Reklama

extrasystoly

Jitka (Čt, 1. 1. 2004 - 18:01)

Davide,když jsem četla tvůj příspěvek je to jako kdybych to psala já.Mně se ES objevují nejčastěji při stresu,taky při nadechnutí a při změnách počasí a třeba i při předklonu.Největší strach mám když se ES nakupí za sebou.Cítím je hlavně v krku.To potom vůbec nevím co mám dělat.Mám taky sedavé zaměstnání ,hodně dělám na počítači a z toho mě bolí krční páteř a mám sevřený krk.Těším se na další příspěvek.Jitka'

David (Út, 30. 12. 2003 - 19:12)

To jsem ještě já. Přečetl jsem si předchozí příspěvky a chtěl bych reagovat na to, že je ES je způsobeno nervama, ale že nemá cenu chodit k psychologovi. Já osobně mám s psychologem jen dobré zkušenosti, pomohlo mi to podívat se na můj život z úplně jiného pohledu a podívat na moje ES jako na věc, kterou mi tělo dává najevo, že je něco špatně. Můžu o sobě říci, že mám dobré nervy a jsem klasický klliďas. Moje problémy třeba začaly v nové práci která je poměrně stresující, náročná a sedavá. To že toto může být příčina mého stresu mi pomohl spatřit až psycholog. Bylo to jako by mi spadly klapky z očí, protože mě to předtím vůbec nenapadlo. Práci nyní dělám dál, ale udělal jsem několik změn, které mi ji zpohodlněly a můj zdravotní stav se postupně zlepšuje. Stres může být klidně skrytý a mohou být i třeba potlačené emoce, nebo frustrace. Pokud vám pomůže od fyzických problémů například lék Lexaurin, tak stojí za zvážení podívat se hlouběji na svou psychiku, protože Lexaurin jsou klasická antidepresiva, která uklidní neurovegetativní systém a následně ustanou i fyzické projevy. Na druhou stranu nemá smysl se v psychických problémech moc hrabat, pže z toho jde pak zblbnout, ale postavit se k tomu jako k možnému problému, který lze vyřešit a už se k němu nevracet. Pokud bude mít někdo zájem, tak můžu doporučit nějakou literaturu, nebo to dále probrat. Já jsem se teď docela rozepsal:o) ale jsem rád, že jsem našel někoho, kdo má stejné problémy jak já a diskutuje o tom. David'

Eva (Čt, 2. 5. 2019 - 09:05)

Davide, moc by mě zajímalo, jak si na tom v téhle době. Pokud tu čteš, prosím odpověz. Děkuji.

David (So, 3. 8. 2019 - 12:08)

Ahoj Evo, Davidů tu bylo myslím víc, tak nevím, jakému byla tvoje zpráva určená. Já jsem na tuhle diskuzi začal chodit v roce 2004, když mě potkaly ES a to mi bylo 24 let. Teď už jsem zavítám zřídka, myslím, že se diskuze přesunula hlavně na FB.
Jinak se mám dobře, vždycky se něco najde, ale nemůžu si ztěžovat. ES ustaly a pokud na ně mám náběh, tak je to při nachlazení, nebo při fyzickém přetížení. To pak kompenzuju pomocí cviků na záda, především pánev a hrudní páteř a pomocí bylinek nebo vitamínů a pak se nerozeběhnou. Žiju a sportuju bez omezení, jenom už o svoje tělo pečuju víc než před ES :)

miroslav (Út, 4. 1. 2022 - 20:01)

Dobrý večer neviete aky názov na FB má táto diskusia o extrasystolach ďakujem

Petr (Pá, 15. 11. 2019 - 21:11)

Ahoj,jaké bylinky a vitamíny užíváš na extrasystoly? Trpím tím spoustu let,žádné léky nezabraly.Dík,Petr

David (Pá, 15. 11. 2019 - 22:11)

Je to o hlavě. Nesteresovat se. A cvičit. Bylinky na zklidnění, třeba heřmánek. Ty drahý, co tu inzerují, tak to je na nic.

David (Út, 30. 12. 2003 - 18:12)

Ahoj vám všem. Rád bych přispěl do diskuze z jiné stránky věci. Kvůli arytmii srdce jsem prodělal všechna možná vyšetření až po zátěžové testy a koronografii. Všechno negativní až na lehký prolaps mitrální chlopně. Po těchto vyšetřeních mi kardiolog napsal diagnózu: Extrasystoly v důsledku neurovegativní dystonie, tedy že při vyvedení neurovegetativního systému z míry nastává extrasystol. ES jsem míval od dětství, ale třeba jen jednu za půl roku a tak jsem si toho moc nevšímal, až před rokem se to zhoršilo a přešlo občas i na půlminutovou arytmii srdce. Po čase jsem si všiml, že častěji se to opakuje při určité poloze těla, jako je leh na zádech, nebo nádech do hrudníku, hlavně v noci jsem cítil sevřený hrudník a bušení až v krku. To u mě spustilo různé úzkostné poruchy. Nedávno jsem byl u doktora, který mi podrobně vyšetřoval záda a ten se mě po prohlídce rovnou zeptal jestli nemám závratě, nebo arytmie srdce. Když jsem se udiveně zeptal jak to takhle ví, tak mi řekl, že při blokádě pátýho obratle hrudníku jsou arytmie známý příznak. Zde jsou moje současné závěry, které jsem získal po všech možných vyšetřeních u kardiologa, ortopeda a psychologa. Je mi 24 let a mám sedavé zaměstnání. ES mám většinou po delším sezení a následné aktivitě, zároveň je to spojeno se stažením svalů hrudní páteře, které jsou podle mne prvotní příčinou mých ES. Hrudní svaly se dlouhodobě unaví při špatném a dlouhodobém držení těla, nebo při delším psychickém stresu. U mě bylo obojí a teď mi stačí, aby bylo horší sychravé počasí nebo abych se nešikovně pohnul a hned přijde ES. Vidím u mne přímou souvislost mezi svaly hrudníku a už i podle stažení hrudníku dokážu poznat, že jsem v tu chvíli náchylnější na ES. To znamená že ES pak umím předejít uvolněním hrudníku(uvolnění hrudní páteře), naopak si ale i dokážu ES přivolat, když se třeba v tu chvíli zhlubopka nadechnu do hrudníku. Osobně si myslím, že ES je důsledkem souhry různých příčin, jako je stres, emoce, zablokovaná páteř, únava atd. A to také znamená, že se ES dá předejít odstraněním těchto příčin, na čemž teď intenzivně pracuji. Podle doktorů ES není nebezpečná, nejvím mi vadí ta nepříjemná úzkost a strach že se složím. O těchto úzkostech je zajímavá debata v sekci "Panické poruchy" Pokud někoho z vás zaujal tento můj pohled na věc, případně máte podobné zkušenosti tak mi pls dejte vědět, rád to proberu. Protože mým snem je život bez úzkosti a ES, které mě teď nepříjemně omezují:o) Mějte se fajn. David'

Tom (St, 3. 12. 2003 - 08:12)

Ahoj Jindro a všichni ostatní!Jak se tak dívám a čtu to všechno, tak ty příznaky jsou opravdu podobné, akorát se mi zdá, že doktoři se na to dívají jako na zcela běžnou věc. Možná to tak pro ně i vypadá, ale když už se někdo kvůli tomu třeba bojí sportovat (Šárka), tak to asi nic moc nebude. Naopak ale někdo běhá až do padnutí (Radim) a taky se nic neděje. Když mi dělala naše doktorka na jaře EKG, tak skákala radostí, že prý by se to mohlo ukazovat medikům, jak má vypadat EKG u čtyřicátníka. A za půl roku pic ho! Jo a ještě k těm zvířatům, Jindro, samozřejmě jsme si pořídili v létě nového pejska a ejhle! manželce se do měsíce snížil krevní tlak a upravila se nespavost, mě se nespavost objevila a za nějaký čas ES a tachykardie. K internistce se chystám až příštím rokem, zatím přes vánoce vydržím s tím, co mám. Stejně si myslím, že na jaře se to ztratí. Jindro, Šárko, vám radím opravdu snažit se nenervovat, ať už jsou svátky, nebo cokoliv jiného. Maminka jedné mé kamarádky (tedy již starší dáma) říká: '

Jindra (Po, 1. 12. 2003 - 17:12)

Ivo, já taky musím mít všechno nej,nej, ikdyž poslední dobou aspoň už nešílím s předvánočním úklidem. Ale stejně mě to stresuje-nákup, dárky, cukroví, vaření - a muž s dětmi jsou v pohodě. Asi jsem si je trochu rozmazlila, ale je to taky tím, že nechodím do práce a pracuji doma. Určitě je mi poslední dobu hůř i z toho důvodu, že děti odrůstají, člověk stárne, říká si, co bude dál- a zase ta psychika. Ale už jsem se naučila trochu věnovat se sobě-což jsem dřív vůbec nedělala-myslím kadeřník, kosmetika atd, prostě udělat si radost a hned jsem víc v pohodě. Díky za příspěvky a mějte se krásně. Jindra.'

Iva (Po, 1. 12. 2003 - 17:12)

Ahoj všichni,tak mě je 47 a ES a tachykardii mám už 20 let. Užila jsem si s tím už svoje, několikrát jsem si myslela, že přišla moje poslední hodinka, ale dá se s tím žít, hlavně se musí člověk zbavit strachu a nepodávat se tomu. Je to určitě psychická záležitost, já jsem se taky pořád bála, aby se dětem něco nestalo, aby bylo všechno v pořádku, abych všechno stihla v práci i doma, abych měla všechno nej nej nej a když jsem byla relativně v pohodě, musela jsem na pohotovost. Absolvovala jsem všechna vyšetření, ale srdíčko je celkem zdravé, chce to jen změnit životní styl, nedělat a neřešit věci, které nejsou nezbytné a důležité, neřešit problémy i za druhé, prostě nechtít vyřešit všechny"trable světa", ale mít se trochu rád. Já jsem na to přišla až před třemi roky, kdy se děti osamostatnili a já se rozvedla a od té doby je mi celkem dobře. Potíže jsem měla vlastně jen jednou, když mi umřela kočka, kterou jsem měla 14 let. Takže zase psychika. Jinak ještě můžu poradit, při tlaku na hrudi pomáhá střídavě zatlačovat oční bulvu nebo tlačit dlaně proti sobě, jinak mě zklidňoval Diazepam a Trimepranol, aleněkdy třeba procházka na čerstvém vzduchu (a to už jsem byla před pohotovostí a najednou klid). Takže všem moc přeju, aby brzy přišli na nějakou svou metodu, jak se s tím poprat.'

Jindra (Po, 1. 12. 2003 - 15:12)

Ahoj Tome,já patřím taky k těm trochu starším, je mi 39.,ES mám asi 5 let. Ale k těm erupcím: letos jak byly koncem října ty nejsilnější erupce za 50 let-mluvili o tom neustále v televizi, tak jsem myslela, že zešílím kolik ES jsem měla. Takže něco na tom určitě je. Když jsem četla o tom Tvém psovi, já zažila něco podobného v létě, než se mi ES objevily. Kvůli synovi/je alergik/ jsme museli dát pryč kočku i s koťaty, docela mě to vzalo, ale byly i jiné problémy-hádky, stres atd...Ale později jsme s manželem o tom mluvili a prý ta souvislost s těmi zvířaty tam taky mohla být. No nevím..Je fakt, že si všechno moc zabírám, takže jedno k druhému a už to bylo. Přeji Ti hezký den i všem ostatním.Jindra.'

Jaroslava (St, 4. 11. 2020 - 20:11)

Ahojky ES.Mam již několik let ale nic strašného. Jenže od včera je to masakr. Cítím srdce bouchnout u krku a je to az bolestivé. Děsí mě to, dělá mi to paniku, špatně od žaludku a pálení na hrudi mezi prsy a je fakt že mě bolí mezi lopatkami až mám pocit necitlivosti ruky přes loket po konecky prstů....malíček, prstenícek i prostředníček.Vubec to nechápu dlouho jsem měla klid ale od včera trpím. Pokud i zítra se to bude dít v této síle tak asi pomažu k dr. Mám strach že umřu.

Jarka (Po, 16. 11. 2020 - 23:11)

Mám teď úplně to samé 10dní a lítám po doktorech. Děsí mě to. Nevím jak na ně.

Tom (Po, 1. 12. 2003 - 15:12)

Ahoj Šárko a všichni s ES!Ani jem netušil, že můžu přispět svou "troškou do mlýna", ale stalo se! Jenomže na rozdíl od vás některých jsem poněkud pokroočilejšího věku, na jaře mi bylo 40 let a ES se mi objevily asi tak před měsícem a ať si lámu hlavu, jak chci, nepřišel jsem na možnost utajeného stresu, protože o sobě tvrdím, že jsem ve své podstatě pohodář. Je ale pravda, že se něco mohlo hromadit, aniž bych si toho všimnul. Je taky pravda, že jsem si svoje "odžil" na jaře, kdy jsem přišel o psa a to se přiznám, že mě vzalo i dost. Ale to bylo jaro a teď je podzim. Mám ale ještě jeden poznatek: všimnul jsem si, že problémy s ES v noci se vystupňovaly vždycky, když byly sluneční erupce většího rozsahu. Nemůže to mít souvislost i s tím? Je pravda, že už se chytám všeho možného i nemožného vysvětlení, ale dost mě to vaplašilo. Nikdy jsem problémy se srdcem neměl a to ani před čyřmi roky, kdy jsem si "sáhnul na dno". Dokonce ani tlak se mi od té doby moc nezvýšil. Takže Dg.: ES, terapie: Lexaurin (už jsem vysadil(, Egilok 25 mg 1-0-1. No a uvidíme, co s z toho vyvine.Mějte se primaTom'

Jindra (Pá, 28. 11. 2003 - 10:11)

Zdravím všechny s ES!Taky jsem předminulý týden skončila u doktora-čekala jsem na Holtera už několik dní, protože se mi ES na podzim dost zhoršily. Sestřička na Holteru říkala, že na podzim a na jaře si lidé stěžují na potíže nejvíce. Docela jsem ten den byla bez potíží, ale po obědě to začlo a tak jsem vlastně snad poprvé byla ráda, že mám ES, že se to na tom Holteru objeví. Ale asi po pěti minutách byl klid a pak už jako naschvál nic! Ale těch pět minut jich bylo opravdu hodně. Tak aspoň to, protože se mi dvakrát stalo, že jsem za 24 hod na Holteru neměla ani jednu ES.Pro výsledky jsem si pak telefonovala, doktor říkal, že tam mám nějaké ES v bigeminii, ale že to nevadí. Tak jsem se trochu zklidnila.Jirko, s jídlem to asi může souviset, mě se taky někdy po jídle rozjedou-viz den s Holterem-to bylo krátce po obědě.Šárko, můj kardiolog je proti Lexaurinu, ale já ho beru už asi 5 let, nejdříve jsem brala 3xdenně 3mg, pak jsem postupně vysazovala a teď si beru jen ráno 1,5mg. A myslím, že to jsou tak malé dávky, že to nemusí škodit.Květě: na tom Holteru se sice zobrazí počet ES, ale ukáže i jaké jsou-jestli komorové, síňové, případně i tachykardii a jiné změny.Podle mě to není zbytečný, ale to musí vědět tvůj doktror, jestli je to třeba.Ať je nám všem líp, mějte se krásně.Jindra.'

Šárka (Pá, 28. 11. 2003 - 09:11)

Ahoj všichni,jak tak koukám, diskuse se docela rozběhla.Je nás docela dost s tímto problémem.Taky jsem minulý týden skončila na interně (a to už jsem myslela,že jsem v pohodě), protože se mi k těm extrasystolám taky přidalo strašně rychlé bušení srdce,nemohla jsem vůbec vyjít schody.Udělali mi EKG, které bylo v pořádku a musela jsem na krev-výsledky budou až příští týden.Prý to taky může být od štítné žlázy.Dostala jsem Lexaurin (to kdyby ty problémy byly od nervů) a taky betablokátor.Je pravda, že se mi ulevilo.Práškům na nervy jsem se vždycky bránila, ale co se dá dělat :-)Myslím, že jsme tu všichni spíš mladší věková kategorie a někde jsem četla, že s věkem by se ty naše problémy s ES měly začít zlepšovat. Takže doufám, že čím budeme starší, tím to bude lepší :-)Mějte se všichni pěkně a ať je všem líp.Šárka'

Květa (Čt, 27. 11. 2003 - 21:11)

Ahoj všichni! Jsem ráda, že jsem objevila diskusi na toto téma! Zrovna minulý týden jsem seděla vyděšeně v čekárně interny. Extrasystoly mám už od dětství, ale mívala jsem je jen občas a jen tak jednu za den, takže jsen tomu nepřikládala žádnou váhu. Jenže najednou se mi srdíčko splašilo a za den a hlavně za noc jsem jich měla strašně moc. Doktor mi také řekl, že je to běžné a že někdo má takové extrasystoly, že ho to až bolí. Mne to nebolí. Jen je to strašně nepříjemné, hlavně v noci. Ten přístroj na den mi prý dávat nebudou, prý by se jen zjistil počet extrasystol za den a nic víc. Dali mi Lekoptin. Ptala jsem se, jestli to muže být od zad a diktor tvrdil, že určitě ne. Prý je to reakce na nějakou skrytou nemoc v těle, nebo nedostatkem vitaminů, minerálů apod. Tak nevím.'

jirka (Čt, 27. 11. 2003 - 20:11)

Jo a jeste neco, casto se mi udela hur po jidle... Nestava se Vam to taky? Pry je tam nejaky spolecny nerv pro srdce a zaludek nebo co.....

jirka (Čt, 27. 11. 2003 - 20:11)

Ahoj vsichni,s ES mam problemy asi 2 roky. Ted je mi 23. Zacalo to uplne nahle, mel jsem podezreni na boreliozu nebo nakou jinou infekci, ktera zasahla srdce. Mel jsem teda pravdepodobne zanet srdecniho svalu zpusobeny infekci. ES mam porad, obcas jsou dny v pohode, ale jinak je to blby. Mivam jich i nekolik za sebou. Beru na to Trimepranol (beta-blokator), Bellaspon (sedativum) a Seroxat (antidepresivum). Ten Trimepranol mi fakt pomaha, cely srdce tak nejak zklidni. Prvnich nekolik mesicu jsem prakticky odmital veskerou fyzickou namahu, ted se snazim neco delat, ale obcas je to fakt tezky. Asi mam porad strach. Jinak chodim pravidelne na prohlidky do IKEMu, EKG mivam v poradku, ECHO taky, na Holteru mi nasli vzdycky tak kolem 400ES/den. Ale prej je to v pohode, tak nevim. Kdo to nepocitil, tak nevi o cem mluvim. Vzdycky mam pocit, ze se mi zastavi srdce....Mejte se vsichni a at je Vam lip

Reklama

Přidat komentář