Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

P.B. (Čt, 14. 2. 2002 - 21:02)

Ahoj LUCKO a ostatni....Lucko,zadny domecek s karet nepada nadobro,zase pujde slozit....ver tomu,nepropadej panice,kdyz vse nejde hned!!!Ale vim jak se asi citis....Pa vsem hodne sily posilam - Petra b.

Návštěvník (Čt, 14. 2. 2002 - 19:02)

Čau Maruško, Barčo a ostatní. Právě se mi bortí domeček s karet, který jsem si tak pracně budovala. Včera večer jsem to nevydržela( zvracení) a dneska na Valentýna se nejspíš po dvouletém vztahu nejspíš rozcházím.Je mi strašně zle, naštěstí jsem v práci, takže se musím držet. Mám pocit, že až dojdu dom, tak se buď přejím, nebo pořežu(raději ne), opiju, nebo se prostě a jednoduše zesipu. Já fakticky nevím co budu dělat a jak to ovlivní bulimii. Ach jo. Jsem sice nevěřící, ale mám dojem, že mě bůh zkouší. Tak krásného Valentýna a mnoho zdaru v boji s PPP. Lucka

Návštěvník (St, 13. 2. 2002 - 12:02)

LUCKO,jestli se drzis ctvrtej den, je to vyborny !!! jaks psala, zes byla vcera u lemanove, tak my jsme tan vcera byli na skupinovce ... teda ne primo u lemanove, ale u skalove. v kolik jsi tam byla ty ? my v pet odpoledne ...jak zvladas jezeni pred lidma - nechces s nama nekdy zajit na zdravej obidek ... a treba i to kafco ? asi pujdeme zitra, jeste nevim, v kolik. kdyztak se mi ozvi na mejl rafajova"sci.muni.cza drz se dal !!! :-)maruska

Návštěvník (St, 13. 2. 2002 - 11:02)

Ahoj Barčo, tak ti držím palečky, aby si byla spokojená. Kam asi pujdeš? V okolí Opavy je nějaká takto zaměřená nemocnice? Je mi furt blbě, mám depku, ale už 4 den nezvracím. Tak nevím jestli mám být šťastná nebo ne. Pa pa a držte seLucka

S. (St, 13. 2. 2002 - 09:02)

Ahoj všichni!V pátek to je 15.2. se dívejte na televizi PRIMA ve 12.35. hod. - Když přátelství zabíjí. Je to o holce co onemocněla anorexií.

Návštěvník (Út, 12. 2. 2002 - 22:02)

AHOJ LUCKO,já chodím k psychiatričce u nás v Opavě,v Brně jsem zatím pobývala jen čtvrt roku.A k té své pí.dr.chodím už od dob,kdy jsem měla MA a jsem s ní nadmíru spokojená,takovou ženskou bych si přála mít alespon,jako příbuznou.Tak to jsem dvě,co jsem s psych.spokojené.Nevím,jestli se ted v Brně ukážu,zítru jdu psych.testy a do konce týdne teda ještě jedu do Brna,ale přerušit studium.Sama chci se jít někam léčit,mé jedinné přání je,aby mi už sakra bylo dobře. Jinak můj mail:kolkova.b"seznam.cz Měj se hezky Luci,mějte se krásně,pa.

Návštěvník (Út, 12. 2. 2002 - 21:02)

Čau Barčo, chodíš za psychiatričkou tady v Brně? Já chodím k MUDr. Lemanové, je fakticky skvělá. Zrovna dneska jsem byla na terapii a bavili jsme se o rodině. Doma to říc nechci, je lepší, když žijou v iluzi, že už je vše O.K. S mamkou si momentalně posíláme emaili( nemá na mě čas, s Taťkou se moc nevídám. Co mi zbývá? Asi spolubidlící a přitel, možná ještě někdo. Tak se s tím rvu sama. Už jsem tři dny nezvracela, ale mám na to děsnou chuť. Je mi blbě a úzko. Asi jsou dneska nějaké erubce na slunci, jak jsem to tak četla. Nechceš někdy jít na kafe? Já mám na Ostravsku příbuzný v Bílovci, asi to budeš znát. Kdyby si chtěla tak tady je můj mail: Dresinka"seznam.cz Pa pa a drž se. LuckaPS: Na něco je hlídání dobré a na něco ne, viď?

erin (Út, 12. 2. 2002 - 20:02)

Ahojky BARO,LUCKO,MARTNO,KAROLINo,doufam,ze jsem na nikoho nezapomnela,vim jak jsou deprese hrozny,nejhorsi na tom vsem je,ze si clovek dokaze i ublizit...je to strasne...ja bych,alespon doufam,nesahla na sebe nozem,ale spise mam tendenci se nekdy predavkovat prasky... ted,uz moje problemy nastesti odeznely,alë v jednu dobu to bylo hrozny,jsem rada,ze jsem se z toho dostala... bohuzel jsem musela sama,ikdyz chodim na terapii,jedna se o terapii rodinou a tam je vice menne nezajimaji moje pocity,nekdy mam pocit,ze je nezajima ani muj nazor... ja vim,ze na tom nejsem hrozne,nehubnu,jim,nemam ani tak silny deprese...,ale chci si s nekym popovidat... Chtela jsem se vas na neco zeptat: Znate nekdo p. Krcha?? Nevite jestli vede skupinove terapie?? Mama vubec moznost se na tyto terapie dostat?? myslim,ze by mne hodne pomohly,abych se mohla vykecat!! Prosim vas ,jestli nekdo budete vedet,tak mi napiste!!! Diky moc!!! ERIN

erin (Út, 12. 2. 2002 - 20:02)

Ahojky BARO,LUCKO,MARTNO,KAROLINo,doufam,ze jsem na nikoho nezapomnela,vim jak jsou deprese hrozny,nejhorsi na tom vsem je,ze si clovek dokaze i ublizit...je to strasne...ja bych,alespon doufam,nesahla na sebe nozem,ale spise mam tendenci se nekdy predavkovat prasky... ted,uz moje problemy nastesti odeznely,alë v jednu dobu to bylo hrozny,jsem rada,ze jsem se z toho dostala... bohuzel jsem musela sama,ikdyz chodim na terapii,jedna se o terapii rodinou a tam je vice menne nezajimaji moje pocity,nekdy mam pocit,ze je nezajima ani muj nazor... ja vim,ze na tom nejsem hrozne,nehubnu,jim,nemam ani tak silny deprese...,ale chci si s nekym popovidat... Chtela jsem se vas na neco zeptat: Znate nekdo p. Krcha?? Nevite jestli vede skupinove terapie?? Mama vubec moznost se na tyto terapie dostat?? myslim,ze by mne hodne pomohly,abych se mohla vykecat!! Prosim vas ,jestli nekdo budete vedet,tak mi napiste!!! Diky moc!!! ERIN

erin (Út, 12. 2. 2002 - 20:02)

Ahojky BARO,LUCKO,MARTNO,KAROLINo,doufam,ze jsem na nikoho nezapomnela,vim jak jsou deprese hrozny,nejhorsi na tom vsem je,ze si clovek dokaze i ublizit...je to strasne...ja bych,alespon doufam,nesahla na sebe nozem,ale spise mam tendenci se nekdy predavkovat prasky... ted,uz moje problemy nastesti odeznely,alë v jednu dobu to bylo hrozny,jsem rada,ze jsem se z toho dostala... bohuzel jsem musela sama,ikdyz chodim na terapii,jedna se o terapii rodinou a tam je vice menne nezajimaji moje pocity,nekdy mam pocit,ze je nezajima ani muj nazor... ja vim,ze na tom nejsem hrozne,nehubnu,jim,nemam ani tak silny deprese...,ale chci si s nekym popovidat... Chtela jsem se vas na neco zeptat: Znate nekdo p. Krcha?? Nevite jestli vede skupinove terapie?? Mama vubec moznost se na tyto terapie dostat?? myslim,ze by mne hodne pomohly,abych se mohla vykecat!! Prosim vas ,jestli nekdo budete vedet,tak mi napiste!!! Diky moc!!! ERIN

Návštěvník (Út, 12. 2. 2002 - 10:02)

AHOJ LUCKO,já jsem ze severní Moravy,bydlím kousek od Opavy,v Kravařích a v Brně studuju.Já chodím už 3 roky za skvělou psychiatričkou,sam mě doporučila nějakemu psychoterapeutovi v Brně,až bych zase po zkouškovém nastoupila do školy.Ale nakonec mi řekla,že by mě nejraději šoupla na nějaké oddělení,ale kde se provádí psychoterapie,zítra jdu na různé testy,tak se uvidí,kdyby bylo moc zle,jako,že si myslí,že,jako člověk už ani nefunguji,tak bych jela na nějakou kliniku.Uvidím tento týden,jinak bych taky musela přerušit školu,což i ted chci a i prý musím.No s těmi rodoči,včera jsem azžila takový výslech,že si mi až nelíbilo,rodiče mě ted neustále kontrolí,kdekoli,jestli si náhodou něco nedělám nebo zase se mnou netříská úzkost,ale víš co,jsem moc ráda,že jsem jim to řekla.Má to takovou výhodu,že když mi je zle a chovám se jako kráva,tak mi nezačnou nadávat,ale prostě to pochopí,že na mě zase něco přišlo a snaží se mi i pomoci.Ach jo,mi je tak blbě......měj se hezky,pa,pa,pa.

Renee (Út, 12. 2. 2002 - 10:02)

Ahoj Karolíno, Martino a vůbec všichni,výkyvy nálad jsou vážně děsná věc. Včera jsem měla naprosto skvělou náladu - taky díky Martině, protože to, že se o mě, o můj problém někdo zajímá je vážně povzbuzující. Takže včerejšek dopadl nad očekávání dobře - připisuju si první den bez zvracení - a to po dost dlouhý době. Dneska sice už moje nálada taky neni tak perfektní jako včera (hlavně kvůli jednomu blbci, kterej mě včera neskutečně naštval!), ale jsem odhodlaná vydržet. Co mi fakt hodně pomáhá je dlouhá, dlouhatánská procházka jen tak... snažim se všude chodit pěšky (a to bydlim v Praze) - nádherně si při tom pročistim hlavu, uspořádám myšlenky... Včera jsem stála pod Kyvadlem, dívala se na Prahu a měla pocit, že přece stačí žít už jen pro tehnle okamžik. Pro tu krásu... všechny moje problémy mi najednou připadaly naprosto malicherný. Až mě zase přepadnou depky, budu se snažit vzpomenout si na ten neuvěřitelnej okamžik - snad to pomůže. Karolíno, moc se mi líbí, jak bojuješ :). Tak vytrvej, nepřestávej! Moc ti držím palce. A vůbec všem...

Návštěvník (Út, 12. 2. 2002 - 08:02)

Ahoj Martino,včera jsem ti psala jak jsem v pohodě a že jsem akorát zvědavá jak budu mluvit v pátek. Bohužel to ani netrvalo do pátku a ja včera zase propadla PPP.Zatraceně. Dozvěděla jsem se něco o své dost dobré kamarádkce a úplně mě to rozhodilo. Jsem na sebe naštvaná a mam zase ten pocit že jsem úplnej slaboch, nejdřív jsem se k tomu nechtěla vůbec přiznat ale pak jsem si řekla, když budu lhát i tady před vámi, před lidmi, kteří ví o čem mluvím, nijak si tím nepomužu a když to nebudu schopná říct vám tak komu tedy? Každopáně se dávám opět do boje, musím se naučit víc spát, tělo je pak vyčerpané a hlásí se o dávku energie z jídla, kterou já pak přeženu. Výkyvy nálad jsou hrozný, včera jsem sem psala jplná pozitivní energie a dneska je vsechno jinak. Takze zatim se mejte pa Karolina

Návštěvník (Út, 12. 2. 2002 - 07:02)

Ahoj Baruško, jsi statečná, že si to řekla rodičům. Já jim už 2 roky tvrdím, že jsem v pohodě. Akorát o terapii jsem jim řekla. Jak si psala o tom pořezání, tak to jsou určitě na prášky, moji alespoň byly, ale koho ne. Zkus se před tím zamyslet, než vezmeš žiletku nebo něco jiného. Já už asi půl roku uvažuji o koupi boxovacího pytle. To tělo za to nemůže, že ho nemáme rádi.Dřív jsem taky nikam nechodila, ale jak si člověk najde pozitivum a odprostí se od svých pocitů, tak to jde. Začala jsem chodit na diskotéky ve dvaceti a tancuji jen pro sebe, pro radost z pohybu a světe div se, najednou mi to i chybí. Pa pa a uvažuj o terapii, třeba ti to pomůže. Odkud si? Ja jsem z Brna. Lucka

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 19:02)

MARUšKO,MARTINO,děkuji za radu.Je fakt lepší být mezi lidmi a jen je tak poslouchat než jen sedět sama mezi čtyřmi zdmi,ale i tohle všechno jsem zkoušela,ale tím neříkám,že už ted navždy zůstanu sedět doma,jako pecka.Ale ty sebevýčitky,že se já nedokážu radovat,bavit a smát,jako ostatní jsou přímo sebezničující a potom ty úzkosti!!!Já se potom za to nenávidím,ubližuji si a to aniž bych chtěla!Prostě,jako by mě jen tak,tedy mou koordinaci svalů,tedy to co dělám a dělat nechci,řídilo něco u mě vevnitř,čemu já sama nedokážu čelit.V tom mi mám pomoci už jen nějaká pořádná psychoterapie a snad i léky,které stejně žeru v jednom kuse.Možná přeruším i školu,tedy bylo mi to doporučeno,prostě už nemůžu dál...................................i rodiče,kterým jsem se s hodně velkým sebezapřením svěřila,viděli i mou pořezanou ruku,skoro pláčou.Jsou ze mě asi taky totálně v prdeli,protože to co někdy provádím.................Víte,ale holky,vy co máte přece jen lepší zázemí,svěřte se,myslím rodičům,udělejte to.Je to strašné přemáhaní a chce to i odvahu,ale,jak se potom dívat rodičům do očí,když vyvádíme takové hnusárny na svém těle a ve svém životě,který nám dali právě oni! Tak pa,těší mě,že tady jste a že jste i zrovana mě ochotny poradit.Díky.

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 18:02)

Ahoj Martinomam moc rada tve odpovedi a rady, nevim proc ale pusobis na me jako takovy hnaci motor ctu vsechny opovedi a zatim se drzim. Vis co rozhodla jsem se nesedet doma a misto toho se chci prihlasit do souteze s casopisem Fitness - Postava snu, super motivace k cviceni a dodrzovani vyvazene stravy, ja nastesti moc rada cvicim hodne beham, jezdim na kole a obecne mam ke sportu pozitivni vztah. Kdyz mi ten muj kluk (vlastne uz ne muj)napsal ze odchazi, chtelo semi brecet bylo pred obedem a ja misto abych zasedla ke stolu s ostatnimi jsem si nazula kecky a vyrazila na 8 km beh, kdyz jsem se vrazila byla jsem unavena ale mnohem veselejsi. Vedela jsem ze kdyz usednu v depresi ke stolu bude zle. Nasim jsem o bulimii jeste nerekla a myslim ze ani nereknu ale rekla jsem jim o te soutezi a poprosila je o maximalni podporu i co se slozitosti sestaveni jidelnicku tyce, rekla jsem jim aby me nenutili jist neco co ja nebudu chtit aby nerejpali a misto toho me byli k dispozici poradit a pomoc. Cimz jsem je vlastne poprosila i o pomoc s bulimii akorat jsem to vzala obklikou. Uvidime jak to budu zvladat, snazim se naplanovat si den tak abych byla porad necim zamestana, ne pokazde se mi to poved a obzvlaste ted pred Valentynem by se nejaky kluk hodil, ale je uz nikoho nehledam nenechem si znovu zlomit srdicko na to je moc krehky. A jestli tam nekde je laska pro me urcite si me najde. Ted jsem se rozhodla ze tenhle cas je jenom a jenom pro me, solarko, kosmetika, holic, ... proc jen si to neuzit, ze.Mivam krizi tak kolem 10 dne coz bude tenhle tyden tak uvidime jak budu mluvit v patek.Ale moc moc chci s tim skoncit. Nestoji za to nicit si s PPP zivot. Konecne koncim v praci tak se zatim mej doufam ze uz jsi si dala neco moc moc dobryho k jidlu a nehladovis. Diky moc za silu kterou mi davas. Mej se a tve kamaradce preju taky hodne uspechu. Cauky Karolina

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 17:02)

Kdybych měla být za každou cenu úžasná, tak se zblázním. Holky - jste také tak tvrdé k ostatním jako k sobě? Myslím, že ne. Proč se máte mít rády míň, než máte rády své blízké? Dneska jsem protivná na každého, je mi líp, když si zalezu k počítači a pokouším se být aspoň někomu propěšná. Není každý den neděle. Sedím tu v knihovně, na sobě mám svetr a džíny, kručí mi v břiše hlady, protože jídlo nestíhám, ale aspoň se necítím tak zdeptaná. Dneska nejsem dokonalá, ale poslouchám vás, myslím na vás a ze všeho nejvíc vám strašně moc fandím!!! Jdu se najíst, už mi začíná být zle.

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 17:02)

BARO,ja jsem to myslela prave tak, jak to psala martina - vyjit mezi lidi neznamena, ze se musis snazit se byt zabavnym spolecnikem za kazdou cenu ... to rozhodne ne. navic - ono to neni na prvni pohled patrne, ale casto jsou i mozi z tech "nejazbavnejsich" ve skutecnosti na dne, a saskuji proto, aby to na nich okoli nepoznalo ... znam to, protoze to tak obcas taky delam. jak uvolnujici ak je, kdyz se najde nekdo, komu nevadi, ze zabava neni hlucna a vesela ... a treba staci jen tak sedet, poslouchat muziku a sem-tam prohodit nejake slovo ... nebo jen pozorovat, jak se bavi ostatni - ne se zavisti (proc taky ?), proste proto, ze me to zajima, a az budu chtit, treba se taky zapojim ... prave o takovemto druhu "zabavy" by mela byt ta setkani, ktera se pokousime dat dohromady ... tak kdybys chtela jen tak "pobejt", dej vedet ... vubec byt oslnujici, uchvatna, druzna a vesela ... staci, ze jsi ! :-)slunicko do duse!maruska

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 15:02)

Ahoj Báro,člověk se nemůže radovat pořád. Nejsi hrdinka seriálu Beverly Hills 902 10. Představa happy lidí je dost mimo realitu. Každý má nárok na to, aby mu bylo mizerně. Já např. nesnáším Silvestra. Taky se "nedokážu bavit". Hrozně mi vadí, že se musím "bavit" zrovna 31. prosince, když je venku hnusně, v televizi jsou samé stupidní pořady a moji známí se baví, ožírají a jako idioti odpalují rachejtle ve jménu Nového roku. Silvestra fakt nesnáším. Dříve jsem taky měla pocity selhání a nutila jsem se do oslav, ale loni jsem si řekla DOST. Budu se bavit, když já budu chtít, a nikdo mi do toho nemá co mluvit. A takových lidí je spousta, jen o tom nechcou mluvit, aby si nepřipadali nějací divní nebo co. Choď ven, nezůstávej doma. Je to jen alibismus, abys buď nemusela jíst nebo aby ses mohla nerušeně přejíst. Jít ven s přeteli ještě neznamená, že musíš něco slavit a skákat metr dvacet vysoko nadšením. Relaxuj, povídej si a hlavně si uvědom, že je to jen Tvůj život a jen Ty můžeš rozhodnout, jak s ním naložíš.

Návštěvník (Po, 11. 2. 2002 - 15:02)

Ta knížka je vážně dobrá - doporučuji. Stojí asi 129Kč a mají ji skoro všude. Sice nemá obrázky, ale je tenká. Jenže žádná knížka, ať už je napsaná sebelíp, nic neřeší, pokud se nebudete snažit.

Reklama

Přidat komentář