Reklama

revmatoidní artritida

Ema (Út, 22. 6. 2010 - 22:06)

Stani ten epidurál je opravdu šetrnější,ten vpich do páteře nic neni to přežiješ,nechci tě srašit,ale možná ti to v celkové nar,ani dělat nebudou,to zvládneš,jsem hnusna že tě straším,že jo,ale připrav se i na tuto variantu papa hodně štěstí,

Ema (Út, 22. 6. 2010 - 22:06)

Miluško vidíš jak se ma Adámek k světu,ani se nenaděješ bude za tebou běhat a volat babi,to bude paráda,holky v Liberci OK něco se docentovi nelíbilo na RTG a tak mi udělal MR a prý šrouby ktere davali na CI C2 a přšrob.k lebce zatím drži trošku mě vyděsil myslela jsem že to bude dobry napořád a on že zatím drží a musím se šetřit pry nemam zapominat na to že mi tenkrat zachranil život,jim se to řekne šetřit,ale ty co bydlíte na baráku tak to jistě znate co je práce kolem a vramci svych sil a možnosti pomáhám,ale radá si spomenu na jeho slova ati přibrzdím,slibuji,Stáničko ať ti oper,proběhne v pořadku budeme na tebe myslet,Jani ty si to užij v Praze,myslím že budeš v dobrych rukou a vy všuchni ostatni se mějte MOC a MOC hezky .E.

Jiřina (Út, 22. 6. 2010 - 22:06)

Martinko,já jsem si taky revmatologovi stěžovala,že mě bolí záda a on mi řekl,že to je od osteoporozy a nedá se s tím nic dělat.Navíc mám prolomené lišty na pěti bederních obratlech a taky s tím nic neudělají.
Syn má taky problém se zubama.Zlomila se mu jednička,kořen mu vytrhli a tak mu obrousili vedlejší zuby a nasadili umělé a stály ho 9.300 kč.Navíc má paradentozu a vypadl mu dole jeden řezák.Léčili mu jí vypalováním.Prý to strašně smrdělo.Teď je má v pořádku.
Pro neznámého:Při RA bolí celý člověk.
Kdyby vám přišla zpráva od "badoo"tak jí okamžitě vymažte jako SPAM!!!
Ať se vám zlepší zdraví!Pa.

stana (Út, 22. 6. 2010 - 22:06)

Jani, 1.7. v 9.00h nástup -mám přijít nalačno atd a v plánu je týž den. Jen doufám ,že bude v pořádku ta srážlivost - ještě nemám v ruce výsledky, mám se pro ně zastavit na hematologii zítra. Mám za sebou tento týden šupec- předoperační odběry, EKG, RTG plíce + srdce, odběry hematologie, oční - zatím nemám v ruce žádné výsledky kromě rtg a EKG - to je v pořádku a oči taky, zbytek jsem v očekávání. Zítra jdu na odběry na revmatolgii a v pondělí ještě na kontrolu. Zítra budu mít výsledky z hematologie a ve čtvrtek internu krev.Holky, na mě už leze bojím , bojím, ale já mám větší strach než ze skalpelu z toho, že se dr rozhodne místo plné narkozy pro epidural a to by byla premiera, kterou si nedovedu dost dobře představit, že mi někdo bodne jehlu do páteře - FÚÚÚJ!!! Vím, že je to šetrnější, že narkoza nevratně uspí spoustu mozkových buněk navždy a v mém věku už jich mám asi poskrovnu, ale bojím , bojím.Ještě vám musím napsat, že manžel byl na ko a vypadá to slibně, že ta jeho UC se sklidňuje , ale léky pořád dál bude užívat. Teď je bez potíží a v září si to zase na ko užije - nepříjemná vyšetření- dnes byla jen malá ko.Ale zato zuby ho pěkně zlobí a já jdu marodit - takže se bude snažit syn, aby táta vypadal. Od zubaře přišel načertěný, že jde 11.8. na para operaci a děsně se vztekal, že je to den před mýma narozkama, že nebude moct baštit. Tak jsem ho zklidnila, že narozky mám já a nemusí mít strach, že nedostane najíst - kašičku mu uvařím a s oslavou počkáme na něho až bude moct baštit.
Janičko, držím palečky ať te dlouho nedrží ve špitále a ušijí ti léčbu na míru - ať už se trochu zvetíš, protože jsi obolená už moc dlouho a už to chce zlepšení. Ahojky všem a dobrou Staňa

Miluš (Út, 22. 6. 2010 - 21:06)

Také všechny zdravím.Klouby bolí hlavně prsty na nohou a kolena nejhorší jsou noci ,ale to asi nemusím psát to všichni znáte jak je noc dlouhá.Jani to je dobře ,že již máš termín do RU neboj 14 dní rychle uteče a hlavně aby to pomohlo k lepší léčbě.Markétko gratuluji k tetičce.Náš Adámek má dnes 2000g a pokud nenastane nějaký problém tak příští týden již snad přijdou domů.Stáni budem držet palečky ať to máš také zdárně za sebou ,také nastupuješ někdy v červenci viď? Mějte se hezky ,čtu vás každý den ,ale nějak nevím co psát.Ahoj

Jana (Út, 22. 6. 2010 - 21:06)

Holky, děkuju, že na mě budete myslet. Sice jsem si představovala, že léto strávím jinde než v nemocnici, ale už je na čase někam se pohnout, s těmi bolestmi bych si dovolenou stejně moc neužila.
Přidávám své ano k bolesti zubů od čelistních kloubů - mám naprosto stejný problém. Občas je to horší, občas lepší, ale když čelist zlobí, vždycky to poznají i zuby.
Stáni, kdy ty jdeš přesně na tu operaci? Budu ti taky držet palečky, ať to máš zdárně za sebou a konečně se ti uleví.
Dobrou noc, prospanou a bez bolestí!!! papa

Markéta:))) (Út, 22. 6. 2010 - 21:06)

No vida jak jste se rozepsaly:)))ještě Vláďa kdyby se nám ozval, ale jak jej znám statečně bojuje se zatnutými zoubky a nedá na sobě nic znát. Stáničko, je mi to jasné, všichni chtějí nové zoubky na dovču a ty se můžeš strhat. Tím odpovídám i na dotaz: ano mimo lícních či čelistních kostí mohou bolet i zuby. Já osobně jsem absolovovala spoustu vyšetření včetně zubních rentgenů a nakonec mi zoubky vytrhaly a mám nasazovací:)od té doby nebolí:)))vím drastické řešení, leč v mém případě nezbytné. měla jsem časté záněty a ke všmu se mi drolily. Nikomu nepřeji zažít takové trápení. Zubař se pokoušel zuby zachránit, ale pokaždé se mi jakoby sloupla část skloviny, bylo to jako když ukrajujete jablíčko.
Martinko, zkus opravdu s těmi zády zajít k lékaři, ono se to časem může stupňovat a víš jak to bolí, když se neléčí. Jani:)to je dobře, že již máš termín, budeme na tebe myslet a čekat na zprávičky.

Radka36 (Út, 22. 6. 2010 - 20:06)

Ahoj všem.Jani,tak konečně!Budu na vás holky myslet.PAA

stana (Út, 22. 6. 2010 - 19:06)

Neznámému na dotaz bolest zubů - ano bolí mě taky a mám je v pořádku, taky čelistní klouby a od toho i velmi často uši - také v pořádku a páteř mě bolí stále a jí RA začala, přestože mi lékaři tvrdí, že páteř u RA nebolí - bolí a hodně, bez rehabky bych asi nevydržela.
Markétko, gratuluju k tetičce. Psát nestíhám - mám spoustu vyřizování s předoperačním vyšetřením a práce je pořád halda. Je to jako kdybych řekla teď nabírejte mám spoustu času a málo práce - naschvály.
Jani, tak na sebe budem navzájem myslet.
Milenko, nezoufej ono to vyjde a třeba bez umělého, tak jako Markétce s Miunkou.
Holky jdu hodit bolavá kopýtka nahoru, mějte se pěkně Staňa

Mám takový dota (Út, 22. 6. 2010 - 19:06)

je mi 29 a mám revma už od 17 let a dost me bolí lícní kosti někdy i páteř občas se bolesti přemisťují, můžou z té nemoci bolet i zuby které mám v pořádku na kontroly chodím pravidleně ale poslední dobou mě to trápí?díky za odpověd prosím písněte? nebo poradte co proti tomu aby to nebolelo ...

Martina (Út, 22. 6. 2010 - 18:06)

Jani,tak hlavně,aby ti konečně pomohli a nejlíp by bylo,kdyby ti schválili Bio!
S těma zádama mám strach,protože tam mám nějak pootočené obratle a navíc artrózu,nebo co,takže by mi stejně nepomohli,jen mě budou hnát na kapačky a to se mi nechce.
Jiři,moje babička měla nohu do "O",takže operace proběhla báječně i když jí bylo 80 let...teď je měsíc po zlomenině krčku a zdatně rehabilituje,no doufám,že ten elán budu mít po ní :-)))
Marki,zapomněla jsem gratulovat bráškovi k mimču,vždycky když o něm píšeš,tak si vzpomenu,jak ten náš syn chtěl na vojáka a řeknu ti,ještě,že se nedostal,protože má velké problémy s učením i na obyčejné škole.
Tak se všichni mějte fajn,já jedu zítra pomáhat ke koním,tak se odreaguju a načerpám energii :-)

Jana (Út, 22. 6. 2010 - 18:06)

Všechny vás zdravím! Neozývám se, protože je mi poslední dobou hrozně, mám velké bolesti a jsem příšerně unavená, tak se mi nechce ani psát.
Marti s těmi zády si zajdi klidně i za revmatologem. Já mám taky problémy s křížovou kostí a SI skloubením a revmatoložka mi tam dává obstřiky. Jinak se tím zabývá spíš neurolog než ortoped.
Dnes jsem se dozvěděla termín nástupu do RÚ a je to až 1. 7. Beru si s sebou notebook, takže s vámi budu ve spojení i tam.
Mějte se krásně!

Jiřina (Út, 22. 6. 2010 - 17:06)

Markétko obvodní mi poukaz na sedačku nemůže napsat.Jen ortoped,rehabilitační a neurolog.
V roce 2000 jsem taky koupila těm starším vnoučatům pískoviště ve tvaru želvy a těď to po nich zdědily ty mladší.Strašně to letí.Z těch starších budou skoro puberťáci a ty mladší jsou ve školce.Tříletý Štěpánek nastoupil s radostí do školky a moc se mu tam líbí,že se nu ani nechce domů.Syn začal pracovat a moc se mu po něm stýská.Moc si na něho zvykl.Byl 3 roky na rodičovské.Snacha povýšila na rehabilitaci na šéfovou,tak si přijde na více peněz.
Nepřehánějte to se sluníčkem!:o)Posiluje imunitu a ta nám škodí.Pa.

Martina (Út, 22. 6. 2010 - 17:06)

Já se omlouvám,jak vidím,že nikdo nepíše,tak taky nepíšu a přitom bych to měla asi dělat obráceně,co,Marki?! :-)))
To víte,je frmol kolem uzavírání známek,pak mám tu práci od Mandre,takže pár hodin denně pracuju a pak už nechci počítač ani vidět :-))
Zdravotně je mi "celkem" dobře,ne,že by RA nějak extra útočila,ale každý den něco pobolívá,i přes Bioléčbu(to nestálé počasí je hrozné) a poslední dobou mě hodně zlobí záda v kříži,vystřeluje mi to do pravé nohy tak,že někdy nechce ani poslouchat,asi plotýnky,nebo já nevím co,ani se mi nechce na ortopedii,nebo kam se s tím chodí,tak cvičím raději doma a mažu....to víte,kdo maže,ten jede :-))
Tak se mějte všichni krásně a bezbolestně a ozvěte se taky,papa

Markéta:))) (Út, 22. 6. 2010 - 16:06)

Jiřinko, na sedačku by ti měla dát poukaz i obvodní, nebo se pletu? já když jedu do HK na ortopedii na ko, jen zírám kolik lidiček má TEP...a co mladých, jde to tam jako po drátku. Jinak vyplňuji papíry pro finančák a už vidím cifry snad všude.Děti si užívají pohody venku s tatínkem, koupili jsme jim pískoviště a jsou ve svém živlu. Jak málo stačí k dětské radosti:)
Kde jste kdo? Martinko, Kristo, Emo, Majko, Vláďo, Stáničko, Naďo, Vianko, Markétko,Janičko!!!!!

Jiřina (Po, 21. 6. 2010 - 14:06)

Ahoj všichni.Ortoped mě napsal do pořadníku na TEP do Hradce.Prý do půl roku.Mám nohu do"X"a ta se hůře operuje než do "O".Chtěla jsem předepsat Artrodar,ale prý by mi moc nepomohl a bývá po něm průjem.Chtěla jsem poukaz na sedačku na vanu,ale napíše ho až po operaci.
Sluníčko vám poslat nemohu,nebo je tu pod mrakem a je tu +22°C.
Teď mi přišla potvrzená kupní smlouva z katastru z prodeje domku.
Markétko gratuluji k budoucí tetičce.
Milenko jednou se to dceři podaří otěhotnět i přírodní cestou.Kolikrát je problém i na straně partnera.Markétka Ti poradí.
Přeji všem zlepšení zdraví.Pa.

Markéta:))) (Po, 21. 6. 2010 - 12:06)

Milenko, nevěš hlavu! My máme Martínka také ze zkumavky a nebylo to lehké! Je potřeba třeba i půl roku před zavedením embryí, brát vitamíny a tělo naprogramovat na tzv.dobrou náladu. Vnitřní stres brání uhnízdění embryí a tělo je vyloučí. Mě pomáhaly bylinky na dobrou náladu a cvičení dle Mojžíšové, uvolnily se spazma a pánevní dno a výsledkem je skoro tříletý raubíř. :) Dceři držím palečky a pokud by chtěla nějaké info, dej ji na mě klidně majlíka:)

Milena (Po, 21. 6. 2010 - 11:06)

Markétko,jen tiše závidím.Moje dcerka byla před 14 dny na umělém oplodnění,protože se jim už 8 let nedaří a nevyšlo to...50.000,.Kč jako když spláchneš do hajzlu....

Markéta:))) (Po, 21. 6. 2010 - 10:06)

Ahojky Všem:)))koukám všichni jsou unavení počasím či vyřizují vše kolem lékařů...nikdo nepíše...Chci Vám napsat, že akce společných narozenin se vydařila:)))vyšlo nám počasí, byla super nálada a hlavně celá rodina pohromadě:)))pošlu Vám na meilíka fotečky. Jsem sice unavená jako bych skládala vagon uhlí, ale mám super novinku:)))budu tetičkou:)))bráška, co se v rátil z Afghánistánu v únoru budou mít s přítelkyní miminko:)))já mám takovou radost:))))opatrujte se a pokud u vás bude svítit sluníčko, pošlete jej prosím k nám, děkuji:)já Vám pošlu na oplátku kousek dortíka:)

Viana (Pá, 18. 6. 2010 - 08:06)

Markétko,já když slavila 30,tak jsem do dvoupokojáče pozvala snad obě naše rodiny a můžu ti říct,že to byly moje nejkrásnější narozeniny. Člověk se bojí,kam si všichni sednou,kolik jídla nachystat a tak,ale nakonec se to všechno jaksi poskládá a všichni se pobaví. Pokud uvidí zářivý úsměv ve dveřích hostitelky,tak už to mluví za vše.

Reklama

Přidat komentář