Reklama

30 až 40 kilo dolů

Milka (Pá, 23. 3. 2012 - 15:03)

Gratulujem všetkým, ktorým sa darí chudnúť, ale najmä Blške. Helenka, ďakujem Ti, že si trochu podrobnejšie opísala, ako jedávaš a potvrdzuje to aj Nelča. Ja mám rada teplú stravu a najmä polievky. Namiesto chleba som si aj dnes kúpila maces, ale žiaľ je starý a tvrdý / ale zjesť ho musím, keď ho už mám doma/, len čo na to povie mojím 12 zubov? Hodne jem jablká, semena som už znova začala jesť, mrkvu, žeruchu a p. Mám rada tvaroh cottage, zakysanku, acidko, bryndzu, ale aj tuniaka a občas mrazenú rybu a kvasnicovú pomazánku. Včera som bicyklovala 3 hodiny - je to lahšie, ako chodenie - nebolia ma tak klby, ale aj chodím -asi hodinu denne. Keď sa dá občas idem aj poobede. Zatiaľ málo posilujem svaly a to je chyba, lebo som celá ochabnutá a svaly sú treba na to, aby papali tuky, ktoré si pestujem na bruchuchuchu... Držte sa.

doktorka.kveta (Pá, 23. 3. 2012 - 13:03)

Ahojky,jak je?Asi krásně,už podle počasí venku,svítíčko sluní,štípky začínají mouchat.Taky máte príma náladu,když je venku tak parádně?Určitě jooo,a kdo ne tak si ji udělejte,něčím se potěšte.Za chvíli tu mám kočár s vnučkou,tak vyrazíme na pěší tůru.Zatím pááá K

Denise (Pá, 23. 3. 2012 - 08:03)

Helen - dík za rady, beru všechno, hlavně mne inspirovala tvoje kamarádka. A vymizení jejich zdravotních potíží.A ještě vzkaz pro našeho otrapu - vyliž si !!

Hela (Čt, 22. 3. 2012 - 21:03)

Ještě dodám, mám potíž s ledvinou právě z dob běžného jídla! Odtud mám šutry a léčím se celé roky..On se kámen ze zeleniny neudělá. Také krevní hodnoty, tuky,cholesterol,mám vše jako malé zdravé dítrě-ale od doby té změny stravy. je fajn, že to píšeš. Hlavně, jestli ty to máš vyzkoušené taky.Jak víš, že po lehké stravě odejde žaludek, žlučník, ledviny...? Nebo to odejde po řízkách, uzenině, knedlíkách, mastém a jiných dobrotách? Miluji takové kritičky. A hlavně to nikomu necpu. Píšu sem dlouho,ale nikoho jsem k ničemu nikdy nenutila.Ty sem dlouho nechodíš,ale kritizuješ asi ráda.

Hela (Čt, 22. 3. 2012 - 21:03)

Príma dietka,člověk si po...To není dieta,ale styl stravování! navařená jídla a syrová zelenina a ovoce jsou přirozená. Mně osobně tohle svědčí řadu let a nikomu to necpu. Na žádost jsem to popsala a žlučník mám v pořádku-co by ho asi dráždilo,když nejím nic nezdravého...dál nebudu oponovat,však každý má svůj rozum.Já mám na rozdíl od jiných letitou zkušenost na vlastním těle..Co radím na požádání, to mám na sobě vyzkoušené.Nikdy neradím nic, co bych jen slyšela, četla..Takže klídek.

pupik (Čt, 22. 3. 2012 - 21:03)

Príma dietka,člověk si po ní postupně oddělává ledviny,slinivku,žaludek a nakonec i žlučník,ale hlavně že bude štíhlí...

Hela (Čt, 22. 3. 2012 - 20:03)

Denis, já jím někdy půl krajíčku, jindy celý ..Vyjde to asi na 10kusů za den,ale ne Racio. Ty tak 3 až 4 kusy.Mají víc sachrů než knekebrot.Samozřejmě blbeček pochopil,že se cpu chlebem a rajčata dávám po kilech:-))Je mi vždycky líto, že někdo je tak opuštěný a musí brouzdat na diskuzích, prudit-nebo hůř,neumí číst. Nebaví se s nikým, jen ho štve život.Aspoň, že den končí chlastem a zapomene,jak má život na houby:-)Nemá ani své jméno..Nelčo, oběd můžeš maličký..Ale ti s nadváhou,at na vaření kašlou! Nejhorší jsou myšlenky, co další den vařit, co nakoupit na dietku a to je cesta do pekel. Koupit co jsem psala a nejméně týden nelézt do potravin.Na nákup chodit syté-tedy aspon trochu:-)Sacharidy v podobě knekebrotu stačí, jablíčko jezte vždy s malým kouskem bílkoviny. Já budu vzpomínat a pokaždé přidám poznatek. Jablíčko-nebo jiné ovoce ma cukry,ukládání těchto vyrušíme, sníme-li současně např. pláteček sýra.Tedy pokud ten kousek ovoce jíte jako sváču, je to přímo žádoucí.Tak at se daří!

Hela (Čt, 22. 3. 2012 - 17:03)

Podle toho co píšu, tak jím každou hodinu,spím 8 hod takže 24-8=16Takže 16 chlebů, 1/4kg másla, 2 kg rajčat a 3kg mrkve a asi 10 kg různého ovoce(hlavně hrušky, banány, víno).Zapíjím to vodkou ředěnou džusem, který trochu přisladím asi 3pol. lž cukru.

Denise (Čt, 22. 3. 2012 - 16:03)

Heli - líbí se mi na tom, že to jde tak rychle. Kolik těch chlebíků denně asi tak sníš ?

Nelča (Čt, 22. 3. 2012 - 07:03)

Helenko,přesně jak popisuješ se stravuji i já a zhubla jsem na těch 60 kg.Podotýkám jen,že odpo si dám normální oběd,ale jen na malý talířek a velmi dlouho si to vychutnávám.Jinak pozobávám ořechy,když mě honí mlsná-dám si pár křížal,nebo čtvereček 80% čokolády.Piju čaje.Kynuté vůbec nejím.Chleba málokdy.Dělám si pomazánky a mažu na racio,nebo knekebrot.Jde to zhubnout i v 50 letech.

Hermína (St, 21. 3. 2012 - 23:03)

Helo, díky. Tohle jsem zrovna potřebovala slyšet. Já v poslední době jedla nesmysly, protože jsem ztratila chuť i čich a pořád jsem hledala něco, co bych konečně "cítila". Bylo to úplně zbytečný, jen jsem si rozhasila žaludek, hlavně sacharidama. Začnu podle tebe.Vlastně je to dóst dobrý i na tu mojí cukrovku.Taky začínám makat na zahradě. Je to príma pohyb, na sluníčku je krásně. Dneska jsem likvidovala bezové křoví, zakopla jsem o kořen, v letu se hbitě otočila a zaparkovala do toho nehustšího. Musela jsem se z toho nejdřív vystříhat, abych vůbec mohla vylézt, ještě že jsem neupustila nůžky.Ale zmákla jsem to a je tam po tom mém průletu pěkně vzdušno.Móc chválím, ty co už hubnou, ale i ty co se do toho pouští. Tak aby dobře bylo.

Hela (St, 21. 3. 2012 - 18:03)

Já se omlouvám,ale asi jsem vždycky zapoměla důležité..Na hubnutí je nutný pyridoxin!14dní prvních brát dvě tbl. denně a pak jednu.Trvale. Beru pyridoxin, ribolfavin a thiamin..Celé roky..Bez B6 se moc nehubne..!

Hela (St, 21. 3. 2012 - 17:03)

Hanko, tykej mi,tady jsme nato zvyklé;-) Já to zkoušela počítat,ale nakonec jsem počty vzdala. Je to pak moc svazující a složité. Taková změna aby byla trvalá chce lehkost.Ráno vstanu a musím kafe-nízký tlak. Potom vezmu racio chlebíček a máznu ho ramou,máslem, čímkoli-jen lehoučce.Tavený sýr lze, má sice hodně solí,jenže pokud ho namažu slabě, nevadí. Za hodinu-podle hladu dám další,někdy jen polovinu chlebíčku, máznu,položím nato cokoli..Zeleninu, mrkev, list,rajče..Co koho napadne. Také vajíčko-půlku a druhou za další hodku. Inovovat, vymýšlet..K obědu když některá oběd jakoby musí, položit slaboučký plát masa a opět zeleninu. Mezi tím místo chlebíku občas jablko.Když je velké,tak polovinu/já už jím jablka ve velkém a celé. Hodně se může tvaroh, samotný a nebo natřený, naslano,s koprem, česnekem, podle chuti. Odtučnělý,asi polovinu kelímku. Když k němu sním i knekebrot, jím asi za 1.5 hodiny poté. Tak se stravovat celé dny, někdy lze podusit pytlík zeleniny a kousek prsíček z kuřete. A za krátký čas máš všechno nějak v oku. Vidíš, že jsi třeba nejedla bílkovinu a tak jí hlavně večer přidáváš. Maso ano,ale vždycky slaboučký plát a opakovat. Nic moc najednou. Když je hlad, sníš mrkev, nebo jinou zeleninku i v mezičase.Záleží na aktivitě. Zprvu jsem nedělala nic! Válela se a jedla jen půlky, později přidála na celý plátek a začala trochu chodit ven.Nevystřílet všechny "náboje" hned,až se hubnutí zpomalí,začít pohyb..Nedopouštět úplný hlad, jíst i venku, nosit sebou aspon jablko, nebo něco z uvedeného. Večer jím spíš bílkovinu.Ale pozdě nejíst,jen když je opravdu hlad, suchý racio..Ne často. Lépe tvaroh a mazat spát. Aby se zaspal hlad, aby tělo mohlo hubout je třeba spát pořádně !!Na noc před ulehnutím pomůže maličký kousek masa, nebo vejse natvrdo..Vždycky asi 3dkg a zalehnout..Pít a pít..ovocné čaje, čistou vodu-ta mi dělala problém,ale už to umím.Případně ředěnou cocacolu-zero..Utlumí chut na sladké jako ta jablka a na čas se ošálíš. Kamarádka jí na plátky i slaboučce šunku-vydrží jí 10dkg skoro 3dny. V tak malém množství lze i plát.sýr. Pokud pořádně naložíš navrch zeleninu, máš dojem velké porce.Rýži jsem začala jíst ale až asi po roce. Velice brzy lze někdy zhřešit! Já toužila po čokoládě a když se mi hubnutí zarazilo, udělala jsem si čokoládové dny. Celý den jsem jedla po částečkách jednu velkou čokoládu 70% kakaa..Asi po 4-5/ti dnech jsem měla dole další kila.Ale záleží na aktivitě! Kdybych měla bývala těžší práci atp..možná bych měla hlad. Nevím, ted ho nemám.Pokud hřeším sladkým, marmeládou, medem, bonbony, tak se nic neděje/nedoporučuji zpočátku!/ Pokud sním pečivo, chleba a cokoli z příloh, hlavně kynuté,váha letí nahoru a tak to už nejím vůbec. Kamarádka zhubla také hlavně tím,že pečivo zavrhla. A volala mi před chvílí,dnes ráno měla už dole 7kilo..Neděste se, sice se to údajně nemá,ale já shodila několik desítek kil asi za 4,5 měsíce a bylo i je mi fajn. Nevydržela bych snižovat pomalu a už "jedu" 6-tý rok zhublá. Občas naberu, občas shodím, lítá mi 2-4 klia celé ty roky.Ale to není určitě čistý tuk, oděv mám pořád stejný a naberu i dvě kila do rána po hrubé chybě-bacha na uzeniny..Tak držím palce, i můj kamarád takhle před 4-lety zhubnul a libuje si.Jo a každý pak šílí,co předtím prožral-sorry:-))Nakoupit plno zeleniny atd sotva jednou týdně.Protože se nekupují čerstvé rohlíky a nic podobného. Nevaření je navíc fajn, v létě jíst teplé jídlo vůbec odmítám. Syrová strava je přirozená. Tohle je základ, nejde popsat vše do detailů a nakonec každá si vymyslí co a jak ze stávajících surovin. A žádné luštěniny a nic podobně údajně zdravého.Má to příliš sachrů, nat je čas..jenže osobně s tím ani ted nemám dobré zkušennosti. Tak držím palce.Bleško, gratuluji a ted vyrdž!!!!Je jaro, je zítra novoluní a tak se dobře začíná..Novoluní a nebo úplněk začít jen ovocem-jablky a hodně pít. Pokud některá vyrdží 24-36hodin, bude mít start jak vymalovaný. Tak začala se mnou kámoška..

Milka (St, 21. 3. 2012 - 12:03)

Dievčence moje, blahoželám všetkým a držím palce. Každé deko dole sa počíta a aj keď sa nám zdá, že to nejde, ako to bolo aj u mňa, treba vydržať. Keď padneme, treba sa zdvihnúť a ísť ďalej. Prenasledujú nás aj nemoci, ale všetko ráz skončí a so slniečkom, sa obráti na lepšiu cestu. Dúfam, že aj u mňa to už pôjde len k lepšiemu. Nič sa mi nechcelo, ale teraz už chodím von aj 2x za deň. Helenka, ako si spomínala tu svoju priateľku, odovzdaj jej môj pozdrav a obdiv a hlavne želania všetkého dobrého do ďalších dní. Pomáhaj tak aj naďalej. Všetkým želám krásný a úspešný deň.

Hanka (St, 21. 3. 2012 - 12:03)

Helo, bylo by možné abyste tu znovu vcelku popsala způsob vašeho stravování, moc by mi to pomohlo. Vím, že už jste to tu popisovala, ale zkuste to nějak sesumarizovat:) Potřebuji nějakou komplexní radu, jak zbytečně nedělat chyby a konečně se nastartovat. Potřebuji dát dolu moc kil a rychlý start by mě fyzicky i psychicky podpořil. Děkuji za odpověď

Denise (St, 21. 3. 2012 - 10:03)

Helí - ty jsi fakt dobrá, kolik si jí těch sacharidů a bílkovin naordinovala, že jí to tak rychle jde. Na takový hodnoty by moje doktorka taky čuměla.

doktorka.kveta (St, 21. 3. 2012 - 10:03)

Dobré a krásné dopoledne všem,počasí je už teď parádní,sluníčko krásně svítí a když jste doma tak i přes okno hřeje hi hi hi.Ale asi už je opravdu jaro,venku začínají pučet stromy a keře.Teď vám napíši véélikou perlu.Sice jsem říkala,že na váhu nevlezu až v neděli ale když ona na mě pořád smtně koukala a sama si říkala abych na ní hupla. A tak jsem neodolala,a hupla na ní.Nejdříve mi ukázala krásných,teda pro mě krásných 89kg.Nemohla jsem tomu uvěřit,zkusila jsem to ještě jednou,ukázala 87,tak volám na muže ať se jde podívat,on na ní vlezl,ukázala 105.Pak povídá,teď se zvaž znova.Já na ni vlezla....a ...rovný metrák!!!Bůůůůů,to snad není možné,že by za 14 dní místo abych zhubla,8kg přibrala.Jo,a ještě dodal,že jsem tu váhu určitě rozbila,jak tak furt lezu!Tak jsem se naštvala,šla do kuchyně.A náš údržbář,že jí okoukne,co s ní je.Držkoval tam,že to bylo slyšet až do kuchyně,pak za mnou přišel a prohlásil,že tím častým vážením jsem vybila baterku.Kup si jinou a nelez tam tak často,povídal.Já ho tak miluju!!!No tak musím doufat,že to bylo tou baterkou a vše bude OK.Mějte se sluníčkově a užívejte si jara.Páá K

Hela (St, 21. 3. 2012 - 07:03)

Já zapoměla napsat, že kamarádce sjel vysoký cholesterol a cukr na normál.Její mudr. nestačí prý zírat.Tak ona ta moje strava prostě funguje a basta! Skoro vůbec nevaří-předtím vařila stále.Kupuje jen racio chlebíčky a knekebrot, to obkládá zeleninou a plátkem sýra, nebo jen lehce máznuté..Naučila se počítat bílkoviny a sacharidy tak,aby si to na celý den "nacpala" na ty plátky. Prý je tohle nejlehčí dieta jejího života a dá se tak žít stále.Občas podusit něco k obědu a jinak volnost navždycky.Mám z ní radost.

Hela (St, 21. 3. 2012 - 07:03)

Ahoj holky moje. Tak jsem se taky flákala s příspěvky a jak píše Hermínka-není čím se chlubit:-))Ale mám jednu zprávičku,byla u mně kamarádka. Přijela ve čtvrtek 8.3. a to byl úplněk.Vážila 92kilo..Jedla hrozně a nesnášela zeleninu.Jenže já se ten den snažila a i další,dodržovat úplňkové čištění a ona se přidala dobrovolně. Po pár dnech odjela, a jí od té doby jak jsem tu psala..Vynechala pečivo, dokonce se naučila ode mně vařit:-) Což je směšné,dělám občas jen dušený kousek kuřete v zelenině. Prostě včera mi volala a má dole 6,5kilo ! Vysoký tlak jí mizí,a bacha-inkontinence jí opustila..Takže takový úspěch zaslouží fakt uznání a osobně jí i závidím:-) Je vidět,jak hodně špatně předtím jedla. Jo a porušuje to občas pozdě večer kouskem lékořice,kterou miluje.Jak jsem psala, i mně tohle kdysi moc rychle zhublo.Jinak se potýkám s prací na zahradě,ale on to je pohyb pořádný. Takže vlastně "cvičím".Milce také gratuluji.Nebudu vás všechny jmenovat, protože dopíjím první kávu a běžím do sprchy..Tak se držte..papa

Denise (Út, 20. 3. 2012 - 23:03)

Já mám dole cca 2 kg, takže nic moc, ale snad to půjde k lepším koncům. Jím taky pod 2 - 3 hoďkách a málo.

Reklama

Přidat komentář