Reklama

Agresivita dnešních důchodců

adam (St, 25. 10. 2006 - 13:10)

Pro Probera, nejsem studovaný člověk a komunisty nemám rád. Neodhadl jsi mě.Podle toho jak popisuješ jakým způsobem dokážeš vyřídit důchodce, tak toho zároveň na sebe dost prozrazuješ, chápu, že pro někoho to může být vzrušující, ale když se nad tím zamyslím, není to zdraví model a nemůžu s tím souhlasit.

c (St, 25. 10. 2006 - 13:10)

A to ještě nemluvíte o tom, co se děje v domovech důchodců! Moje babička tam v srpnu nastoupila, hned od začátku měla konflikty se spolubydlící, která jí dělala různé naschvály, jako třeba že v noci pravidelně pouštěla televizi zatímco ve dne spala. Po tom, co babičku dvakrát fyzicky napadla, museli babičku přestěhovat na jiný pokoj na jiném patře. Vůbec se mi tomu ani nechce věřit, že tohle se děje v domovech důchodců...

Eliška (St, 25. 10. 2006 - 12:10)

Prober: super, to jsem se pobavila:) Sama bych to teda nezvládla, taky patřím mezi nekonflitní lidi a nechám si leccos líbit, ale vím, že je to právě špatně. Možná jsi na toho dědka byl až moc drsnej, ale začal si on a příště si to už nedovolí a to by bylo fajn. Asi se tebou budu muset alespoň částečně inspirovat v boji se svým zlým sousedem-důchodcem, ohledně kterého jsi mi tu už radil v jiném tématu:)

Anička (St, 25. 10. 2006 - 12:10)

Mě připadá vtipné jak to Prober vyřešil. I když já osobně bych urážky nepoužila. Jsem ale člověk, co má strach z kofliktů, z takovéhle scény na veřejnosti bych se zhroutila i kdybych z ní stokrát vyšla jako vítěz. Každopádně není správné nechat si od těch nenávistných starců všechno líbit. V tomhle bych potřebovala nějaký kurz asertivity. Ale co se týče těch důchodců pořád mám tak nějak úctu ke stáří a omlouvám je tím, že jsou staří, frustrovaní, prostě jak píše Adam a tak jsem si nechala líbit i to kopnutí do kotníku. Ale to už myslím zachází docela dost daleko. My jsem taky stresovaní a frustrovaní, makáme od rána do večera abysme měli na živobytí a jim vydělali na důchody a ještě do sebe mám nechat kopat? Proto moc nesouhlasím s tím co tu napsal důchodce...ano všichni jsme stresování, máme plno starostí, sociální nejistota, politická nesourodost to je všechno pravda, ale přesto nejsou agresivní všichni, ale právě jen důchodci. Nebo já jsem si aspoň zatím nevšimla agresivity u mladších lidí, zato nenávistné a zlé důchodce vídám pořád.

pro prober (St, 25. 10. 2006 - 12:10)

ty seš asi jeden z těch, co zadarmo za komunistů vystudovali a teď budou dělat chytré. Měl bys vědět, že ne strana či politické přesvědčení formulují povahu člověka.

prober (St, 25. 10. 2006 - 11:10)

Aničko nemělas tu fúrii pouštět, ale odmítnout. Když chce sedět, ať si sedne tam, kde je místo. S tou specifickou pražskou odrůdou agresívních starců a stařen je třeba bojovat. Já jsem expert, nic si nenechám líbit.
Jednou jsem ve frontě v hypermarketu vyřídil dědka, který chtěl předběhnout holku za mnou (na mně si netrouf) a ona byla měkká na to aby se bránila.
Když na ni začal pokřikovat ať se nepředbíhá, poté co ji sám předběhnul, otočil jsem se a upozornil ho, že slečna za mnou stojí již několik minut. To ho rozlítilo a myslel si, že mi dá za vyučenou.
Byl to silný protivník, použil na mně hlasitý řev, aby to slyšely i sousední fronty, dále pak hůl co měl v ruce (ne doslova, ale oháněl se svou nemohoucností, ač předtím pobíhal od fronty k frontě, hledaje kde by s předběhl) a nakonec ještě zkusil obvinit mě z hulvátství.
Než jsem s ním skončil, pokladny nalevo i napravo od nás (a ta naše) se zastavily, všichni všeho nechali a užívali si show.
Musel jsem taky použít nefér zbraně, ale na ten jeho kalibr bych se zdvořilou asertivitou neměl šanci.
Jeho upoutání pozornosti okolostojících jsem přebil tím, že jsem řval ještě hlasitěji a ukradl si publikum pro sebe.
Údajná nemohoucnost vzala za své poté, co jsem zveřejnil jeho čiperné několikaminutové pobíhání okolo při hledání oběti k předběhnutí.
Když začal hulákat o nevychovaných hulvátech, rozepnul jsem kabát, vypnul okravatovanou hruď a sejmul jsem ho poukazem na jeho nevychované předbíhání a dorazil tím, je špinavý a páchne - což byla mimochodem pravda. Pak už to děda vzdal a stáhnul se, ale mně to nestačilo (jsem zlý, já vím, chi chi) - když si začal, tak ať nese následky. Poté, co jsem zaplatil jsem se na něj ještě obrátil a počastoval jej krátkou přednáškou o patologické sortě agresívních důchodců rekrutujících se z komunistů a estébáků. Podle toho jak zesinal jsem asi uhodil hřebík na hlavičku.
Měl jsem hezký den... :)

adam (St, 25. 10. 2006 - 11:10)

Zdravím, s podobným jevem se Také setkávám ,přesně jak to tady popisujete, ale mám proto vysvětlení, když se člověk dostane do věku ,kdy společnost už téměř nic od takového jedince nečeká a nepotřebuje, objeví se u starších lidí převážně stres a lítost, málo kdo se sním umí vyrovnat, s toho prámení i ta agrese a vztek na mladší ročníky.Určitě tím agresivní jedince neomlouvám, protože s každou frustrací by se mělo pracovat.

Důchodce (St, 25. 10. 2006 - 11:10)

všichni na sebe jsou poslední dobou agresivní. A důchodce z toho netřeba vyjímat. Každý má starosti s bydlením, prací, s penězi a ještě s mnoha dalšími věcmi. To dříve nebývalo. Sociální nejistoty a neustále zdražování, navíc politická nesourodost se na vztazích musí promítnout.

Petra (St, 25. 10. 2006 - 11:10)

Mojí kamarádku a jejího přítele napadla důchodkyně v supermarketu. Kamarádka se prý s přítelem objímala a v tom ucítili prudký náraz nákupního vozíku. Nějaká bába do nich najezla vozík s rozeběhem a kamarádce docela dost pochroumala nohu, viděla jsem pak tu modřinu. Potom jim vynadala, že je to nechutné takhle se oblízat na veřejnosti. Přitom se fakt jen objali, neplazili se nijak po sobě. Kamarádčin přítel sice tu bábu zpražil a pak odešli a ona už se nezmohla na slovo. Ale dost mě tahle historka šokovala. Za chvíli nás ti důchodci budou na potkání mlátit holí ne? Mě se zase stalo, že jsem v Albertu stála u východu a rozbalovala si nanuk u koše. Nestále jsem ve vchodu, cesta byla volná, koš stál VEDLE vchodu. Najednou šla kolem stará bába, zle se na mě podívala začala na mě ječet: "co tu stojíš v cestě slečinko, to si myslíš, že tě má starej člověk obcházet". Když jsem jí slušně odpověděla, že v cestě nestojím, že to snad vidí, strčila do mě loktem a doporučila mi ať nejsem drzá. Upozorňuju, že mi je téměř 30 a jsem vdaná, takže nevidím důvod aby mi kdejaká cizí bába tykala nebo říkala "slečinko". Tímto končím s pouštěním starých lidí v MHD!

Anička (St, 25. 10. 2006 - 09:10)

Taky máte pocit, že důchodci, které potkáváte v MHD, supermarketech nebo kteří jsou vašimi sousedy jsou bezdůvodně agresivní? Za posledních pár měsíců jsem byla svědkem tolika scén v MHD nebo v obchodech, kde figurovali agresivní a vyloženě zlí důchodci až je mi z toho zle. Kde se to v nich bere, proč se tak chovají? Dost mě mrzí ta jejich nenávist vůči mládí. Já jsem velice slušně vychovaná, vím co je úcta ke stáří, v MHD pouštím sednout každého staršího člověka, přesto se mi minulý týden stalo, že v poloprázdné tramvaji trvala babka na tom, abych ji pustila sednout zrovna na místo, kde jsem seděla já a nebylo to místo pro invalidy. Pustila jsem jí tedy a sama si sedla jinam, místa bylo dost. Nejspíš jsem se ale netvářila úplně přívětivě a babka mi začala zničehonic sprostě nadávat, na další stanici přistoupila jiná babka a ta první jí hned začala líčit, jak ti mladí jsou strašný, ofrňujou se když mají pustit staršího člověka, ti mladí by v MHD přece vůbec nemuseli sedět...druhá babka jí přitakávala a sama si přisazovala. Docela dost mě to znechutilo. Jinak se mi už několikrát v poslední době stalo, že na mě v supermarketech najížděli důchodci vozíky nebo do mě strkali ve frontě u pokladny a to naprosto bezdůvodně. Jeden dědek mě dokonce kopl do kotníku s odůvodněním, že se s kamarádkou bavím moc hlasitě ať si to nechám na doma. Máte podobné zážitky nebo se mi to jen zdá?

Reklama

Přidat komentář