Reklama

extrasystoly

Jitka (Pá, 19. 3. 2004 - 08:03)

Dito,ve středu jsem byla na kontrole na psych.Zvýšila mi dávky Cipralexu,ale to jsem brala jenom tři dny,byla jsem hrozně unavená,takže beru jednu tabletku.A dala mi na arytmii Trimepranol,a musím zatím říct,že pomáhá.Přestala jsem vnímat srdce a hlavně se mi při sebemenším rozrušení nerozbuší a ES jsem zatím neměla.V úterý jdu na masáže krční páteře.Na trimepranolu je napsaný,že chrání srdce,což mě uklidňuje,ale také znižuje krevní tlak a ten mám já nizký,nevím tedy jak dlouho ho budu moct brát.Na kontrolu jdu za měsíc.Takže se po dlouhý době cítím docela dobře.Přeji ti to samé.Ahoj Jitka'

Dita (St, 17. 3. 2004 - 21:03)

Ahoj Jitko,chci se Tě zeptat,jak se daří při změně počasí?Mně sice teší,že je pěkně,ale ES mě stále děsí.Beru ta antidepr.skoro měsíc,cítím se zatím líp po psych.stránce,ale bolí mě dost záda,a tak se musím taky vydat na nejaké ty rahabilitace.A co Tvoje záda a ES?Psala jsi i na PANICKOU PORUCHU?Je tam příspěvek 2 Jitek.Měj se dobře-D.'

Jitka (So, 6. 3. 2004 - 17:03)

Ahoj,zajásala jsem,když jsem zjistila nové příspěvky.Dnes bylo krásně,vzala jsem psa,že půjdem na procházku.Ale foukal hrozně studený vítr,který u mě vyvolává ES.Říkala jsem si,že nebudu na to myslet.Blbě se mě dýchalo a za chvíli tlak do krku,táhla jsem psa a rychle domů.Co kdybych sebou někde švihla.Takhle to někdy se mnou vypadá.Po lékách zmizela panická porucha,ale ES jsou.Někdy začnu zhluboka dýchat,nebo se napiju studené vody a nebo si masíruju žílu na krku.Poradil mě to jeden doktor.Taky jsem se objednala na masáže páteře.Koupila jsem si orbitrek,stroj na kterém se šlape a hýbe rukama jako na běžkách,je zajímavé,že když jsem udýchaná a srdce tluče rychle ES nejsou.Je to asi všechno od nervů.Zdravím vás.Jitka'

David (So, 6. 3. 2004 - 13:03)

Ahoj Dito, díky za odpověď:o) Vidím že ty příznaky jsou opravdu stejný. Já teď dělám to, že se učím, jak se co nejrychleji ES zbavit, když přijde, nebo aby vůbec nenastala. Tím předejdu těm nepříjemným psychickým stavům, které mne vyčerpávaly a mám lepší náladu a víc energie řešit ten problém dlouhodobě a hledat různá řešení. Teď jsem byl týden služebně v Mnichově, jel jsem tam pět hodin autem a pak jsem měl tři dny různá jednání a musím se pochválit, že jsem to zvládnul v pohodě i když ES občas přišly. Je zajímavé, že teď mě už ES tak nešokují jako dřív a vnímám to spíše jako nepříjemnou záležitost. Můj cíl je ovšem zbavit zbavit se jich do 6-8 měsíců úplně:o) Zatím to je na dobré cestě, kdy se mi intervaly pohody mezi ES více prodlužují až na dva měsíce. Taky mám další diagnózu, která může ES spouštět. Jmenuje se "Scheuermann" a je to zvýšená citlivost páteře. Prý to má každý druhý a páteř pak hůře snáší přímou zátěž a dlouhé vynucené polohy. Také mi byl porazen tzv. "Valsalvův manévr" ke zklidnění, když přijde ES. Na internetu se to dá nalézt. Mějte se super a těšte se na jaro, protože je tu za chvíli :o) David'

Dita (Po, 1. 3. 2004 - 19:03)

Ahoj Davide,ESmě přepadnou kdykoliv a kdekoliv-bud jako jeden vetší,silny stah srdce,nebo za ním nasledují další a nejhuř je,když se z toho rozjede arytm.zachvat.Dokaže trvat i 20-30 min,což mě vyčerpa nejen fyzicky!!!Ješte že neřídím auto!To si teda fakt nedokažu představit s ES zachvatem.Beru již zmínené prášky,ale zatím se cítím mizerne.Dnes mě ESpřepadly v lekarně,pak na prochazce s dcerou, a tak mam zas po naladě.Cítím se unavená,bolí mě zada a špatne se mi dychá-nevím,s čím to má větší souvislost,zda s lat.tetanií,vadnym držením těla,či pan.poruchou.O té už vím vše nazpamět,smiřuju se s faktem,že jí fakt nejspíš trpím už léta,ale nijak zvlášt mi to nepomaha.Uvidím,třeba pomuže psychoterapie,kam se chystam.ES záchvat přejde,když chodím sem a tam,nesmím zustat v poloze,v níž začal.Nejhorší je,když jsem zrovna sama a začne to.Vyděsím se,nastoupí nejspíš panic.úzkostny zachvat a pak vyčerpání.Dalších nekolik dní se pak bojim opakování.Nekdy cítím při ES,kromě tlaku v krku a lapání po dechu,i tlak do očí.Zkrátka není o co stát,že?Dala bych nevím co za život v pohodě!Vím,že lidi mají horší zdr.potíže,ale s našimi se taky nedá žít naplno.Alespon ja to tak vnímám a cítím.Mej se fajn,zdraví Dita'

David (Po, 1. 3. 2004 - 18:03)

Já bych se vás rád zeptal co děláte, když dostanete ES. Jak se toho v tu chvíli snažíte zbavit? Mě spolehlivě zabírá uvolnění vleže, mám už několik naučených cviků pro tenhle případ "nouze" :o) Ale nedávno mě ES přepadly na dálnici v autě a musel jsem si je vytrpět asi půl hodiny, než jsem dojel domu. Jak jsem si nemohl lehnout, tak jsem byl úplně bezradnej. Stalo se mi prvně, že to trvalo půl hodiny a překvapilo mě jak mě to unavilo, cítil jsem tu únavu ještě dva dny potom. Dříve to bylo maximálně půl minuty, protože jsem to vždy poté úspěšně stopnul. Máte nějaká opatření jak se toho v tu chvíli zbavit? Vyčerpávává vás to také, nebo je to jenom nepříjemný pocit? Díky a mějte se krásně.'

Jitka (So, 28. 2. 2004 - 08:02)

Už dělám i chyby.V Chrudimi a SRDCE.Jitka'

Jitka (So, 28. 2. 2004 - 08:02)

Ahoj Dito a všichni. Měla jsem teď taky špatné dny.ES.Včera svítilo sluníčko a bylo mě hned nějak líp.Musela jsem si k antidepre.brát ještě neurol a stejně nic moc.Už mě to nebaví.Taky se chystám dojít si s krční páteří.Objevila jsem na internetu centrum celostní medicíny c Chrudimi, zkusím se tam objednat.Máme možná někde něco zablokovaný v mozku,když srce máme v pořádku.Ahoj'

Dita (Čt, 26. 2. 2004 - 19:02)

Ahoj Jitko a spol.ES mě drží ted už 2 tydny,a tak jsem začla brat antidepresiva,dnes mi psychiatrička řekla,že k ní chodí spousta lidí s ES a souvisí převážně s psychic.potížemi-pan.porucha,fobie.Zatím prášky nezabírají,ješte musím vydržet a uvidím.Ohledně ES v souvislosti s páteří si necham,na zaklade rtg,sestavit program konkretnich cviku-třeba pomuže i to.Zdraví Dita'

Dita (St, 11. 2. 2004 - 21:02)

mail : reklamex"centrum.cz

Dita (St, 11. 2. 2004 - 21:02)

Jak přes kopírák!Tytéž obavy mam i ja,ale léta se děsím-nesnáším vedra,pocity,že neni co dychat,jak ja říkam,jsou ješte horší a es tim padem taky.Nejspíš člověka vedro znervozní a rozjede se to.Naopak cely podzim,zimu se tešim,že vypadnu na vzduch,aspon na chvili,ovšem pokud možno ne sama.Nastesti mam manžela, ktery me vetsinou podrži,kdyz je mi dost mizerne,ale nekdy se moje zdr.potíže stanou impulsem k hadce,coz opet vyvola-hadej co?!Jak na neco kloudného prijdu,co nam pomuže,napísu.Pekně o tom vsem piše David a Julka-jako by mi četli myšlenky.Jo a k lécbe pan.poruchy prasky je ucinná pry psychoterapie u psychiatra,nebo spíš psychologa.Zrovna jsem dostala typ na psychol.,ktera se touto problematikou zabyva.Možna jsi už něco takoveho zkusila.Třeba nam pomuže odhalit,co nas v nasich hlavách sužuje a nutí"extrasystolovat".Zas se nekdy ozvu.Když ti bude tězko a chtela by sis o tom podrobneji splknout,napiš třeba i na mail.Čau Dita'

Jitka (St, 11. 2. 2004 - 18:02)

Dito,myslím,že panická porucha u mě vznikla ze strachu z extras. a arytmie.Mám strach někam chodit,jezdit,dělat namahavou práci.V létě jsem se bála jezdit i na kole.Jinak mě léto svědčí,je mi líp.Vadí mi změny počasí a hlavně stres.A toho mám občas dost,pracuji jako účetní na jednom úřadě.Beru teď cipralex a občas neurol.Ale stejně se necítím dobře.Ten strach mám nějak hluboko založený v hlavě,a jak na to myslím,tak se objeví extrasystoly.Kdybys na něco přišla co pomáhá,napiš.Zdravím tě Jitka'

Dita (St, 11. 2. 2004 - 09:02)

Mila Jitko, dik za reakci.Jake prasky beres?Mne napsala APO-PAROX,ale neberu ho,mam porad zvysene jaterni testy,po veskerych kr.testech nezjistili proc,tak mi lecitelka napsala preparat,po nemz se maji nekt.narusene fce jater obnovit.Tak mam strach brat jakekoliv prasky.Nikdy dřív jsem extra neverila na řeči,že lecitel odhalil nekomu to či ono,ale po 1.navsteve u lecitelky jsem zmenila nazor.Ovsem pozor,jsou mezi nimi i tací,co tahají z lidi akorat penize.Ta moje fakt poznala,co mam,aniž bychom se znaly.Nestacila jsem se divit.Ohledne pan.poruchy mi dala homeopaticke granule,tak to vyzkousim.Presne jak pišeš,casto-mam-li pred sebou nejaky ukol,at už příjemny nebo ne,je mi hrozne.Desim se,že z toho začarovaneho kruhu nikdy nevylezu a nejvic,že po materske nebudu moct delat svou docela oblibenou profesi.Taky Ti nase obtíže zasahují do partnerskeho a společenckeho života?snazim se to vse prekonavat cvicenim,domacimi pracemi,ale jen tak se na" to" neda nemyslet.Drz se,cau D.'

Jitka (St, 11. 2. 2004 - 08:02)

Dito,jsem na tom úplně stejně jako ty.Chodím teď k psych.léčím si panickou poruchu,už pět měsíců beru léky,někdy se mi zdá,že mi je lépe a někdy mi to nepomůže vůbec.K normálním doktorům se mi už nechce.Nikdo se s tím nezabývá.Mám úplně stejné příznaky,když mám před sebou nějaký úkol rozbuší se mi srdce a začně arytmie a extras.,je to hrozný,často myslím,že je konec.Teď se zase moc dobře necítím.Ahoj Jitka'

Dita (St, 11. 2. 2004 - 01:02)

Zdravím všechny,co mají stejné potíže jako já.Je mi 32 let.Prapodivné stavy v oblasti srdce se mi začaly objevovat cca před 13 lety,ale zhoršení nastalo v období studia na VŠ,nejvíc ale při zaměstnání-učitelka na ZŠ.Když jsem absolvovala 1.vyšetření-štítná žláza,internistka rekla,ze tlak v krku,potíže s dycháním,bušení srdce jsou zpusobeny nedostsatkem hořčíku.A tak jsem ho zacla užívat,leč potíze se stupnovaly.Při jakékoliv fyz.a psych.zátěži,čemuž se při mém zaměstnání není lehké vyhnout,se dostavily arytmie,bušení,tlak do krku,pocit,že se nenadechnu a z toho všeho STRACH,co mi je,že asi umřu,že se z toho zcvoknu a že mi nikdo nepomuže.Nechtela jsem se stim dřive sverovat,lidi jen kroutili hlavou,ale kdyz ted čtu Vaše příspěvky,vím,že v tom nejsem sama.Po porodu-už to bude rok-jsem myslela,že nikdy arytmie napřejdou a když se to nedalo vydržet,hurá na vyšetření.ZÁVĚR zní:extrasystolická arytmie,nález na echu dobry,na Holteru " naštěstí"zaznam byl,takže všichni kolem aspon věřili,že si to nevymyšlim.Pry bude příčinou psychika,jiny dokto tvrdí hořčík,ja mam pocit,že i vadne drzeni tela-mam od detstvi skoliosu jak řemen.S neurologem nemam dobre zkusenosti,pry mam uživat leky na zklidneni a pak se zlapši i nedavno potvrzena latentní tetanie.Nejsem typ,co hned kvuli blbine jde k doktorovi,ale jsem tak zoufalá,že jsem zašla k psychiatričce.Podle ní jsou mé extrasystoly a ostatní symptomy-po arytmii často třes,pocit na omdlení atd.,příznaky panické poruchy s agorafobií- strach z vel.prostranství,obchody.Prasky jsem nezacala brat,nemaji byt navykove,ale na radu par znamych jsem zašla k léčitelce,beru homeopatika.Vcera,asi nahlou zmenou pocasi,me najednou prepadl zas stah srdce a z toho 30 min zachvat arymie,vysoky tlak,třes,dnes ES semtam.Zkrátka splet techto hnusnych potíži me nutí bat se,ze" TO"zas prijde,hlavne jsem-li sama,že sebou praštim a co bude s malou.Kdo nezažil,těžko pochopí.Myslim,že panicka porucha s uzkostnymi stavy je logicka reakce na takove tělesné stavy,ale problem bych videla v sovislosti s lat.tetanií a bolestmi zad-ESme chytnou často při vaření,žehlení a zvedaní,chovaní dcery.Kdyz mam nejaky kratky čas klid,o to silnejší pak ES jsou.Všem přeju rychly ubytek ES a nejlip, at zmizí navzdy!!!'

Julka (Út, 20. 1. 2004 - 18:01)

Zdravím všechny. Po přečtení všech příspěvků na téma ES jsem se rozhodla napsat i své postřehy. Problémy arytmií a ES mám už 11 let (je mi 41), k tomu stavy bušení srdce, pocit, že se snad už nikdy nanadechnu, různé druhy bolesti na hrudi, "mrtvění" levé paže, závratě, třeba i několikahodinové motání hlavy atd. atd. Samozřejmě mám za sebou všechna možná vyšetření, protože když se vám to stane poprvé, příšerně vás to vyděsí, to mi jistě všichni potvrdíte. Je fakt, že mě to vyděsí i dnes, i když se vyšetřením žádné závažné onemocnění srdce nebo hlavy naštěstí vyloučilo. Přesnou diagnózu jsem se nikdy pořádně nedozvěděla, mluvilo se převážně o neurovegetativní dystonii, krční a hrudní páteři. Dnes už docházím celkem pravidelně pouze k neurologovi, občas se mi snaží odblokovat hrudní páteř, napíše mi Lexaurin (když je nejhůř, tak mi pomáhá). Dost mi pomáhají rehabilitace, cvičení a masáže, takže mám vypozorováno, že ES mají velkou souvislost s páteří. Přepadávají mě i bez varování převážně večer po ulehnutí (i v noci ve spánku, což mě spolehlivě vyšokuje a zpanikařím), nejčastěji však poté, když odpoledne např. dlouho žehlím nebo stojím dlouho u kuch. linky a třeba peču cukroví. Mám to vysledované a celkem mi to potvrzuje tu spojitost s páteří (stojím u žehlicího prkna i u kuch.linky se skloněnou hlavou a s ohnutými zády). Ještě poznámku: dříve mi kardiolog předepsal na arytmie Vasocardin, ale ten nejenže nepomáhal, ale navíc, protože snižuje krevní tlak, ještě zhoršoval mé závratě.'

jindra (Ne, 18. 1. 2004 - 18:01)

Ahoj Davide,můžeš mi taky prosím Tě poslat kontakt na toho doktora na Vinohradech?Já jsem se zatím u doktorů setkala s názorem, že to od páteře není, ale jsem přesvědčená, že to s tím souvisí.Není doktor jako doktor, jak píšeš, ráda bych zkusila někoho jiného a hlavně teda nějaké cviky na Es.Měj se .Jindra.'

David (Pá, 16. 1. 2004 - 20:01)

Čus Jitko, je mi jasný, že ES můžou vznikat ze spousty příčin a to co pomohlo mě, nemusí platit u jiného. Můžu ti však říct, že máš prakticky stejný příznaky jako já. Tzn. nějakej stresík, potom ohnutí a je tu ES:o) Moje poslední zkušenost mi jenom potvrdila, že záda měly na mých ES velký podíl. Šel jsem na speciální vyšetření zad v Praze na Vinohradech, kde mi prozkoumali záda a jejich hybnost a předepsali mi specifický cviky na moje vady. Zajímavý je, že jako hlavní příčinu určili ploché nohy a posunutou pánev(ze sedavého zaměstnání) Pak jsem začal denně cvičit takový protivný a nudný cviky. Prvních pět dnů se mi všechno razantně zhoršilo a měl jsem ES každý den. Potom se to ale začalo zlepšovat a žádný ES už teď nemám. Cítím se o moc lépe a mám i víc energie. To mi zároveň dává větší chuť do těch nudných cviků. Je to taková vzestupná spirála. Také jsem absolvoval těch vyšetření předtím spoustu a není doktor jako doktor. Každý řiká něco jiného, obzvlášť když je to případ kdy není jasná diagnóza. Pokud jsi z Prahy, tak ti můžu poslat kontakt na doktora, kde jsem byl. A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli poznáš že třeba za chvíli ti přijde ES. Já vždy než jsem dostal ES, tak jsem mě předtím takový nepříjemný pocit nepohody.'

Jitka (Pá, 9. 1. 2004 - 19:01)

Davide.nic moc s tím nedělám.Mám za sebou rovněž spoustu vyšetření,nic mi nenašli.Jsou to prý nervy.Občas beru vasokardin,k doktoru se mi už nechce.Teď to nějakou dobu šlo,ale dnes jsem to pořád cítila.Měla jsem v práci nervy.Dělám roční uzávěrku.Doma jsem se dvakrát pro něco sklonila,a začalo to.Začala jsem zhluboka dýchat a děsila se jestli to přejde.Teď jsem si raději sedla k počítači.Nejvíc mi vadí venku vítr.Jak vidím.že fouká,bojím se jít ven.Když mě to chytne venku,vůbec nevím co mám dělat.Jezdila jsem dřív na běžkách a bruslit,teď se bojím,protože se mi zdá,že to mám horší.Tak zas napiš.Jitka'

David (Po, 5. 1. 2004 - 17:01)

Ahoj Jitko, napiš mi sem nebo na můj email laars"centrum.cz jak proti tomu postupuješ a co proti tomu děláš. Rád bych to porovnal. Dík David.'

Reklama

Přidat komentář