Reklama

Zlomenina kotniku-operace, s kovy

lenka pro Klaud (Pá, 7. 1. 2011 - 19:01)

Ahoj, Leni! Včera jsem na...Ahoj Klaudie jsi moc hodna dekuju,no jo včera mě hned pustli sice až odpoledne,ale jsem rada,že jsem doma.Jsem na tom celkem dobře noha neni ani otekla,myslela jsem si že to bude horší,jen ješte nenašlapuji kvuli stehum,ale da se to i bez prašku na bolesti ty jsem mela jen po operaci a na noc doma už je neberu,ješte jak se to zahoji a bude to doufam vše dobre a vyrazim taky na nejakej vyšlap jako Ty:-))přesně jak píšeš,ten doktor asi nebude moc dobrej proto jsem napsala,že bych to konzultovala ješte s nekym jinym.Po narkoze jsem mela trochu problemy s tlakem ale už se to srovnava,takže už to bude jen a jen lepší:-))17.1 jdu vyndat stehy a od unora už chci do prace,nožka je rozhybana tak ta rehabilitace nebude tak naročna jako predtim,jen to brneni trošku citim ale to se určite taky srovna musi ne:-))měli v nemocnici docela dost narvano,plno urazu mimo plan a pak to nestihaj,ale jsem rada,že to mam za sebou važně:-))

Lenka (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

Hani mě operovali v Mostecke...hani ješte se k tobě přidavam,že prvni by měli odejit neschopni obvodaci,muj mi nebyl schopen ani poradně vypsat předoperační kartu a za to že napíše paralen by chteli přidavat!!!

lenka hance (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

díky moc Leni za informace...Hani mě operovali v Mostecke nemocnici,zatim musim zatukat nemam žadne problemy,ani noha neni otekla,jen porad nedošlapuji jen tak lehce,kdy jdeš ty vyndavat,bude to určite dobry neboj.Jen ta narkoza semnou zacvičila pořad jsem jak přiopila,ale lepši se to,pan doktor a pani doktorka co mě operovali byli fajn a doufam,že tedy i šikovní,myslela jsem si že to bude horší už jen vyndat ty stehy počkat až se to zahoji a bude zas pohoda,ja sam citi už ted že se mi ulevilo,co to vyndali,je lepši to dat ven,tak jsem rada že to mam za sebou.pro pacientku breznovou možna bys to mela konzultovat ješte s jinym doktorem jestli je stejneho nazoru,co ten,co ti povida že se ti neulevi a nerozhejbeš to vic,myslim si že určite sama uvidíš zlepšení,talk at se vam všem daří:-))

hanka (Pá, 7. 1. 2011 - 13:01)

díky moc Leni za informace ještě se zeptám kde tě operovali já jdu do Brna Bohunic.Už abych to mněla za sebou .PŘEJU BRZKÉ UZDRAVENÍ.A pro pacientku březnovou neboj oni všichni neodejdou co by dělali všude je chleba o dvou kůrkách.Ale některým to schvaluju.Měli by ale odejít prvně neschopní obvodaci kteří stejně jen píší body a když už je pozdě tak pošlou k odborníkům a ti už opravdu v některých případech nemohou dělat zázraky.Ale neboj určitě se ti bez kovů v noze uleví a lépe to rozchodíš co jsem sondovala od podobně zraněných tak všem to ulevilo a lépe to rozhejbali.Pa

taky tak (Pá, 7. 1. 2011 - 12:01)

ahoj, holky já vám závidím, že už máte kovy venku, já jsem objednaná na konec března, ale teď vůbec nevím, co bude,v naší nemocnici podali výpověď všichni anesteziologové, tak se bojím, jestli mě vůbec vezmou, ale ono je to skoro jedno, doktor řekl, že se mi po vyndání neuleví, že mě to stejně bude bolet a hybnost se nezlepší, prý jsem v tom kotníku zničila, co jsem mohla a je zázrak, že chodím bez berlí. Tak jsem to obrečela a teď už to beru pozitivně, hlavně že chodím bez berlí :), tak všem přeji lepší zprávy a snad se nám nemocnice nesesype.

lenka hance a k (Pá, 7. 1. 2011 - 09:01)

Díky trochu jsi mne...Ahoj Hani tak už ti mužu napsat vlastni zkušenosti,v utery jsem mela nastup na vyndani dvou šroubu a dratu ve stredu me operovali a včera me pustili domu.Musim řict že noha bolela jen ten den po operaci,ale spiš ta nova jizva,jak píše Klaudie taky mi hodne poradila a moc ji děkuji.Nemam to ani otekle dneska už to ani neboli jen to nesmim do vytaženi stehu zatěžovat,takže použivam sem tam berle.stehy jdu vyndat 17.1 a pak už by to mělo byt v pořadku,nemusíš se važne ničeho bat,jen když tam maš tolik materialu tak tam semnou ležela pani a te davali nejaky dren a ta tam byla o den dele,jinak je to v celkove anestezii je asi lehči protože ten zakrok netrva tak dlouho,takže preji hodně štesti a neboj bude to dobre!!!Klaudii tobe moc dekuji za rady ješte že jsem si ty berle do špitalu vzala doma chodim jak se da ale doma je doma však to znaš dneska sundam nejaky lepici obvaz a pak už to mužu jemne osprchovat,natirat budu asi až po vyndani stehu,mam to nazelenale tim zelenym sajrajtem:-))hejbat s tim mužu taky celkem dobře jen to nechci uspechat aby se ta jizva nerozjela.Měj se moc hezky a moooc Ti děkuji za rady a všem tady vubec.tak zati pa jdu ješte odpočivat jsem z te nerkozy ješte zblbla taky sem jim tam omdlela asi špatnej tlak tak musim polehavat:-))

hanka pro klaud (Čt, 6. 1. 2011 - 15:01)

Díky trochu jsi mne uklidnila i když ten strach tam je .DÍKY MOC.

Hana (Čt, 6. 1. 2011 - 10:01)

Lukáši to asi nebude pravda budou mi dávat celkovou anestezii musím mít předop.vyšetření mám tam 12šroubů a drát mezi nima mněla jsem to škaredé.Na obou stranách mám jizvu 15cm takže to nebude malý zákrok.Doktor my nic neřekl takže hledám info tady.Ale díky .

Lukas (Čt, 6. 1. 2011 - 05:01)

mám prosím podobný dotaz...Hani viz prispevek výše. Měla bys jít za pár minut domů.

Lukas (Čt, 6. 1. 2011 - 05:01)

Dobré ránko všem,už mám taky zkušenosti s vyndáním šroubu. Ten můj držel dvě kosti v pravé noze. Tuším lýtkovou a holení. Celý zákrok trval zhruba 10 - 15 minut. Proběhlo umrtvení, zapíchalo to jen lehce, nebyla to žádná hrůza. Pan doktor vyšrouboval a následně malou ranku zašil jedním stehem. Za par minut jsem sel domů.Já mám cca 7 týdnů po operaci a ještě je doporučeno nožku šetřit. Tzn. bez došlapu. Teď jsem jen tak sam pro sebe zkoušel v práci došlapnout a zčalo mě divně mravenčit na patě. Je to strašně zvláštní pocit. Člověk neví, jestli to při došlapování bolí proto, že to bylo dlouho bez pohybu a nebo proto, že to ještě není vyléčený na 100%. Přitom pan doktor mi do zprávy napsal "zhojeno". Heh. Dnes si jdu domluvit rehabilitace. S tim autem bych to taky rad vyzkousel. Vypada to, ze do dvou tydnu se pokusím o nějaké další řidičské umění:). Mějte se skvěle. L.

pro Jeminu (St, 5. 1. 2011 - 21:01)

ahoj , tak dnes po kontrole....Ahoj, Jemino, v novém roce jen to nejlepší! Za volantem opatrně! V prosinci jsem nezvládla smyk a skončila mimo vozovku. Ale to nemělo souvislost s kotníkem - prostě bylo náledí a sníh. Stejně si myslím, že jízda je bezpečnější, než pajdání o berlích po zmrzlém chodníku. Tak hodně štěstí! Klaudie

hurá (Út, 4. 1. 2011 - 18:01)

ahoj , tak dnes po kontrole. 8 týdnů po úrazu/operaci povolena zátěž na polovinu váhy, předepsána intenzivní rehabilitace... jdu hledat nějaké boty, co jsou v páru a do týdne zkusím sednout za volant. jemina.

Nicollet (Út, 4. 1. 2011 - 16:01)

Tak všechny nožky... Já už mám o tuhle nepříjemnou starost míň... Dneska mi doktor definitivně podepsal, že jsem zdravá...

hana (Po, 3. 1. 2011 - 19:01)

mám prosím podobný dotaz jako dana jdu na vyndání šroubů z kotníku mám malé děti tak by mne zajímalo jak dlouho tam budu asi tak ležet.DÍKY

Možnost výdělku (Po, 3. 1. 2011 - 17:01)

Vyzkoušejte si profesionální IQ test a následně se staňte i Vy součástí našeho týmu!http://cz.iq-test.eu/#5594

suki (Po, 3. 1. 2011 - 16:01)

ahoj Lukáši, co se týče otoků, mám dobré zkušenosti s wobenzymem. není sice nejlevnější, za to ale zabere. doporučují ho prý i sportovní lékaři. měl jsem ošklivě zhmožděné zápěstí po pádu na snowboardu loni v zimě. vypadalo to hrozivě a dost to bolelo, tak sem rozbil prasátko a koupil si to menší balení po 200 tabletách a dal jsem za něj kolem 800 korun. ať je líp

dana (Po, 3. 1. 2011 - 15:01)

mám dotaz na vyndání šroubů.manžel jde nyní po dvou letech na vyndání 12 šroubů z kotníku jak dloufho bude v nemocnici pokud to někdo víte

Dasa (So, 13. 12. 2008 - 20:12)

JIRKO. Dokud je kotnik bez doslapu, nic jineho se nedela, nez, jak zminujes- masaze a lehke procvicovani. Jeste vodolecba, ale jen pokud ktnik neoteka a jizvy jsou zhojene. Asi taky sadru nemas?? Ja tohle vse mohla, az po sundani sadry.Taky se davaji nizkofrekvencni magnetoterapie, ale nekomu to moc pomaha, nekomu naopak. Az budes moci doslapovat, budou ti posilovat nohu na nerovnem terenu. To znamena, napr. na dvou napul nafouknutych mickach a drzet rovnovahu, nebo drevene pulkoule a ty se snaziz udrzet rovnovahu. Uvidis sam, ze to je docela tezke. Houpani na spicky a na paty, ale drzim se treba parapetu u okna. Je dulezite si vybrat dobrou rehabilitaci- je to na mesice a po vyndani zase. Urcite poton ten rotoped a me rekli plavani v chladne vode- bazen 28 st.C nejvic. Je tepla voda. Stale krouzit nohou v leze , v ruznych polohach. i na bruse- pokrcit a krouzit kotnikem. nadstandart jedine soukromna rehabilitace, nebo Kladruby. I tam s timto zranenim lidi chodej, ale mam pocit, ze ze znamosti, nebo penize-nevim. Pokud to mas jeste bez doslapu, jako my tady vsichni po tehle dobe, tak vic nemuzou. To jsou mezkusennosti. Rada se podelim i s ostatnima a jejich rehabilitaci. Preju hlavu vzhuru- vidis, je nas hodne a hodne lidi o tehle doskuzi nevi. Je to deprpesivni, ale musime to prekonat. Prej to chce cas, Tak se snazim to tomu dat.

Jirka, Praha (St, 10. 12. 2008 - 23:12)

Zdravm ve spolek. Koukam ze v tom nejsem sam :( Bohuzel mam podobne zkusenosti jako vetsina tady. celkem 8 sroubu v kotniku z obou stran a uz treti mesic o berlich bez doslapu. Jelikoz se uz blizi Vanose a shih tak sem presedlal na zimni pneumatiky (s trema hrotama na spodku berle). Chtel bych se taky na neco zeptat.. nemate nejake konkretni zkusenosti s rehabilitacema nebo s lecbou? Protoze chodim na rehabilitace, ale vetsinou jen promasirovavame a rozcvicujeme kotnik. Zajimalo by me jestli nejsou treba nejake nadstandartni lecby nebo proste neco co by pomohlo a mate s tim zkusenosti :) Pokud treba nekdo z vas jste jeste nasli nejaka jina diskuzni fora urcite bych byl rad kdyby jste dr o nr podelili.

Dasa (Ne, 7. 12. 2008 - 10:12)

jeste pro LENKU V. Prosim te, jestli sem jeste zavitas, budu moc rada, kdyz ti budu moc napsat svuj mail, abychom se mohly navzajem informovat. Az ti vse popisu, tak to vlastne mame temer stejne a ve stejnou dobu. Jen jine metody a rehabilitace. Taky by me zajimalo, jak se postupuje po vyndani toho prvniho srobu? Jestli zase bez doslapu, jestli rehabilitace a tak pod. pokud nebudes proti a zaitas jeste, budu to sledovat a napisu ti svuj mail. Preju brzke uzdraveni a hodne sil.

Reklama

Přidat komentář