Reklama

Agorafobie

pája (Út, 18. 11. 2008 - 13:11)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Lenka N (Út, 18. 11. 2008 - 11:11)

Ahojky všem.Dnes teda byl den teda spíš začátek dne.Nebyla jsem schopná dojít ani na úřad práce.Nakonec jsem skončila u obvodního,ráno jsem si vzala Frontin 0,5mg a tak mi sestřička dotoho píchla ještě magnésium.Normálně mi kněmu dává i Apaurin ale ten jsem odmítla jelikož to byly teprve 2 hodiny co jsem si vzala svůj lék a riskovat že budu úplně spavá to jsme se sestrou zavrhli a nechtěli riskovat.Je mi už lépe ale pro dnešek mám zatím pro pracák omluvenku.No takovou krizi jsem dlouho neměla ikdyž byly časy kdy bylo o mooooooooc hůř.Ale já si myslím že je to počasím i doktor se sestrou to tvrdili.Holt mi citlivější a agorafobici na to jsme dost háklivý.Ahojky a držte se.

Radek (Čt, 6. 11. 2008 - 21:11)

Dobry večer ,někde jsem tu četl,že ma někdo agoru i tetanii ,ma někdo ještě stejny problem? Ja si myslim ,že to jde ruku v ruce,děkuji

Lenka N (Čt, 6. 11. 2008 - 15:11)

To já chci se léků zbavit ikdyž je mi po nich lépe.Nevím jak ty to dlouho máš ale jak nazýváš tu bestii agoru,dá se sní žít a dá se i velice zmírnit.Mám stím už zkušenosti že to jde ale musí se chtít a postavit se jí.Jinak bohužel ona bude ovládat tebe a to snad nechceš nebo jo?Já teda v žádném případě.

ddt (Čt, 6. 11. 2008 - 15:11)

Tak to já se práškuji pořád,ať je to návykové nebo ne,je to lepší než si zvyknout na tu bestii!

Lenka N (Čt, 6. 11. 2008 - 09:11)

Ahoj Jitu tak to ti gratuluji za to zvládnutí té cesty.Jsi borec.Mě bohužel cestování vlakem a autobusem dělá veliký problém.Jinak zvládám vše.Kdysi jsem už i do práce dojížděla a bez problémů,momentálně mám nějaký blok.Jak píšeš je to jen v našich hlavách a my se stím budeme muset všichni nějak poprat.Já bohžel léky beru.Víš být tebou bych teda zkusila počkat a v nejhorším pokud se stav zhorší bych si ten lék vzala ale jen v nejnutnějším případě.Jak určitě víš jsou návykové.Navíc bych Jitu to zkusila spojit krom psychiatra ještě s psychologem.Já to tak mám.Ten to stebou probere ještě víc do podrobna a bude stebou zjišťovat teda pokoušet se najít příčinu a tu pak pomocí sezení odstaňovat.Já narozdíl u psychologa za každé sezení neplatím,jde mi to přes pojišťovnu.U psychiatra bohužel je to sice jen 30kč ale platíš je při každé návštěvě.To už záleží jen a jen na tobě.Mě bylo nedávno doporučeno zkusit cestu vlakem ale pro začátek zněkým né sama než zase získám pocit jistoty tak jako dřív a když jsem to párkrát zvládla tak musím i teď.Jinak moooooooooc držím palečky všem.

Jitka (St, 5. 11. 2008 - 21:11)

Ahojte! Tak jsem dnes byla u psychiatra,moc hodna dr.Mam sice napsane leky,ale mam se rozmyslet ,jestli je opravdu nasadim ,napsat si PRO a PROTI . Mysli si ,že když jsem dojela 40 km vlakem do většiho města ,a došla k ni ,přes par velkych křižovatek ,mohla bych to dat i bez leku. Je pravda ,jak jsem jela tam ,no kolotoč zadara,na každem přechodě rozdychavani.... Pak jsme spolu mluvily vic jak hodinu ,všechno vysvětlila ,je to JEN v me hlavě....Je fakt,že jak jsem šla od ni ,bylo to o 70 % lepši ,jak piše Lenka ,nabita pozitivem:-)))Tak ted nevim ,tento tyden pominuly ty šilene uzkosti ,co jsem zaživala 14 dni zpatky ,jsem ve větši pohodě,uvidim ,necham si tyden ,pokud to nepujde,asi si nasadim ,snad to zvladnu ,chci si uvěřit ,tak držte palečky .

Lenka N (St, 5. 11. 2008 - 14:11)

Ahojky všem,koukám že se tu moc nepíše.Jak se vám vše vede?Snad je to alespoň v mezích normy.Já jsem ve stavu celkem dobrém ikdyž občas výkyvy tam jsou ale co se dá dělat že?Naštěstí jsem se stím už naučila žít a vím že když se mi párkrát podařilo se dosta do stavu kdy jsem fungovala na 100 procent,dojížděla do práce atd,tak snad se dočkám i teď.Ještě že mám krom psychiatra skvělého psychologa,ten mi moc a moc pomáhá.A kupodivu je mi líp a vždy od něj odejdu jakoby nabitá jen tou pozitivní náladou a i některéma věcma na zamyšelení.Držím všem moc a moc palečky.

Hanka 1 (Út, 28. 10. 2008 - 12:10)

Jitu,to je divné,že ti nic neřekli,a neměla to dál řešit praktická?Já ossobně bych se zeptala,proč ne,ale bud ráda ,že jsi si to alespon přečetla.Já svoji kartu neviděla a asi neuvidím.A když jsem se scháněla po své ,ještě v UVN,prostě byla zkartovaná,hm?Neboj to bude dobrý,já myslím,že i tohle užasné počasí nám dává sodu,tedy mně určitě.

Jitka (Po, 27. 10. 2008 - 14:10)

Tak ahoj ,jsem tu zase na vas nakukla a taky chci napsat,že jsem se ted moc zhoršila,ja nevim ,snad to podvědomi,nebo co,ja už mam takove motaky,že mam nekdy strach vyjit ven. A mam dotaz,protože mam jet přišti tyden k dr. na psych. ,mam doma kartu a pročitala jsem si ji a je tam pozitvni neurogenni tetanie,byla jsem nakuknout na netu a je tam přesně psane: zavratě,uzkosti ,psychika.....leči se to nejak hořčikem a vitaminy...no mrzi mě ,že to mam pozitivni od roku 2000 a nikdo nic neřekl,možna jsem se z toho mohla dostat a nemusela dopadnout takto,tak ted zvažuji,jestli mam jit na ti neurologii a zepat se,anebo už počkat na tu psych. poradite? diky

Hanka 1 (Ne, 26. 10. 2008 - 19:10)

Ahoj holky vám všem.Nějak se mi nedaří a do toho mám antibiotika,no není to vůbec ono,snad ale bude líp,,,,,,,,,,,,musí

Lenka N (Pá, 24. 10. 2008 - 15:10)

Ahoj Han1 neboj to se časem uklidní uvidíš.Synovi držím palečky a i tobě.Vím že to máš těžší než já a tím pádem i větší nápor na psychiku.Holt občas mozečku neporučíš aby nevysílal ty nepříjemné signály.Jinak mě i momentálně navíc dělá radost syn.Ve škole se zlepšil a to rapidně,takže už není tak problémový a i já jsem klidnější a s holkou problémy nikdy nebyly jen ta její paličatost a tvrdohlavost,holt typický býk hi,hi.Já jsem blíženec a ti patří mezi osoby citlivější a otec je to samé znamení a je taky takový.Asi na tom něco bude.Jinak mi bývá hůř i když přijdou ty mé dny.Jjj hormony se zblázní a já asi taky nééééé dělámsi srandu,to jen se pokouším o odlehčení ale asi se mi to moc nedaří že?Jinak přeji krásný víkend všema pokud možno bez potíží.

Hanka 1 (Čt, 23. 10. 2008 - 19:10)

Lenko N.,,,,,ty určitě ano,já ted nejsem nějak ve formě,moc špatných aspektů,moje zdr.problémy,syn v nemocnici,,,,,,,,,,,,,,
no je toho nějak moc

Lenka N (Čt, 23. 10. 2008 - 18:10)

Ahojky Hani1.Nedávno mi doktor říkal že podzim je tipický na deprese atd.A navíc prý to pocítí lidé ktomu více náchylní.Tak koukám že bohužel asi do této kategorie spadáme i my.Ale dnes jsem celkem v klídku,pokecala jsem si s psychologem,teda probrali jsme můj hlaví problém a to je vlak i autobus.Tato potíž zatím stále trvá ale pořád si říkám že když jsem to už párkrát zvládla tak to přece musí jít zase.A jinak od něj odcházím vždy taková jakoby znovuzrozená a nabitá energií.Mám dobrého psychologa takže snad to s jeho pomocí a hlavně mou snahou jednou opět zvládnu.

Hanka 1 (St, 22. 10. 2008 - 18:10)

lENKO N. .............já mám dnes také zničeho nic minus ,tady se hrozně ochladilo,možná i to má vliv na naši psychiku,
také jsem musela dnes sáhnout po léku,nevím proč to,také žádný důvod nebyl,alespon dnes,no snad se to poddá,musí,vid?

Lenka N (St, 22. 10. 2008 - 18:10)

Ahojky všem.Tak aby jste vtom nebyly samy,tak i já měla dnes krizový den,spíš teda odpoledne.Zničehonic bušení srdce atd prostě stav známý u agory a přitom jsem se ničím nerozhodila,snikým nepohádala prostě bum a bylo to.Naštěstí tentostav trval něco přes dvě hodinky a už jsem celkem v pohodě ale bohužel jen díky léku.Ale vzala jsem si jen půlku takže nevím zda to bylo lékem a nebo jsem se stím poprala i já sama.Snažím se pokud nemusím si brát raději nižší dávku.Někdy pomůže a někdy ne.Už se těším až dostanu svůj byt,tam jsem kupodivu byla víc v pohodě a v klidu a i časem jsem kupodivu přibrala a to opravdu nekecám běhen 6 měsíců asi kolem 10kg.Což bylo super.Takže už se těším až budu bydlet snad se zadaří a nejpozději do konce školního roku budu bydlet kdo ví třeba i dřív uvidíme.Zatím se mějte krásně.

Hanka 1 (St, 22. 10. 2008 - 12:10)

Lenko+ a co bereš za léky?Také jsem měla dost problémů,nějak se zadařilo...................no snad bude líp.

Lenka+ (St, 22. 10. 2008 - 09:10)

Dlouho jsem tu nebyla měla jsem nějaké problémy nevím čím to je ale užívám spoustu léku na agoru ale vubec to nepomáha je to jenom berlička že něco beru tak mužu jít ven beze strachu ,myslím si že je lepší mít dobrého psycholga a opravdu si všude brát sebou pití a brát magnésium a hodně spát pokud je to možné agora je svině mám ji už 5 let a pořád bojují . Jituš bojuj děti tě moc potřebují držím palečky.

Hanka 1 (Út, 21. 10. 2008 - 19:10)

Lenko N.ahooooooooooooooj,já dnes tedy selhala ,měla jsem jet k ortopedovi a cosi se zaseklo,že to dnes nedám a nejela jsem.Ted si nadávám,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ale měla jsem ted hodně náročné dny,,,,,,,,,,,velké trable,možná je to i tím,
nevím,snad se vzchopím,tedy musím................
Jituško ano bez prášků,to šlo chvíli,ale hodně malou,neboj budeš fit

Lenka N (Út, 21. 10. 2008 - 16:10)

Ahojky já osobně si myslím Jitu že ze začátku to bez léků nepůjde.Ale pak čím líp ti bude tak budeš i ty léky postupně snižovat a třeba časem to zvládneš i bez nich.Za pomocí psychiatra a psychologa určitě.A co se týká pochopení tvého muže tak nejsi jedinná,já si tím kdysi prošla též a pak ještě jednou když jsem od něj odešla a byla jsem v daleko horším stavu než jsi momentálně ty.Takže máš šanci se ztoho i rychleji dostat.Já to podcenila a dostala se do fáze kdy ještě chvíli a skončila bych na oddělení ale naštěstí jsem to ikdyž velice ztuha zvládla ambulantně a měla jsem kliku že jak psychiatra tak i psychologa jsem měla a mám asi 50 metrů od baráku.Jitu držím palečky,nepoddávej se tomu a držs se rad co ti tu píšou opravdu to funguje.

Reklama

Přidat komentář