Reklama

Agresivita dnešních důchodců

Gorgoroth (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

Důchodci mají tu výhodu, že pokud se chovají hnusně tak se jim v podstatě nic nestane, nikdo na ně nebude útočit hůlkou aby tu pakáž zpráskali na jednu hromadu jako má tady v ůmyslu "Důchodce". Těžko začnou děti fyzicky napadat důchodce, zato naopak to může fungovat. Agrasivní důchodci by si měli uvědomit, že ty parchanti, jak nazývají naši nejmladší populaci, budou za pár let pracovat, státu odvádět daně, ze kterých důchodci dostávají své starobní důchody.

Pro Petru od Ja (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

A nepřeháníš to ty s tím popisem dětí? V životě jsem neviděl, že by děti na někoho najížděli vozíkem, to je skutečně specialita pražských důchodců, mohu potvrdit. A že ti najel jeden na záda, když ses objímala s manželem, to má být narážka na jeden z těch příběhů tady, kde to samé udělala stará bába? Takže nějaký pokus o vtip? Mě osobně naštěstí žádný důchodce nic neudělal, ale párkrát jsem byl svědkem nechutných scén, které vyvolali agresivní důchodci, takže souhlasím s těmi, co píší, že v Praze je to opravdu hodně vidět. Naopak u dětí a puberťáků jsem žádný problém nezpozoroval.

Návštěvník (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

Nehážu všechny důchodce do jednoho pytle,ale mám své zkušenosti,že mladí lidé se agresivitou v MHD ani zdaleka nevyrovnají důchodcům.Myslím,že by se pro důchodce měly pořádat besedy,semináře a školení,jak se chovat k ostatním.

Petra (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

Já mám asi štěstí, že mám kolem sebe samé normální důchodce - rodiče jsou oba v důchodu, oba jsou normální příjemní lidé, sousedé ( oba kolem 70 let ) to samé.Když tak vzpomínám, neznám ve svém okolí někoho tak zlého, jak zde někteří z vás popisují.
Naopak, setkala jsem se s mnoha drzými dětmi, z kterých jde až strach, jaká agresivita a zloba z některých čiší. Když jdu nakoupit, vrážejí do mně vozíkem, ani se neomluví, jeden mi najel přímo na záda, právě jsem se objímala v obchoďáku s manželem, zle se na mě podíval a ještě držkoval. To jsou moje zkušenosti s přidrzlými dospívajícími. Holt ta výchova je někdy vážně děsná:-(. Třeba v MHD, tam se úplně bojím sama jít, aby mě nějaký kluk neotloukl taškou, nebo mi zmalovaná slečna nedupla na nohu. Což se mi ještě u žádného důchodce nestalo.
Tak vám nevím, nepřeháníte to trochu?? S tím popisem důchodců?????

Důchodce (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

Emo všimni si jak se ti parchanti chovají v dopravních prostředcích. Cpou se aby si sedli, batohy nesundají a chovají se jak dobytek. A ještě si stěžují jak se k nim chováme my, důchodci! Ještě ža mám hůlku a občas tu pakáž zpráskám na jednu hromadu!

Ema (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

U potomka ve škole si při občanské výchově měli povídat o stáří a starých lidech.Asi i o úctě ke stáří,ale na to vůbec nedošlo.Děti si učitelce stěžovaly,jak hrozně se k nim staří lidé chovají a jak jim bezdůvodně nadávají a osočují je,že nakonec i učitelka uznala,že důchodci se k dětem často chovají hrozně.Ty děti ke starým nebudou mít nikdy žádnou úctu,když s nimi mají odmala tak nepříjemné osobní zkušenosti.

Era (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Ladu a Adama chápu, ale nesouhlasím v tom, že by tady někdo házel všechny seniory do jednoho pytle. Stačí si přečíst téma od začátku a je jasné, že se jedná jen o lidi, které ve svém příspěvku snad nejlépe vystihl Honza. Je zajímavé, jakou rychlostí přibývají příspěvky na toto téma, zatím to vypadá, jakoby podobnou zkušenost mělo hodně lidí a snad jako by to téma bylo palčivější než drzost puberťáků. Anebo se mi to jenom zdá, no jinak se ztotožňuju s tím, jak to napsal Honza.

Návštěvník (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Zajímalo by mně,proč jsou nejagresivnější a nejvíc zlí zrovna důchodci v Praze,když se mají z důchodců nejlépe.Nikdy nedřeli tak,jako lidé na venkově,mají daleko vyšší důchody než ti venkovští,mají blízko všechny levné hypermarkety a tržnice,daleko lepší lékařskou péči,všechno blízko,pohodlí.Přitom důchodci na venkově jsou daleko milejší a hodnější.Těch se tedy musím zastat.I tam se najdou výjimky,ale agresivní důchodci v Praze jsou téměř pravidlem.

Blanka (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Naprosto souhlasím s Ladou a Adamem.Znám plno milých,skromných důchodců,kteří navíc ještě mají smysl pro humor,jsou galantní atd.Při pozorování života kolem sebe ,mě víc děsí agresivita puberťáků a výš.Jejich chování pramení z toho,že už neví,čím se zabavit,na rozdíl od některých starých lidí,kteří jsou třeba nemocní.Fakt je,že pravdu mají i předešlí pisatelé,protože jsou i vysloveně zlí lidé/nemusí to být jen důchodci/.Já osobně mám pocit,že zla mezi lidmi hodně přibývá.Nechci být pesimista,ale hodně o tom v poslední době přemýšlím.

Eva (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Paní Lado máte pravdu, vzájemná úcta a tolerance by vše vyřešila. Ale pokud mají mít mladí úctu ke stáří, musí to tak být i naopak. Bohužel něco takového není jednoduché a možná je to i nemožné. Co ty děti v MHD na které teď důchodci útočí /u nás v domě jsem si tohoto jevu všimla také, sousedé důchodci dost sprostě nadávají dětem jen proto, že jsou trochu hlučnější po cestě na schodech/ tyhle děti už asi k úctě ke stáří nevyrostou a ti, které nějaký důchodce přejel vozíkem nebo zažili něco podobného jak se tu píše, ji asi zase ztratí. No a pak se bude stávat něco podobného co se stalo vám. Je to bludný kruh a je to vážně smutné. Asi je taková doba...:(

adam (Čt, 26. 10. 2006 - 12:10)

Naprosto souhlasim s Ladou, myslím , že tady na tomto tématu házíte všechny do jednoho pytle.Vzájemnou slušnost podporuji.

Lada (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Je mi z Vašich příspěvků trošku smutno.Jsem taky již v důchodu,ale mladé lidi mám ráda,rozumím si s nimi a jakékoli problémy které popisujete až na opravdové vyjímky nemám (nedávno při přechází přechodu pro chodce se kolem mne mihlo auto a mladík zavolal : " Ty p... nemůžeš pohnout?"Buchl dveřmi auta a uháněl).To je ale vyjímka.
Takže - co se k sobě slušně chovat navzájem?

David (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Třeba z nás budou taky takovýhle zuřiví smradlaví geronti, co my víme....

Gábina (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Souhlasím s Honzou, tihle lidé byli nespokojení a plní vzteku celý život, a teď se to zhoršuje, jako všechny špatný vlastnosti.

Petra (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Jo, je to vidět dost často v MHD, jak se chovají, někdy bych přes ně hodila síť...:))
Ale pořád si říkám, jak se budu chovat já, až budu stará a nemocná a nebudu mít ani ty mizerný sociální jistoty, co mají ty staříci dneska?

c (Čt, 26. 10. 2006 - 11:10)

Četla jsem článek v novinách, že se v Praze v tramvaji dva staří dědci doslova pobili hůlkami o místo... :-(

Honza (Čt, 26. 10. 2006 - 09:10)

Tak si tu čtu ty Vaše story s agresivními důchodci, napadá mě ale to, že jestliže jsou ti důchodci agresivní, není to tím, že by byli až teď v důchodu, ty lidi byli celý život protivní,ale v mladším věku znali jinou dobu a byly tu jiní mladí lidé a to ještě nepotřebovali tolik sedět a tak se tak moc na veřejnossti neprojevovali. To jak se chovají dnes, je jen pokračování jejich vznětlivé až arogantní nátury a asi jak jsou starší tak jsou více nepřátelští. Myslím si, že ti důchodci co jsou mírumilovní, tak nevyvolávají hádky ani teď a přispůsobí se. Když bych to mohl posoudit podle mého otce, který byl od jakživa nepříjemný ke svému okolí, tak i v důchodovém věku byl nesnesitelný. Jediné co ho teď trochu zmírnilo, je problém s nohou která se mu nedokrvuje a tudíš tam má odumřelé tkáně a hodně ho to bolí. Jak byl po nemocnicích, tak nějak zkrotnul a mám dojem, že už teď by si na nějaké scény někde v MHD asi netroufl, už mu přeci jen ubývají síly. Ale tím jsem jen chtěl říct, že si tu zlobu lidé nesou v sobě celá léta a teď jen využívají toho stáří, aby mohli zdůvodňovat, proč by jim měli jít mladí s cesty a všude jim uvolňovat místa. To jak psala Anička, tak to bych tu střenku taky nepustil, ať si sedne na volné místo a neopruzuje. Kdybych byl stařec, tak bych taky nechtěl uvolňovat místo, kdyby tam bylo volno, myslím, že Anička udělala velikou chybu, paní pustila a ještě to bylo málo, já bych tu stařenku rovnou upozornil, že tam je volného místa dost a ať nevyvolává zbytečně komflikty. Mám dojem, že některým lidem to dělá dobře, když se můžou pohádat. Tak se mějte moc fajn a nedejte se. Ahoj Honza.

Pro důchodkyni (Čt, 26. 10. 2006 - 09:10)

Vy asi patříte mezi ty agresivní starce o kterých tu píšeme. Jste úplně mimo, vůbec jste nepochopila o čem se tu píše a jen se vztekáte. Taky na ulici nadávate malým dětem??

Xantyp (St, 25. 10. 2006 - 23:10)

Tak tak,slušnej člověk prý umře do 70.To si dělám samozřejmě legraci,ale říká se to.Osobně si myslím,že ubylo tolerance mezi všemi generacemi.Starý člověk je ale plný bolesti(když je člověk mladý,málokdy je mu špatně,ale starému člověku je málokdy dobře),tím je ale neomlouvám.V podstatě jsou to nešťastný lidi a tak jsou plní zloby na celý svět.I každý,původně hodný pes,se stane kousavý,když má bolest.

Anonymous (Pá, 24. 6. 2022 - 11:06)

Úžasná výmluva. Tleskám.

Reklama

Přidat komentář