Reklama

Pocení - hrudní sympatektomie

Jirka (Po, 18. 9. 2006 - 15:09)

Míšo, nedá mi to, abych se nezeptal, jak to, že Ti budou dělat obě ruce najednou? Zajímá mě to, možná to všude dělají různě. Chtěl jsem to taky, ale v ČB mi řekli, že to nejde, protože se otvírá hrudník a při operaci jsi na boku. A vlastně " si do tebe říznou" na třech místech, dole, kde je vyvedena hadička a nahoře pod paží, kde jsou další 2 dirky. Když si představím, že mi čouhají z obou stran hrudníku hadičky... Každopádně je to asi jedno, třeba to dělají na různých místech různě. Důležité je, že přeruší nervový řetězec, co to ovlivňuje a je jedno jak. Určitě dej vědět, až budeš mít po. Jo, ještě se připrav na to, že pravděpodobně budeš mít dlaně teplejší než obvykle, ale to je naprosto normální reakce. Tak hodně zdaru a buď v pohodě!

Michaela (Po, 18. 9. 2006 - 12:09)

Ahoj Jirko,
díky moc za tvoje slova, protože musím říct, že jsi mě v mém rozhodnutí jít na operaci utvrdil a do jisté míry uklidnil. Trochu mě překvapuje to, že jsi byl s každou rukou zvlášť. Mně budou dělat obě ruce najednou, za což jsem tedy ráda... odbudu si to naráz a hlavně dostanu pouze jednu narkózu. Už teď dost často přemýšlím nad tím, jaké to bude až budu mít suché ruce, ale nějak si to vůbec nedokážu představit. Doufám, že budu spokojená jako Ty.
Jani, Tobě určitě napíšu jak jsem dopadla, ale myslím, že Jirka vše podstatné napsal a určitě Tě také "nahlodal". Ještě jedna zajímavá věc je ta, že ženy musí 6 týdnů před výkonem vysadit hormonální antikoncepci. Nevím proč tomu tak je a zajímal by mě důvod.
Pájo, pro Tebe nemám potěšující zprávu, neboť tato operace zabrání pouze pocení rukou. V každém případě bych to nějak řešila. Neporadím ti jak, protože vím, že obvodní a kožní lékaž mi nedávno řekli, že s pocením rukou nic nenadělám a vidíš, ono se něco dělat dá. Je to jenom o neinformovanosti lékařů, takže budeš muset začít pátrat sama např. po internetu jako já. Tady na doktorce jsem četla, že nadměrné pocení není jen tak samo sebou a v každém případě by Tě tvůj obvodní lékař měl poslat na vyšetření štítné žlázy. Tady máš pár odkazů: http://zdravi.doktorka.cz/nadmern-poceni/
http://kosmetika.doktorka.cz/hyperhidroza---nadmern-poceni/

Pája (Ne, 17. 9. 2006 - 11:09)

Ahoj, už několik let mě trápí pocení celého těla, ale nejde ani tak o dlaně a chodidla, jako spíš podpaždí, obličej, záda, hruď, hýždě a stehna. Už jsem zoufalá, strašně mi to vadí, miluju tanec a tohle mi kazí veškerý požitek z tance a dalšího seznamování na akcích. A potím se i když jdu v létě jen do města, tak mi pak zůstává mokrý flek na zádech jak mi stéká pot. Myslíte že tahle operace by mě toho nepříjemného pocení zbavila?? Moc díky za odpověď a i za jiné rady jak docílit toho abych se míň potila. Mluvila jsem o tom se svojí lékařkou a ta mi řekla že je to normální a dál se tím nezabývala, kam si mám tedy zajít? Na kožní??

Jirka (So, 16. 9. 2006 - 16:09)

Ahoj Míšo,
podstoupil jsem ten zákrok v minulých dnech, resp. 2 zákroky postupně,pravou a pak levou ruku v Č. Budějovicích. Měl jsem zhruba měsíční odstup od operací. Je to záležitost cca na 4 dny v nemocnici. Trpím nadměrným pocením taky odmala a o téhle metodě jsem se dozvěděl z netu. Vůbec se toho neboj. Nepříjemné jsou asi 2 momenty, první, když se probereš z narkózy a trčí ti z boku dren (hadička). Když se pohneš, zabolí to a hůře se dýchá. Ten druhý moment je vytahování drenu, ale trvá to chvilku cca 3-5 sekund a velmi rychle se ti uleví. No a pak po 8 dnech ti vytáhnou stehy a jizvičky by se měly do roka zacelit. A mé dojmy?
Při první ruce jsem prvních 14 dní nevěřil, jak skvěle to funguje! Pak se to trochu zhoršilo, ale prý je to normální, tělo proti tomu bojuje a snaží se ten přerušený nervový řetězec obnovit. Nikdy se mu to už ale nepodaří. Každý jsme jiný, na každého to může fungovat různě. Teď jsem 2 dny po levé ruce a opět drží a nepustí vlhkost. Doktoři říkali, že uvidím časem, jak se s tím tělo vyrovná. Efekt je jednoznačný a i kdyby byl třeba jen 30%, stálo to za to!! Kdo nezažil kapající pot z rukou, nepochopí nás "potílky". Takže jednoznačně jdi do toho a těš se z toho! Uvidíš, že ti to ohromně zvedne sebevědomí. Hodně štěstí!

Jana (So, 16. 9. 2006 - 15:09)

Ahoj Míšo, držím ti palce, obdivuju odvahu, prosím tě ozvi se, jak to probíhalo a jaké to bylo. V Plzni jsem defacto denně...takže...časem se snad také odhodlám. A co se týče toho pocení rukou...no nevím, co se týče té výhry...možná bys to se mnou měla jen taktak..už těď když to píšu, mám mokrou celou klávesnici:-). Takže..Každopádně držím palce, prosím ozvi se mi tady až budeš mít po operaci, ju? Měj se, ať to zmákneš.

Michaela (Čt, 14. 9. 2006 - 14:09)

Ahoj Martine,
na základě toho odkazu, který jsi uvedl jsem právě získala veškeré informace o sympatektomii. Před třemi týdny jsem v Plzni byla a už mám stanovený den operace. Celkově bych měla v nemocnici strávit 4 dny. Dělá se to v celkové narkóze. Dost se té operace bojím a spousta známých mi to rozmlouvá, ale jen já vím, jak mi ta operace pomůže v mnoha problémech - především ve zvýšení sebevědomí. Docela mě překvapuje, že téma "pocení rukou" tu trápí spoustu lidí, ale zatím se na toto téma ozvali jen 2 lidé. Kdyby někoho zajímaly podrobnější informace o zákroku, tak napište.
S tím setkáním nás potílků by to bylo opravdu zajímavé a tipuji, že bych v pocení rukou vyhrála na plné čáře :o)

Martin (Út, 12. 9. 2006 - 22:09)

Ahoj,
našel jsem tento odkaz:
http://www.fnplzen.cz/kliniky/chk/Prednasky/Hrudni/vts_symp.html
Přeji brzké uzdravení všem potílkům. Měli bychom uspořádat nějaké setkání a vzájemně to porovnat :-)

Michaela (Po, 28. 8. 2006 - 09:08)

Ahoj Jani, dříve jsem se potila i v podpaží, ale po použití Dricloru to naprosto přestalo. Nyní to použiji tak 1x ročně a od pocení v podpaží mám naprostý klid. Bohužel to nefunguje na ruce ani na nohy. O tom, že Driclor obsahuje požehnaně aluminia vím, ale těžko říct co je na tom, že škodí pravdy. Tenhle čtvrtek jedu za tím primářem, abych o tom získala veškeré informace, tak ti napíšu co a jak. Já z té operace mám také velký strach, ale stojí mi za to jí podstoupit. Navíc jsem o této operaci četla i novinách a doktor se tam vyjadřoval, jako že je to mírný zákrok...

Jana (Út, 22. 8. 2006 - 14:08)

Ahoj Míšo, tenhle problém dobře znám, víc než to, stydím se někomu podat ruku, protože jsou stále mokré. Navíc se intenzivně potím i v podpaží a na nohou. Botox je údajně jen chvilkový cca půlroční klid, pak to začno znova, navíc ta cena a nechat do sebe po půl roce znova něco píchat....! Já vím! Driclor - považuju za největší svinstvo...aluminia je tam požehnaně a co když ty vědecké zvěsti o aluminiu jsou pravda, že...Takže tohle je vážně asi jediné řešení. Někde jsem o tom četla, že to někdo podstoupil, zkusím se po té stránce podívat. Ovšem, i když mě to denodenně obtěžuje, ničí, nevím, zda najdu odvahu k operaci.

Michaela (Pá, 18. 8. 2006 - 10:08)

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo podstoupil tuto operaci. Od mládí se mi potí ruce a těm kteří pocením rukou trpí nemusím psát, jak je to nepříjemné a stresující. Na internetu jsem si našla informace o operaci pocení rukou a již jsem domluvená s doktorem, že ho navštívím na předoperační prohlídku. V každém případě je to operace a já z toho mám strach, takže by mě zajímalo, jestli někdo z vás na ní byl, popřípadě kde, jaký byl výsledek atd. Děkuji za jakékoliv informace.

Reklama

Přidat komentář