Reklama

Pocení - hrudní sympatektomie

Návštěvník (Po, 13. 11. 2006 - 14:11)

Zdravím všechny.
Hrudní sympatektomii jsem podstoupila nedávno.Jsem teď neskutečně šťastná a zvýšilo se mi sebevědomí.
Jestli můžete, bežte na tuto operaci co nejdříve,ušetříte si mnoha zklamání.Suché ruce jsou základ spokojenějšího plnohodnotného života.Operace je proti všem každodenním soužením "procházka růžovou zahradou"
Jsem již středního věku a problémy s nekontrolovatelným pocením mám od mládí.Trápí mne celé tělo, ale ruce i nohy nejvíce.Nedovedete si předtavit, jak se s tím špatně žije a kolik trapasů člověk za život zažije.Připadá si jak slizoun, je vlastně zdravý, ale vyřazen ze života společnosti na okraj.Všechny boty má zničené.Podat někomu ruku je příšerný komplex,nelze si jít zatancovat, chytnout milovanou osobu za ruku, vzít do ruky volant,mobil a myš, aniž by na měm nebyly mokré skvrny.Je problém vyšívat, plést, psát,číst si knížku...vše je brzy promočené.
V mládí jsem pomýšlela i na sebevraždu,pak jsem se s tím "naučila" žít, ale někdy to fakt nelze.Člověk se začne stranit společnosti a postupně se stahuje do ulity.Žádné antiperspiranty nepomáhají, stres pocení jen upocňuje.
Dříve tato operace u nás neexistovala, dnes máte všichni šanci, tak neváhejte.Hradí to zdravotní pojišťovna.Přeji všem mnoho úspěchů.Případné dotazy na operaci zodpovím.

Martin (Po, 6. 11. 2006 - 23:11)

Chtěl bych také podstoupit tuto operaci, ale několik věcí mi není jasných. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co je to dren a cévkování, že z toho jde takový strach?:-) Také bych se chtěl zeptat, kolik se za tuto operaci platí. Děkuji, Martin, 18 let

Martin (Po, 6. 11. 2006 - 23:11)

Můžete mi někdo popsat průběh této operace? Kam se "řeže", jak dlouho trvá zotavování se, jaké zůstanou jizvy, prostě všechno? A taky by mě zajímalo, jak je finančně náročná. Díky moc.

Sarka (Po, 23. 10. 2006 - 18:10)

Mam taky problemy s pocenim a nejvice v podpazdi,uz jsem z toho fakt zoufala.Dokazu za pul hodinovou cestu propotit ticko i mikinu.Jelikoz mam jako zamestnani servirka,tak bych potrebovala s timto problemem pomoct.Budu vdecna vsem za dobrou radu.Dekuji

Martina (Čt, 12. 10. 2006 - 06:10)

díky Míšo, určitě se na ty přípravky podívám.

Michaela (St, 11. 10. 2006 - 15:10)

Ahoj Leni,
já sice na operaci ještě nebyla, ale za 14 dní na ni jdu. Vyšetření proběhlo tím způsobem, že jsem vkročila do ordinace, doktor mi řekl, ať mu podám ruce a v ten moment zkonstatoval, že to je jasné... takže asi tak vypadala indikace u mě :o) Žádné testy, nic. A to podotýkám, že jsem ruce neměla zpocené tolik jako jindy. Byla jsem v Plzni, možná že jinde se to určuje jinak.

Marti, vyzkoušela jsi například Driclor nebo Deo Forte? Já se potila i v podpaží, ale po krátkém používání Dricloru jsem se přestala potit tak z 90%. Vyhledej si zde na Doktorce dizkusi na toto téma a tam se dozvíš víc. V každém případě jsme každý člověk jiný a na jednoho to může fungovat a na druhého nikoli.

Martina (St, 11. 10. 2006 - 08:10)

od svých 15 se neustále potím v podpaží. Je jedno, zda je teplo nebo zima, pořád mi z něj kape pot. Musím tomu přizpůsobovat oblečení a tím pádem nemohu vybírat takovou módu, jaká se mi líbí, ale jen takovou, na které pot nebude vidět. Z operace mám panickou hrůzu. Neví někdo o jiné možnosti, jak se pocení zbavit?

Lenka (Út, 10. 10. 2006 - 14:10)

Ahoj Jirko, zajímalo by mě, jak moc se musí člověk potit, aby byl indikován k hrudní sympatektomii..Jak to bylo u tebe? Mě se potí hlavně ruce, podpaží ale i hlava. Ty ruce mi ale vadí nejvíce..Potíže, které se tu popisují zcela odpovídají i mému problému, tedy potím se i v úplném klidu a i když je mi docela dost zima (tohle platí hlavně pro ruce a podpaží) a žádný antiperspirant, Driclor ani Excipial Deo Forte nepomáhají. Ale naštěstí mi z rukou pot nekape, jsou však skoro celý den vlhké..Dělali ti nějaký škrobový test nebo jiný test na pocení? Díky

Pavel (Čt, 28. 9. 2006 - 23:09)

Vidím, že s tím problémem nejsem sám. Je to hrozné s mým pocením. Taky uvažuji o operaci,ale mám strach.Tak jestli někdo ji podstoupil,tak at mi napíše.S pozdravem Pavel

Pavel (Čt, 28. 9. 2006 - 23:09)

Vidím, že s tím problémem nejsem sám. Je to hrozné s mým pocením. Taky uvažuji o operaci,ale mám strach.Tak jestli někdo ji podstoupil,tak at mi napíše.S pozdravem Pavel

Michaela (Út, 26. 9. 2006 - 09:09)

Ahoj Evčo, operace má vliv pouze na horní končetiny. Nevím, jestli se do toho počítá i podpaží, ale na nohy to zcela určitě nefunguje. Na chodidla prý existuje jiná metoda (ne operace), ale je to prý zdlouhavé a doktor mi to nedoporučoval. Ale naprosto se ztotožňuji s Jirkou, protože mně jde především o ruce - to je můj největší problém. Chodidla se mi sice také potí až až (možná víc než ruce), ale oproti dlaním s nimi nemám spojeno tolik problémů. Také už jsem přemýšlela o tom, že pokud se člověk přestane na určité části těla potit, tak se o to víc začne potit jinde, ale na druhou stranu si říkám, že to naše "hyperpocení" nemá s přirozeným ochlazováním těla co společného, takže přerušením tohoto nervového řetězce se pouze pocení odbourá. Díky za držení palců a Ty také popřemýšlej, jestli by pro Tebe měla tato operace smysl.
Jirko, musela jsem se smát, jak si psal s tím cévkováním. Věřím, že sis okamžitě došel než tohle :o) S jizvičkami jsi mě také uklidnil.
Přeji vám hezký zbytek dne. Míša

Jirka (Po, 25. 9. 2006 - 19:09)

Evo, přerušení nervového řetězce má údajně vliv pouze na horní polovinu těla. Řekl bych, že od pasu nahoru je to lepší, určitě v podpaží. Těžko to ale můžu posoudit, už není takové horko venku. Ale chce to asi větší časový prostor. Uvidím, dole se potím asi stejně, reps. moc to nesleduju. Řeknu to asi tak: na operaci jsem šel proto, abych eliminoval pocení rukou. Jak a kde se budu potit dál mě moc nezajímalo. Ruce jsou pro mě nejdůležitější. Jirka

Eva (So, 23. 9. 2006 - 17:09)

Ahoj Jirko a Míšo, sleduji Vaši diskusi na téma operace-sympatektomie. Také se řadím mezi "potílky", potím se skoro všude a podat někomu ruku? - katastrofa. Prošla jsem veškerými vyšetřeními, vyzkoušela jsem všechny možné metody i babské rady, ale stejně nic nepomohlo. Asi také jediným řešením pro mě bude tahle operace, ale zatím o ní nic moc nevím a tak hltám Vaše rozhovory. Jediné, co jsem o tomhle zákroku četla, je to, když nějaký člověk psal, že po zákroku se přestal potit na rukách, ale o to víc se začal potit na jiných částech těla. Jirko na tebe mám dotaz, zda pocení po operaci přestalo pouze na rukách nebo pozoruješ i menší intenzitu pocení na celém těle (podpaží, nohy, atd..). Míšo tobě přeju ať se ti operace vydaří a doufám, že nám potom napíšeš jak to všechno dopadlo a hlavně, zda to pomohlo. Zdraví Eva

Jirka (Čt, 21. 9. 2006 - 19:09)

Ahoj Míšo, myslím, že máš zbbytečné obavy, jde fakt o drobný zákrok. Věř mi. Navíc, když vezmeš v úvahu, co kolem sebe vidíš na chirurgii za chudáky, kteří opravdu trpí a mají problémy......proti tomu je sympatektomie hračka! Necévkovali mě, poprvé se mi nechtělo dlouho na malou, ale když mi sestra řekla, že pokud to nepůjde, budou mě cévkovat......mělas to vidět! Do půl hodiny...jako nic :-). U nás mužů to řeší bažant, jak je to u vás žen....nevím, ale určitě nějak podobně. Na prvním zákroku jsem byl 7. srpna. Jizvy jsou malinké, fakt, neboj se toho. Musím konstatovat, že to fakt funguje! Dřív jsem měl ruce mokré celý den, dnes mám maximálně dlaně trochu vlhké. Je to zázrak a jsem šťastný, že jsem to absolvoval. Obrovsky se mi zvedlo sebevědomí! Mám při kontaktu s druhými lidmi větší klid, jsem v pohodě a můžu s klidem podat ruku! Co víc si přát? Měj se hezky. Jirka

Michaela (Čt, 21. 9. 2006 - 12:09)

Jinak jsem si teď ještě pročítala stránky, které uvedl výše Martin a je tam napsáno, že výkon může být buď jednostranný nebo oboustanný ... z čehož jsem pochopila, že se dělá buď jedna ruka nebo obě najednou.
Malý detail ... napsala jsem špatně slovo miniinvazní - má tam být miniinvazívní.

Michaela (Čt, 21. 9. 2006 - 12:09)

Jirko, koukám, že ta operace není miniinvazivní jak se všude píše a jak mi tvrdil doktor. Pod slovem miniinvazní si představím operaci lehčího typu, ale tohle mi přijde dost náročné. Nicméně do toho stejně jdu. Z drénu mám docela strach (přítel ho měl v sobě měsíc) a o tom přístroji podporujícím plíci jsem neměla ani tušení. Jinak s věkem tedy ta operace nemá co dočinění - žádný starý kořen tedy opravdu nejsi :o)Ještě se Tě chci zeptat, jestli Tě cévkovali. Doufám, že to není nutné, ale přeci jenom, když ležíš 24h na lůžku, tak si to neumím jinak představit. Kdy jsi byl na té první operaci? Jak vypadají jizvy, jsou hodně viditelné? Už aby byl konec října a já na to šla. Nemám ráda čekání. Moc mi pomohlo, že jsi mě se vším seznámil a že vím do čeho jdu z pohledu pacienta. Věřím, že v budoucnu tahle diskuze pomůže i jiným zoufalým potílkům. Ahoj Míša

Jirka (Út, 19. 9. 2006 - 14:09)

Míšo,
myslím, že se můžu řadit ještě mezi mladé, je mi 33 :-)Asi jde jen o metodu, jak sympatektomii provedou, ne o věk. Po narkóze mi poprvé bylo celkem dobře, jen jsem měl strašně sucho v puse, když jsem se probral. Osobně jsem špatně snášel injekci dolzin proti bolesti (ten jsem dostal před operací) točila se mi po něm hlava a bylo na zvracení, ale pak jsem se na sále "prospal" a vyprchalo to ze mě. Po operaci jsem byl 24h na lůžku, kde mi pravidelně přístroje měřily tlak, pulz a srdeční činnost, z boku mi čouhal dren a probublávalo to přes vodu jako někde u potůčku (pomáhají tím plíci, aby správně ventilovala). Další den už mi odpoledne vyndali dren z toho provzdušňování a mohl jsem se vzdálit z lůžka, ale jen s lahví, kterou si musíš s sebou nosit (do tý vede ta hadička). Jak to budeš snášet je individuální, mně poprvé bylo dobře, chodil jsem normálně, podruhé jsem opět díky dolzinu neudělal ani krok, točila se mi hlava. Ale vše to rychle během půl až třičtvrtě dne odeznělo a byl jsem OK. Druhý den po operaci mi vytáhli dren úpně a velmi rychle se stav naprosto stabilizoval. Suma sumárum, plně mobilní jsem byl už 2. den po operaci. Takhle to probíhalo u mě, ale je možné, že v Plzni to bude úplně jinak. Tak se měj a klidně se ještě zeptej. My "potílkové" musíme držet spolu! Hezký den

Michaela (Út, 19. 9. 2006 - 10:09)

Ahoj Jirko, po pravdě mě vůbec zaskočilo to, že se každá ruka dělá zvlášť. Doktor mi řekl, že jsem mladá a že mi udělají obě ruce najednou. Je mi 23 let ... kolik je Tobě? Možná to nějak souvisí s věkem, ikdyž se mi to nezdá. Nebo jak píšeš to možná záleží na každé nemocnici, jaké mají postupy. Polohu při operaci prý doktor rozhodne přímo na sále. Buďto na boku nebo v sedě. Takže při operaci v sedě by šly udělat obě ruce... ale to je jen spekulace. Až to budu mít za sebou, tak napíšu, ale jedu tam až 31. října. No, už aby to bylo za mnou. Na internetu jsem četla, že už na sále má pacient ruce o 1 stupeň teplejší. Vzhledem k tomu, že je teď mám neustále ledový a zpocený, tak to bude hezký zvrat. Chtěla bych se ještě zeptat, jestli Ti bylo po narkóze špatně a jestli už v den po operaci můžeš chodit. A poslední věc, jestli už třeba jeden den po propuštění může jít člověk do práce. Díky moc za informace a přeji Ti hezký den.

David (Po, 18. 9. 2006 - 20:09)

Jirko, já se chystám taky na operaci. Prosím ozvi se mi na můj email- RanosDavid"seznam.cz . Rád bych si s tebou o te operaci promluvil, napiš, díky!!!!

David (Po, 18. 9. 2006 - 20:09)

Jirko, já se chystám taky na operaci. Prosím ozvi se mi na můj email- RanosDavid"seznam.cz . Rád bych si s tebou o te operaci promluvil, napiš, díky!!!!

Reklama

Přidat komentář