Reklama

akne

Jiřka (Pá, 6. 2. 2009 - 22:02)

Beru Diane přes 10 let. Je mi 43 let a s těžkým akne bojuji od 20 let. Zkoušela jsem všechno možné, kromě Roaccutanu. Zabírá pouze tato antikoncepce. Žádné zdrav. problémy nemám, antikoncepce mi byla původně hrazena i revizním lékařem z jiných zdravotních důvodů. Nevím, co bych dělala, kdyby tohoto nebylo, protože mít v mém věku obličej pokrytý boláky je hrozné.

Návštěvník (Pá, 6. 2. 2009 - 19:02)

Dobrý den,
píšu bakalářskou práci na téma - poruchy příjmu potravy. Pokud byste měli zájem o vyplnění dotazníku o PPP, napište mi e-mail na elvie.j"seznam.cz. Samozřejmě je to anonymní.

Milan (Čt, 5. 2. 2009 - 22:02)

ahoj vsem.Je mi 35 a za tu dobu,prece jen par postrehu mam,i kdyz akne taky a to jak na obliceji tak na zadech.Podle me maji jeho tvorbu na svedomi hlavne hormony a jake,ty ktere jsou soucasti naseho sexualniho zivota.ja osobnekdyz mam dost dlouhou dobu staci i tyden 14dni dostatek sexualnich uspokojivich aktyvit mam,da se rict od akne pokoj,bohuzel na to nemam tu pravou zenu po svem boku,ktera bi mela stejne potreby jako ja. bohuzel.Pomoct si sam,to zabira jen trosku.pri sex.vyvrcholeni uvolnujeme jak svuj stres,tak urcity druh hormonu,jako v urcitem napeti treba adrenalin. Zajmal by me nazor tech,kteri k tomuto tematu maji co rict.je nekdo z vas co maji stale akne a pritom maji sexu tolik,co by sami chteli?Proto trpi timto problemem hlavne mladez a nejvic nasi pubertaci se kteryma to takrikajic clouma.No a pak mi,kteri nemame k sobe rovneho partnera,,hold nekomu to staci 3krat za mesic,nekdo ma pocit ze by to moh mit 3krat denne. skuste to,mate li s kym a treba mi date za pravdu,ale zadne odbivani ani stereotyp,ale uzijte si to.Aspon ja neznam nikoho,kdo trpi akne a ve vztahu mu to perfektne klape. Naopak znam ty kterym vyrazylo akne az po rozchodu s partnerem treba i ve 30 letech. NO,a vam kteri to mate tezky jako ja poradim co aspon trochu pomaha? Jednou za cas sauna,otevre vam pory v kuzi,vyplavi necistoty a mastnotu z kuze. Pozor,druhy den biva vetsi zhorseni,protoze dozraji a vyrasi ty uz nostartovane pupinky,ktere by stejne vyskocili,ale pak je urcite lip.No a pak jsem pocitil zlepseni vzdy na slunicku u more. nevim jak slana voda,ale slunicko zabira,i kdyz ze zacatku take urychli dozrani tech potvor.Nevim,ale take bi me zajmalo,jestli nekdo chodi pravidelne do solarka a ma pritom akne? I kdyz slunicko je slunicko.Snad aspon nekomu muj nazor prijde zajmavi a potesi me,kdyz mi nekdo potvrdi,ze ma stejne nebo podobne zkusenosti. Na....milanvycichl"seznam.cz......

Návštěvník (St, 4. 2. 2009 - 14:02)

je tu nějakej zkurvyplod kterej pod jinýma nikama provokuje, webmasteři jsou amatéři když ty stránky neumí oštrit a uchránit diskutující před takovýma chudákama

Josef (Út, 3. 2. 2009 - 23:02)

antioxscan je podvod, jsou to zloději

vladis (Út, 3. 2. 2009 - 21:02)

na všechny popsané problémy se nyní objevila nová technologie. více soukromě na : antioxscan"gmail.com

alka (Ne, 25. 1. 2009 - 22:01)

no s tím, aby lékař léčil příčinu problému, nikoliv následek, tak s tím jsem se ještě nesetkala. To dělají jen léčitelé a normální lidi. Ale lékař je v těchto i jiných případech jen prodejcem, at jsou to léky nebo kosmetika, nebo vitamíny......Jasně, že úprava životosprávy byla na prvním místě, ale mnohdy je potřeba jak ozdravení zevnitř, tak zvenčí. Zvenčí je to především správné a pravidelné čištění pleti s následným ošetřením přípravky, které upravují mazotok a lokálně nějaké léčivé sérum. A tohle všechno, aby to plnilo účel, je velmi těžké najít. Pokud se to ovšem podaří, tak máme vyhráno. My to štěstí měly, zatím jsou výsledky více než příznivé. Já sama používám jedmu značku kosmetiky už dva roky, nemám potřebu to měnit, protože jsem nadmíru spokojená a nedá se moje vizáž srovnat před a nyní.....Ani jedinkrát jsem nepoužila nic jiného. A i kdyby v tom byla i trocha chemie, tak myslím, že to nehraje roli.Léky ani vitamíny a potravinové doplňky nepoužívám a pokud můžu, stravuji se co nejzdravěji můžu. Takže nechme každého dělat svou práci, dealera i lékaře a člověk at si používá to, co mu vyhovuje.

Marta2 (Ne, 25. 1. 2009 - 21:01)

Milá alko, já také mluvím z vlastní zkušenosti. Je skvělé, že dceři akné mizí, ale nemyslím, že to bude mít trvalý účinek. Uvidíte sami za pár měsíců. U standardní/komerční kosmetiky to tak prostě je, za čas budete muset vyzkoušet zas něco jiného a tak pořád dokola. Jen tak mimochodem, zkoušely jste s dcerou upravit jídelníček? Ptám se čistě ze zvědavosti, protože mnoha lidem pomohlo už jen to. Ale chce to velkou dávku sebepřísnosti.
Na Lenku jsem reagovala jak jsem reagovala z toho důvodu, že už jsem si s obličejem ledačíms prošla a dobře znám snahy prodejců a výrobců přesvědčit lidi o tom, aby si koupili to a to, že jim to zaručeně pomůže. Jsou to keci. Akné je zdravotní problém, stejně jako třeba slepé střevo (ne asi tak závažný), ale se slepákem asi půjdeš k lékaři a nebudeš se spoléhat na ibalgin, že jo. S akné by to mělo být stejné. Jedině lékař zjistí pravou příčinu akné a začne léčit příčinu, nikoliv její následek (pupínky). Výrobci a prodejci komerční kosmetiky se je snaží lidi přesvědčit o tom, že jim pomáhají. Ve skutečnosti pouze potlačují příznaky problému, který je uvnitř v těle.
Samozřejmě nazatracuji kosmetiku, ale klasická kosmetika nadělá většinou víc škody, než užitku. Obsahuje parabeny a jiná svinstva, která jsou sice v malých množstvích, ale to se nastřádá. V dnešní době žijeme ve světě plném chemie a myslím, že patlat si jí ještě na obličej bychom fakt nemuseli, když existuje alternativa (přírodní kosmetika).

alka (So, 24. 1. 2009 - 09:01)

Marto 2, myslím, že je jedno, zda je Lenka dealer, či prodejce nějakého produktu, ale pokud má výsledky, tak by to nikdo neměl shazovat. Já třeba dceři koupila od Mary Kay řadu na akné a světe div se, mazotok se jí upravil a akné mizne.A nejsem ani prodejce ani dealer, prostě jsme s tím spokojené a lidi tady mají otázky, jak se zbavit akné.....každý má nějaké doporučení a není problém to vyzkoušet, pokud je větším problémem akné.

Marta2 (So, 24. 1. 2009 - 01:01)

Jasně. Proboha proč nenapíšeš rovnou, že jsi dealerka? Ale že se ptam, stejně sem už víckrát nepůjdeš, maximálně zas za čas nabízet jiný produkt. Pokud jde o skvělou kosmetiku Etrebelle, tak bych měla vážné pochybnosti. Volně dostupné produkty nemívají valný účinek, často stav ještě zhorší (lidé skouší, skouší a nakonec mají navíc ještě kosmetické akné). Jakákoli chemie - jedině z rukou lékaře. A jinak používat přírodní kosmetiku, dodržovat životosprávu atd atd.
Ultrazvukové čištění musí být zajímavé... A kolik stojí a jak dlouho ta pěkná kůže vydrží? Asi moc ne, že? Má to pak cenu?

Lenka (Pá, 23. 1. 2009 - 22:01)

Ahoj všichni,jestli Vám mohu poradit tak na akné jsem objevila skvělou kosmetiku Etrebelle ve spojení s ultrazvukovým hloubkovým čištěním pleti.Je to nová metoda na trhu a bezbolestně odstraňuje přebytečný maz.je vhodná pro všechny tipy pleti a mám s ní skvělé zkušennosti.Jestli vyzkoušíte ultrazvukové čištění pleti,už se nikdy nevrátíte ke klasickému mechanickému čištění od kosmetičky.Pokud Vás to zajímá ,tak se mrkněte na http://www.kosmeticke-sluzby.blog.cz Naleznete zde více informací o kosmetice Etrebelle,o ultrazvukovém čištění pleti,kontakt,ceníky,fotogalerii a td.

Marta2 (Po, 19. 1. 2009 - 00:01)

Ahoj Radku. Já měla velký úspěch z čajem Lapacho, ale než se dostavily výsledky, trvalo to několik měsíců, po které je třeba čaj pít denně (až na doporučené odstávky, viz návod na čaji). Bohužel příprava čaje zabere dost času a tak jsem po ročním pití vysadila a kůže se rychle zmastila nanovo. Pokud bys chtěl přeci jen rychlejší cestu jak zamaskovat problém, výborně se mi osvědčila mast Eclaran. Je to samozřejmě na zevní použití, takže problém neřeší, ale slušně potlačuje příznaky. Pleť se mi vyčistila za pár dní. Je na předpis a nic se nedoplácí. (Jen povinné doplatky za recept). Přeji hodně úspěchů.

Radek (Po, 19. 1. 2009 - 00:01)

dobry den,co je dobre pouzit pri hodne se mastici pleti s naslednym vznikem akne?piju kazdy den cistici caj a je to o poznani lepsi ale nejaky detoxikacni elixir by taky nebyl na skodu?jde mi spise o tu vnitrni snahu ocistit organismus atd..diky za tipy a radu

Bohumil (Pá, 16. 1. 2009 - 13:01)

Boj s Akné jde vyhrát. Znám účinný způsob. Mohu jej s Vámi konzultovat, pokud mi napíšete na: bohumijaeger"gmail.com

Jana (Pá, 16. 1. 2009 - 12:01)

Je smutné, že tady mnoho žen ví, že Diane 35 by se zřejmě neměla brát moc dlouho a moje původní lékařka o ničem takovém nemluvila. V mládí jsem měla silné akné, mastné vlasy, bolestivou, silnou a nepravidelnou menstruaci. Lékařka mi předepsala Diane 35 a docela se vše spravilo - i když trošku akné zůstávalo, ale už to byla pohodička. Diane jsem brala 13let a nikdo mi neřekl, že je to až dost! Pak jsem měla miminko a přešla k jiné lékařce a ta se zhrozila tou délkou braní Diane. No nic, už je to za mnou - snad bez následků a už nikdy více HA! Akné mám pořád, ale ne tak strašné, vždycky to vyleze hlavně před menzes, ale už to neřeším....

Katka (Čt, 15. 1. 2009 - 13:01)

Kalciová mast (od Slovakofarmy)má hojivý účinek a nedráždí. Prodává se v lékárně a mi zahojí stoprocentně jakýkoliv počínající pupínek. Stojí tak do stovky. Předtím jsem vyzkoušela všechno, drahou kosmetiku, čisticí gely atd., ale paradoxně kosmetika s alkoholem velmi škodí. Vysuší a rozdráždí povrch, ale dovnitč zánětlivého ložiska se stejně nedostane. A znovu opakuji! Nesahat přes den a používat Acnecolor. To vše mám na radu skvělé dermakoložky, která mě zachránila. Výsledek se dostaví tak za 2 měsíce, ale stojí to za to. Jo a hormony už neberu, protože to nese tolik rizik, že krásná pleť za to nestojí.

Lucie (Ne, 11. 1. 2009 - 07:01)

No moc mě nestrašte, já byla zpočátku informovaná, že diane 35 nebudu moc používat po zbytek života,ale když to tady tak vidím tak asi dobrovolně nevysadím.Už bych se vážně nechtěla zpátky dostat do toho příšerného koloběhu s akné.Je strašné když vás okolí bere jako krásnou holku a pak najednou bum bác,vy jste samej bolák a je po všem.Ta kalciová mast je asi nejspíš k dostání v lékárně že?A to máš Katko na doporučení lékaře?Ještě jsem o tom totiž nikde neslyšela.

Katka (St, 7. 1. 2009 - 13:01)

Zdravím, dlouho jsem bojovala s akné (uzavřené na tvářích). Brala jsem Cilest, pak jsem ho vysadila, bylo to pořád stejné, pak otěhotněla a akné zmizelo. Po porodu se to časem opět vrátilo a já začala (když už jsem nekojila) brát Chloe. Pleť se mi spravila tak za půl roku, ale teď už pátým měsícem Chloe neberu a je to pořád dobrý (klepu na dřevo). Já si totiž začala obličej denně mazat kalciovou mastí a ničím jiným. Přestala jsem používat make-up, když tak jen Acnecolor a pudr. Taky jsem byla před rokem na laseru N-lite. Něco z těch tří faktorů zabralo, ale fakt nevím co. Kalciovou mast rozhodně doporučuju!!!!!Jo a ještě něco. Vůbec si na obličej nesahám. Dříve jsem si pořád po tváři jezdila prstem, ale teď si dávám bacha a to je klíč k úspěchu.

Sari (Ne, 4. 1. 2009 - 11:01)

Já brala Diane od 19 let asi do 24...takže celkem dlouho..víc, než je možné...po dobu braní se mi stejně akné občas udělalo, pak jsem vysadila a za měsíc katastrofa! Tak jsem pokračovala dál.... po roce asi vysadila znova, opět hrůza...takže zase za dva, tři měsíce jsem na to najela znova... nyní jsem potřetí již bez HA (přešla jsem na Jeanine, tu jsem brala něco přes rok, čili z Diane na Jeanine - dohromady tedy HA přes 6 let) a to již sedmým měsícem! A jak vypadá moje pleť? Bez jediného boláku! Jen pár drobných pupínků a pár drobných jizviček.... Po vysazení jsem měla pleť dobrou asi 4 měsíce - sem tam pupínek, první dva měsíce dokonce pleť lepší než s Ha..Po 4 měsíci se začlo něco objevovat více, ale žádná katastrofa..prostě jeden dva boláky, pár drobných...po těch 5-ti už to bylo horší a začlo se mi jich objevovat více..tak teďka mám ještě pár jizviček z toho..ale jestli to bylo 6 boláků? a pak teda docela dost drobných pupínků na čele a něco v dekoltu! Ale rozhodně to nebyla katastrofa jako tenkrát! To se mi udělalo na obličeji i cystické akné. Nebudete tomu věřit, jak jsem se bála ji vysadit potřetí! Už jsem s tím chtěla skončit! Začla jsem ještě před vysazením pít bylinné čaje - kopřivu aj., užívat přípravek gynex (pro srovnání horm. hladiny), užívat betakaroten, zinek 15mg dvakrát denně, pangamin, a vitamín B5 a pupalkový olej...toto jsem užívala 4 měsíce po vysazení, jakmile jsem s tím přestala, pro to, abych udělala pauzu, objevilo se toho víc, ale žádná hrůza! Te´dka jsem zase začla brát pár vitamínů a pít čaje...a je to takové, jak jsem psala..bez jediného boláku s pár pupínky drobnými... ale i bez těch čajů a všeho jsem měla pleť lepší než kolikrát s Dianou nebo Jeanine. Nebojte se toho, ale vysaďte, až budete mít důvod - otěhotnění, nemoc, křečáky... nebo i bez důvodu, ale počítejte s tím, že váš cyklus může být rozhozen a díky tomu bude i "vyděšená" vaše pleť, musíte najít jinou alternativu - viz příklad já.... vřele doporučuji! Jinak menstruaci jsem měla po vysazení (a stále mám) pravidelnou, normální...sice občas první den bolestivou, ale jen lehce, s Jeanine jsem nemenstruovala vůbec!

Návštěvník (Ne, 4. 1. 2009 - 11:01)

Hm, tak počkejte, až to vysadíte. Tuhle HA nemůžete brát dlouhodobě, je hodně silná. Já to brala od 17 let a po vysazení mnohem HORŠÍ. To není řešení. Nehledě na to, že mi to rozbouralo přirozenou menstruaci, kterou jsem pak půl roku nedostala, tak mi to způsobilo problémy se štítnou žlázou. Dneska už neřeším jen těžkou formu akné, ale i hypofunkci štít.žlázy a nepravidelnou menstruaci. Jo, a křečové žíly, které mi za tu dobu vylezly, takže už do žádný HA jít nemůžu. Ale už jsem poučená, NEVER MORE!

Reklama

Přidat komentář