Reklama

extrasystoly

Šárka (Po, 10. 11. 2003 - 15:11)

Ahoj Jindro,promiň, že jsem nenapsala dřív, ale nedostala jsem se na internet.Já mám extrasystoly jednotlivě i po sobě, řekla bych tak asi půl na půl.Ty co jdou po sobě jsou ale horší.Ráda bych se tě zeptala, co na to tvůj lékař. Řekli ti, z čeho to máš a jestli je to nebezpečné?Já jsem s tím byla u doktora jen jednou, řekli mi, že je to zřejmě narušený vegetativní sytém.Přeloženo (asi jsem "nervák"). Nejvíc mě štve, že se kvůli tomu v poslední době bojím sportovat.Doufám,že ti bude brzo lépe.Šárka'

Jindra (Po, 10. 11. 2003 - 13:11)

Ahoj Šárko,doufám, že Tě svými dotazy neobtěžuji. Pokud ano, tak mi to napiš. Ale potřebovala bych se tě ještě na něco zeptat. Když míváš extrasystoly, tak je vnímáš jenom jednotlivě nebo jich je třeba několik za sebou? Já je většinou vnímám jako několik po sobě. Mimochodem dneska je mi docela blbě, v poledne to začalo a stále "mě obtěžují". Jsem už z toho docela na nervy. Pokud nudeš chtít, tak mi napiš. Ahoj Jindra.'

jindra (Čt, 6. 11. 2003 - 18:11)

Ahoj Šárko, Sectral mi pomáhá na bušení/tachykardiii/, to už v podstatě nemám. Jinak beru Lexaurin, ale moc nepomáhá, navíc je návykový!!!Ten raději neber. Třezalku jsem taky zkoušela, zkus čaj z meduňky, ten piju většinou na noc. Taky bych byla ráda, kdyby někdo napsal, že mu to přestalo. Já ze svého okolí nikoho neznám. Ahoj .Jindra.'

Šárka (Čt, 6. 11. 2003 - 17:11)

Jindro,já vím, že je hrozně těžké se přitom nějak soustředit.Když mám "období klidu" tak si vždycky řeknu, že až to přijde, tak se nesmím vyděsit.Stejně se vždycky vylekám, protože mám pocit, že se to srdce snad musí zastavit.Možná by pomohla nějaká sedativa (ale myslím, že jsi psala, že něco takového bereš), jenže je nechci brát. Taky jsem zkoušela dražé z třezalky, ale to mi vůbec nepomohlo a z nervového čaje mi akorát bylo zle od žaludku.Docela by mi pomohlo, kdyby někdo napsal, že se toho zbavil.Pomáhají ti ty léky, co bereš?Měj se pěkně.'

jindra (Čt, 6. 11. 2003 - 16:11)

Šárko, já se právě někdy nedokážu při tom na nic soustředit, minule jsem taky zkoušela učit se angličtinu/chodím jen do takového kurzu/, ale vůbec mi to nešlo. Já pracuji doma-vedu účetnictví, takže taky nic náročného.S bušením jsem si taky dost užila, právě na to užívám ten lék.Ahoj.'

Šárka (Čt, 6. 11. 2003 - 16:11)

Ahoj Jindro,nemám fyzicky náročné zaměstnání, takže se v tomto směru nemusím omezovat (kromě toho, že přestanu lítat jak splašená po schodech):-).Většinou to řeším tak, že si vezmu hořčík (prý ty extraystoly může způsobovat i nedostatek hořčíku)a taky se snažím trochu zklidnit a hlavně se hned něčím zaměstnám (třeba začnu psát úkol do angličtiny), prostě něco, co mě donutí přemýšlet nad něčím jiným.Občas se mi taky stává, že se mi zničehonic strašně rychle rozbuší srdce, a to řeším tak, že se snažím hodně pomalu dýchat a soustředím se jenom na ten dech a většinou to potom přestane.'

jindra (Čt, 6. 11. 2003 - 16:11)

Ahoj Šárko, mám ještě jeden dotaz: pokud máš ES celý den co proti tomu děláš? Normálně pracuješ nebo musíš své denní činnosti nějak omezit? Jindra.'

Šárka (Čt, 6. 11. 2003 - 09:11)

Ahoj Jindro, taky mám ty problémy od té doby co jsem prožila dost velký stres.Asi jen potřebujeme trochu zklidnit "nervíčky" a nebrat život tak moc vážně :-)'

jindra (St, 5. 11. 2003 - 12:11)

Ahoj Šárko, asi máš pravdu s těmi nervy, moje mamka mě to taky říká, ikdyž asi nějaké dispozice k tomu máme. Je fakt, že než se to u mě poprvé objevilo, měla jsem doma docela problémy a asi to tělo nezvládlo. Jak se říká"ve zdravém těle zdravý duch". Teď jsem si vypůjčila knížku Nekažte si život maličkostmi od Phdr R. Carlsona, vypadá, že bude zajímavá. Měj se.Jindra.'

jindra (St, 5. 11. 2003 - 12:11)

Ahoj Šárko, asi máš pravdu s těmi nervy, moje mamka mě to taky říká, ikdyž asi nějaké dispozice k tomu máme. Je fakt, že než se to u mě poprvé objevilo, měla jsem doma docela problémy a asi to tělo nezvládlo. Jak se říká"ve zdravém těle zdravý duch". Teď jsem si vypůjčila knížku Nekažte si život maličkostmi od Phdr R. Carlsona, vypadá, že bude zajímavá. Měj se.Jindra.'

Šárka (St, 5. 11. 2003 - 09:11)

Kafe nepiju vůbec, takže tím to asi nebude.Jindro, pozoruju přesně to co ty. Nějaký stres (v práci, doma) a večer extrasystoly.Zřejmě jsou ty problémy od "nervů"'

jindra (Út, 4. 11. 2003 - 12:11)

Já taky piju kafe, ale tak 1-2 denně, spíše vypiju víc čaje, hlavně v zimě. Radime, buď rád, že sportuješ, já jsem byla od dětství osvobozena z tělocviku, ikdyž teď doktoři říkají, že to byla blbost. Tudíž mám špatnou kondičku a tím pádem se moje potíže i při námaze zhoršují. Taky mám asi od 13 let prolaps mitrální chlopně, ale nevím, zda způsobuje extrasystoly právě ten prolaps. S tou páteří mívám taky pocit, že to může být od ní a také se při potížích snažím protáhnout a někdy mi to pomůže.Taky jsem vypozorovala, že pokud mám nějaký stres, nebo se třeba doma pohádáme, tak mi nic není, ale třeba až večer v klidu se dostaví extrasystoly. Nebo třeba zvládnu docela náročnou cestu ve vedru do Chorvatska, pobyt tam a po příjezdu domů teprve to na mě dolehne.Taky mám Šárko strach, že je to na celý život, ale třeba si opravdu časem zvykneme, oni mohou přijít daleko horší věci. Tím nechci strašit, ale tím se spíš uklidňuji, když mi není dobře. Ahoj.'

Radim (Út, 4. 11. 2003 - 12:11)

No jo, ale kafe piju jen dopoledne. Večer už nikdy a extrasystoly většinou vnímám až večer v době kdy už je klid a pohoda. Možná je to tím že v práci jsem se je už naučil víceméně ignorovat.'

Pavel (Út, 4. 11. 2003 - 10:11)

Ja mam extrasystoly prakticky jenom kdyz vypiju vic jak 1 kafe denne. Ale to je asi znamy fakt, ze kofein zpusobuje tachykardii a extrasystoly.

Radim (Út, 4. 11. 2003 - 10:11)

Kafe piju.. Sice jsem ho omezil ale dve denně vypiju. Na vyšetření srdce jsem byl před pár lety a zjistila se nedomykavost chlopní která mě ale nijak neomezuje v běžným životě.'

Pavel (Út, 4. 11. 2003 - 10:11)

Pijete kafe ? Asi zbytecna otazka, kdyz jste byli u doktora, ze ?

Šárka (Út, 4. 11. 2003 - 08:11)

Já teď léky taky neberu, ale když mi to začalo, tak mi lékařka napsala nějaký lék na uklidnění, myslím, že se to jmenovalo Bellaspon.Ten mi docela pomohl, ale už ho nemám.Trochu mě vyděsilo, že Radim má tyto problémy už 15 let.Nechce se mi věřit, že by to třeba mělo být na celý život.Jindro, když to na mě přijde (protože mám třeba 14 dní klid a potom mi to dělá třeba celý den), tak se taky pěkně vyděsím.Podle mě ten problém s holterem, to je vyloženě zákon schválnosti. Protože když už ho člověk má, tak je mu dobře.Já jsem ani holtera neměla, asi u mě ani nemá smysl. Výdycky když jsem šla k doktorovi, tak se mi zázračně ulevilo, dokonce i horečka mi klesla:-)'

Radim (Po, 3. 11. 2003 - 18:11)

Zatím neužívám žádné léky a doufám že i nebudu muset. Extrasystoly beru jako nutný zlo a říkám si že pokud zvládám sport bez problémů se srdcem, tak to asi nebude opravdu nic hroznýho :-) A ještě jedna věc, možná si to jen vsugeruju ale pokud mám problémy tak občas stačí si jen protáhnout páteř a ono to zmizi :-)'

jindra (Po, 3. 11. 2003 - 17:11)

Ahoj, díky, že jste se mi ozvali.Já mívám také období klidu, kdy si ničeho nevšimnu, ale někdy mám období, že mám potíže několik dní za sebou , to se většinou vylekám a tím je to ještě horší.Někdy zvládnu docela fyzickou námahu v pohodě a někdy nezvládnu lehkou práci. Užíváte nějaké léky? Já beru Sectral a mám ještě SOS Neogylurytmal, ale ten jsem zatím nezkoušela.Taky mám na uklidnění Lexaurin, asi už mám docela slušný návyk.Ještě mi doporučovali elektrofyziologické vyšetření, že by snad se mohla i příčina odstranit, ale pokaždé prý ji nenajdou, takže nakonec jsme vyšetření oddálili.Teď čekám na vyšetření Holter, ale většinou když ho dostanu, tak je mi zrovna naschvál dobře, takže moc toho nezobrazí.Ahoj.'

Šárka (Po, 3. 11. 2003 - 14:11)

Já mám podobný problém asi půl roku.Lékařkami sdělila, že se jedná o extrasystoly. Byla jsem i na EKG,ale to nic neukázalo, tak to nechávám plavat a snažím se na to nemyslet.Mám pocit, že se mi to zhoršuje při ošklivém počasí (třeba když prší nebo je větrno)a taky při fyzické námaze.Asi nejlepší je to ignorovat, kdyby to bylo něco vážného, tak by už snad doktoři na něco přišli.'

Reklama

Přidat komentář