Reklama

Agresivita dnešních důchodců

Já si (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

Když jsem si vydělávala na...těchto lidí vážím a znám také,že si důchodkyně ještě chce přivydělat nějakou kačku,ano,oni berou práci nám mladým,ale jak tu píšete,pokud má někdo malý důchod,tak pokud je zdraví,tak si chce také ještě přivydělat.Paní a s tím zaměstnáním je to hrozné,u nás to bylo stejné,výplaty po zálohách a sám si majitel kupoval auta,bazény a když jsme chtěli celou výplatu,tak jsme museli napsát žádost.Žádost na své vlastní vydělané peníze a pokud se nám to nelíbí,tak nám bylo řečeno,že můžeme odejít.Vedoucí mu povídá,ale to se nebude líbit nikomu a on na to,že klidně bude mít každý měsíc nové lidi.Bezohledenost.A s penězi na ruku,samozdřejmě,že se vám to nelíbilo,pak se vám to nepočítalo na důchod a díky němu ho máte menší.Jinak,vy to máte pořád ještě dobré,horší to budeme mít my mladí,za nás snad ani důchody nebudou.

Ale (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

Tenhle příspěvek ve mně...jistě,nebylo všechno zase dobré,s tím souhlasím.Člověk se běžně nedostal do zahraničí,banány ty byly podle počtu dětí,my si nemohly koupit jako dnes kolik toho chceme.Ale víte,na všechno tehdy peníze byly,lidé mohli stavět domy,práce byla,ale dnes ano,můžu jet kam chci,koupit si také můžu co chci,ale bohužel na to nejsou koruny.A stavět baráček,to bych také chtěla,ale na to dnes mladí lidé nemají peníze a pokud nepomůžou rodiče,tak se opravdu těžko žije.O práci o té ani nemluvím,té bylo pro všechny vždycky dost.Já vím,i tehdy to mělo své negativa,ale já si myslím,že se žilo lidem mnohem lépe,než dnes.O zdravotnictví nemluvě.

60let (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

Nikdo se na důchodcích...Když jsem si vydělávala na důchod,můj čistý příjem u podnikatele byl pravidelně 12tis.a v sezoně 14tis. 8tis. jsem měla oficiální strop,aby PAN PODNIKATEL nemusel za své zaměstnance tolik odvádět státu,ostatní mi bylo vypláceno v hotovosti jako odměna jen proti podpisu.Když jsem se ozvala,že mě touto formou okrádá na výpočtu pro starobní důchod,tak mi odpověděl,že si mám na důchod odkládat.Odkládala jsem si,že mám alespoň na topení,protože důchod mám pod hranicí 10tis. Proto si přivydělávám,abych měla další rok deset tisíc na uhlí a na lékaře. Další způsob agresivity,chceš práci,tak ji budeš mít,ale podle mých podmínek.PAN PODNIKATEL si nahrabal na honosnou vilku a luxusní auto. Nic jsem nikdy nikomu nezáviděla,pokud si na to poctivě vydělal.A těch je sakra málo.

Oprava (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

Tenhle příspěvek ve mně vyvololal jednu zasunutou vzpomínku.
Když jsem byla malá, moje prababička vzpomínala na první republiku a říkala:
"To byly jiné časy, ne jako dnes - houska byla za dva krejcary a šunka, ta chutnala docela jinak."
Chci tím říct, že všichni asi podléháme někdy představě, že něco bylo dříve lepší. Ale je to proto, že jsme byli mladí, a že to špatné jsme už zapomněli.

Adina (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

platy byly malé,ale všechno...Tenhle příspěvek ve mně vyvololal jednu zasunutou vzpomínku.
Kkdyž jsem byla malá, moje prababička vzpomínala na první republiku a říkala:
"To byly jiné časy, ne jako dnes - houska byla za dva krejcary a šunka, ta chutnala docela jinak dnes."
Chci tím říct, že všichni asi podléháme někdy představě, že něco bylo dříve lepší. Ale je to proto, že jsme byli mladí, a že to špatné jsme už zapomněli.

Xenie (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

platy byly malé,ale všechno...Nemá cenu těmto rýpalům něco vysvětlovat. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Závist je nesmrtelná teta a ta se jim usadila v příbytcích.

No jo (So, 17. 11. 2012 - 11:11)

Zapomněl jsi napsat malý...platy byly malé,ale všechno bylo daleko levnější,sama jako malé děcko si pamatuji,že rohlík stál 0.20 haléřů,dnes?,chléb 4.20 a za 100 Kč se tehdy udělal nákup,zatímco dnes půjdu s 1000 kč a jdu s jednou taškou domů.Práce byla pro všechny,neexistovala nezaměstnanost a lidé koruny měly,stavěl pomale každý a měl na to.Dnes????? Moje babička pracovala celý život v kravíně,jako malá holka si pamatuji,kdy jí kráva vyrazila všechny přední zuby,bradu měla celou modrou,ale doma nezůstala ani pár dní,dál chodila do práce.Dnes má sice pěkný důchod,ale zdraví nemá.A každému pomáhá a vždycky spíš myslela na ostatní,než na sebe a takových lidí,já si nesmírně vážím.

Adina (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Nikdo se na důchodcích...Marku, máš v tom trochu zmatek.
Že Kremlička nesnědl chrousta, je celkem jedno. Ale důchodci mají u nás možnost pracovat právě proto, že do výše důchodu v jiných zemích chybí velmi mnoho.
A kromě toho - od 1.1.2013 nemají možnost uplatnit odčitatelnou položku, to znamená, že zaplatí větší daně, to znamená, že naplní víc státní pokladnu.

Lidi (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

než nadávat na důchodce, měli bychom se zbavit největší pijavice co nám upíjí nejvíc a ta je černá, líná máknout a zasraně velká!

Pamětník (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Nikdo se na důchodcích...Zapomněl jsi napsat malý detail, za komančů platila možnost souběhu důchodů a platů do 22 000, ale je nutný zdůraznit, že do 22 000 ročně, což měsíčně nebyly ani 2000.

Marek (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Nemohu se vším...Nikdo se na důchodcích nehojí. Penze jsou odděleny od státního rozpočtu. To jediné se udělalo. Že důchody vyplácí Správa sociálního pojištšní. Takže už spousty let je výběr pojistného nižší než výdaje na důchody. Nevím, proč tady neplatí zásada, kolik se na důchody vybere, tolik se na důchody vydá. Těch 40 miliard ročně dotlačí stát. Vždyť po zásadě vyrovnaného hospodaření s důchody volal už Kremlička, který proslul snědením chrousta. A platit by to mělo i obráceně. Pokud vznikne přebytek, musel by se rozdělit mezi důchodce.
Další možnost je zarazit souběh platu a důchodu. Ani mnohem bohatší země to neumožňují. Za již zmíněného Štrougala se smělo vydělávat na souběh důchodu a platu maximálně 22 000. Pouze v několika nedostatkových profesích se smělo vydělat víc. Souběh důchodu a platu neexistuje ani bohatém Německu.

Tak (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

moje tchýně s tchánek jsou také v důchodu a na předváděčky jezdí stále,občas i něco koupí.I mě už volali,že jsem vyhrála dovolenou na Slovensko,ovšem musela jsem přijít do restaurace,kde mi to předají.Poprvé já vůbec netušila,že jde o nějakou presentaci výrobků,tak jsem tam opravdu šla,dostala jsem se synem večeři,pití tatarku jsme si hradili sami a opravdu jsem poukaz dostala,ovšem to mělo samozdřejmě háček,že sice ubytování zdarma,ale povinné bylo se v tomto hotelu stravovat snídaně,oběd,večeře.Ted už nevím,kolik to přesně dělalo,ale dost,to jsem si vypočítala a bylo to,že bych rovnou si mohla zaplatit tu dovolenou sama.Poukaz jsem nabídla v práci a nikdo nejel,vůbec to nebylo,že by se to nějak vyplatilo.Na té presentaci jsem dostala na vyplnění papír,kde jsem musela uvést 10 tel. č.,tak jsem tam vypsala všechny mé doktory,zubař,atd.ani jedno číslo z mých známých a tchýni jsem to také řekla,aby mé tel.č. nikde nedávala.Po té slavné večeři nám nabízeli své zboží a přemlouvali,at si od nich něco koupíme,ovšem tak dotěrně,že jsem si koupila olej za 160 Kč,prostě chtěli,aby se jim ta večeře nějak vrátila.A víc mě nikdo nikde neuvidí.Moje tchýně jezdí pořád,bere to jako zábavu.I já jsem dřív prodávala kosmetiku,ale nikdy jsem nebyla tak dotěrná,abych ostatní nutila,aby si ode mě něco koupili.Takže jedna zkušenost a stačí.

Adina (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Nemohu se vším...S tebou se naprosto ztotožňuju, napsalas to výborně.

60let (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Problém je v tom, že...Nemohu se vším souhlasit.Chorobně šetřivý důchodce opravdu sedí doma na zadku a počítá své korunky.Ti,kteří si kupují levný alkohol,jsou z větší části alkoholici,ale to neznamená,že si mamonáři mohou dovolit zabíjet ve velkém.Nákupní zájezdy,vychcanost dealerů,starý člověk se dá snadno zlomit,proto jsou na předváděčky lámáni především důchodci. Mladí řeší jiné problémy,než jsou drahé deky nádobí atd.. Proč ta silná slova,že by si důchodci nakradli,já sama ještě pracuji.V tomto státě kradou ti,co mají přístup ke korytům a pořád mají málo.K něčemu takovému se obyčejný člověk nedostane. Kdo to platí?? my všichny daňový poplatníci.Nemuseli bychom teď obracet každou korunu,kdyby nebyl ve státě bordel. Daňové úniky měla vláda na háku a v současné době se hojí i na důchodcích,ale pravé viníky nepotrestá. Taky jedna forma agresivity.

Marek (So, 17. 11. 2012 - 10:11)

Nevím lidi kde žijete, ale...Odvedli? Když byly platy v 80.letech 2-3 tisíce, tak toho moc neodvedli. Důchodců je čím dál tím víc a těch, co vydělají, čím dál tím míň. Stát neustále důchody rozděluje tím nejpitomějším způsobem a to tak, že vezme peníze pracujícím a rozdá je důchodcům. Takhle to za Štrougala fungovalo taky. Jenomže ten žádné penze nevalorizoval. Jednou vyměřený důchod byl neměnný. Jednou za pár let ho zvedl o 30 korun, na to rádi důchodci zapomínají. Teda oni už asi důchodci, co pamatují Štrougala, budou většinou pod drnem. Dneska berou valorizaci jako samozřejmost a ještě nadávají, že je malá. A tak logicky na důchody není. A o důchodové reformě, která by důchody kapitalizovala se jen léta mluví. Navíc ruďoši ji nechtějí a pořád se odkládá. A koneckonců, nechce jí vlastně nikdo. Místo toho Kalous zvedá DPH, aby vůbec na důchody měl.

Také do důchodu (So, 17. 11. 2012 - 09:11)

Problém je v tom, že...Nevím lidi kde žijete, ale já dokážu rozdělit tzv. důchodce do dvou skupin. Jedna jsou ti, co je tu stále omíláte dokola a jedna jsou ti, kteří žijí možná více aktivní život než my a mladí. Proč házíte všechny do jednoho pytle? Po mamonu jde každý, ať důchodce či mladík. Kde je co zadarmo a kde se nemusí nadřít, tam najdeš jak důchodce tak i mladíka. Dealeři jsou sviňáci, co využívají jejich senility a neznalosti i špatného zraku, aby je mohli obalamutit a následně obrat o prachy!A s těmi 80% nesouhlasím, blbost. Stejně to co kupují od těch zlodějů je pro jejich děti, takže tam nevidím touhu po mamonu. Na důchody není? A čí je to asi vina? Snad odvedli státu dost aby měli nárok od něj chtít vše zpět!

Adina (So, 17. 11. 2012 - 09:11)

Pořád si nejsem jistá, co je to za sortu, která tady docela zbytečně brojí proti starým lidem. Vždyť k bezmocným, tj. dětem a seniorům, bychom měli být ohleduplní, i když mají chyby, o kterých je tu řeč.
Myslím si ale, že právě nástrahy, které lákají staré lidi na nesmyslně předražené zboží, by nikoho z vás bolet nemusely, mě spíš štve, že tohle vůbec někdo pořádá a že se do toho staříčci nechají navézt.
Tohle by nemělo být!
Mám zato, že ti, kteří pracují a mají v pořádku osobní život, berou důchodce s rezervou, tj. s těmi chybami, co mají.
A ti, kteří mají sami se sebou nějaký problém, jsou agresivní.

Běž (So, 17. 11. 2012 - 09:11)

Problém je v tom, že...na Václavák, můžeš to tam vyřvat do éteru.

Beng (So, 17. 11. 2012 - 09:11)

Já bych v názvu nahradila...Problém je v tom, že důchodci jsou chorobně šetřiví a neváhají kupovat ten největší šmejd. Stačí vyrazit do jakéhokoliv hypermarketu. Nejsem abstinent, ale pokud si kupuju chlast, tak jedině v zavedeném obchodě, nejlépe zahraniční provenience, skotská, originál cognac a tak. Lemtat tuzemský rum neb čekou vodku, to je vážně o hubu i když tomu nic není. Tzv. nákupní zájezdy s předraženýma hrncema a ovčíma přikrývkama jsou z 90% navštěvovány důchodci. Chtějí se zadarmo svézt a najíst. Jenomže organizátor to nedělá pro charitu, ale potřebuje vydělat. A ne že tam sedí autobus důchodců, kteří si nic nekoupí. Pak si stěžujou na agresívní jednání dealerů, kteří si taky potřebují vydělat na živobytí. Tak tam nejedu a nazdar. Mám od dealerů pokoj. Jenomže nejeď, když je to zadáčo! Jo uznávám, že všichni takoví nejsou, ale bohužel 80% jo. Ti co píšou sem, nejsou typičtí reprezentanti důchodců, protože jen 38% důchodců používá Internet.
A já mimochodem nepatřím k žádným mlaďochům, jsem takový, jak se říká "mládí v prdeli, do důchodu daleko".
A že důchodci nejdou po mamonu? Naopak, jdou po něm jak slepice po flusu. Všude všechno chtějí zadarmo. A nakrást si nemohou. Nemají jen kde. Řeší to volením komoušů. Ty kradení zlegalizují. Určitš by zvedli důchody, na které i tak není. A kdo by to zaplatil? Ti, kteří vydělávají.

Odhopkej (So, 17. 11. 2012 - 09:11)

JJ, souhlasím. Odhopkej na...si sám a rozkazy si uděluj své už bez tak nešťastné rodině. Tady to na nás nezkoušej křupane! Nejenže tě neposlechneme, ale i se zasmějeme tomu jak jsi trapná/ý.

Reklama

Přidat komentář