Reklama

extrasystoly

Jitka (So, 22. 5. 2004 - 19:05)

Katko,máš stejné potíže jako my všichni.Jsou to ES.Mám stejné obavy jako ty.Ve čtvrtek jsem dostala Holtera a objevily se tam tři ES jinak nic.To že nic není a tedy se mnou nebudou nic dělat.Zase mě to na chvíli uklidní,ale před chvilkoú z ničeho nic pár rychlých ES za sebou.Fuj.To mě vždycky rozhodí.Beru AD abych to tak neprožívala.Jitka'

JAK (Čt, 20. 5. 2004 - 16:05)

Katko, dost dobrý popis mých bývalých potíží. Srdce je divoký kůň, snadno se splaší, neboj se ho. Nauč se k němu klidně přistoupit, jste nervózní jeden z druhého. Upřesňování diagnózy nikam nevede. Je to o šíření el. vzruchů, ale uvědom si, že tělo i celý prostor je plný el. nábojů a energií, které lze volně i mimovolně usměrňovat. Já řekl modlitba, Jitko, cítíš-li to jinak - tak zklidnění, vědomá harmonizace svého těla s prostředím, uvědomění si životadárné energie Slunce, Vesmíru. Prošel jsem těmi úzkostmi, je to pryč. Projdete i Vy.'

katka (St, 19. 5. 2004 - 15:05)

Chtěla bych se zeptat, jak přesně ES pociťujete. Já trpím takovými velmi nepříjemnými skoky (někdy je to spíš chaotické chvění) - je to někdy jeden skok, někdy několik spojených to takového šíleného zmatku. Někdy to hned ustoupí, jindy se třeba celé odpoeldne tyto příhody opakují. Na EKG se nikdy nic neukázalo, jen obšas tachykardie - v té době jsem nikdy potíže neměla. Ani s Holterem mě zrovna nikdy nic netrápilo. Lékař si myslí, že jsou to ES a tachykardie, ale mám trochu obavu, aby to nebyla nějaká vážnější arytmie. Takže by mě zajímalo, jaké přesné příznaky jsou u ES. Děkuji.'

Jitka (Po, 17. 5. 2004 - 12:05)

Nemůžeš to upřesnit co konkrétně dělat.Modlitba mi asi nepomůže.Jitka'

Jitka (Po, 17. 5. 2004 - 12:05)

Ahoj Dito,já jdu na vyšetření na Holtera ve čtvrtek.Dneska mi je taky divně,neberu už trimepranola je to znát.Přišla jsem z oběda a venku nic moc.Náběhy na ES.Uvidím po vyšetření,trimepranol opravdu na srdce pomáhá.Zklidní ho.Zatím ahoj,odpovídám z práce tak raději končím.Jitka'

JAK (So, 15. 5. 2004 - 18:05)

Je to už dost let. Vnímal jsem každý pohyb srdce, příliš rychlý tep. ES, někdy i komorové (samo ne na EKG), lékař mi nevěřil, někdy úplný chaos. Bral jsem a beru betablokátory (na vyšší tlak). Přešlo to, nyní přes deset let bez potíží. Podle mne mi pomohla modlitba a sono vyšetření - blahodárná masáž. Pro někoho pro zasmání, někoho možná povzbudím... Jo,prej tam byl prolaps mitrální chlopně, ale před několika lety echo nic neukázalo...'

Dita (Pá, 14. 5. 2004 - 15:05)

Ahoj Jitko,jak jsi dopadla s vyšetřeními?Já dnes byla na vyš.št.žlázy ultrazvukem-je pry velikost hraniční,ta příš.tělíska a vysoky parathormon budou mít nejspíš jinou souvislost-s jat.testy,jsou pořád zvyšené-extrasystoly mi opět nevysvětlila jednoznačně-uvidí se po vysledcích odběrů,jak jsem na tom s ionty Mg,Ca atd.Není mi už přes tyden dobře,ES mám denně od rána,ale ne většinou hodně za sebou,jednu až dvě silnější.Jediné pozitivum-nevyděsím se tak moc,jak předtím,než jsem začala brát AD.Mám ale i tak dost pochmurnou náladu.Jsem už ze všeho vyčerpaná,přestože se snažím se sebou něco dělat.Přeju všem pěkný víkend.'

Dita (Čt, 6. 5. 2004 - 19:05)

Tak at se podaří vypatrat i jinou příčinu,než jen psychiku-ona i ta souvisí s funkcemi orgánu-já mam stale zvyšené i jat.testy,nějaka souvislost se najde,snad.Napíšem si.Hodně zdaru!Holter je jen otravnej na 24 hod.nošení se všemi dráty a nemužeš se umyvat.Možná jak na potvoru nebudeš mít ES,já je naštěstí tenkrát měla.'

Jitka (Čt, 6. 5. 2004 - 12:05)

Ahoj Dito.Jsem ráda,že jsi napsala co je nového.I já jsem se hnula trochu kupředu.Obvodní mě objednala na EKG,to jsem absolvovala včera a 20.5. mi dají Holtra.Ještě jsem ho neměla.Vítr jsem zvádla,fouká teď pořád,ale naštěstí není studený.Taky půjdu na vyšetření krve,chol.a štítnou žlázu.Léky na arytmii mi zatím doktor vysadil,že se uvidí co dál.Takže jsem zvědavá k čemu se doktor na interně dopracuje.Docela se mi věnoval.Takže se měj a až bude něco nového ozvi se ,kdyby u mě,tak já.Jitka'

Dita (Čt, 6. 5. 2004 - 07:05)

Zdravím všechny,včera jsem se dozvěděla,že mám něco s hormony příštitnych tělísek,je tu možná souvislost s ES.Čeka mě teprve odborné vyšetření a uvidím,co se zas nového dozvím.Jitko,jak jsi přežila ten silny vítr(alespon tady na Moravě teda fučelo,nevím,odkud jsi,ale asi řádil v celé republice)?Pěkný den všem...'

Iva (Pá, 30. 4. 2004 - 23:04)

Ahoj Davide, jako bys mi mluvil z duse. I ja mam ES a citim, ze jsou asi psychickeho puvodu. Beru totiz AD. Citim, ze s tim musim neco udelat, nebo ma depka bude cim dal horsi. Chci zacit cvicit pet Tibetanu tak uvidim zda to zabere. Ahoj Iva. Mimochodem ze byvaji psychickeho puvodu mi potvrdil i doktor internista

Iva (Pá, 30. 4. 2004 - 23:04)

Ahoj Davide, jako bys mi mluvil z duse. I ja mam ES a citim, ze jsou asi psychickeho puvodu. Beru totiz AD. Citim, ze s tim musim neco udelat, nebo ma depka bude cim dal horsi. Chci zacit cvicit pet Tibetanu tak uvidim zda to zabere. Ahoj Iva. Mimochodem ze byvaji psychickeho puvodu mi potvrdil i doktor internista

David (Pá, 30. 4. 2004 - 18:04)

Dík za příznivé přijetí mého příspěvku :o) Já mívám ES s přestávkami, ale narozdíl od počátku mě to už neděsí, je to jenom nepříjemná věc. Rok se snažím zjistit proč mám ES. Narazil jsem na spoustu možných příčin, jako páteř ze sedavého zaměstnání, stres ze zaměstnání, nevyřešené emoce z minula jako rozchody a něčí úmrtí, můj vlastní smutný náhled na život atd. Těch věcí je víc a každou řeším už třeba jenom proto že se v ní prostě chci zlepšit. Za pomocí doktorů, rehabilitace, kineziologie a masáží to zlepšuju. Celkový pocit pohody se dostavuje už samovolně jako následná věc :o) Nevím jestli to zabírá u všech ale u mne to jediná cesta, která má viditelné výsledky. Důlěžitý je chtít. Mějte se a bojujte :o) David'

Dita (Čt, 29. 4. 2004 - 16:04)

Taky věřím,že na Davidovych slovech něco bude,snažím se a uvidím.Zatím se mějte všichni fajn.'

Jitka (Čt, 29. 4. 2004 - 07:04)

Diky za povzbuzující příspěvky.Začnu na sobě pracovat.I přesto, že mě ES trápí jsem většinou optimistka.Hlavně dnes,když je krásné počasí.Ahoj Jitka'

Renča (St, 28. 4. 2004 - 22:04)

Holky,David má pravdu,pořád se rochníme v tom samém problému,děsíme se ho,ulačuje nás do kouta,je to jako červíček v mozku,ten strach z ES hned po ránu a pak celý den,pak se divíme,že se nám to pořád děje!Je pravda,že i když mi je fajn,tak si na to,kdy to příjde,vspomenu alespoň jednou denně.Mám toho po krk a chci se tomu postavit!!!Nenechme se děsit,vynadejme srdci až to příjde,máme sakra děti,manžele,práci...sportujme,tancujme a dejme si i to červené,přece si nenecháme zkazit nejkrásnější roky života!!!Začala jsem se na to dívat takhle a fakt to pomáhá,už nesleduji jestli fouká,jestli je BIO 2,hezky,bouřka.....kafe nepiju,skleničku vínka si dám,přestala jsem se rozčilovat pro blbosti,našla jsem si novou práci,miluji svou rodinku a je mi fajn.(fandím našim hokejistům!)To,že se ES občas objeví, beru jako osud!CO VY NA TO?R'

David (St, 28. 4. 2004 - 18:04)

Zkusili jste někdy přemýšlet, proč zrovna vás potkala zrovna tahle nemoc? Když přece žijete a chcete žít tak jako ostatní a proč ostatní to nepotkalo a vás jo? Proč se najednou celý život smrskul na jeden problém? Já jsem se ptal sám sebe a přišel na to, že odpověď a pomoc mám jenom v sobě. Prášky můžou dočasně pomoci, ale nejsou samospasitelné. Myslím si, že tuhle nemoc jsem si způsobil tím, jak jsem se choval sám k sobě a jak jsem nechápal, které věci jsou pro mě doopravdy důležité. Když jsem si to uvědomil, za pomoci doktorů, nějakých knížek, atd. tak jsem obrazně "našel sám sebe" a pozměnil si pohled na dřívější stresující život. Uzdravení přichází potom samo. Vím, že takhle v pár větách to může znít divně, ale zkuste hledat pomoc u sebe. Zkuste jinou cestu, třeba je pro vás ta správná, tak jako pro mě.'

Dita (Pá, 23. 4. 2004 - 21:04)

Jitko,co se týče vína,měla jsem pár let stejný názor,pocit,že když se napiju,zklidní se i srdce a já tím pádem celkově.Málem jsem si na to zvykla.Později jsem si musela přiznat,že pomuže-li alkohol tyto stavy zklidnit,jde jen o psychiku.Pak ale nepomáhalo ani víno,naopak!!!Jak jsem se napila-nejradši červeného-začlo to ve větší míře.Po otěhotnění až doted nepiju už ani kafe,ESjsou pak k nezastavení.Ale zkusit to mužeš.Jééé,taky bych si dala,uplně se mi sbíhají sliny.Tak na zdraví...D.'

Jitka (Pá, 23. 4. 2004 - 20:04)

Ahoj Dito.Mně je asi trochu lépe.Ale přesto několikrát za den cítím,že přijdou ES.A přijde jenom jedna.Té se tak nebojím,hrůzu mám když se jich nakupí více za sebou.Měla jsem vždycky ráda teplo,dělalo mě dobře,ale dnes se udělalo odpoledne dusno a já myslela,že padnu.Vzala jsem si trimepranol.Dělám taky už všechno,abych se toho zbavila.Dříve jsem mívala období klidu.Jestli to budu mít pořád tak se asi zblázním.Čtu na internetu všelijaké rady týkající se ES.CHtěla jsem se objednat na interně na EKG,ale musím mít doporučení od obvoďačky a k té se mi moc nechce.Hrozím se taky ochlazení to mám ES nejvíce.Asi se vykašlu na prášky a dám si občas víno.Píšou,že je dobrý na srdce.Včera jsme byly z práce s holkama hrát kuželky.Všichni si daly k pití nějaký alkohol.Já zase sodovku,když beru léky.Vždycky se na něco vymluvím.Tohle jim zrovna nevykládám.Takže budu pátrat dál na internetu.Měj se líp.Jitka'

Dita (Pá, 23. 4. 2004 - 18:04)

No,a je to čím dál horší.Zas se tu musím ventilovat.Pořád,pořád,pořád mám ES.Nenávidím je až hrůza,to vedro venku mi jednoznačně dělá zle.ES cítím až v krku,jako by souvisely i se žaludkem,nebo bránicí.Praktická mi dala konečně za pravdu,že i trávicí potíže mohou způsobovat poruchy srd.činnosti,zatím mě nechce pry trápit a posílat na gastroskopii.Udělá ještě nejaké další testy na činnost št.žlázy a příštitnych tělísek.Někde musí byt přece důvod,proč nás to furt otravuje.takhle se nedá normálně žít-chytá mě to všude-při vaření,ve sprše,na wc,venku,v obchodech...Beru AD,je mi jasné,že psychika tu hraje roli,ale určitě nejen ta!Četla jsem o neurocirkulační astenii-mohl by to být náš problém,tj.reakce srdce na dlouhodoby stres,ktery si ani nemusíme uvědomovat,tkví v nás od dětství a pomoci pry muže psychoterapie,je-li srdce prokazatelně zdravé.Zas dostávám Mg injekce,ale nic moc nepomáhají.Chodím k psycholožce,dnes jsem se tam trochu rozbrečela-je to makačka-přemítat o minulosti a hodinu mluvit...Snad je aspon vám líp,preji klidny víkend.'

Reklama

Přidat komentář