Reklama

Lupenka

ÁJA (Út, 10. 8. 2004 - 14:08)

Tak jsem byla na intern.str. www.pythium.cz (ohledně přípravků Biogama a Biodelta) a tam si napsala otázky co mne zajímaly. Do 14 dnů jsem obdržela odpovědi.O: Můžu do koupele přidat sůl z Mrtvého moře? Odp.: Ano, pokud neobsahuje nesinfekční přísady.O: Jaká je ideál.teplota koupele? Odp.: Do teploty těla, spíše chladnější.O: Lze používat horské slunce při aplikaci koupele? Ne, mohlo by to houbu poškodit.O: Musí se dodržovat měsíční pauza při koupelých? Odp.: Je to vyzkoušená doba lékaři a takto to doporučují. Můj názor. Vše se snažím aplikovat tak jak je doporučeno. Až na to, že mezi 2 a 3 kůrou jsem udělala týden pauzu a pak 1 koupel, pak zas 3 dny pauza a 2 koupel. apod.. Ale budu se snažit dodržet měs. lhůty. Fakt mi to pomáhá. Sice fleky mám stále, ale jen bílé nebo lehce narůžovělé. A hlavně nic nepřibývá. Ale vše jsem popisovala již v dřívějších příspěvcích. Také se snažím jít alternativní cestou, takže nevštěvuji homeopatičku, snažím se jíst lehčí jídla, ale žádnou drastickou dietu, a dodávám do těla hodně zinku, vit. A a křemíku. Dočetla jsem se, že tyto prvky jsou nejdůležitější. Být v pohodě (to je těžší s dnešním stresem). A jak všude doporučují nepít alkohol, co mě však udivilo je že, prý nejvíc škodí na lupénku pivo. Nevím však proč zrovna pivo. Přeji Vám všem hodně pohody.

honza (Út, 10. 8. 2004 - 10:08)

Ad. Smrdáky. Je opravdu pravda, že se odtama vrátím zcela bez fleků? (Zní to jak pohádka). No ale i když ne, tak si tam aspoň dobře odpočinu, což. Hned v pondělí si jdu podat žádost, tak či onak. Fuck da fleky on our bodies!!!!!

honza (Út, 10. 8. 2004 - 10:08)

Myslíte, že je dobré s Biodeltou chodit na sluníčko? Je to přece jenom houba, tak si nejsem jistý, jestli ji přímé slunce neničí, na druhou stránku bych chtěl využít krásného počasí, dokuď je. Co si o tom myslíte vy? Ď.

Josef Pohůnek (Út, 10. 8. 2004 - 06:08)

Lepší (účinnější) lázně jak Smrdáky v ČR a SR nejsou. Českých pacientů si nadmíru považují, věnují jim tam veškerou péči, dají vše, co je pro danou diagnózu potřebné.

Jana Kl. (So, 7. 8. 2004 - 20:08)

Ahoj.Chtěla bych se zeptat co na nehty zabírá? Můj syn má zasaženo pět nehtů a na dalším se mu to rozjíždí.Na kožním nám dávají Elocom,Urea-sy a teď jsme dostali Kerasal.Trošku se mu to zlepšilo,ale .......Snažím se doufat,že se to zlepší.Má totiž lupenku pouze v nehtech. Trpí při každém stříhání bolestí a navíc mu z nehtů teče krev.Nevím co s tím.Poradíte mi někdo???díky Jana

ÁJA (Pá, 6. 8. 2004 - 16:08)

Taky tady postrádám Trishu, kdepak ses nám stratila? Jak se Ti vede? Tak se lidi mějte hezky, máme před sebou slunečný víkend tak si to užijme.

ÁJA (Pá, 6. 8. 2004 - 09:08)

Simčo mě max. do 3 dnů. Ale i dříve. Teď naposled prý distributor ji neměl na skladě (asi je větší poptávka) a tak jsem čekala týden. Mě to opravdu pomáhá.

Simona (Čt, 5. 8. 2004 - 19:08)

Chtela bych take zkusit bigamu a biodeltu,ale jsem momentalne mimo republiku.Za par dni vsak jedu na prazdniny domu,chci se jen zeptat, za jak dlouhou dobu jsou vam lekarnici ci distributori dorucit zasilku s leky.

Radek (St, 4. 8. 2004 - 23:08)

Ahoj, jsem na tomto zajímavém chatu nový, tak se představím. Je mi 33, lupénku mám asi od 26 let. Začala nenápadně malými ložisky ve vlasech a jedním na stehně. Přes veškerou léčbu, kterou popíšu se můj stav neustále pomalu horší.Postupem času se ložiska ve vlasech rozlezla z čela po celé hlavě. Nejohroženější partie jsou nad a za ušima. Objevila se ložiska na loktech, nejdříve malé na pravém a za dva roky i na levém. Mezitím se ložisko na pravém roztáhlo po celém lokti. Před dvěma lety mi začal bolet čtvrtý prst na levé noze. Nejdříve jsem to nedával do souvislosti s lupénkou a chodil k ortopedům. Prst výrazně otekl a bolest se začala rozlézat do nohy. V současné době mám deformované všechny prsty na levé noze, oteklé a drobící se nehty. Na pravé noze mám zasažené dva prsty. Na rukou tři.Ložisko na stehně se mi podařilo vyléčit před časem intenzivní kortikoidovou léčbou.Bohužel kůže je na místě bývalého ložiska dodnes atrofovaná. Co se týká léčby tak na začátku jsem chodil k různým kožařům. Vždy si mě jen vyslechli a řekli zkuste tuhle mast. Příště zkusili jinou. Pak jsem se léčil v nemocnici. Léčba probíhala dávkama kortikoidů. Zpočátku to vypadalo, že je léčba účinná, ale výsledek se dá charakterizovat slovy:

Milan 29 (Po, 2. 8. 2004 - 17:08)

Zdravim všechny,v září se chystám opět k mrtvému moři do Izraele. Měl-li by někdo zájem letět se mnou, ozvěte se na můj e-mail.Informace jak to tam chodí jsem psal na straně 115.Milan

Ivo (Po, 2. 8. 2004 - 13:08)

Lucko,právě jsem dostal doporučení do lázní Smrdáky.Budu vyřizovat poukaz u obvoďáka.Rád bych se dověděl,jak to tam funguje,denní režim atd...Jeden známý mi říkal,že je dobré vědět dopředu na co všechno máš nárok,protože Slováci nám prý nedají všechno co nám pomůže.Nevím co je na tom pravdy,moc tomu nevěřím,ale co kdyby?Budu Ti vděčný za každou informaci. Děkuji Ivo

Anča (Po, 2. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj, sice nemám lupénku, ale atopický ekzém, ale ve fóru o ekzému nikdo nepíše o Biodeltě a Biogamě.´Tak jsem se chtěla zeptat jestli při léčbě můžu používat Zyrtec a jiné "vnitřní léky". Děkuji předem

ÁJA (Po, 2. 8. 2004 - 11:08)

Ráďo jak jsem již dříve psala prostředky Biodelta a Biogama v lékárnách (přečti si z dřívějších mých článků, dost jsem se tam i rozepsala).Ivo i vám dalším odvážným přeji hodně zdaru, já si teprve zvykám a jde to opravdu těžko, protože loni jsem měla lupénku jen na loktech a kolenech a nebylo to tak hrozné, ale po zimě jsem už osypaná celá a tak letos je to pro mě dost psychická zkouška. I když na rukou to mám jen jako narůzovělé flíčky ani moc se neolupující a tak v tričku to jde. Na nohou jsou velké fleky a tak nosím dlouhé sukně a šaty. Navíc v mém šatníku delší délky nebyly a tak jsem musela dokoupit garderóbu. A chci se zeptat Majky kde se Liparské ostrovy nacházejí, nemám ponětí.Díky za vaše slova a přejí všem hodně sluníčka a pohody.

monika (Ne, 1. 8. 2004 - 23:08)

Zdravím všechny lupenkáře.Ráda bych vás upozornila na možné důsledky léčby přípravky Biogama a Biodelta, jelikož jsou to přípravky poněkud finančně náročné a z předchozích příspěvků jsem měla pocit, že dost lidí předpokládá zlepšení. Tyto přípravky jsem si zakoupila a přímo v lékárně jsem dostala informaci o okamžitém zlepšení hned začátkem léčby, jako při mazání kortikoidy. Aha. no, nejen, že byla kůže přesušená a popraskaná, taky se to rozlezlo a menší ložiska se spojila ve větší, což způsobuje bolestivé praskání. dost práce mi dalo dostat to do původního stavu. Jediné co mi v takové situaci pomůže jsou větší dávky acylpirinů, což nikomu nedoporučuji, bolí z toho břicho. Lupenku mám od 8 let, což je celkem 24 úctyhodných let a veškerá přírodní léčba dopadla podobně, jak jsem uvedla výše. Klidné období bez fleků po celém těle bylo v době největších stresů a starostí, to je docela zvláštní. Neznám nikoho, kdo by tuto nemoc měl, tak jsem ráda, že je možnost této diskuse.Zdravím všechny!PS Taky chodím v tílku a minisukni a hodně na solárko - neškodí, lupenka odšupinatělá je na opálené kůži docela nenápadná. Většina lidí neví, že mi něco je.

robert (So, 31. 7. 2004 - 19:07)

ahoj všichni lupenkáři, jmenuji se Robert a s lupenkou už zápasím asi 2 roky. Na těchto stránkách jsem dneska poprvé. Asi tak 2 hodinky si tady pročítám ty vaše zkušenosti a některé jsou fakt zajímavý a určitě je vyzkouším. Zvlášť mě lákají SMRDUCHY.Měl bych ale jeden dotaz. Zatím jsem osobně potkal pouze 2 lupenkáře. Zajímalo by mě, jestli někde existuje nějaké místo či klub nebo něco podobného, kde se lupenkáři scházejí kde by bylo možné se seznámit.Děkuji a přeji krásný život bez lupenky.

Iva (Pá, 30. 7. 2004 - 20:07)

Ahoj Zděndo, to jsi napsal dobře, hlavně se nenervovat. Dnes jsem se tak vytočila, že teď už snad nemám na nohách kousek místa bez lupeny. A fakt za to může stres.Petře, to kafe i limču beru, momentálně jsem do 25.8. volná, tak něco naplánuj, udej termín a místo a můžeme ukázat stresu, že na nás nemá.A koukej ten barák už dodělat ať máš hotovo, žádný stres a jen pohodu. To osatně přeji všem.

Zdenek (Pá, 30. 7. 2004 - 16:07)

Za všech může stres.Předloni jsem ležel 7 týdnů v nemocnici, ale úplně s něčím jiným a lupenka úplně zmizela (bez moře a sluníčka) Po návratu do práce, byla za měsíc zase zpátky. Takže moje rada zní: "Hlavně se nenervovat". Ovšem jak v tomto světě, že?

Petr (Pá, 30. 7. 2004 - 09:07)

Na zivo jsem jeste lepsi :-) Jednu dovolenou mam za sebou, Vysoke tatry, coz byla parada a od te dobyx nemam fleky na rukou, takze litam v tricku a jsem desne dulezitej :-) Druha me ceka na stavbe baraku, takze lazne mam maximalne tak slunecni :-) Ale nejsem proti nekde se setkat na limcu, pivo nebo kafe. Tam bude asi problem jen casovy.

Iva (Čt, 29. 7. 2004 - 22:07)

Ahoj Marti, Petře a ostatní. V Lounkách je super, válím se na zahradě a zkouším zlikvidovat lupenu sluncem Zatím se moc nedaří ale léto ještě nekončí. Divím se, proč Ráďa nechodí v krátké sukni. To já mám lupenu po celých nohách a rukách, v obličeji a tak a klidně vyrazím do města v minisukni a v tílku, a je mi úplně jedno, kdo na mě čučí. Vypadám jak ryba a nestydím se za to. Každý má něco. Tak Petře, kdy spolu absolvujeme ty lázně, co? Mohla by tam být s tebou docela legrace, teda pokud jsi takový i na živo. Zatím čauky a šup do sukní a tílek.

ráďa (Čt, 29. 7. 2004 - 12:07)

Milá Ájo, jelikož bojuji s lupenkou stejně dlouho jako ty, tak bych chtěla poradit, kde jsi koupila ty přípravky, které popisuješ ve svém příspěvku. Jsem už z toho zoufalá, je léto všichni chodí v krátkých sukýnkách a já v kalhotách a nedej bože, že mi vykoukne kousek lýtka, tak se strašně stydím. Jestli jsi na tom stejně jako já tak napiš. Jedu příští týden k moři a doufám, že se to spraví, alespoň na takovou úroveň, že se nebudu stydět se svléknout před svým manželem.

Reklama

Přidat komentář