Reklama

Lupenka

ája (Út, 5. 10. 2004 - 15:10)

No Petře, ne že by člověk nepodstoupil všechno pro záchranu, ale všeho moc škodí. Aby sis pak nerozhasil celý organismus, myslím si, že na chlapa se svou výškou bys klidně mohl přibrat a ne naopak. Nevím jaký je názor ostatních, zatím se nikdo nevyjádřil, ale... já toto nepodporuji. Samozřejmě člověk musí vychytat po jakém jídlu se stav zhorší a naopak. Jíst spíše lehčí stravu a držet se nějak zdravějšího stravování, ale řešit to hladovkou?!

petr (Po, 4. 10. 2004 - 21:10)

Myslis ze to mam skusit mam asi 188cm a asi 73kg. Nevis kolik muzu zhodit?Skousel jsem to vydrzel jsem jen 3 dny.

ája (Pá, 1. 10. 2004 - 14:10)

Odpověď pro Jarmilu,homeopatika jsou volně prodejná v lékárně. Ale doporučuji vyhledat odbornou homeopatičku, která poradí. Protože to není zaměření na lupénku, ale na organismus jako celek a imunitu. Já mám např. problémy s mandlemi, imunitou apod. A tak mám homeopatika právě na tuto oblast a tím, že se dává do pořádku tělo jako celek má to i pro mne velký vliv na lupénku, tím myslím kladný vliv. Nejvíce k homeopatii a homeopatickým lékům, které užívám já můžete na stránky www.boiron.cz. A nebo www.klasickahomeopatie.cz a nebo pro radu na chat tady na alternativní metody léčby, tam na homeopatii. Doufám, že Vám to pomůže. Pokud máte ještě nějaké otázky, klidně se ozvěte, ráda odpovím.

Alena (Pá, 1. 10. 2004 - 13:10)

Mam velmi dobre zkusenosti s lecbou pomoci hladovky. Drzim pravidelne hladovku jednou tydne a kvuli lupence jsem nejedla dvakrat po 7 dnech. Jde o totalni hladovku, kdy clovek jen pije vodu! Lupenka je takrka pryc, zbylo jen par bilych fleku na loktech a kolenou. Zkuste to, stoji to jen pevnou vuli!!!

jarmila (Čt, 30. 9. 2004 - 15:09)

Ajo a ty homeopatika jsou tajny? daly by se taky volne koupit v lekarne?

ája (Čt, 30. 9. 2004 - 10:09)

Lidi, budu se asi opakovat, ale už dlouho nepoužívám žádné kortikoidy, jen koupele Biodelta a léky od homeopatičky. A musím říct, že tyto dvě kombinace je to nejlepší co mne potkalo. Mám už jen bílé flíčky a ty největší fleky, které byly zarudlé, šupinatěly, no hrůza..., tak jsou jen lehce narůžovělé a ohodně se zmenšily. Takže už jen aby se do bílých flíčků vrátil pigment a nebude již nic znát. Jsem moc ráda, doufám, že to nezakřiknu. Ale fakt je to mnohem mnohem lepší. Však si přečtěte mé dřívější příspěvky, hlavně někdy ze začátku, jak jsem na tom byla hrozně i po psychické stránce. A teď můžu opravdu říct, že je to paráda. Ale nezoufejte, jsou horší věci na světě, tak jen tomu nepodléhat, psychika dělá taky hodně.

olga (St, 29. 9. 2004 - 19:09)

Ahoj všichni a hlavně Jarmilo! Při tomhle počasí se depka dostaví ani člověk neví jak. A když to ještě "posvětíš" punčochama,tak je to tutovka. Nesnáším punčochy! Když si je jdu koupit a prodavačka s kůží jako alabastr vrazí ručku do punčošky,kterou sotva vidím a na dotek ani nevěřím,že tam něco je,tak dostávám nával do hlavy. Samozřejmě si pak řeknu o "punčošky" téměř podobné těm dětským "rejžkatým" a jdu domů naštvaná sama na sebe. No to by byla etuda na punčochové zboží a teď jedna rada. Předem upozorňuji,že je poměrně přiblblá,ale je nejlacinější a lze ji vyzkoušet ihned. Na moji lupenku totiž platí nevšímavost. Nemyslím tím,že se na ni nedívám :),ale to,že ji neškrábu(ikdyž to svědí),neloupu(ikdyž se to šupí) a vlastně ani ničím nemažu. Mám ji i ve vlasech a už několikrát jsem si ověřila,že čím víc se na hlavě škrábu,tím víc se dělá. Když ji nechám-je klidnější. Možná si zaťukáte na čelo,ale jde o to vyhrát nad tím zlozvykem a hned se nepoškrábat. Není to jednoduché,ale to jsem ani neslíbila. :) Mějte se fain a nepropadejte depresím.

jarmila (St, 29. 9. 2004 - 13:09)

ahoj lidi , mam desnou podzimni depku, mj. jsem zacla po lete nosit puncochace a lupena na lejtkach je cela ruda a mnohem horsi nez byla v lete.Ve Stepansky mi rekli ze muj pripad neni na to jejich celkovy sluneni ale ze mi daj jen ten "hreben" na hlavu a neco na nehty. Ostatni fleky mam mazat Tezoracem, ale zas jen ty suchy, tak nevim mam fleky hlavne na nohach , neco na ruce a neco malo v obliceji. Nevim vubec jestli na ten hreben mam jit. Mate nekdo nejaky dobry mazani -uz dlouho jsem tu zadnej tip nenasla, bohuzel me zabira furt jen ten hnusnej kortikoid - mejte se a prosim o par optimistickych slov, fakt je mi na maslijarmila

Ivana (Po, 27. 9. 2004 - 15:09)

Ahoj,ja mam zkusenosti s Nestorem a take nevim,co si mam o tom myslet.Stalo to plno penez a po trech tydnech lecby se mi lupenka vratila jeste horsi nez kdy predtim.Ale myslim,ze to nebylo v kremech,ale v tabletach tzv.Afrikaans tablets,jen co jsem je dobrala,tak kuze jako by se zblaznila.Ale nastesti jsem to jakz takz zase zachranila jogurtem.Je mozne,ze ty tablety delaji neco s imunitnim systemem.Ja jsem v te dobe mela stafylokoka a mozna,ze v kombinaci s temi tabletami to nak neslo dohromady.Jinak kremy Markerin a Honorin,ktere jeste pouzivam,myslim,ze kortizony neobsahuji,zkousela jsem je na chvili vysadit.Ale take nedelaji zazraky.Mate jeste nekdo zkusenost s Nestorem,dobrou ci spatnou?

Lifae (Pá, 24. 9. 2004 - 19:09)

chtěla jsem jen přispět informací o Nestorovi, jestli je Dr to teda nevím,léčíme u něj malého syna,úspěšně.Tento týden jsem se však dočetla na www.family.cz, nějaký časopis rodina atam jsem se dočetla ,že masti od Nstora obsahují kortikoidy a mnoho maminek od jeho léčby ustupuje.Kdo tam byl ví kolik to stojí peněz a ted teda nevím čemu věřit...

Ája (Čt, 23. 9. 2004 - 15:09)

Odpověď pro Maťu a spol.. To je ten problém, protože Praha je pro mne nějak z ruky, občas tam jedu na nějaké školení, ale pak zas honem na vlak a cestuji asi tak 3 hod. zpět. Takže snad někdy, kdo ví. Kdyby bylo něco v Olomouckém kraji bylo by to pro mne lepší. Díky. Ája

Eva (Čt, 23. 9. 2004 - 13:09)

Moje dcera ma necely rok lupenku. Zpocatku to vypado, ze to vlastne nic neni, bohuzel ke konci roku prodelala EB virozu a bylo to v haji. Mravencim usilim jsem se dostala ke spouste informaci. Byla v laznich Podhajska (docela dobre,ale par dni po navratu to same), 3 tydny ve Spanelsku Mar Menor. Vyborne, doporucuji. Privezli jsme si i lecive bahno, ktere aplikuje 2 - 3x tydne, chodi 2x tydne na floating, pouziva prilezitostne mast z ON CLINIC (rozhodne doporucuji, ta ji hodne a rychle pomohla!), denne telove mleko EXCIPIAL (sice je urceno pro lidi s atopickym exemem, nicmene velmi vyhovuje i pri lupence). Vyuzivala pres leto kapky Regulan.Tim, ze byla u more, se kapky daly prezit. Lupenka neuveritelne po nich bujela. V soucasne dobe bere Omegu. Po vsech techto "legrackach" se da rici, ze to drzime v relativnim klidu, nektera mista ma zcela ciste a zda se, ze drobne flicky se davaji premluvit. Ale kdo vi....

(St, 22. 9. 2004 - 09:09)

Chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost s lupenkou. Mám lehčí formu a to ve vlasech,u uší, na několika nehtech a v zimě občas vylezou 2-3 malý flíčky v obličeji. Po autonehodě jsem musela 2 roky brát preventivně antiepileptika - konkrétně Topamax (jen malou denní dávku). Během této léčby mi lupča úplně zmizela. Je pravda, že s těmito léky se nesmí pít alkohol, ale tomu já neholdovala nijak zvlášť nikdy. Po ukončení této léčby se lupenka opět vrátila ve stejném rozsahu, jako před tím.

Maťa (Út, 21. 9. 2004 - 18:09)

Pro Áju, která si posteskla, že není žádný klub pro nás stejného druhu, kde by se dalo pokecat a podělit se o zkušenosti i pro všechny ostatní kropenatce a flekatce: existuje klub psoriatiků a exematiků, ale při mém pokusu o kontakt poněkud nereagovali. O něco podobného ve formě setkání nášeho "druhu" se tu loni pokoušel Horal13, pár se náš našlo, ale vzhledem k jeho působnosti v Beskydech to bylo pro většinu příliš komplikované. Co takhle na začátek rozjezd pro ty z nás, co jsou z Prahy a přilehlého okolí? Kdo chcete, pište mi na mail, je načase něco spáchat.

Lama (Út, 21. 9. 2004 - 11:09)

Ja mam lupenku v okoli nosu. Vypada to obcas blbe, navic kdyz chodim do skoly...ale jako jedina zachrana kdyz se to vecer pred skoou zacne zhorsovat je Framykoin , nikde jsme se nedocetl jestli to spravne pomaha nebo ne, ale muzu rict ze kdyz se tim framykoinem na jednu noc poradne natru, rano vypadam uplne jinak (lepe) ! Dalsi vec co mi pomaha je ta, ze piju caje na nervy a spanek, i nejake specialni ...ty jsou vetsinou trochu drazsi, ale pomahaji na to nemyslet a proto me to nelechta a nenuti me to necim mazat.Dneska jdu na kozni do Ostravy, kde je primo Laserove , tak uvidim co mi na to reknou ...nikdy driv jsme s tim nikde nebyl, doktorce jsme vzdycky rekl o Framykoin,ktery mi dosti pomaha a netrapilo me to. Bohuzel vek jde kupredu a uz to mam temer 4 roky, takze s tim chci neco udelat jednou pro vzdy.Jedno ale pomaha urcite, caj na nervy a spanek, a spat spat spat. Zni to asi trosku jednoduse, ale mi to z 80% pomuze a ztrati viditelnost !

Bara (Út, 21. 9. 2004 - 11:09)

Ahoj, ta mast neni obycejna dehtova, jde o bahno z mrtveho more atd., ta druha mast vypada asi jako med, pouziva se na prvni fazi aby se loziska "vyloupala". Ja to ted znova pouzivam, protoze vypadam opravdu spatne. V rijnu jdu ale do Stepansky do Prahy. Tak uvidime. Za cas napisu jaky mam uspech.Mejte se fajn

Dáša (Po, 20. 9. 2004 - 19:09)

Ivu, kvůli svědění lupénky, nemám v kůži infekci, prostě některé lidi lupénka nesvědí a některé - menší část - svědí zřejmě o to víc.Ahoj Dáša

Ája (Po, 20. 9. 2004 - 11:09)

Tak jsem lidi zas po delší pauze tady a musím říct, že mě udivilo, že se Vám lupča (některým) zlepšuje po antibiotikách. U mě to byl ten největší spoštěč. Také ale musím říct, že jsem teď celkem spokojená. Kdyby jste mě viděli na začátku a teď je to mnohem, mnohem lepší. Beru stále homeopatika (hlavně na ty moje mandle, to jsem psala již dříve) a také stále pokračuji v koupelích Biodelta. Po lupénce mi zůstávají bílé flíčky a do těch nejmenších se už vrací i pigment. Tak si říkám, jen tak dál. Doufám, že se to v zimě nezhorší. A je fakt, že pitný režim dělá také hodně, ale pozor nepřetěžovat ledviny! Čtu pár zajímavých knížek, které mi pomáhají v rozdělení co jíst co ne apod.. Ta detoxikace organismu je důležitá, ale nic se nemá přehánět ráz na ráz. A musím říct, že už asi 10 měsíců nepoužívám žádné kortikoidy, hormony, antibiotika, apod..Lidi ať Vám pomůže cokoliv, jen ať to pomůže. Já jsem celkem spokojená. Škoda, že nemáme žádný klub, kde bychom se jednou za čas sešli, pokecali a "prohlédli se", abych mohli výsledky porovnat. Hodně zdaru a síly. Ája

Jakub (Po, 20. 9. 2004 - 07:09)

Ahoj všichni,potřeboval bych prosím získat kontakt na Nestor Centrum, protože moje žena trpí atipickým ekzémem a doslechl jsem se, že by jí tam moc pomohli. Co jsem dostal telefonní čísla do Nového Boru tak mi bohužel nefungují.Děkuji za pomoc Jakub.

Ivana (So, 18. 9. 2004 - 10:09)

Daso,ja co si shanim informace o tyhle lupence,tak jsem se obcas docetla,ze to muze byt i v kombinaci s normalni lupenkou.Jinak nevim,co to mam na tech nohou,porad jeste beru antibiotika a lepsi se to,mam tam ted asi 1/3 z toho,co jsem tam mela a pustulky uz vubec.Ja jsem tu kuzi spis mela rudou,jak kdyz jsem chodila po zhavym uhli a jeste si to odrela.Taky me to hrozne svedilo a bolelo,ted uz ne a ruce uz mam pekny,i kdyz ty jsem nikdy nemela tak hrozny.Ale mam zas neco mezi prstama na nohou a to vypada jako plisen.Asi zas neco extra.A nemas v kuzi taky nakou infekci,ze te to svedi?Zkus ten jogurt,me to pomahalo i proti svedeni a bolesti.Ale po zaschnuti to hned umyj,zjistila jsem,ze je to lepsi nez to nechavat pres noc.A hned to necim namaz.Tak hlavne at to mas brzy lepsi,vim,jak to cloveka dokaze otravit,hlavne ta bolest pri chuzi.Zatim ahoj,Ivana

Reklama

Přidat komentář