Reklama

Pocení - hrudní sympatektomie

Markét (Po, 19. 3. 2007 - 19:03)

Zdarek Sluničko ja se potím také od mládí je mi 16 chtěla bych jít také na operaci ale vPlzni mi to rozmluvili že jsem ještě v pubertě můžeš mi prosím napsat kolik je ti let a kde jsi byla na operaci?? Díky

Slunicko (So, 17. 3. 2007 - 15:03)

Zdravim vsechny poticky!
Ja dnes patrim bohudik uz jen k byvalym potickam a jsem stastny clovek diky operaci horni hrudni sympatektomie. Trapilo me od detstvi poceni dlani, podpazi a chodidel a to tak, ze mi z nich kapalo a nebylo to o psychice, protoze jsem pohodovy clovek. Samozrejme, ze ve stresu se to vzdy zhorsilo.
Muj celozivotni sen se splnil: mam naprosto suche a teple ruce, suche podpazi a dokonce uz jen mirne poceni chodidel. Muj zivot se velice zkvalitnil a jsem naprosto stastna!
Samozrejme, ze jsem se operace bala, ale ta vidina suchych dlani me ujistila v mem rozhodnuti. Asi 2 mesice po operaci jsem mela bolesti v oblasti podpazi pri pohybu paze, ale to byla vzhledem k memu byvalemu poceni jen malickost, ktera se dala prezit.
Takze vsem preji odvahu a stastnou operaci!!

Honza (So, 17. 3. 2007 - 11:03)

Zdravim vsechny trapici se a potici se lidi. Urcite chapu, jake to pro Vas je protoze prozivam to same. I presto se snazim na zivot koukat optimisticky a mit z nej radost. Mym nejvetsim problemem je poceni rukou.Vzhledem k praci, kterou delam jsem v neustalem kontaktu s lidmi. A podani ruky je na mem dennim poradku. A vlastne ta prace kterou delam muze za vse. Jeste pred rokem jsem byl naprosto v pohode, Podani ruky jsem dokonce sam nabizel. Dnes se tomu vyhybam. Bylo to spojeno s povysenim na obchodniho zastupce a nutnosti plnit nejake plany pro udrzeni na danem stupni. A to byl ten kamen urazu. Zacal jsem byt nervozni, ze me sesadi a pote se poceni presouvalo nejen z okamziku podani ruky ale i do bezneho zivota.
Dnes se potim takrka stale. Akorat vecer, kdyz dorazim domu, tak jsem v pohode a to se snazim nejakym zpusobem myslet na to abych se potil. Tzn. naucit se to ovladat. Ale kdyz na to takhle po vecerech myslim, tak jsem uplne v pohode.
Jde jednoznacne o psychicky problem. Pri konzultaci s psychologem jsme nenasly jedine mozne reseni. Vse se zkouselo a bez uspechu. Rikal mi i, ze se setkal s jednou mou klientkou, ktera rikala, ze jsem pusobil uplne suverene. Ale i kdyz opravdu pusobim suverene (teda aspon si myslim), tak me tohle vzdy srazi. Nastesti mam pritelkyni, ktera se me snazi podporovat a ruku mi podava, i kdyz vi, jak jsem na tom.
Takze prosim vsechny o mozne napady, jak problem resit. Popr. existujeli nejaky psycholog, ktery by mi dokazal poradit.
A lidi. Mejte radost ze zivota. Jsou i horsi veci. I kdyz tohle dokaze opravdu zneprijemnit zivot.
ZDRAVIM A HODNE STESTI VSEM

Richard (Út, 13. 3. 2007 - 10:03)

Ahoj, máte někdo zkušenosti s touto operací ve FN Motol? Většina z Vás byla zřejmě na zákroku v Plzni. Já se chystám do Motola zatím jen na konzultaci. Díky za případné odpovědi.

Richard (Út, 13. 3. 2007 - 10:03)

Ahoj, máte někdo zkušenosti s touto operací ve FN Motol? Většina z Vás byla zřejmě na zákroku v Plzni. Já se chystám do Motola zatím jen na konzultaci. Díky za případné odpovědi.

JH (Po, 5. 3. 2007 - 23:03)

Není to úplně k tématu, ale snad to někomu pomůže. Zde jsou akreditovaná pracoviště hrudní chirurgie:
FN Brno
FN Královské Vinohrady
FN v Motole
FN Olomouc
FN Plzeň
FN u sv. Anny v Brně
IPVZ
KN Pardubice

Michaela (St, 21. 2. 2007 - 12:02)

Ahoj Markét,
myslím, že je zbytečné všechno psát znovu, jelikož všechno co se hrudní sympatektomie týká tu je již napsáno. Vím, že je tu již spousta příspěvků a člověku se nechce celou diskuzi pročítat, ale myslím, že to za to stojí a že se dozvíš naprosto vše. Jinak Tě naprostu chápu, i já byla neustále ve stresu, takže Ti operaci vřele doporučuji. Hodně štěstí

Marketa (Po, 19. 2. 2007 - 13:02)

Ahoj Míšo
Je mi 16 let a strašně se mi potí ruce hrozně mě to stresuje.Dozvěděla jsem se o hrudní sympatektomii a v březnu mám podstoupit zákrok můžeš mi prosím napsat něco víc o tom zákroku a o vedlejších účincích?:-D

Romana (Čt, 15. 2. 2007 - 13:02)

Přátelé,jsem zhruba 2 měsíce po operaci v Plzni, jsem maximálně spokojená, naprosto mi to změnilo život. Jistě to znáte, stresy s podáním ruky ...Jsem na tom stějně jako ostatní, tzn., že se mi víc potí jiné části těla..Ruce mám však naprosto suché a teplé.
Je zde mnoho příspěvků těch kteří podstoupili operaci a já se tímto připojím k názoru, že se není čeho bát.Vše probíhá v pohodě. Uvidím jaký efekt to bude mít po roce, zatím to je v poho.

Romana (St, 7. 2. 2007 - 09:02)

Jsem také po této operaci, protože ten problém byl nezvladatelný.Jak píše Míša, doslova ze mne kapalo a co to znamená a jak se člověk cítí pochopí jen ten, kdo skutečně takto trpí.Psychika ap. v háji,doslova trauma, že někomu musím podat ruku,při telefonování mi tekl pot po loktech ... prostě hrůza.Teď jsem spokojená a pravdou je,že se potí jiné části těla a více než obvykle.Má někdo nějaké informace o bederní sympatektomii?

Michaela (Pá, 2. 2. 2007 - 08:02)

Operaci plně hradí zdravotní pojišťovna.
Je to operace jako každá jiná, takže ochrnutí může hrozit, ale riziko je minimální a počítám, že se to ještě nikomu nestalo.

Ninik (Čt, 1. 2. 2007 - 21:02)

Nevíte nekdo jestli u hrudní sympatektomie hrozí nějaká rizika? Třeba ochrnutí? Dík

Alena (St, 31. 1. 2007 - 14:01)

Kolik ta operace stojí?

Eliška (St, 24. 1. 2007 - 22:01)

Zdravím všechny.
Pro "Minulost".Kdybys o nekontrolovatelném pocení věděl víc, nebo si tím trpěl sám, nikdy bys takový nesmysl nenapsal.Jsou to někdy opravdu muka a my, co jsme tento problém vyřešili operací, se snažíme pomoci ostatním, tak nás neurážej !!!
Richarde, operace opravdu pomůže od pocení dlaní a v podpaží, ale s obličejem přesně nevím.Já jsem se třeba dříve v obličeji nepotila a po operaci trošku (spíše levá část).Ono hodně záleží na tom, v kterých místech a kolik nervových zakončení přeruší a kam se pocení rozprostře po operaci.Asi situaci posuzují individuálně a každá nemocnice má své metody.Ale nemusíš se bát,přesunuje se to spíš na ty záda.
Ten, komu se opravdu hodně potí dlaně ( přímo teče pot)za každé situace i v klidu a v zimě, by neměl váhat a podstoupit tuto operaci.Vyhne se mnoha nepříjemnostem a bude moci dělat všechny věci, které dříve nemohl.Já si v budoucnu nepamatuji chvíli, kdy bych nemyslela na příští den, zda nebudu muset někomu podat ruku a opět se ztrapnit...kdy mi bude klouzat ruka po volantu, kdy rukama promočím důležité dokumenty...přemýšlet,abych se neopřela o stůl a zanechala tam mokrou stopu... nemohla jsem plést, vyšívat...klávesnice u počítače byla mokrá a i jiné činnosti pro mne byly denně trauma, které jsou pro ostatní lidi samozřejmostí a ani o tom nepřemýšlí.
Neváhejte, ptejte se, co vím, zodpovím.

Míšo, bederní sympatektomii zatím odsunu tak o rok. Nohy mne tak netrápí a také mne moc netěší mít tolik děr v břiše.Vyčkám, jak se ustálí druhotné pocení po hrudní
sympatektomii.

Michaela (Po, 22. 1. 2007 - 11:01)

JH, jsem ráda, že Ti diskuze pomohla. Bohužel ti neporadím, kde na moravě tuto operaci provádějí, ale myslím, že kdyby jsi zašel na nějakou větší kliniku poblíž tvého bydliště, tak ti zajisté na informacích poradí.
Richarde, já jsem se nikdy na obličeji nepotila a nepotím se ani po operaci, takže ani Tobě bohužel neporadím. Pravda, je zvláštní, že by měla být operace účinná na celou horní polovinu těla a záda se mi nyní potí o hodně víc...

richard (Ne, 21. 1. 2007 - 22:01)

Zdravím všechny, mám podobné problémy jako vy. Potím se hodně na dlaních, v podpaží, bohužel i na zádech a taky v obličeji. Takže mě trochu tato operace znepokojuje. Nerad bych, aby se to pocení po operaci ještě více promítlo právě na obličeji. Přitom na stránkách fn plzeň píší, že operace funguje na celou horní část těla včetně obličeje. Tak co myslíte, jsem fakt v rozpacích..

richard (Ne, 21. 1. 2007 - 22:01)

Zdravím všechny, mám podobné problémy jako vy. Potím se hodně na dlaních, v podpaží, bohužel i na zádech a taky v obličeji. Takže mě trochu tato operace znepokojuje. Nerad bych, aby se to pocení po operaci ještě více promítlo právě na obličeji. Přitom na stránkách fn plzeň píší, že operace funguje na celou horní část těla včetně obličeje. Tak co myslíte, jsem fakt v rozpacích..

richard (Ne, 21. 1. 2007 - 22:01)

Zdravím všechny, mám podobné problémy jako vy. Potím se hodně na dlaních, v podpaží, bohužel i na zádech a taky v obličeji. Takže mě trochu tato operace znepokojuje. Nerad bych, aby se to pocení po operaci ještě více promítlo právě na obličeji. Přitom na stránkách fn plzeň píší, že operace funguje na celou horní část těla včetně obličeje. Tak co myslíte, jsem fakt v rozpacích..

JH (So, 20. 1. 2007 - 21:01)

Všechny zdravím.
Patřím také k vám do klubu a konečně sem našel tématicky vyčerpávající diskusi, která mi hodně pomohla v mnoha otázkách. Pročetl sem ji poctivě celou a velmi mě povzbudila. Nevíte někdo, jestli se operace provádí i někde na moravě. Plzeň je na druhém konci republiky.

Michaela (Čt, 18. 1. 2007 - 13:01)

Pro minulost: náš problém není jen psychického rázu, takže být psychicky v pohodě opravdu nic nevyřeší...

Mirko, Niky, myslím, že když si pročtete celou tuto diskuzi, tak se dozvíte hodně informací. Takže budu opakovat to, co už jsem tu napsala, ale ráda Vaše otázky zodpovím.
Operaci jsem podstoupila v Plzni. V podstatě jsem se nikterak nerozmýšlela kde se nechám operovat. Na internetu jsem si našla přednášku o hrudní sympatektomii od Prof. MUDR Třešky (http://www.fnplzen.cz/kliniky/chk/Prednasky/Hrudni/vts_symp.html) a ještě ten den jsem do Plzně volala. Kontakt do FN v Plzni je: 377 103 111

Reklama

Přidat komentář