Reklama

Lupenka

Ája (Čt, 14. 10. 2004 - 12:10)

Jano díky za názor. Já to zkusím a tvá reakce mě potěšila.

Jana (St, 13. 10. 2004 - 13:10)

Lenko, preju hodne pevne vule, budes ji potrebovat :-) A preju ti velke pokroky.

LenkaD (St, 13. 10. 2004 - 10:10)

Jano, díky za odpověď. Co se týká stravování i půstu, intenzivně se tím zabývám už přes rok a myslím, že mám i spoustu ucelených informací o teorii i praxi, jen jsem chtěla porovnat, jak se lupenka chová při delším půstu, do kterého se chci určitě pustit.L.

Jana (Út, 12. 10. 2004 - 16:10)

To LenkaD a Aja: Ajo, mate a nemate pravdu. Organismus je sice na jednu stranu zatezovan tim, ze z nej pri hladovce v mohutne mire odchazi mnoho skodlivin, ktere se tam usazovaly leta. Ale po pocatecnich obtizich (ktere ovsem jsou u kazdeho ruzne, u nekoho hodne, u nekoho vubec nebo hodne malo!), davame organismu to nejlepsi co muzeme - ocistu. A vsechny organy se cisti a to i zminovane ledviny. A cisti se i nejvetsi organ co mame - kuze...a ta nas zajima nejvic. S tim pitim - mam zkusenost, ze prvni dva dny jsem pila opravdu hodne, abych zahnala hlad a chute a dalsi dny uz docela malo, tak litr denne, ale myslim, ze je to hodne individualni. Ale znova bych chtela varovat, abyste se do toho dali pomalu!!! Zacnete jednodennimi hladovkami - kazdy tyden treba v pondeli, tj. nejezte od nedelni vecere do uterni snidane, po nejake dobe - treba dva mesice zaradte tridenni hladovku...nic se nesmi uspechat a mohli byste si ublizit, kdybyste do toho sli naraz.Lenko, lupenka se zacala lepsit uz po tech jednodennich hladovkach, ovsem musim podotknout, ze jsem k hladovkam pridala i odlehcenou stravu v dalsi dny - hlaven ne moc tuku, smazene atp. proste obecne zasady stravy pri lupence. Uvidis pokrok, kdyz budes pravdielne jeden den v tydnu nejist. A kdyz jsem pak dala tu sedmidenni, tak tam se lupenka po prvnim dni zhorsila (to je znamka cisteni organismu), druhy den se to stabilizovalo a od tretiho dne se zacala lepsit. Po sedmem dni mi zustaly jen bile fleky.

silueta (Út, 12. 10. 2004 - 13:10)

Ája, neboj sa toho, skúšaj to pomaly, postupne, čím skôr naskočíš na vlak, tým skôr sa ti to začne odvíjať k lepšiemu. Mám tušenie, že rozumnejšej cesty ani v budúcnosti nebude

XiXao (Po, 11. 10. 2004 - 08:10)

ahoj spolutrpitele, na dovolene v HRV se mi stalo toto: na plazi ke mne prisel clovek, ktery si vsiml me dost silne lupenky, a rikal ze on sam vypadal jeste hur (ze mel drive praskajici krvava loziska po celem tele), ale pomohl mu doktor saric edib, jenz ordinuje v bosenskem mostaru. ten chlapik mel pouze dve mala loziska (na noze a na hlave)-jinak byl v pohode. dr. edib predepise caje podle vaseho krevniho obrazu a moci. ma pry velmi dobre vysledky. platba za leceni je dobrovolna. je to trochu z ruky, ale kdo chce, at to zkusi. mozna ze bude vypadat tak dobre a spokojene jako ten chlapik z plaze (jeho adresu vam muzu poslat mailem, budete-li chtit).pokud to nekdo zkusite, dejte mi prosim vedet, jak to dopadlo. ja tam asi zajedu pristi leto cestou k jadranu.Dr. Saric Edib, Bosna i Hercegovina, Mostar, tel.:00 387 61 205 221

iva (Ne, 10. 10. 2004 - 19:10)

Svedi a silene. Kdyz to zacne takhle svedit, namazu to masti a zabalim do igelitu pres noc a rano je to lepsi. Jsem tyden po laznich a po trech dnech doma jsem se osypala vic, nez kdyz jsem do lazni odjizdela.Nevite nahodou, zda pojistovna hradi solarko? Moje kozni tvrdi, ze ne, ze si musim jit lehnout do nemocnice a tam na nej chodit. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Diky.

Berry (So, 9. 10. 2004 - 22:10)

Ahoj lidi! Je to zrovna 7 dní co se mi vyklubala lupenka na loktech a už se stačila dostat i na kolena, kotníky, do vlasů a na prsty u rukou. Snažím se teď s tím nějak vyrovnat, ale jde to z tuha - uf :o( Naštěstí jsem typ člověka co se nerad vzdává, takže až mě přejdou chmury, tak se hned vrhnu do boje, i když to nebude snadné. PS: taky vás to tak svědí!?

LenkaD (Pá, 8. 10. 2004 - 14:10)

pro Áju:Hladovku jsem začala praktikovat před nedávnem vždy na novoluní. Piju jen vodu, končím večeří předchozího dne další den nejím celý a začínám ovocem další den a pak obědem.Co se týká nedostatku vitamínů a minerálů, to považuji za bezpředmětné, protože krátkodobé omezení nemůže mít na organismus žádný vliv. A protože půsty jsou základem pro vyčištění trávicího traktu a střev od splodin, logicky se dá předpokládat, že potom tělo funguje lépe, včetně vstřebávání živin z potravy.Co se týká bolestí hlavy atd. tak je to jednoznačně způsobeno čistícími procesy v těle.

ája (Pá, 8. 10. 2004 - 14:10)

To máte teda odvahu a pevnou vůli celý týden to vydržet. Chci jen upozornit, že jsem četla, čím víc vypijete vody oproti tomu než jste běžně zvyklí, zatěžujete hodně ledviny a můžete si přivodit zdravotní problémy. A také přece do těla nejdou žádné živiny a tím i minerály, vitamíny a tak proto ty bolesti hlavy, apod.. žádná energie na dobití. Jsem dost vytížena po mozkové stránce v zaměstnání a celý týden takhle hladovět asi by měl můj organismus kolabs. Tak jak na tuto krizi z vašeho pohledu? Přeji pevné nervy.

LenkaD (Čt, 7. 10. 2004 - 13:10)

to Jana: zdravím, také jsem zkoušela hladovět, ale zatím spíš jen nárazově.Zaujal mě tvůj příspěvek, Jani, mohla bys mi ještě popsat, jak se chovala lupenka a jaké jsou výsledky případně doba, za kterou se léčebné výsledky u tebe dostavily.Ahoj Lenka

Jana (Čt, 7. 10. 2004 - 12:10)

Ahoj, chci prispet do diskuze o hladovce. Mam s hladovkovanim velike zkusenosti, mam o ni nacteno dost literatury a tolikrat jsem hladovela, ze mohu zcela zodpovedne prohlasit, ze hladovka nikomu organismus nerozhodi a ze vychozi vaha neni podstatna!!! (Podotykam predem, ze napr. anorektickam bych hladovku nedoporucila, aby me tu nekdo nenarknul z extremismu)Zacala jsem hladovkovat kvuli ociste organismu a myslim, ze obcas by si ji mel dat kazdy. Co se tyce lupenky, vysledky mam podobne jako Alena, ktera tu o ni psala: sve problemy jsem vyresila nekolika tydennimi hladovkami, ktere jsem absolvovala v prubehu jednoho roku. Mimo to jeden den v tydnu pravidelne nejim. Petre, rozhodne se nemusis niceho bat, 7 denni hladovka opravdu nikomu neublizi. Ten vahovy ubytek je tak 0,5 kg denne, to je prumer, muze to byt vic nebo min. Chtela bych ale rict, ze hladovka neni prochazka ruzovym sadem. Nejde o chute, to prekonas behem prvniho dne. Ale pri hladovce se zacne telo cistit a muze te bolet hlava, byt ti jako pri chripce apod. Ale uz jsi drzel 3 denni hladovku, tak asi vis o cem je rec. Jeste bych chtela rict, ze hladovka znamena nejist VUBEC NIC a pit jen VODU!!! Zadne caje, stavy, nic.Preju vsem co to zkusi hodne pevne vule. Vysledky stoji za to!!!

silueta (Čt, 7. 10. 2004 - 10:10)

keď som si kedysi začala meniť svoj živ. štýl, nebolo ve?a dostupných informácií k pôstom (napr. z www.pust sa dá stále poučiť). Nepôjde to z večera do rána. Ak si chceš naozaj pomôcť, skús sa posúvať dopredu aj v pôstoch, ale aj vo výžive, v športe, v relaxáciách, meditáciách atĎ.Nájdeš v sebe pokoj, zrovnáš si telesné funkcie.Nad touto chorobou sa dá vyhrať

petr (St, 6. 10. 2004 - 20:10)

Tak ja to teda skusim po nedeli uvidim jak to dlouho vydrzim pak napisu co a jak.

silueta (St, 6. 10. 2004 - 14:10)

Petr, dnes si robím pôstny deň a na budúci týždeň ak budem mať chuť si urobím trojdňový. Ani to nevnímam, riadne pracujem ako vždy. Nijako ma to neobmedzuje. Nerobím to už pre lupienku ani pre inú chorobu, robím to pre dobrý pocit, pre seba, príp. aby som sa uchránila do budúcna horších chorôb oproti ktorým je lupienka také malé nič

silueta (St, 6. 10. 2004 - 13:10)

Ája,kde má korene ten tvoj názor? Čo ti ho ovplyvnilo?

ája (St, 6. 10. 2004 - 13:10)

Silueto, špatně si mě pochopila. Nikdy neříkám nikdy, je to jen můj názor a ten jsem sdělila. Mě pomáhá úplně něco jiného a s tím jsem se tu podělila taktéž. A je na každém jestli to zkusí nebo něco jiného. Hlavně, že to pomůže a o to tu jde. Každá forma lupénky je stejně projev něčeho zevnitř. A ten se musí najít a k tomu tak přistupovat. A tak někomu pomáhá to a někomu něco jiného. Kdyby na to byla jediná rada, jediný lék, jediná pomoc, tak tu nepíšeme a nesdělujeme si zkušenosti a rady, ale jsme všichni v pohodě bez problémů.A tak tohle vše co tu píšu je můj názora moje zkušenosti. A zase někdo může souhlasit a někdo ne.

silueta (St, 6. 10. 2004 - 08:10)

nikde nie je napísané, keď to nepomohlo Áji a ďalším nepomôže nikomu

silueta (St, 6. 10. 2004 - 08:10)

ája, môžeš byť konkrétnejšia? ako dlho si to vydržala, že ti to rozhasilo a rozladilo celý organizmus?Petr,najťažšie 3 dni si mal za sebou. Nedaj sa odradiť. Aj priberieš, v tom nie je žiadny problém.Kedysi mi stačilo 10 a hneď vzápatí sa lupienka vidite?ne stiahla.bola by škoda to aspoň neskúsiť

petr (Út, 5. 10. 2004 - 15:10)

hmm dik za nazor.

Reklama

Přidat komentář