Reklama

Chcete zhubnout 3 - 5 kg? Já taky!

Zofie (St, 1. 6. 2005 - 11:06)

No Rony, pokud ti bude váha klesat i za takových podmínek, tak se do ničeho nenuť.Ale pochybuji o tom, že po topinkách na sádle a bez pohybu dosáhneš nějakého zřetelného úbytku.Když chceš do srpna něco shodit, tak se do toho opři se vší silou. Vždyť co jsou to 2 měsíce mírného omezení proti věčnosti. Uvidíš, že když budeš ty následující letní měsíce jíst hodně zeleniny a sezónního ovoce a více se hýbat - plavání, procházky, kolo, tak překvapíš přítele novou postavou, zhubneš nejméně 5kg a trošku se ti vžije zdravější jídelníček. Zkus to, vždyť je to jen na chvilku, odříci si zmrzlinu, čokoládu, tuky. Jinak můžeš jíst všechno, jen trošku méně, než dosud.

Rony (St, 1. 6. 2005 - 09:06)

Jo, ještě chci říct, že nějak už 14 dní, možná víc, nejsem schopná dokopat se k nějakému pohybu. A to jsem dobu před tím chodila 3x týdně do posilky a zbytek dní jsem rotopedila půl hodiny. Nevím, divný období...

Rony (St, 1. 6. 2005 - 09:06)

Ahojte, já se ozývám. Takže: Včera se k tataráku nekonaly topinky na sucho, ale topinky na sádle. Tušila jsem, že neodolám, ale co, stalo se - stalo. Ještě jsem si pak dala tak pár čtverečků studentské pečetě a celý večer jsem popíjela veltlínské zelené. Nicméně přes to všechno se necítím nadutá jako jindy, nevím. K snídani mám mléko polotučné, na sváču bude asi dalamánek s paprikovým žervé, oběd rajčata s jogurtem, svačina jogurt light a před odchodem z práce druhý dalamánek s žervé. A doma večer nějaká zelenina bez dresinku. Tak nevím, vedu to od devíti k pěti:o))

Zofie (St, 1. 6. 2005 - 08:06)

Dobré ráno a hezký vstup do nového předprázdninového měsíce.Včerejší plány dodrženy, navíc jsem si zaběhala 10 km, i když bylo odpoledne už zase horko.Plán na dnes:jídlo -snídaně-ovesná kaše(hrst vloček,2dl mléka,náhradní sladidlo,hrozinky)dopoledne - na 2x 150g cottage + celozrnná houska+ 2 rajčataoběd- čočkový salát - 1/2 hrnku vařené čočky + 1/2 sterilovaného salátu, k tomu celozrnná houskaodpoledne - 2 active rohlíčky máznuté light sýrem + veliká kedlubnavečer - vychlazené podmáslísport: podle počasí. Buď 2 hodiny na kole nebo domácí posilovna.Dnes nálada nic moc, po sportovním víkendu a včerejším běhu zadržená voda a na váze 61,9kg. Ale nenechám se deptat a makám dále.Tak se někdo ozvěte, jak se daří vám.

Rony (Út, 31. 5. 2005 - 14:05)

To máš pravdu. Najím se, ale ne tak, aby mi bylo uplně těžko. Jinak na oběd jsem dnes měla změnu, byla jsem s kolegou na zeleninovém rizotu. Skoro vůbec mě to nezatěžkalo, oproti jiným jídlům, po kterým doslova funím.

Zofie (Út, 31. 5. 2005 - 12:05)

Tak to gratuluji. Víš, ona je nejlepší ta psychická pohoda. Víš, že si dnes dáš něco dobrého, tak si to vychutnej a zítra trošku ubereš. Jen se takové přejídání nesmí opakovat každý den.I mě je tak nějak lehčeji, navíc se ochladilo, tak je to příjemné. Snědla jsem zatím jen 1/2 toho salátu, je toho na objem hodně. Ale mívám po slaném jídle chutě na sladké. Vyřešila jsem to tak ,že jsem si po obědě povolila 2 kyselé cucavé bonbony. Vydrží mi dlouho, sedřu si horní patro a už zase nemusím.Tak si dej chutnat ten tataráček a jak ho budeš jíst, uvědom si ty volnější džíny. Hned tě to umravní.

Rony (Út, 31. 5. 2005 - 09:05)

Žofinko, dneska jsem stoupla na váhu a ručička byla níž než obvykle, to mi udělalo radost, člověk s cítí hned lépe /i když mnohdy nejde o žádný tukový úbytek při tak malé odchylce/. Ale cítím se dneska v těch džínách prostě tak nějak líp, i když ten zadek je pořád stejně velký:o) Já mám dneska na snídani opět dalamánek rozkrojený /takže mám z něj dva/ s žervé, pak tu mám ještě jogurt light a rajčata s jogurtem. Večer mě čeká ten tatarák s topinkou na sucho, takže přes den budu jíst míť a večer vím, že se přecpu. No a co:o) Jinak včera jsem měla doma ještě rajče a tvrdý sýr /určitě ne 30procentní/, neodolala jsem pár brambůrkům a obdélníčku studentské pečetě. Ale i přesto všechno se dnes cítím lehčí, to je hezký:o)

Zofie (Út, 31. 5. 2005 - 07:05)

Zdravím, tak se nám konečně ochladilo a taky jsem se konečně vyspala. Poslouchat ten noční liják bylo jako balzám na duši i tělo.Včerejšek byl úmorný, chtěla jsem žehlit, ale v tom horku se mi do toho nějak nechtělo. Tak jsem jen uklidila a při vysávání ze mě kapal pot, jako při nejrychlejším běhu. Ani do toho sportování se mi nechtělo. A tak jsem měla prostě lenivý den.Dnes je už lépe, na jídlo jsem si dnes naplánovala:snídaně- hrst vloček, malý jogurt, pár jahoddopoledne - na 2x tvarohovo-jogurtový dezert Milko, 1 grahamovou houskuoběd - kuřecí salát - 1 uvařená a na jemno nakrájená kuřecí noha, hlávka ledového salátu, čínské zelí, 1 rajče, kousek papriky, kousek okurky, kousek poru a zálivka ze 3 lžic bílého jogurtu s hořčicí.K tomu budu přikusovat knädkebrot.odpoledne - krajíček žitného chleba s Fit sýrem a nějakou zeleninuvečer - šunkové závitky: 5 plátků kuřecí šunky, plněné šlehaným zeleninovým tvarohem.A bez přílohyTak to snad dodržím, včera jsem taky nezvládla tu zmrzlinu a dala si v tom hicu 2 kopečky. Ale že byla dobrá!!!Tak se Rony měj pěkně a doufej v úbytky.

Rony (Po, 30. 5. 2005 - 15:05)

Tak ono, Žofie, 1/2kg úbytek na mechanické váze jen stěží poznáš:o) Takže ať už si na váhu stoupnu nebo ne, nic neuvidím. Snad až po 14ti dnech to jedno kilo a to kdo ví. Věřit mi nepomáhá, snažím se hubnout už od vánoc a kde jsem. Nikde:o) Ale ono to bude dobré, krom toho v sobotu jdu na první drenáž, tak se těším. Když už nic, tak to bude aspoň relax. Pravda, trochu drahý:o)

Zofie (Po, 30. 5. 2005 - 14:05)

Proč nepočítáš s úbytkem váhy? Musíš věřit tomu, že to dolů půjde, jinak to nemá smysl.Já si plánuji, že tento týden skončím někde na těch 60,8kg, to by byl 1/2kg úbytek za týden a byla bych spokojená. Tak věř, že to půjde a dělej pro to všechno.

Rony (Po, 30. 5. 2005 - 14:05)

Tak jsem si nakonec ty nudle uvařila všechny, ale snědla jsem jen půlku, uplně jsem měla dost. Takže zbytek buď sním odpoledne a nebo si to nechám na zítra, což možná bude lepší. Jinak jsem to popletla, nekoupila jsem si sýr light, ale žervé, to má taky málo kJ. Já nějak s úbytkem váhy ani nepočítám, jsem už pesimistická. Ale když už nic, aspoň se budu cítit dobře, i když zítra ten tatarák, já si nedám jen krajíček, toho bude víc. Znáte mě - když už, tak už:o(

Zofie (Po, 30. 5. 2005 - 13:05)

Hoj Rony, konečně jsem se dostala k počítači. Vidím ,že jsi to vzala za správný konec.Víkend byl tropický, nějak mi ani nechutnalo jíst, i když pohyb byl intenzivní - práce na zahradě a kolo. O to více jsem pila.Ale na výletě jsem si dala velikou zmrzlinu, tu jsem si neodpustila. Jinak jsem pila hlavně studenou vodu, objevila jsem Dobrou vodu light naprosto bez kalorií, s náhradním sladidlem a taky cola light je studená pitná.o víkendu se taky grilovalo, takže kousek kuřátka byl, byl i ovocný dortík, do kterého se nedává vůbec tuk. Prostě žádné křeče, jedla jsem všechno, ale maloučko.Dnes jsem zatím snědla:snídaně= hrst vloček, malá activieběhem dne = 250g netučného tvarohu, balíček křehkých chlebíčků(65g), velkou salátovou okurku(350g), 2 rajčata.To jsem si rozdělila na 4 porce a vydržím s tím do té 15 hodiny.Po příchodu domů mě čeká chlazený zeleninový salát s balkánským sýrem a večer pro změnu chlazené podmáslí.Odpoledne už nebudu jíst přílohy, o to více si dám bílkovin.Navíc to počasí přeje tomu ,že člověk nemusí moc jíst, důležitý je pitný režim.Tak bojujme, v pátek se těším na nízkou váhu.Hezké tropické odpoledne.

Rony (Po, 30. 5. 2005 - 09:05)

Ahoj holky, tak dneska jsem si koupila do práce následující potraviny:o) dva dalamánky, sýr light, čínské nudle, tuňák v rostlinném oleji, jogurt light.Mám v plánu si na snídani dát dalamánek podél rozkrojený se sýrem light, na sváču jablíčko, na oběd ty čínské nudle /možná jen půlku? jak už to tu snad psala Žofie:o)/ s tuňákem, na sváču jogurt light a v pět před odchodem z práce další dalamánek se sýrem light. A doma na véču nějakou zeleninku bez dresinku. Jinak v úterý jsem pozvaná na tatarský biftek. Představte si, že v rámci diety jsem někde četla, že se může konzumovat, ale s topinkami na sucho, což udělám. A k tomu máme bílé víno, tak se těším:o) A co vy? Jak pokračujete?

Zofie (Pá, 27. 5. 2005 - 10:05)

Ahoj, no jako motivace určitě dobrá. jen se nesmí zvrhnout v pěknou žárlivost. Jen ať kouká, sáhnout stejně nemůže.Ale nejlepší motivací je tvůj osobní pocit. Z toho ,že jsi to dokázala a že se líbíš hlavně sama sobě. Protože už ten samotný pocit v tobě způsobí, že budeš vypadat o nějaké to kilo lehčí.Sebevědomí tě narovná a zvedne hlavu do oblak, podvědomě zatáhneš bříško a vystrčíš prsa. No a rázem budeš vyšší a štíhlejší. Ještě nasadit úsměv a pak už manžel nebude hledat nic hezčího.

Baculka (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

Holky, myslite, ze ako dobra motivacia bude snaha viac sa pacit svojmu manzelovi. Ja totiz neznesiem, ked sa bude v lete pozerat po stihych nohatych babenkach. Chcem aby sa pozeral len po mne. Ta zavist bude pre mna hnacim motorom. Myslite, ze je to dobry napad?

Zofie (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

A ke zpomalení metabolismu.Víš, ono se toho dost namluví a dělá se věda i z toho, co vědou není.Jestliže máš dost svalové hmoty, tak máš ten metabolismus rychlý dost i v klidu. A je lepší méně jídla, než trvalý malý nadbytek.Důležité je, nedovolit tělu, aby dostalo vůbec hlad. Pak se dostává do stresu a proto ukládá do tuků.Ale když jíš pravidelně,byť málo, tak je to naprosto v pohodě. Každé tělo je trošku jiné a je těžké určovat, že právě já musím sníst 5000kJ. Kdo to zjistil? Kdo ví, co se zrovna ve mě odehrává a co mé tělo potřebuje?Kolik mám tuků a kolik svalové hmoty?Jedině individuálním přístupem zjistíš, co ti vyhovuje a co je pro tebe to správné.

Zofie (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

A to jsem ještě podcenila ten tvaroh, který má o 17g více, než jsem psala.Víš, já těch zkušeností za svůj už dlouhý život posbírala dost, jen se jich občas nedržím a pak se mi to vymstí.Ale mám jen lehkou nadváhu, těch 5kg mi bude bohatě stačit.

Zofie (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

Babulko, díky za poučení. Já tohle všechno vím, nakonec jsi mě donutila si to spočítat a vyšlo mi 58g bílkovin.Mám v tom 150g jogurtu=13g bílkovin100g kuřete = 23g bílkovin150g tvarohu = 10g bílkovin3 dl mléka= 12g bílkovina to nepočítám vločky, knädkebrot a další, kde jsou také bílkoviny, jen rostlinného původu.Jím 6-7x denně, takže metabolismus udržuji v rychlejším chodu, tak se zpomalení opravdu nebojím.Ty bílkoviny si hlídám, dostala jsem nějaký rozpis ve Fit centru od trenérky, více omezuji sacharidy a tuky si taky držím na velmi nízké hranici.

Zofie (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

Ahoj Rony. Tak si klidně dávej dál koláč a kakao ke snídani. Třeba tě to uspokojí a zasytí na delší dobu a nebude tě to svádět k mlsání. Kdo ví, co se v tom našem těle vůbec děje, myslím, že ani ti slavní výživáři v tom nemají jasno.U toho grilování mám já výhodu. Krkovici negrilujeme vůbec, protože vepřové se u nás nejí. A kromě toho nás bude hodně, takže na mě více, než jedna čtvrtka kuřete zřejmě nezbude, mám děti-kobylky a ty stihnou sníst rychle všechno. A alkohol moc nesnáším, raději si dám vychladit colu light a budu ji pocucávat. To mě zasytí a ochrání před chutěmi na sladké.Ale když budu mít chuť na něco jiného, klidně si to taky dám. Netrápím se výčitkami, vždyť pro štíhlou linii už více dělat nemohu - jím více-méně zdravě, omezuji cukry a tuky, dost se hýbu. A co by to byl za život, kdybych se měla ještě trápit nad nějakým tím soustem navíc. Však ta váha půjde dolů i tak, nikam nespěchám.

Babulka (Pá, 27. 5. 2005 - 09:05)

Ahoj Žofie, skoro bych řekla, že tvůj jídelníček je až příliš odlehčený. Bez lékařského dozoru by neměl denní energetický příjejm klesnout pod 4200, rozumných je ale spíš 5000 za den. Jinak nebudeš mít dostatek živin, vitamínů a minerálů a navíc ti hrozí, že sklouzneš buď do anorexie, nebo do přejídání, až to tělo nevydrží a řekne si o pořádné jídlo. Navíc při velmi nízkoenergetické dietě se snižuje i výdej, tělo prostě šetří a v okamžiku, kdy začneš jíst zase trochu normálě, okažitě ukládá každý kilojoul i tehdy, kdy tvůj jídelníček není nijak vydatný. Lépe je hubnout dlouho a pomalu, tělo pak snáz pustí zásoby a především je už nebude chtít zpět. Ale jinak je výborné, že jíš více porcí denně (5-6) a taky hodně ovoce a zeleniny, jen by to chtělo víc nízkotučných bílkovin (denně má člověk zkonzumovat minimálně 50-60g bílkovin a na to trocha kuřátka nestačí).Mě čeká ještě shazování 5 kil (na 160 cm vážím 60 kg, ale mám velmi lehké kosti, takže těch 55 bude ideálních, ale už tak jsem zhubla z 72, takže jsem docela spokojená).Zdravím a přeju hodně úspěchů všem, Babulka

Reklama

Přidat komentář