Reklama

Seniorky na netu

zuzana (Út, 14. 12. 2010 - 19:12)

Ivana,je to dobre,ja som ich uz urobila,ale nezliepala.
Marie,vdaka za tip,len tak dalej,chichichi,so vsetkym novym na stranku!!!!!!!!!
Cloveci majte sa!!!!!Idem zliepat,to som si len tak odbehla,co noveho,paaa

Iva (Út, 14. 12. 2010 - 18:12)

...ale to jsem tam překopírovala já, /ten předpis od Marie/, to by poradila jen ona. Já jsem měla recept na rohlíčky, šlo to špatně dělat, drobilo se to, ale pak jsem tam přidávala podle potřeby pár lžic mléka a už to šlo dobře. Tak já neporadím...

ivana (Út, 14. 12. 2010 - 18:12)

Marie a nedrobí se to?Já myslela,že budu dělat normálně rohlíčky a balit v cukru.Jsou sami o sobě dost křehké a ještě marmeládou změknou?Prosím poraď. Asi máš zkušenost.

od Marie (Út, 14. 12. 2010 - 17:12)

Těsto takové, jaké máte na vanilkové rohlíčky, ale místo dkg oříšků nebo mandlí přidáte do těsta mletý mák, stejnou váhu. Vykrájet tvary a slepovat marmeládou, nejlíp jahodovou. Kdo má rád mák, bude mile překvapen.

Janča (Út, 14. 12. 2010 - 17:12)

Nelly, taxe ke mně doneslo,...Ó, já jsem asi něco prošvihla s narozenami. Nevěděla jsem - Nelly - dodatečně vše NEJ, ale hlavně zdravíčko!!!
Ještě jsem dnes koupila zeťákovi "čelovku", on sbírá všelijaké baterky, tak ať se má čím vylepit. Cha cha.

ivana (Út, 14. 12. 2010 - 17:12)

Zdravím děvčata.Prosím Vianu nebo Marušku nevím,která to psala ty vanilkové rohlíčky s mákem.Náš malý je alergický na ořechy tak bych zkusila tyto.Hledala jsem to do 8.11 a nenašla.Prosím o radu.Mák semlít? nebo jen tak?Dnes jsem byla u zubařky, dala mě nový zoubek, a v lednu nastane celá operace se spodními.Br Br Br.Vzpomínám na Nelly.Ale asi se také ozvu,jak se mi nebudou líbit.Stojí to peníze,tak ať se v tom člověk nestydí.Dárků moc nemám,ale peníze to jistí.Oni stejně mlaďoši mají jiné oči než já.Jak píšete,když jsme byly
malé to cukroví, mě to zase vyvolává když loupám mandarinku.Vždy si vzpomenu na dětství a vánoce.

Iva (Út, 14. 12. 2010 - 16:12)

Holky, nepište sem, že už balíte dárečky, nebo se z toho zcvoknu, Jančo - ty,ty,ty!
Dopoledne jsem byla opět s patou, tak ještě v pátek a mám to za sebou. A teď odpoledne jsme byli po nákupech - když má člověk dobrý tip, tak se to shání lehce - např. super žárovky synkovi do auta, jeli jsme na sever směr Trutnov, ale Míša a Krkonoše byly v mlze. Je to asi o 20 km od nás, ale sněhu je více, je to už znát.
Tak jsem teď poprvé u kompu, tlačím se na radiátor ÚT, abych se trochu zahřála. Nevím, jestli ještě dnes stihnu nějaké cukroví, možná ano, koupila jsem si i pár pěkných formiček na vykrajování. Myslím Hadul psala, jak se peklo dříve - já tedy taky nepamatuju hodně druhů cukroví, bylo jen to základní. Nesmělo chybět oříškové do formiček a linecké, to byl myslím ten základ. Pak jsme dělali nějaké kokosové tlačené do strojku a pak to bylo do takových věnečků, ale to bylo dlouho tvrdé a nechutnalo mi. Ale dělalo se těsto - hodně to bylo samé koření - anýz, hřebíček, badyán...udělal se takový had, kousky se stočily do kolečka a dalo upéct. Paxe to na chvilinku ponořilo do horké vody a obalilo v cukru-pudru. Ale předpis na to nemám, jen si tak vzpomínám na to z dětství. A taky podvodnice, jednoduché cukroví, to jsem taky nemusela. Takže opravdu dříve bylo jen pár druhů, ale hlavně to oříškové, to bylo mňam. Měli jsme doma recept /a dělám to tak dosud/ jen mouka, cukr, tuk a oříšky. Když jsem se vdala, tak tchyně dávala do toho kakao a skořici. Kakao nemá vůbec žádnou chuť, jen cukroví ztmavne, že člověk pak v troubě nevidí, zda to už je tmavé od pečení nebo jestli to tak tmavé má být. Taxi musím pochválit, že to moje oříškové bylo lepší :-) Jo, na vánoce se dělal domácí vaječný koňak, to občas dělám i teď, když vzpomenu.
Taxe mějte, kdo válčíte s nějakým zdravotním problémem - tak ať je líp a zatím páááá...

Hadul (Út, 14. 12. 2010 - 15:12)

Nelly,jestli je to tak,tak ti moc blahopřeju a přeju ti hlavně zdraví,ať tě už nezlobí a veselou mysl,pohodu, spokojenost!Pa Hadul.

Lída (Út, 14. 12. 2010 - 14:12)

Trošku jsem si tady, děvčata, početla a zjišťuji, že Květka má asi nějaký zdravotní problém. A já jí dnes psala na skypu, zase svůj duševní problém. A je mi divné, že se neozývá, až ty, Nelly, jsi mi to pomohla rozluštit. A tebe zlobí očičko stále, tak držím palce, ve čtvrtek to musí dopadnout dobře.
Já si vás tady jen tak místy přečtu, protože mám velké těžkosti s maminkou a nemám čas na psaní a hlavně bych asi jen skuhrala. A u vás je tady pohodička a úžasné porozumění navzájem. Tak ať to přetrvá a opět posílám pohlazení Nelli, Ali na jih odsud, Zuzance přes nějakou tu hranici, Johance a asi Hadul před odletem na Karibik a vůbec VŠEM!!!
Jste tady moc príma partička holek. L.

Janča (Út, 14. 12. 2010 - 12:12)

Ahoj děvčata, jste opravdu tvořivá, co se týče psaní i práce. Já včera balila dárečky a připravila si těsto na další pracny - musím pro dcerku, nemá čas. Jinak jsme dnes měli různé popojížděčky, tady sněhánkuje už od rána, do ulice zpět jsme se v kopci dost slušně sklouzli. Taky jsem při těch nákupech utratila tolik, že mi spadla brada. Jinak jak chlapi nevědí, kde co mají, je to u nás to samé. Někam máme jet: "Kde mám košili, svetr atd." Stojí uprostřed pokoje jak hromada nsštěstí a čeká. Než bych ho nechala hrabat ve skříních, raději jdu a přichystám to. No nic, asi jsme si je rozmazlily. Jdu poklidit ty nákupy, trochu odpočinu a hurá zase na pracny.

Nelly (Út, 14. 12. 2010 - 12:12)

Člověci moji milí, mějte pěkný den a děkuji vám moc,moc za ty palečky. Dorazila jsem od doktora, dostala jsem další léky na potlačení imunity a ve čtvrtek se to rozsekne. Buď to zabere nebo špitál.
Od neděle mám sbalenou kabelu do nemocnice, protože ten můj chlap by nebyl schopen mi dovézt všechno co potřebuji.Vždyť on by nebyl schopen sbalit ani sám sebe, natož mě!!!Několik desítek let má pyžama na stále stejném místě ve skříni a co myslíte, že udělal, když si šel sám do skříně pro to pyžamo? Má ho v levé části skříně, ale smůla je v tom, že on otevřel pravou část a tak začal vyndávat úhledně složené části oděvů na postel, až se po chvíli dopracoval do levé části skříně a zajásal!!!Zapomněl ovšem dát to co vyndal zpátky.Když jsem ho na tuhle maličkost upozornila, pravil, že to za minutku uklidí.A věřte nebo ne, u někoho trvá minuta den a půl.
Jinak myslím na Květu a držím pěstě.Jsem ráda, že Ale se dobře chodí a Hadul se uzdravuje z nachlazení.
Krásně se to tady čte, jak pečete cukroví, jak se Zuzka váží před pečením a po ochutnání.
No nic, dočtu si vás, až si zase trochu odpočinu.Taxe opatrujte a zatím.....

Johanka (Út, 14. 12. 2010 - 10:12)

Zdravím ze zasněžené matičky. Jak je vidět, už se tu žije vánocemi, já jdu dnes večer s kamarádkou do divadla v Dlouhé, nikdy jsem tam nebyla, tak se těším. Jinak taky myslím na naše obě děvčata, Nelly,Květuš, hlavně se ozvěte, jak je. Hadul, já orientační smysl nemám vůbec, vlastně ani nevím, co to je (:D!! Se mnou si nikdo nesmí dávat sraz u metra, které má více výlezů, zatím se mi nikdy nepovedlo se trefit.... Tak až poletíš na ten Karibik, hlásím se, jedu s Tebou! A vracíme se až 5.ledna, je Ti to jasné! A ty plavky si radši já rozhodně beru - abych nepopudila... No a problém se sladkým a hlavně s čokoládou - ten mám taky, hlavně když už nějakou doma mám,ukládám si jí hodně daleko od televize, nejlépe nahoru do skříně, abych to neměla jednoduché pro ni sáhnout. Ale většinou ani to nepomáhá.. Druhý den už není nic než obal. Tak hlavně se opatrujte, nepadejte a nezapadejte!

Hadul (Út, 14. 12. 2010 - 10:12)

já jsem na tom s čokoládou jetě hůř nežli ty,já ji musím sama před sebou schovávat,ted jsem na vánoce dělala kuličky s rumovými rozinkami v čokoládě a co myslíš?!Už nemám skoro žádnou a nic už dělat nebudu!!!!!!!!!!!!!!!zdraví "nenažr...."

zuzana (Út, 14. 12. 2010 - 09:12)

Dievcata,hlasim ze zacinam vazit/aj seba,chichi/,miesat a piect!!!!Vcera sa mi nejak nechcelo,platilo na mna pravidlo,ze den treba chytat za rohy a nie za chvost,chichichi.
Na ocnom OK,okuliare na pozerkanie telky som fasla za50 eur,no nemala by som byt spokojna???
Den pekny,zimny,snezi,ale uz len tolko,ze vidim aj do susedov,chichichi.Aj z chalupy vyjdem von,ale to este nespadol sneh zo strechy!!!!
Pekny den cloveciii!!!!

Míša-pokračuji. (Út, 14. 12. 2010 - 09:12)

Mardagmo, z tvého vyprávění o cestě na chatu přímo čiší, jaxi to užíváš. A vidím vás, jak podlézáte padlý strom, to musel být výkon!!!!
Álo, jsi šikovná holka, když už chodíš takhle nakupovat. Je to fajn, když už tě nic nebolí.
Já jsem včera byla v Trutnově, pěkná klouzačka.
Dědka jsem zaúkolovala, aby vyřídil tu záležitost s oknem, no to jsem si naběhla. Volal mi dvakrát za hodinu, takže mě zdržoval víc, než kdybych to vyřizovala sama. Pojišťovna to odmítla zaplatit, že pojistka domu a domácnosti se na to nevztahuje. Opravu okna jsem domluvila dnes ráno, přijedou to vyměnit, ale až nebude mrznout. Nejvíc mě štve, že už ta okna mám umytá, a ani mi je zas zapatlají !!!!
Ale soused se k tomu postavil čelem, večer přišel, že si platí pojistku na blbost, tak že dneska dojede do pojišťovny a dohodne to. Tak snad to vyjde.
Také nám odešel totálně satelit, kdy to přijedou opravit neřekli, mají prý toho moc. Tak tu vegetujem s malinkou televizí. Tedy dědek, já na ní nevidím, když úřaduju, a vůbec mi to nevadí.
Takže včerejší den jsme strávili opravdu v činorodém ruchu. Snad se to obrátí k lepšímu.
Astro, ty už máš zástěrky určitě vyžehlené a pečeš v nich, já ubrusy ještě ne.
Včera mi volal náš 16ti letý vnouček, jesli jich k nám na Silvestra může přijet šest !!!! Tak bude veselo v domečku a v garáži !!! Už se docela těším, to bude správný šrumec.
Taxe mějte, jdu konečně úřadovat. Papa M.

Beruška (Út, 14. 12. 2010 - 09:12)

Ahoj holčičky kočičky,
také moc myslím na naší Květu a Nelču.Držím jim palečky.Holky moje,buďte rádi,že nikam nemusíte.U nás je vítr a mráz,MHD jezdí nepravidelně,cesta do práce s přestupy trvala téměř hodinu.Teď mám kafe,cigárko a myslím na vás.Pa

Ala (Po, 13. 12. 2010 - 22:12)

Kdepak všechny jste? Vaše cukroví tolik voní, voní to i u nás na schodišti, jen u nás NIC! Dnes jsem byla podruhé na obědě a nákupu. Je to příjemná změna. Francky položím do vozíku, lokty položím na madlo a šourám nohama, jako když jedu na běžkách. Ukazuji na zboží a můj klenot snáší do vozíku.
Tak aspoň vidím, že se blíží vánoce, lidé nakupují jak steklí, všude vánoční výzdoba.
Jen u nás doma nic a nic nebude. Na štědrý den udělám br. salát a usmažím kuřecí řízky. Kapra nejíme.
Nelly, zítra budu držet pěstičky, aby ses vrátila domů a nezůstala v nemocnici.
Mějte se všechny pohodově a bezbolestně.

Mardagma (Po, 13. 12. 2010 - 22:12)

Zdravím. Tady zatím taková zima není, jen minus 5 a hvězdičky tedy nesvítí :-((
V chatě bylo slušně, ale jak byla trochu obleva, tak sníh byl mokrý a tak jsem brzo měla mokré nohy, i když jsem měla zimní boty.Nic jsme nedělali, jen shrábli sníh z betonového terásku před chatou, pochodili po lese - nabrali brambory na svátky a jablka a hurá domů. Ještě vám musím napsat, že na cestě mezi chatami byla zlomená velká silná větev z borovice,nejdřív jsme mysleli, že se zlomíl celý strom, naštěstí spadla šikovně, jen se trochu otřela sousedovi o plot, ale nezbořila ho,cestu ale dočista zatarasila, tak protože jsme lenoši a nechtělo se nám to celé obcházet, tak jsem pěkně v podřepu podlézala.A musím říct, že už to není jako za mlada, šlo to opravdu ztuha a nebýt ten sníh mokrý, tak jsem to podlezla po čtyřech.
Míšo, tedy to tvé okno, to jsi mne vyděsila - ještě že se to vysvětlilo.A k zájezdu do ciziny, já nepojedu. Mějte se fajn, přeji hezkou dobrou noc.

Hadul (Po, 13. 12. 2010 - 22:12)

Ahoj děvčata.Tak jsem se vykurýrovala po svým(t.j.prací:-))Takž Grešličko,ani na žádný pocení nedošlo.Ale vypadalo to ten jeden den bledě.Sice jsem ještě nakřápnutá,ale tepl.nemám.Měla jsem tu na víkend kluky,st.dcera odevzdávala diplomku(už byla chudák celá zlomená)a v sobotu jela s ml.dcerou a kámoškama do Vídně a říkaly,že tam bylo boží dopuštění.
Ivo,s úřady máme taky svý zkušenosti(taky jsme platili),ale ať si zkusí zažádat o prominutí.Nám odpustili aspoň část.
Nelly,ty se drž,myslím na tebe a dnes i na Květu.S tím cestováním to zvážím.Ale nechval mě,vždyť já nemám žádný orient.smysl,snad jen pud sebezáchovy:-)
Dneska jsem slepovala a zdobila,mám jen 6 druhů.Musím se smát.U nás doma se dělalo nějaký us....tři druhy a bylo vymalováno.Byly jsme čtyři haranti,mamka chodila do práce na směny,tak my byly otrávený,když udělala tu největší mísu na tlapky.To nemělo konce.My jsme to chtěly mít co nejrycheji za sebou,tak jsem to cpaly do těch formiček co to dalo,mamka nám to zase házela zpátky...Když bylo hotovo,tak to uložila na chodbu,kde jsme měli vysokou špajz.Ale co to bylo na našeho taťku.Na štědrý den šla mamka pro cukroví a v každý míse byla vyžraná díra,jak po granátu:-)
Přestal kouřit,když mu bylo 50 a vrhnul se na sladký.No a já to mám po něm.Jsem v tomhle tak trochu,jako Beruška.Pro kousek čokolády,bych byla schopna okrást i vlastní babičku(i když jsem žádnou neměla:-)
Péct pořádný cukroví jsem se naučila až tady na Moravě.Jé,to by byla ostuda,kdybych neměla napečeno:-( Ale až vyhraju ve sportce,tak se jednou seberu a pojedu na vánoce do Karibiku:-)))a sebou si vezmu jen plavky(a možná ani ty ne)a přijedu,až bude po všem.
Ale teď ještě,vosí hnízda,kokosovou roládu,čokoládový kuličky,brambory,košíčky s marcipán.krémem....No,tak to je realita.
Beruško,takhle dojde na tvý slova,že tam pod tím stromkem budu ležet,jak ta švestka:-)A to ještě nemám všechny dárky.Klidný večer přeje Hadul:-)

Grešlička (Po, 13. 12. 2010 - 19:12)

Beruško, já to rozhodně nepřeháním, a fakt se to nezbláznilo, tedy zatím, takže určitě to jde. Dnes jsme doprovodili na poslední cestě souseda, tak žádná velká nálada. Venku mrzne, jen to praští, už je asi 14 a hvězdy svítí, takže do rána to bude pěkný samec. Ale je Lucie, sice dne nepřidá, ale noci upije, jak už psala Iva.

Děkuji všem za maily i fotečky, je toho požehnaně a je to moc pěkné a vtipné.
A velké poděkování na Oravu Zuzance !!!!

Člověci,jsem ráda že nejsou žádné jobovky, ale samé slušné zprávy, držím palce Květě, Hadul ty se pořádně vypoť, a dejte na sebe všichni pozor.

Reklama

Přidat komentář