Reklama

Duchovní cesta

d. (Út, 7. 11. 2006 - 23:11)

AMEN

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 23:11)

A na zaver..
Ty,
Ac nejsi brabenec,
se taky raaaaaaaaad
Hlasite chechtej
CHechtej
a na svou bidu ...si nezareptej

d. (Út, 7. 11. 2006 - 23:11)

Stahuju sa do juzneho Anglicka...

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Lidi,... ja se dneska musim celej den smat a uz nemuzu. Doufam, ze se nebudu chechtat i ve spanku. To by asi moje brisko nevydrzelo. :o)))))))))

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Jo a vubec... co delaji netopiri, kdyz je zima a nejsou zadny mouchy?

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

To souvisi s mou karmou.. kdysi jsem s kamaradem Davidem udelal neco, diky cemuz dnes chrousti letaji v jizni Anglii i na zacatku listopadu / Octobera

:o)

d. (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

:)
Kde si nabral teraz chrusta???
To bol asi netopier.
Doporucujem pokus zopakovat v lete, pocas sezony chrustov.)

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Ano ano d,
jak pravis. Obdivuji na tobe, jak jednoduse a malo slovy jsi vystihla to, co jsem ja opisoval nekolika souvetimi.
"V Mongolsku je mongoloidne dieta standard."

Ano pratele,
toto je prava moudrost

:o))

d. (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Konfucius: Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme.

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Odpove na otazku slepice vejce je jednoducha.. prvni byl kohout :o)

Chroust nesmrtelny neni, protoze jsem prave jednoho nedopatrenim rozslapl a po hodine pozorovani nehybnosti jeho vnitrnosti, jsem dospel k zaveru, ze skutecne jiz zivy neni.

Mongoloidni dite v mongolsku neresi, neb diky vsdypritomne negramotnosti tamnich obyvatel, pijicich rano, k obedu a vecer skvasene jaci mleko, jsou vsichni naramne pripitomeli. V takovem stavu je pak tezko rozeznat praveho Mongola od Mongoloida.

More spunt nema, neb sme ho s kamaradem Davidem ve veku nedosazenych 6 let objevily na brehu stredozemniho more. Od te doby se tedy more neustale vysusuje. Otazka globalniho oteplovani neni tedy zpusobena exhalacemi, ale absenci spuntu. A predstava zvysovani hladiny mori je jen pokus vedcu o navrat celeho vedeckeho systemu do rovnovahy.

d. (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Odpoved na 3. otazku:
V Mongolsku je mongoloidne dieta standard.
.)

Qellogathi (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Ale, ty otázky, které jsi vyjmenoval, (jistě v jiné podobě) trápí více-méně všechny lidi. A proto se nikdy nedostanou na konec. Jen když se přestanou ptát a zničí mysl. Je to ostatně logické. Proč vypočtávat numerický počet 1,2,3,4,5,6,7,8,9,...........až po nekonečno, když je jasné, že je to jen lineární řada čísel a kterou už lze určit z prvních pár postupností?

Nekonečné vyjmenování čsel a bludná snaha uvidět "jednou" nějaký zvláštní počet v rámci této linearity je definicí stavu běžného člověka.

Naopak, duchovního člověka charakterizuje prosté uvědomění "je to vždy jen počet" a odvrácení se od toho, protože je mu jasné, že ať dojde k jakémukoliv číslu, vždy zbude nějaké vyšší. Proto opouští veškerý "počet" a tím určuje vyšší číslo. A jednou ránou je v nekonečnu - a nemusel předtm vyčerpat počet jako takový.

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Ted jsem dostal odpoved na otazku o zizalach.
Skutecne, verte neverte, po preseknuti zizaly ziji obe jeji casti. Toto lze praktikovat do nekonecna. Duvodem toho, ze jich je na zahrade tak malo, je bud to, ze zahradu ryju prilis malo, nebo naopak ze ryju prilis casto.

V prvnim pripade totiz prazizala nebyla s nejvetsi pravdepodobnosti vinou vyssi moci (meho ja projeveneho vrypem ryce ve spravnem miste) a tudiz je pak velmi obtizne tuto pramati vsech zizal nalezt. V druhem pripade byla jiz mym konani rozmelnena na tak male casti, ze ji ze sveho svrchovaneho nadhledu nejsem schopen nalezt, byt je sekundarnich zizalicek ohromne mnozstvi.

:o)))

Qellogathi (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Na první lze odpovědět velice jednoduše protidotazem - zdalipak můžeme se vůbec ptát tuto otázku bez toho abychom to udělali mimo projevené vědomí. Vyřešíme to jednoduše tím, že půjdeme mimo projev.

To je jediné správné zodpovězení jakékoliv otázky, poněvadž jen tak lze dospět k stavu, kde už nebude možno vyvstávání jakýchkoliv otázek.

Podle mne, není správná odpověď ve smyslu: "slepice", nebo "vejce". I jakékoli další školy logického myšlení (západu) dospívají po položení otázky vždy k nějaké odpovědi a nezdá se, že by to někdo mělo mít konec. Získáním konkrétní odpovědi na konkrétní otázku se zdesetinásobí počet dalších nezodpovězených otázek.

Správná odpověď je jedině ta, po které již nenastává další dotazování se. Takovouto "Odpověď" nikdy nevyprodukuje mysl ale jen čirost vědomí.

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 22:11)

Navrhuji zmenit tema diskuze...
Byla prvni slepice, nebo vejce?
Je chroust nesmrtelnej?
Kdyz preseknu zizalu, ziji obe casti?
Kolik zizal udelam z jedne zizaly?
A proc jich potom mam na zahrade porad tak malo, kdyz chci jit na ryby?

Otazka jeste trapi me skryte..."Jak v Mongolsku poznaj mongoloidni dite?"

Pak bych chtel vedet jeste, kde ma more spunt.

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 21:11)

Lepsi je to predstavovat si to s cernou derou.. a padem do ni. Temato predstavama se ale skutecne muzeme realne priblizit singularite.. okonce vyvozovat nektere jeji vlastnosti nam, zijicim v relativistickem vesmiru :)

Otazka zni.. Proc?

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 21:11)

No q,
trochu sem neporozumel jak je mozne: "To znamená, že bod umístěn na obvodu onoho otáčejícího se kola bude putovat kolem imaginárního středu rychlostí x"

Proc zrovna rychlost x.. a jesltize se bod na kruznici pohybuje po teto kruznici, tak se vuci stredu teto soustavy tento bod pohybovat nemuze :o)))

Uz kvuli tomu, ze jak si spravne odhalil.. bod stoji v neexistujicim nekonecne malem prostoru.. a kde tudiz nemuze byt ani cas ani prostor a ani pohyb.

Stacilo rici.. predstavte si kruh. Uvnitr stred. Stante se stredem a uvidite, ze budeli polomer jakykoliv a budeli rychlost otaceni jakakoliv, presto porad bod na kruznici nebude v zadnem pohybu vuci vam. No jak by taky mohl bejt.. kdyz vy budete bodem.. to jest neexistujicim

d. (Út, 7. 11. 2006 - 21:11)

:):):)
Pozri sa na male babo, vari sa ho dotyka, ze ho musi niekto prebalovat?
.)
Ma to na haku:):)
A je mu fajn.

Lokomotiva (Út, 7. 11. 2006 - 21:11)

Nevim nevim lidi, budu-li mit dostatek transcendence k tomu, abych az se zacnu pomocovat, tuto pritomnost prijimal s cistou mysli a pokorou. A nevim, zda budu mit dostatek transcendence k tomu, abych si znovu a znovu uvedomoval, ze to preci nejsem ja... ten, kdo se pomocuje.

Tak me napada.
Sestricka v domove duchodcu:
"Pane Lokomotiva, vy jste se za pochcal"

Lokomotiva:
" Ba ne sestricko, to jsem nebyl ja" "To byla iluze meho ja" "A to pochcani byla jenom jedna z vasan, ktera se jeste nerozpustila, vite?"

// podivny pohled plny nepochopeni na obliceji sestricky // blazeny usmev osvicenneho cloveka sdelujiciho sve poznani na pokraji smrti se zrcali v obliceji pochcane Lokomotivy//

Lokomotiva:
"Ja vim, ze my asi nerozumite, sestri" Ale muzu vas ubezpecit,ze jednou, za velmi velmi dlouho i vy dospejete tam, kde jsem prave ja"

Sestricka:
"Ty prasaku"

//plesk//

Qellogathi (Út, 7. 11. 2006 - 20:11)

escrito en la tabula Smaragdina:

quod est inferior est quod est superior - et quod est superior est quod est inferior.

"Co je dolu je stejné s tím, co je nahoru - a
co je nahoru je stejné s tím, co je dolu."

tak jest psáno v Tabule Smaragdině.

- tahle deska neguje svébytnost hmoty jako i ducha a klade je na jednu rovinu jako různé stupňe projevu energie, inteligence, světla.

- popírá dualitu zdánlivých jsoucností hmoty a ducha a na základě popření duality nacházi jednotu. Popřením duality nachází cestu k jednotě.

- Bytost člověka nachází jako samostatný vesmír, kde vládnou naprosto stejné mechanismy jako ve vnějším kosmu - a tak formuje svým vlastním způsobem poučku o poznání bytosti člověka - na platformě které poznává i celý vnější Prostor.

- Nacházeje Ducha člověka, nachází Ducha všeho.

---

ano, na názvech toho moc nezáleží, jen orientace vědomí ke svému zdroji je jedinou cestou jak Poznat. Žádné jméno to nikdy nemůže nahradit.

---

Pro Maji,
- to je zajímavé, ale já nevím, kde jsem ten prostorový model jin-jang - byť v přeneseném významu - popisoval.

Z mého pohledu je model jin-jang natolik abstraktní ideou, že je těžké ji zobrazovat třírozměrně. Když však z jakéhosi rozmaru uděláme z dvourozměrného průmětu - kruhu - třírozměrný model - kouli, přeci tím nezískáme nic. Ta jedna dimenze navíc nám neozřejmí nic víc než ten dvourozměrný kruh.

Intelekt filosofů se rád baví představami - ať již 3- nebo i 4- a nebo vícerozměrnými. Ale co s tím? Když transcendujeme projevené vědomí - transcendujeme veškeré intelektem uchopitelné konstrukce a dimenze.

Proto z pohledu seriózního Poznání, nejsou x-rozměrné vyjádření k jakékoliv pomoci.

Ale budiž, přidám i já svou představu, ke které jsem se často vracel a na které jsem filosofům zvykl demonstrovat jednotu pohybu a nepohybu, jednotu vritti a svarůpy, neboli prakriti a puruši a taky ducha a hmoty.

Buďme teď pro chvilku striktně matematiky a mysleme striktně abstraktně:

Vemte si otáčející se kolo o nezměrné velikosti a poloměru x. X může být jakákoliv číselná hodnota, kterou dosadíme a přeci nebude rušit tento model, neboť lze předpokládat i nekonečnou

Reklama

Přidat komentář