc ublížila a to nechci,jsem ráda že už zvládám skoro vše krom vlaku a autobusu.Zatím páček a držte se tu

Hanka 1 (Pá, 1. 8. 2008 - 21:08)

Helo,to je přesně ono ta potvora se vždy probere ,když se něco semele,jsem tentýž případ.Také se vrátila po problémech a je dobré ,že ted nebereš nic,takže asi plno věcí zvládáš ,vid?

Klára (Pá, 1. 8. 2008 - 15:08)

Ne, že by se ze mně spolu s užíváním AD stal cynik, ještě hodně věcí dokáže zacloumat s mými city, nezavírám oči a nejsem hluchá ke krásnu, ale je fakt, že spoustu situací zvládám bez zvýšeného emočního napětí. Minulý týden jsem byla svému bývalému kolegovi na pohřbu a celý, naštěstí krátký obřad, jsem zvládla až neskutečně věcně, samotnou mně to zarazilo.
Helo, agora, která mi otravuje život také víc než 20 let je určitě citlivá na atmosferické vlivy, tlak si pro jistotu ani neměřím, horko jako takové mi celkem nevadí, spíše dusno se zamračenou oblohou.

hela (Pá, 1. 8. 2008 - 14:08)

Ahoj Hani
když mi to začelo, tak jsem zkoušela psychoterapii, pak lexaurin, rivitril. Ještě před tím diazepam, to jsem ještě vůbec netušila co mi je, temn mi dávala internistka. Teť neberu nic a začala jsem chodit opět k psycholožce, která mi před pár lety pomohla, že jsem mohla do obchodů. Paradoxně jsem měla od agory i p. p. klid, když jem onemocněla rakovinou a pak tak tři roky po operaci. Od loňských prázdnin jsem byly ve velkém stresu, některé výsledky kontrol u doktora nebyly dobré, pak se to urovnalo, ale agora i P.p. byly zpět.

Hanka 1 (Pá, 1. 8. 2008 - 14:08)

Helo,ano mně dělá tlak děsné divy ,a tohle počasí ,to snad nedělá dobře ani uplně zdravým,protože pro naše pásmo neni normální.Co užíváš,nebo nějakou terapii,porad,co zvládáš,co ne,mám to už také snad ještě déle než ty.

Rena (Pá, 1. 8. 2008 - 14:08)

Zdenku napsal jsi to krásně.Měj se .

Hela (Pá, 1. 8. 2008 - 12:08)

Dobrý den,
mám agorafobii a panickou poruchu už skoro dvacet let, někdy horší, někdy to jde. Chtěla jsem se zeptat, co s Vámi dělá to horko. A má někdo zkušenosti, že mu u těchto nemocí hodně kolísá tlak?

Hanka 1 (Pá, 1. 8. 2008 - 11:08)

Zdenku,jo jo já vím já jsem ten cíta,kterého rozbulí plno věcí,je fakt ,že AD prý mají působit jako hormony štěstí,ale myslím si,že naopak potlačují emoce,u nás je také velký problém v tom,že lékaři nevyšetřují hladinu Serotoninu v krvi ani moči a hned perou AD,nevím co ty užíváš,nic?Moje psycholožka pronesla,že po AD bych měla být veselejší,ale já beru tak mini dávky,že menší asi už nejdou.Můj doktor pronesl,že to je dávka dítěte,či 90leté babičky,,,,,,,,,,,,,,,,,,i tak si myslím,že já to na sobě cítím negativně co se emocí týká.

Zdenek (Pá, 1. 8. 2008 - 10:08)

Omlouvám se všem, že se sem tolik tlačím se svými názory, ale ještě bych tu rád řekl něco k těm AD a k některým nářkům, a zase vám tu dám na chvíli pokoj.

Antidepresiva nejsou antifobika a řekl bych to tak, že posouvají citlivého člověka - člověka schopného soucítit s jinými lidmi - směrem k lhostejným hovadům, kterých jsou kolem nás přehršle. Zdravě cítící jedinec je dnes označován za chorobně přecitlivělého, slovo láska je dnes téměř zakázané, a když ho náhodou zaslechneme v televizi, tak akorát ve spojení se slovem prodejná.

Ale jak se říká, vše špatné je také pro něco dobré. Citlivější člověk logicky vidí svět jinak než cituprázdná nádoba. Citový nuzák si např. ráno klidně otevře okno, pustí si rádio a vůbec nepostřehne, že si kosák vybalil svoje hudební fidlátka a krásně zpívá. Naopak člověku citlivému stačí k pocitu štěstí jediný pohled na krásnou lípu, krásného motýla na květině, káčata na potoce hezky v řadě za svou kačení mámou, kotě v zápalu hry metající salto vzad, šťastně se smějící dítě

Zdenek (Čt, 31. 7. 2008 - 18:07)

Hanko1, toho jsem si všimnul, ale řekl bych, že já SF se v davu "schovám" a když vím, že z něj nebudu vyvolán, tak jsem v pohodě. Na vojně ve tvaru jsem klidně pochodoval, ale když zaznělo: "vojín ten a ten vystupte", bylo to pro mě peklo. Ale přežil jsem to.

Nebo jinak; klidně se můžu procházet po supermarketu s vozíkem před sebou, když vím, že ten kdo jde se mnou, "to" u pokladný vyřídí. Samozřejmě, že si nakoupím i sám, ale když to může udělat někdo za mě, nebo jde se mnou, nebráním se tomu. Když jsem měl ale těch asi 17 let, bylo to fakt hodně špatné, ve škole ani nemluvit. Vlak horor. S věkem se to všechno jaksi odeznívá a mění se to k lepšímu, či spíše je mi toho jaksi čím dál tím víc šumafuk.

Hanka 1 (Čt, 31. 7. 2008 - 14:07)

Zdenku,tak přesně to je,pravdu máš,ale iagorafobici se necítí dobře mezi cizím lidem,v obchodech,také mám pocity,že na mně vidí,že já vypadám vyděšeně atd..................................

Zdenek (Čt, 31. 7. 2008 - 13:07)

Soiální fobie není strach z lidí, ale z různých sociálních situací. Např. jíst v restauraci v CIZÍM prostředí před CIZÍMI lidmi, nakupování přes pult, když mluvím na CIZÍ osobu a za mnou stojí fronta CIZÍCH lidí, ve škole být zkoušen před plnou třídou CICÍCH děcek, sedět v čekárně kde na sebe CIZÍ lidé mlčky civí, jako by se svými pohledy domlouvali, kdo z nich bude za chvíli sněden :-) atd. Jde tedy o fobii převážně na soc.situace, kde účinkují CIZÍ lidé a strach s neznámých sociálních situací. Myslím si, že sociální fobie není přesný název pro to co popisuje, právě tak, jako je nepřesný název Agorafobie pro to, čím trpí lidé (převážně děvčata - je mi tu fajn) tady si povídající. To, že jde v případě SF převážně o fobii na CIZÍ lidi, je stavěno (podle mého názoru záměrně) mimo střed pozornosti. Socfobik je v pohodě tam, kde se k sobě lidi chovají jako lidi, tedy ne jako CIZÍ k CIZÍMU.
Schválně jsem to s tím CIZÍM trochu přehnal, ale snad to dá dohromady nějaký smysluplný celek.

Reklama

Přidat komentář