Reklama

extrasystoly

Radim (St, 12. 11. 2003 - 15:11)

Dobrý nápad spojit ES a alkohol :-)Osobně mám zkušenost že po pár skleničkách si člověk ES ani nepřipouští a usíná jako miminko. Ale o to víc se mi projeví když mám kocovinu /což se nestává často !/O odstraění ES bych dnešní uspěchaný době asi pochyboval. Kdo dokáže úplně vypnout a nepřipouštět si každodenní problémy ? Bohužel mezi takový nepatřímA ještě něco pro Jindru. Jukni se do threadu "panická porucha" Možná tam najdeš něco co by tě mohlo zajímat.'

Jindra (St, 12. 11. 2003 - 14:11)

Ahoj,Radim a Pavel mají pravdu, že nemá smysl se pozorovat. Ale já si myslím, že příčina někde může být a po odstranění by zmizely i ES.Šárko, jóga by asi pomohla, to mi kdysi říkal obvodní lékař, ale obávám se, že bych ji nezvládla a ani o žádném kurzu nevím.To stím alkoholem se mi fakt líbí, že bych začala pít??? Ale já moc alkohol nesnáším, když vypiju dvě skleničky vína, bolí mě hlava.Jindra.'

Radim (St, 12. 11. 2003 - 11:11)

Ahoj, nedá mi to abych se opět nezapojil.. Pavel má pravdu, velkou roli hraje stres a to jak se člověk cítí ! Ale taky si myslím, že pokud se bude člověk pořád pozorovat a zkoumat kde ho co bolí a píchá tak v pohodě asi nikdy nebude a bude žít od jedněch ES k druhým :-('

Šárka (St, 12. 11. 2003 - 09:11)

Ahoj Pavle,díky že ses přidal se svými postřehy.Je fajn, že ses zbavil úzkosti, to mi dává tak trochu naději,že se toho třeba zbavím taky. Můžu vědět kolik je ti let, tedy pokud to chceš prozradit.Já jsem asi ještě "štěně" a potřebuju trochu dospět a přerovnat si, co je v životě důležité.O autogením tréninku jsem už slyšela, ale obávám, se že bych dopadla jako Jindra.A co třeba jóga?Alkohol trochu pomáhá, to je pravda.Jindro, se zády jsem měla taky problémy, ale cvičím na krční páteř a hodně mi to pomohlo (teď už mám celkem pokoj).Když mám ES, tak mám taky pocit, že se nemůžu nadechnout.Mějte seŠárka'

Jindra (Út, 11. 11. 2003 - 17:11)

Ahoj Pavle,já si myslím, že bych taky už snad měla být dospělá, vychovala jsem dvě děti, měla bych být relativně v pohodě, nemusím chodit do práce-pracuji totiž doma a přesto pociťuji úzkosti.Problém bude asi někde jinde.A mimochodem, manžel vždycky zuří, když mu říkám to, co teď napíšu: je velký rozdíl v psychice mužů a žen. Ženy jsou asi víc úzkostnější než muži, mají strach o děti . Muži taky, ale berou to vše jinak.Já jsem myslela, že máš třeba nějaký konkrétní návod, jak zacvičit s úzkostnými stavy.Jindra.'

Pavel (Út, 11. 11. 2003 - 17:11)

Jak jsem se zbavil uzkosti ? Nevim, zivot me naucil, dospel jsem ?

Jindra (Út, 11. 11. 2003 - 16:11)

Ahoj Šárko,pocit sevření či tlaku na hrudníku mívám také, včera zrovna jsem to cítila celý den. Také mívám pocit, že se nemůžu pořádně nadechnout nebo dodechnout. Ale to už jsem mívala jako dítě. Asi před dvěma lety jsem cítila i nepříjemnou křeč u srdce.Toto bych všechno přisuzovala psychice a hlavně té úzkosti.Pavle, jak se ti podařilo odstranit úzkost?Autogenní trénink jsem asi jednou zkoušela a vůbec mi to nešlo. Naopak jsem byla ještě víc stresovaná, že se nedokážu uvolnit.Nemáte taky potíže s páteří? Já mám nález na krčních obratlech.'

Pavel (Út, 11. 11. 2003 - 16:11)

Šárko, ten pocit tlaku a bolesti (sevření) mám při extrasystolách. Kromě toho pocit, že se nemůžu pořádně nadechnout.'

Pavel (Út, 11. 11. 2003 - 15:11)

Šárko, doktor mi řekl, z čeho to je - stres v práci, nevyspání a kafe. Víc to nezkoumal. Mám to zřídka. Dřív jsem to pozoroval, když jsem měl z něčeho úzkost. V poslední době už jenom to kafe, protože jsem se úzkostí nějak zbavil. Chtělo by to umět relaxovat. Zkoušel jsem z hluboka dýchat, uklidnit se, ale nejde to. Jakmile už ty extrasystoly začnou, je pro mě těžké uvést se do stavu relaxace. Možná by pomohl alkohol ? Sklenka vína, ale aby se z nás zase nestali alkoholici, že jo :) Kdysi jsem slyšel o autogenním tréninku. Je to metoda relaxace, snad by pomohla ? Hlavně na TO nemyslet.'

Šárka (Út, 11. 11. 2003 - 15:11)

Jindro, abych nezapomněla - dneska ráno, jsem měla nejmíň 10 ES hned po sobě, potom 2 minuty klid a zase alespoň 10-15 ES.Stalo se mi to snad poprvé od té doby, co to mám.Chtěla jsem se ještě zeptat,nemíváte někdo pocit tlaku a bolesti na hrudníku?Šárka'

Šárka (Út, 11. 11. 2003 - 14:11)

Ahoj Jindro,je to jako bych to psala já.Taky mám pořád strach, že něco stane manželovi, rodičům...'

Jindra (Út, 11. 11. 2003 - 12:11)

Ahoj Šárko,já mám dvě děti-kluky 19 a 18 let, manžel je docela hodný, ale svým způsobem nezodpovědný, bere věci příliš na lehkou váhu a já mám neustále z něčeho strach-že se kluci vybourají v autě/mají krátce řidičák, ten starší už jednou boural, nic se mu naštěstí nestalo/, že vypijí moc alkoholu na zábavě atd.....Z toho jsem neustále ve stresu, taky co jsou dospělí, tak si připadám někdy docela sama. S malými dětmi jsou také starosti, ale úplně jiné, řekla bych, že daleko menší.Já bych ráda taky začala nějaký sport, ale nemám moc velkou výdrž a jako ty mám strach Z ES a ze zkolabování, ale Radim sport zvládá v pohodě, tak se asi bojíme zbytečně.Jindra.'

Šárka (Út, 11. 11. 2003 - 11:11)

Ahoj Jindro,je mi 26 let.Bojím se sportovat, protože potom mám vždycky ESa mám strach abych někde nezkolabovala. Ted jsem si řekla, že to zkusím alespoň s plaváním. To mi přijde docela nenáročné.Chtěla jsem se tě zeptat, jestli máš děti. Já jsem vdaná, mám moc hodného manželaa chtěla bych mít brzo děti, ale docela se bojím, jak to budu zvládat.Pavle, řekli ti lékaři z čeho to máš?Mějte se pěkně Šárka'

Jindra (Út, 11. 11. 2003 - 10:11)

Ahoj Radime,a to po tom fotbálku nemáš ES?Je pravda, že na horách jsem dělala celodenní túry do kopců a taky mi přitom a ani večer nic nebylo. Ale předloni jsem nedokončila ani zátěžový test, u mě fakt asi hodně hrají nervy. Nezlob se, že jsem tak zvědavá, ale můžeš mi popsat prosím Tě , kolik máš asi tak ES za den, nebo v jakém počtu za sebou se vyskytují. Já jsem o tom již psala a připadá mi, že jich mívám skutečně dost. Proto také zvažuji to EFV vyšetření.Ahoj Jindra.'

Radim (Út, 11. 11. 2003 - 08:11)

Zdravím, opravdu bych si z ES nedělal těžkou hlavu a vzal to jako "nutný zlo" který samo zmizí nebo si na něj člověk musí zvyknout. Včera jsem šel, jako obvykle v pondělí, s klukama na fotbálek. Mám tak lehce kolem metráku takže hodinka a půl bláznění v tělocvičně mi dá dost zabrat :-)Ale o to nejde. V neděli večer jsem měl ES ale i přes to jsem schopen v pondělí běhat až "umdlení" takže se srdcem to asi nebude zase až tak špatný když tohle zvládám.A od toho se odvíjí můj postoj k ES. Na posledím vyšetření se srdíčkem jsem byl myslím vroce 1997 v HK / brr.. bylo to jícnový echo, nikomu to nepřeju / Jediný co mi zjistili byla nedomykavost chlopní ale prý docela zanedbatelná, jinak prý vše v normě.'

Jindra (Po, 10. 11. 2003 - 19:11)

Ahoj Šárko,vůbec nejsem statečná, jsem z toho pěkně vydřená. Ale co mám dělat.Kolik Ti je vlastně let? Mně je 39.Podle mě se sportovat vůbec nemusíš bát, při těch obtížích, jaké máš. Mně lékař říkal, ať klidně dělám vše normálně a neomezuji se, že pokud je srdce zdravé, tak se nemusím bát.Mohl by se ozvat třeba Radim nebo Pavel a přiblížit nám to "svoje".Měj se. Jindra.'

Šárka (Po, 10. 11. 2003 - 17:11)

Ahoj Jindro, to je tedy opravdu síla.Jsi moc statečná, že to tak zvládáš.Mě dokáže rozhodit už jedna izolovaná extrasystola.10 za sebou jsem asi nikdy neměla. Ale psala jsi, že ty potíže máš už 5 let,já to mám jen půl roku, takže se třeba ještě "vypracuju".Škoda, že sem své zkušenosti nenapíše ještě někdo jiný.Měj se moc pěkně a vydrž to, zítra už bude třeba lépe.:-)Šárka'

Jindra (Po, 10. 11. 2003 - 16:11)

Ahoj Šárko, to já to mám horší. Třeba jich mám za sebou 10 a více, pak je krátká pauza,opět několik po sobě, pauza, a tak to pokračuje třeba 20minut, někdy i několik hodin. Jindy zase mám celý den jen ojedinělé, těch si moc nevšímám, ale tyhle za sebou mi vadí.Období klidu jsem taky mívala, ale teď na podzim pozoruji zhoršení. Když jsem měla Holtera, neměla jsem ani jednu. Teď čekám na dalšího, tak jsem zvědavá, jak dopadne. Na zátěžovém testu jsem je měla stále po dvou, ještě než jsem začala vůbec šlapat na kole. Já si myslím, že u mě hraje velkou roli určitě strach, ale nevím, co s tím.EKG mám také plošší.Ale to prý nevadí.Ahoj Jindra.'

Šárka (Po, 10. 11. 2003 - 16:11)

Ahoj Jindro,mám to tak, že mám třeba 4 hned za sebou, potom 10 minut nic,potom třeba jednu za půl hodiny...a tak to jde celý den.A potom mám období třeba 14 dnů, kdy mám úplný klid. Mně taky lékařka zjišťovala, jestli nemám prolaps mitrální chlopně, ale nemám. Prý mám jen plošší EKG.A kolik ty jich máš po sobě?Šárka '

Jindra (Po, 10. 11. 2003 - 15:11)

Šárko, s těmi doktory je to věelijaké. Obvodní mi říkala, že to může být od "vagového nervu", taky jsem dost nervák, kardiologové mají různé názory-na interně v nemocnici mi řekli, že to je "syndrom prolapsu mitrální chlopně"-mám totiž od dětství ještě ke všemu prolaps, někdo ovšem zase říká, že s tím prolaps nic společného nemá. Oba lékaři, ke kterým chodím na kontroly říkají, že ES nejsou nebezpečné. Ale pokud jich mám hodně, tak mám stejně strach. Můžeš mi jeětě říci, kolik jich třeba míváš za sebou? Já když si toho všimnu a začnu se sledovat, tak se mi to pěkně rozjede a radši je ani nepočítám.S tím sportováním tě chápu, já sice jsem nikdy nesportovala, ale třeba už se bojím lyžovat, plavat, někdy i dělat na zahradě. Měj se. Jindra.'

Reklama

Přidat komentář