Reklama

Lupenka

Libor (Ne, 22. 8. 2004 - 12:08)

V jarních měsících jsem používal přípravek Biodelta i Biogama.Žádný výsledek. Kůže díky koupelím je hladší a krém Biogama tolik nemastí jako ostatní masti, které jsem už používal.Tři měsíce od skončení procedur jsou fleky ještě větší. (Mimochodem Biogamu jsem počátkem roku koupil za 40,- Kč !!! Dnes se prodává za 300,- Kč ???) Držím vám palce.

Helena (So, 21. 8. 2004 - 20:08)

Mám lupenku 25 let. Už jsem vyzkoušela snad všecno.Koupila si domú vlastní solárko, utratila nehorázné částky za všelijaké masti,léky. Zkusila moře ocán a nic.Do lázní se mě moc nechce protože mám doma hodně kočiček.Ale když to tady tak čtu snad bych i jela. Když jsem měla lupenku ve vlasech a na těle byla jsem nešťastná ale teď jí mám nejvíc na obličeji, hlavně okolo očí a to je to nejhorší co mě mohlo potkat nepomáhá vůbec nic.

Petr z Australi (Čt, 19. 8. 2004 - 18:08)

Vazeni pratele,za posledich par dnu jsem se dozvedel o dvou produktech ktere maji neco do sebe.Urcite nekteri z Vas je uz budou znat.Prvni je Tazorac a druhy je Biodelta.Ted jsem to psal kamaradovi a hned mi napsal ze Biodeltu zacal pouzivat hned jak se o ni dozvedel a nejake zlepseni se dostavilo.Zatim je v procesu.Jestli mate nekdo zkusenost s temito vyrobky prosim dejte vedet.Jinak my tady u klokanu mame docela zimu,ale nevadi my se nedame, usmev na tvari a plno elanu nechybi. Pozdrav vsem Petr.

ája (Čt, 19. 8. 2004 - 09:08)

Ahoj Roberte, nic si z toho nedělej, já jsem tady v okolí na to také sama, nikoho neznám, takže s kým si můžu o tomto problému pokecat jste vy všichni tady na chatu. A to jsem navíc na malém městě, kde se skoro každý s každým zná. Teď ale musím napsat o Biodeltě (pro Dášu) a budu se opakovat, v dřívějších článcích jsem se o koupelích rozepsala. Veškeré základní informace jsou na www.pythium.cz a můžete si napsat i otázky, které vás zajímají. V dřívějších příspěvcích jsem o odpovědích na mé otázky také psala. Já teď jsem po 4 řadě koupelích. Pro srovnalost zopakuji:Bojuji s lupénkou 2 roky, začala na loktech a kolenou a loňskou zimu po angíně a nasazených antibiotikách jsem se osypala komletně po celém těle. Nic nemomáhalo. Nejhorší mám plochy asi o velikosti 5-6 cm na kolenou, lýtkách a loktech. I když: dřívě byly fleky stále zrohovatělé, zarudlé a vystouplé, co ale používám koupele jsou fleky narůžovělé spíše zarovnané s "normální" pokožkou. A navíc na loktech, kde mi stále kůže praskala až bolela, jak byla tvrdá zrohovatělá, tak je to už paráda. To platí o větších flecích. A ty menší asi do velikosti 50 haléřů jsou už skoro pryč, zůstaly jen bílé flíčky a nebo jen lahoučce narůžovělé. Když jsem v nějakém stresu a vypětí, tak jsou o trochu více růžové. Ale oproti tomu co jsem měla za rudé fleky, tak je to ze 2/3 lepší. A také žádné další fleky a flíčky se nepřidaly. Uvidím jak to bude pokračovat dál. Přeji Vám všem ať máte aspoň takou dobrou zkušenost jako já. Věřím, že je to teprve začátek a že to půjde k lepšímu a lepšímu, nečekám, že se něco po pár koupelích vyléčí, zmizne. Musíme začít také zevnitř. Všude se dočtete, že každý kožní problém je problém zevnitř. Proto jsem začala chodit k homeopatičce. Takže hodně zdaru.

Dáša (Čt, 19. 8. 2004 - 09:08)

Ahoj,ráda čtu příspěvky a v poslední době se hodně mluví o koupelích Biodelta.Zajímalo by mě,jak dlouho koupel musí trvat,jestli se to dá v té vodě vydržet.Mám v úmyslu si tuto kůru také opatřit.V souč.době mám za sebou koupele ve Štěpánské (už po třetí)na jaře,moře v Chorvatsku,ale celkově nic moc.Asi jako většina z vás.Hodně úspěchů při léčbě nám všem.

robert (Čt, 19. 8. 2004 - 01:08)

Ahoj všichni, tak jak se Vám žije s tou mrchou jednou šupinatou? Mě teda dost špatně a někdy se cítím tak trochu osamocen, protože nikdo kolem mě takový problém nemá. Kdyby náhodou si někdo chtěl jen tak pokecat, tak uvítám když mi napíše na mail.Hodně úspěchů při léčení.

ája (Út, 17. 8. 2004 - 15:08)

Pro Trishu: Tak jsem již dřív psala, kde jsi se nám stratila a vida, už jsi tu a v dobré náladě. Moc Ti to přeji, jen tak dál.

trisha (Po, 16. 8. 2004 - 23:08)

hlavně se všichni držte a užívejte léta jak to jde!!! :o)))Jo a kdybyste slyšeli o nějakém postraším lupínkovi tak nějak nad 45 :o))), dejte mi vědět!!! Kuk! No jo, já vím že ne. :o)))))))To víte, lepé tílko, to má člověk hned roupy. :o))))) Ba ne, jsem celkem spokojená, nebýt té samoty. :o(((

trisha (Po, 16. 8. 2004 - 23:08)

Ahoj všichni,moc vás všechny zdravím, původní harcovníky :o))) i nově příchozí.Lidi, já si pořád ještě užívám tělíčka jak mimino, stejně je strašné, že když člověku zmizí na čtvrt roku fleky, jak snadno si zase připadá jako zdravý .... jenže příští týden mi definitivně končí koupele ve Štěpánské a bude zase jen pasivně čekat, jak se začnou fleky jeden po druhém vracet. :o((((( Vloni jsem si ještě dovolila ten přepych, že jsem se odvážila doufat, že možná zmizely napořád, jednou provždy jak přišly .... ani náhodou samozřejmě. Tak jsem trochu smutná z toho co zase přijde, zase z postele s mastma a každý den převlíkání povlečení a mindráky a žádné veselení ... ach jo :o((((((((((:o))))))))to o Smrdákách je strašně nic zajímavé!! Myslíte, že se tam dá jet i v zimě?

Ivana (Po, 16. 8. 2004 - 16:08)

Ahoj vsichni,chtela jsem se zeptat na vas nazor na dr. Nestora Houngbedji,mate s nim nekdo zkusenosti nebo nekdo z vaseho okoli?

Janinka (Po, 16. 8. 2004 - 14:08)

Staci zmenit kodovani. A bude to OK

marta (Pá, 13. 8. 2004 - 15:08)

Pavlovi - promin asi mam blbej pocitac ci co, ale me se misto carek a hacku objevuji na obrazovce jen nejake klikihaky proto ta prosba!

ÁJA (Pá, 13. 8. 2004 - 13:08)

PREJI VSEM (A SOBE TAKE) TAKOVE USPECHY JAKO MA LUCKA. AT NAM POMUZE COKOLIV, HLAVNE AT JE TO PRYC. PŘEJI VŠEM (A SOBĚ TAKÉ) TAKOVÉ ÚSPĚCHY JAKO MÁ LUCKA. AŤ NÁM POMŮŽE COKOLIV, HLAVNĚ AŤ JE TO PRYČ.Jinak jsem ráda že se s váma můžu podělit se vším co nás trápí ohledně lupénky. Musím říct, že se mi žije mnohem lépe, když vím, že nejsem v tom sama. Já totiž tady ve svém okolí nikoho neznám s těmito problémy a tak o to je to pro mne horší. I když doma mám zázemí, které mě v tom nenechává. Hezký víkend všem.

Lucka (Pá, 13. 8. 2004 - 01:08)

Ahoj, pisu tedy bez hacku a carek, podle me je to jedno. Ja samozrejme nikoho nepremlouvam, kam jet, pokud uz vite, co vam pomaha, pokracujte v tom. Ja to nevedela a Smrdaky jsou pro mne novy a skvely objev. Psala jsem, ze jsem doma teprve mesic, takze uvidime, jak budu vypadat za dalsi 2 nebo 5. Jen vim, ze pro me v laznich nebyla nejdulezitejsi psychika (ackoli mi ta pohoda tam urcite take prospela), protoze i doma jsem uplne v pohode: studuju, mam skvelyho chlapa, fajn zazemi, proste pohodicka (doufam, ze jsem to nezakrikla!!) Proste mi vsude podsouvaji psychiku a ja vim, ze tohle u mne neni hlavni problem. Samozrejme jsou chvilky, jako zkousky atd., kdy sleduju zhorseni, ale vzdycky jen na chvili. Takze lazne jsou urcite super na psychiku, jenze me je dobre i doma, takze v tom to u sebe nevidim.. Co se tech flicku tyce: cely posledni rok od meho "slavneho" kompletniho osypani se po antibiotikach (oblicej a krk nevyjimaje) zapasim se zhorsenim lupenky. V zari nemocnice, ale i po te se mi to do 2 tydnu vratilo. Sice ne tolik, ale taky ne malo. A poprve v zivote se mi udelaly bile fleky i tam, kde psorka nikdy nebyla. Predstavte si nejake hoooodne skvrnite zviratko:-) Jen na zadech bych mohla napocitat aspon 100 flicku.. Celou zimu jsem chodila na solarko a taky nic. Doktorka mi pri vstupni prohlidce ve Smrdakoch rekla, ze se tam zbavim i te pigmentace. Ze pry ta sira tomu pomuze. Prvni tri tydny to na to moc nevypadalo, kuze byla sice hladka, ale flekata. Az posledni tyden se to zacalo spravovat. Jsem si jista, ze hlavne diky horskemu slunci, na ktere jsem tam chodila. Je hloubkovejsi a opaluje lepe, nez normalni slunce. Anebo taky proste vylecena kuze, na ktere uz se nedelala lupenka, se mela cas opalit. Pak jsem prijela domu s lahvi sirovodiku a jeste par dni se jim strikala a opalovala se. Tim jsem se doopalila uplne. Takze "cista" znamena cista: jsem opalena jako od more a bez jedine znamky lupenky na tele, jako bych ji ani nikdy nemela! Pouze tedy ve vlasech, na ktere jsem ve Smrdakoch kaslala, protoze se mi tam nechtelo celou dobu chodit s mastnou hlavou. Ale ty vlasy u me nejsou videt a taky to tam nemam nejak hrozny, takze se tim netrapim. Tak a ted opravdu doufam, ze jsem to vsechno nezakrikla!!!:-o Zdravi Lucka

Iva (Pá, 13. 8. 2004 - 00:08)

Ja jezdim do Lipové a jsou tací, co tam jezdí již dvacet let. Lipová jsou Jeseníky, takže překrásná příroda a co si budem povídat, je úplně jedno, jestli se léčí bilinkama nebo přírodně, lázně jsou o psychice a ta léčí jak v Lipové tak ve Smrdákách. Z mé zkušenosti mohu potvrdit, že mě v lázních pomáhá hlavně parta skvělých lidí, courání po horách, a úplné zapomenutí na všechny domácí starosti. Trávím tam 6 týdnů naprosté blaženosti. A jezdím domu také "čistá" a vydrží mi to tak tři měsíce. Lipová je známá hlavně svými tanečními večery a obrovským sportovním vyžití. Do Lipové se jezdí jednak léčit lupenka, tak i kloubní problémy a nadváha. A z mé zkušenosti mohu potvrdit, že vás tam naučí perfektně sestavovat jídelní lístek tak, abyste si tu váhu, které tam docílite, udrželi po celý rok, než se tam znovu vrátíte. Já tam loni shodila 9 kg.Takže Lipová nebo Smrdáky, jedinný rozdíl vidím v telefonu. Lipová je doma, Smrdáky již v cizině, tudíž dražší hovory.

Pavel (Čt, 12. 8. 2004 - 17:08)

Bez čárek a háčků se čte rozhodně hůř. Je to nepřirozené.

marta (Čt, 12. 8. 2004 - 16:08)

Holky, moc rada si ctu vase prispevky a moc vam fandim at se Smrdakama nebo s Lipovou nebo s Biogamou a Biodeltou. Ja mam taky lupenku a k tomu i tezkou artrozu nekolik let a Smrdaky mi prijdou fakt jako sen! Uz jsem stara vetev, ale asi taky pojedu!Ale moc by mi zatim pomohlo kdybyste psaly bez hacku a carek, myslim ze se to i lepe pise a rozhodne cte! Nechci aby to vyznelo jako buzerace jen prosba, mejte se Marta

ÁJA (Čt, 12. 8. 2004 - 08:08)

Ahoj Luci, moc Ti to přeji. Jen se chci zeptat co je podle Tebe "čistá".Já jak jsem dříve psala používám Biodeltu (koupel) a hodně se mi to zlepšilo, ale zůstávají bílé flíčky nebo jen mírně narůžovělé. Bojuji teprve 2 roky, ale je to podle dřívějška o 2/3 lepší. Jestli to dobře chápu Tobě lázně pomohly tak, že po lupénce nemáš ani stopu a je to jak kdybys ji nikdy neměla? Určitě mi prosím odepiš, možná se ptám hloupě, ale upřesni mi to. Díky moc.

Lucka (St, 11. 8. 2004 - 22:08)

Ahoj, před měsícem jsem tady vychvalovala Smrdáky a jsem ráda, že někteří z vás jedou. Jsem doma měsíc a stále čistá. I kdyby to měl být jen tenhle měsíc, tak to za to stálo. Užívám si léto, chodím se koupat mezi lidi.. To už si ani nepamatuju, v kterým roce naposledy jsem si tohle mohla dovolit. Určiě se nedá říct, že to úplně zmizí každému, přece jenom je to lupenka, máme různé formy i reakce. Ale jak už jsem psala, všem, co jsem tam potkala, se to alespoň markantně zlepšilo. A nic proti Lipové, já tam nebyla, ale všíchni co ano a pak jeli do Smrdák, se už do Lipové nevrátili. V Lipové se léčí bylinkami atd., ve Smrdákách jsou přírodní sirné prameny, na kterých to celé stojí. Sirovodík proniká až ke kloubům, proto se tam úspěšně léčí i pohybové ústrojí. Už jsem tady myslím psala www stránky o Smrdácích, mj. tam třeba nesmíte s astmatem, což je dobré vědět, abyste tam nepřijeli a neposlali vás domů. Potkáváme se tady, abychom si pomohli. Já už na tenhle chat chodím 2 roky a tyhle lázně jsou za tu dobu první přírodní léčbou, která mi jednoznačně pomohla. Takže opakuji už vyřčené: jeďte, jeďte, jeďte!!! L.

Jana (St, 11. 8. 2004 - 19:08)

Ahoj všichni,chci se zeptat těch,kteří mohou porovnat,zda je Lipová jako lázně lepší než Smrdáky.Zajímá mne vše, jak léčba,tak i vše kolem.Díky za odpověď.Jana.

Reklama

Přidat komentář