Reklama

Duchovní cesta

d. (Út, 7. 11. 2006 - 13:11)

Nestras s dalsimi zivotmi:):):):):)

ališ (Út, 7. 11. 2006 - 13:11)

krásný dobrý den všem.

dlouho jsem tu nebyla a koukám, jak pěkně to tady žije a příspěvky se množí.

škoda, že tady nemůžu být s vámi. tak snad brzy nebo v nějakém dalším životě:-)

maja (Po, 6. 11. 2006 - 22:11)

To bylo pro Q.

maja (Po, 6. 11. 2006 - 22:11)

myslím, že si popsal jing a jang v kouli, moc děkuji.

Evelyn (Po, 6. 11. 2006 - 10:11)

Ahojky,
moc hezky vyjádřeno, d.
:)

d. (Ne, 5. 11. 2006 - 22:11)

...a pritom ak sa clovek zriekne konania co by "cinitel" tak prirodzene uz nemoze svojim konanim ublizovat. To je ta skutocna Slobodna Vola, ktora nepochadza z nasich priani, tuzob ci dilemy co je dobre a co je zle (na co ma aj tak kazdy rozny meter...). Tam uz je to o "vyssej voli", ktora de facto nie je dobra alebo zla.

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 21:11)

ba ne Evelyn,
Mylis se.

to klavesnice je spatna

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 21:11)

Sem rad, ze jsi stale zde..
mile male d

Evelyn (Ne, 5. 11. 2006 - 20:11)

Lokomotivo,
jasně, že ne všem, jen těm, kteří o tuto tematiku zavadí a měli by tendenci se z toho nějak vykroutit a omlouvat své činy, protože "on nic, on muzikant".

Písmenka určitě neutíkají nikam, to Tvé prstíčky utíkají rychleji než by měly...
:)

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 20:11)

Pismenka z mych vet !!! :o((
Kam mi porad utikate, co? !!!

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 20:11)

Evelyn,
ono se to da vysvetlovat, ale nelze to vysvetlit druhemu. Do tohodle clove nazraje, nebo nim nic npohne. je ale dobre, kdyz uz se k tomu blizi, aby se o tom mluvilo a aby to jako synchonicita mohlo prijit az k nemu. V tom je to dulezite. Ale nelze to vysvetlovat "lidu".

:o)

Evelyn (Ne, 5. 11. 2006 - 19:11)

Qellogathi,
rozumím. Takovou radou o konkrétním chování bylo už Desatero. Ale co z něj církve udělaly: nástroj výhrůžek, pěstování strachu, viny, prodávání odpustků...
A možná by stačilo se jen do nitra dotázat:
"Co by udělala láska?"

Někdy si říkám, aby si lidé ono nekonání a myšlenku "já nejsem činitel" nepletli s lhostejností, apatií, rezignací a odmítáním zodpovědnosti za své činy. Myslím, že je třeba to vysvětlovat, aby nedocházelo k omylům a někdo se na to nevymlouval.

d. (Ne, 5. 11. 2006 - 19:11)

:)Lokomotiva,
len aby ta zasa usi nezacali boliet:)

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 18:11)

Dnes v noci mne ve snu navstivila Bytost, o ktere jsem v tom snu vedel, ze je to Dalailama. Promlouval ke mne, ale ja ho pilis neposlouchal. Snazil se mi neco sdelit, ale ja nevim co. Nepamatuji si nic. Pouze vim, ze mi dopovedel na to, oc slo pri tom sdeleni stran prozitku praznoty. Ukazal mi cenu teto skutecnosti a zodpovenost kterou maji ti, kteri prosli tou branou. Asi proto jsem ho nechtel poslouchat v tom snu a utikal z jednoho sveta do druheho, ale on mi byl stale v patach. At jsem stvoril jakoykoliv sen v tom spani, prisel vzapeti za mnou.

Podivny sen to byl.

Qellogathi (Ne, 5. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj Evelyn,

první je adresováno absolutnímu principu "za všm", který je nehybný a neprojevený. Má ozřejmit samu totožnost světla vědomí, které má tendenci vlivem máji ztotožňovat se s projevem.

Druhá věta platí už stotožněnému a individualizovanému, projevenému bytí - v tomhle případě zamlženému bludem "konatelství", které si zatm nedokázalo uvědomit svou nadčasovost a nadprostorovost.
Někdo ještě může být závislý na individuálním pochopení natolik, že jinou radu než o konkrétním chování nedovede zpracovat. No, může to jednou vést k bodu, kde si uvědomí, že chování jedince na duchovní cestě nen možno specifikovat jako v néjaké příručce a že nejprve je nutno dospět k vhledu. A pak nesejde na konkrétním vyjádření, protože se stane kulisou.

- ale, dobrý postřeh a jsem rád, že si to napsala(:

Lokomotiva (Ne, 5. 11. 2006 - 18:11)

To je o te zodpovednosti, kterou uz ale neprijima clovek. Jenom to vedomi, ktere se roztahne na celou siri osobnostia zaroven ji prestupuje do "vseho ostatniho".
Vedomi, ze vsechno jsme my, nas cini proste cinu a to co se deje, necini individualita, ale vedomi pritomne ve vsem. Stavame se znovu svobodnymi, protoze mizi hranice mezi nami a tim "ostatnim". Tato hranice byla stvorena myslenkou ja jsem.

Paklize prijmeme toto prirozene vedomi, nemuzeme miti nedostatku ani strachu ani obav. Existence se prerodi do sanjasy a my jsme jako motylek, ktery miluje vsechny kvetiny na louce a pritom na zadne z ni neulpiva :o)

Evelyn (Ne, 5. 11. 2006 - 17:11)

Ahoj Qellogathi,
jak chápat současně: "Vše se děje zcela spontánně, nejste činitelem" a radou - "Nedělejte nic, co by zranilo jiné."
Komu je udělována tato rada? Kdo má nedělat...?
:)

Qellogathi (Ne, 5. 11. 2006 - 16:11)

Objevte význam vašeho skutečného Já.
Zkuste pochopit význam tohto Já
všemi možnými prostředky.
Předtím než se ve vás zjevilo
toto poznání "já jsem",
jste byl absolutně nepřipoután.
Okamžitě, jak toto poznání vysvitlo,
jste se stal připoután ke všemu co vás obklopovalo.
Nicméně, stále připoutané je jenom toto falešné "já".
Vše se děje zcela spontánně a toto falešné "já"
si přivlastňuje zisk z věcí, které se dějí.
Jste ten, co chápe a zná, ale nejste činitelem.
Dám vám malou radu:
"Nedělejte nic, co by zranilo jiné. To je vše."
Nemusíte dělat nic, čím byste jiným prokazoval
laskavost a co by je těšilo či jim dělalo dobře,
ale dbejte na to, abyste nikoho kolem sebe nezraňovali.
Toto je taky v tomto poli vědomí.
Za tímto polem nic není.

- - -

Pravda je neohraničena časem a je nepopsatelná.
Myslíte si, že by ego mohlo vyzvat k boji kohokoliv a cokoliv,
co žije v Pravdě, která existuje navždy?
Pravda nemůže být napadena nikým.

- - -

Vy jste toto vědomí.
A z tohoto vědomí je zrozen úplný vesmír. Považujete se za individuality; a to, co je neomezené, jsme omezili do nedůležité osobnosti.
Nekonečné je stlačeno do samotného těla.
To je náš celý problém.

- - -
"Nejvyšší, dávající Přirozenost"

Evelyn (Ne, 5. 11. 2006 - 12:11)

Vlkodlaku,
tak jestli Ti to papání dětí doposud vycházelo, tak teď jsi se chytil do pasti. Tvůj počítač právě zaměřili...Utíkeeej!!!
:)

VLKODLAK (Ne, 5. 11. 2006 - 11:11)

Žeru děti

Reklama

Přidat komentář