Reklama

Agresivita dnešních důchodců

xxcd (Pá, 27. 10. 2006 - 13:10)

Vážně mě důchodce nerozhodí ... Jo promiň, Vy máte v Praze asi jiný typ důchodců, takové Ty zmutované ... !!! Prober se Probere !!! ... A když jsou Pražáci "namyšlené hovada", prostě Pražáci v mládí, tak proč ne ve stáří !!??? ... Jinak Probere nezohledňuješ podstatnou věc, a to je věk, čili stáří toho a toho člověka ... Jak některé děti neumí být slušné v mládí, tak i důchodce kolikrát díky stáří si určité věci neuvědomuje ... Slušnost je slušnost, ale až budeš Probere třeba nemocný, připomeň si to ... Opakuj si pak dokola otázku, jestli jsi slušný a příjemný !!??? V tu chvíli třeba budeš bojovat "o život" a jiné věci půjdou stranou ... Nikoho neomlouvám, ale stáří a určitá bezmocnost není nic příjemného ... A pokud ještě píšeš, že jde o jejich poťouchlý cíl kolikrát, tak o to méně by Tě to mělo rozhodit ... Pro Tebe je to možná poťouchlý cíl, ale pro ně třeba smysl jejich celého dne ...

Tom (Pá, 27. 10. 2006 - 11:10)

Top ti napíšu - když jsem si spočítal důchod, tak za 60k hrubýho měsíčně, co mám teď dneska, bych bral 16 tisíc důchodu. Podle poměru u nízkých důchodů bych měl mít 2x tolik. Kdybych to, co dávám já a zaměstnavatel na důchodovou a zdravotní daň, platil svým rodičům penzi a doktora, tak neřeknu ani slovo, ale takhle...

prober (Pá, 27. 10. 2006 - 10:10)

xxcd: moc rád bych viděl, jak ty sám "vycházíš" s důchodcem nebo důchodkyní, který/á tě bezdůvodně napadne.
To se ti to mluví, když nejsi z Prahy a nic podobného ti nehrozí, jen nás pouč.

Taky chci podotknout, že podle mého názoru není správné agresivitu té nejhorší sorty ježidědků a ježibab přejít mlčením, nebo jí dokonce ustoupit. Když to takovému člověku projde a dokonce dosáhne svého (povětšinou poťouchlého) cíle, bude se příště dovolovat ještě hůř.
Neříkám, že se má darebný stařec ztlouct, ale zlu se nemá ustupovat, ať je v podobě důchodce, nebo studentky. Tím spíš, že ti staří lidé, o kterých tu je řeč, spoléhají na svůj věk, jako by jim dával nějaké privilegium překračovat meze slušného chování. Tak to ale není. Slušnost jako základní norma platí pro všechny bez výjimky. Pokud ji někdo s radostí překračuje, ať počítá s následky.

Ještě k těm, co se tu rozčilují nad tím, jak se tu, v tématu nazvaném AGRESIVITA DNEŠNÍCH DŮCHODCŮ zaobíráme dnešními agresívnímu důchodci. Před použitím si protřepejte hlavu. A pro nevycválanou školní mládež si založte vlastní téma.

Honza (Pá, 27. 10. 2006 - 10:10)

Tak jsem si tu zase početl ve Vašich příspěvcích, no je pravda i to co píše Lada, ale je to asi oboustarné to jak se lidi k sobě chovají a jak si tak uvědomuji, tak moje ségra je už taky v důchodovém, věku a jelikož má i invalidní průkaz, sice na problém s kdysi vyoperovaným nádorem na mozku, dovede být taky nepříjemná, když by někdo seděl na sedadle, kde je to vyhražené pro postižené, ale to nikdo předem nemůže vědět, že má průkaz a myslím si, že by mohla i k tomu přistupovat daleko klidněji a né hned ukazovat jak má pravdu a jaké má na to právo, ono jí zase až tak zle není, ale má průkaz.
Všímám si taky všech cestujících, i mladých, je fakt, že asi takové ty děti tak kolem těch deseti let mají totiž velikou potřebu si hned v MHD sednout, jak přijdou ze školních lavic, no přece oni celé hodiny ve škole stojí, tak si musí konečně sednou a to se tlačí do autobusu, aby tam byli první a honem zabrat sedadla a ještě u toho strašně křičí. Já jezdím autobussem, tedy naštěstí jen někdy po obědě, autobus má stanici hned vedle školy a to se tam vyvalí houf dětí a to je docela nepříjemná cesta s nimi, to co tam dělají, perou se, křičí a hlavně všichni chtějí sedět a na ty starší co by potřebovali sedět neberou moc ohledy a ještě se tváří ukřivděně, co to po nich někdo chce.
Já teda většinou, pokud si nestihnu vybojovat místečko, stojím a těch několik stanic vydržím, ale jednou mě docela překvapilo, když mladá slečna, starší než ty děti mě začala pouštět sednout, vůbec jsem to nečekal a tak mě to zaskočilo, poděkoval jsem a říkal jsem, že postojím.
Ale zase na druhou stranu je to fakt, že ty důchodci třeba s holí, to byste nevěřili, jak dovedou, ač se před tím sotva sunuli ku předu, najednou vyrazí tryskem za bojem o sedadla a to je je potom síla, když je předběhne nějaký zdatnější kolega důchodce, hněvu je pak na rozdávání.

Někdy mi připadá docela komické, když do MHD nastoupí důchodkyně, nebo tedy starší paní, nafintěná a tváříci se jako mladice jak nalíčením tak oblečením a provokativně si stoupne vedle mladších spolucestujících a dožaduje se sednutí, takové frajerky bych já, kdyby si vedle mě stoupla a čekala, že jí pustím, tak to bych jí zrovna nepustil. Když přijde starší normální člověk, ať žena či muž, tak je pustím sednout, mě je 51 let, v tom nevidím problém, ale když někdo ze sebe chce dělat mladici, tak musí počítat s tím,, že i mladí můžou stát.
Je to všechno jen v lidech a v jejich někdy i momentálím rozpoložení, ale někteří lidé se prostě potřebují pohádat a to co se děje v MHD je někdy jen záminka, aby si ulevili, to samé je v těch obchodech. Taky si pamatuju jak kdysi se někdo z maldších lidí zlobil při návratu z práce v Metru, kde bylo hejno důchodců a zabírali místo. Měl docela svým způsobem pravdu v tom , že proč musí jezdit v době, kdy se jezdí z práce a to je největší počet lidí jedoucích domů a metro je pak k prasknutí. Říkal, jsou celý den doma, ale vyrazit za nákupy musí v době, kdy jsou vozy nacpané pracujícími a študáky a to je ale pravda, proč nejdou po těch nákupech(vezou si totiž plné tašky potravin) dopoledne, kdy je doprava mnohem volnější a nikoho neomezují. Kdyby šlo o jednoho důchodce, tak nic nikdo neřekne, ale někdy je jich v jednom vagónu třeba deset a vehementně se dožadují právě toho sednutí, asi oprávněně, ale myslím, že by to bylo lepší pro všechny, kdyby si tyto nákupy udělali mimo špičku, i ty jejich nákupy zabírají už tak málo místa ve vozech, natož pak v autobusech.

Tak to bylo jen na okraj, ale je fakt, že starší lidé jsou mnohem agresivnější a zlý, samozřejmně nejsou to všichni, ale vždycky to někdo z nich zkazí. Je to docela velký problém a není mi jasné, co by se s tím dalo udělat, protože ty vzteklé lidi už nikdo nezmění, tak se jedině obrnit velikou trpělivostí a nenechat si zase všechno líbit, ale jednat pokud možno slušně a ukázat takovým zlým lidem, že jsme lepší než oni.
Jo teď jsem si tak vzpoměl na jednu Grossmanovskou povídku, "Moje jízda tramvají" to jen k tomu, jak psala myslím Anička, jak se ta paní dožadovala toho jejího sedadla a ještě jí stejně nadávala. Vzpomněl jsem si na tu situaci, jak se ten jeden cestující starší člověk pustil do toho mladého chlapce v té tramvaji, že ho nepustí sednout a když mu opáčil, že celou cestu stojí na jedné noze a ještě né na své, tak mu důchodce říkal "stojí, stojí, ale kdyby seděl stejně by nepustil", tak to mi hodně připomíná tu situaci některých stařenek a stařečků, kteří musejí mít navrch za každou cenu, jen když si uleví od jedů co mají v sobě.

Tak se zatím mějte hezky a hlavně všichni buďme k sobě příjemní. Ahojky Honza.

kel (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

Také se přidávám k těm, kteří tvrdí, že pražský důchodce je něco jiného jako "normální" důchodce. Ale to samé platí i na ty pubescenty a některé děti. Právě MHD je to nejlepší výzkumné a přesvědčivé pracoviště, kde se to dá vidět nejlépe.

Eliška (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

xxcd: To snad ne! No ale něco na tom určitě je, já ale stejn2 doufám, že taková nebudu, to se toho snad radši nedožít:(

to Blanka (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

Nemáš pravdu s těmy důchody, jinak ano. Zkus si propočítat, jaký důchod by jsi podle svého současného platu teď měla a nepříjemně se zarazíš(jsou na to návody na internetu).

xxcd (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

Podle mě ještě ... Ti co teď na ty důchodce nadávají, tak samotní budou potom také takoví ... Ti co si z toho nic nedělají, umí se povznést, či vyjít s nimi, tak dle mě spíš budou i ve stáří bezproblémoví a neagresivní ... Ve stáří se podle mě projevuje i mládí ...

Eliška (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

Souhlasím s Jacíkem je to smutný a u těch doktorů mám stejný zážitky. Zrovna včera jsem si aktuně potřebovala zajít na oční, vstávala jsem o hodinu dřív abych tam byla na sedmou, kdy se otvírá ordinace a stihla to ještě včas do práce. Byla jsem tam kupodivu první, čekárna byla ještě zamčená, než odemkli přihnal se chumel důchodů, všichni se pak jeden přes druhýho rvali do čekárny, jedna bába dokonce ihned do ordinace a já ani nestihla zareagovat, pak mě chtěla předběhnout další bába, ale to už jsem se nedala a sestra vzala mě. Byla jsem tam asi jen deset minut tak věřím, že jsem ty ubohé stařečky, kteří zřejmě mají moc práce a nemají vůbec možnost přijít v době, kdy jsme my ostatní v zaměstnání tolik nezdržela. Stejně mě všichni sjeli zlými pohledy a na moje naschledanou jsem zaslechla jen něco jako "tsss"...do práce jsem samozřejmě přišla pozdě a dnes si to musím nadělat. A co se týče toho vzdělání důchodců je to asi jedno, záleží spíš na povaze člověka, soused důchodce, který je velice nepříjemný a dělá mi samé naschvály je inženýr, ale je fakt, že já ho znám už od dětství a vždycky byl zlý a problémový a teď je to prostě jen ještě horší...

Šárka (Pá, 27. 10. 2006 - 09:10)

Myslím, že bysme ty agresivní starce měli prostě ignorovat. Většina z nich totiž ty konflikty vyhledává schválně a na to hádání a nadávání se těší. Já například byla svědkem jak starej dědula v tramvaji schválně tak dlouho provokoval dokud nevyvolal konflikt. Tramvaj byla poloprázdná, nikdo nestál, všichni seděli, dědula na místě pro invalidi čelem do vozu, jinak tam byli všichni buď mladí nebo středního věku. Dědula několik stanic velice nahlas vykřikoval: "To je zajímavý, dneska je to samej invalida! Všichni seděj, to jsou asi všichni invalidní". Vždycky když někdo vstal a vystupoval dědek ještě zvýšil hlas a volal: "no jo to je taky invalida". Nikdo si ho nevšímal až kdy jeden pán tak okolo padesáti chtěl vystupovat a ten dědek zase začal řvát "vida další invalida" ten pán mu řekl něco ve smyslu co si to dovoluje a na to ten dědek hned začal ječet o neúctě ke stáří, pánovi tykal, ten si to nenechal líbit a strhla se nechutná hádka. Nejhorší na tom bylo jak ten padesátiletej pán vypadal, že ho z toho rozčilení raní mrtvice a ten dědek byl celej spokojenej. Takže fakt takovýhle hajzly ignorovat jiná cesta není.

Jacík (Pá, 27. 10. 2006 - 08:10)

Je to smutný fakt. Já mám zážitek od lékaře. Od paní doktorky jsem potřebovala pouze potvrzení, na kterém jsem se s ní po telefonu domluvila. Když jsem dorazila do čekárny, tak ta byla z 90% zaplněna důchodci. Většině z nich nic není, akorát si tam chodí pokecat....Sestřička vyšla a jak mě viděla, tak mě zvala dál, abych si vzala ten papír. V tu chvíli hbitě vyskočila paní, předběhla mě a hůl strčila mezi ty dveře k sesřičce, že je teď na řadě ona.....Sestřička jí trpělivě(což obdivuji) vysvětlila, že já jsem zaměstnaná a tudíž se musím vrátit hned do práce, kdežto ona, jako v důchodu má dost času. Ta paní na ní začala ječet, že ona hlídá vnoučata a normálně tou holí šermovala a nacpala se tam. Sestřička(!!!) se mi omluvila!!...
Ostatní v čekárně se přidali na stranu té paní, že ona opravdu seděla v té čekárně od rána a nějaký fracek, to jako já, si myslí, že všechny předběhne..V podstatě se to celé zvrhlo v docela nenávistnou debatu, týkající se mladších lidí, pak přešli na politiku, samozřejmě za komunistů bylo nejlépe a pak už jsem raději šla.....

Immortal (Pá, 27. 10. 2006 - 08:10)

Já mám pocit, že vzdělaní důchodci nemají tendenci se uchylovat k nějakému nepříjemnému chovaní. Na vysoké škole jsme měli dva profesory, kterým již bylo kolem 70 let, oba dva to byli milionoví lidé. Rovněž, můj soused, který je ing. v důchodu, je příjemný člověk. Ale abych jen nechválil. Před pár týdny jsem viděl jak v hypermaketu chtěl jakýsi stařec zaplatit u pokladny, která je určena pro némě než 5 položek ačkoliv toho měl skoro plný vozík. Ta dívenka za pokladnou mu slušně řekla, že s tolika nakoupenými věcmi bude muset jít k vedlejší pokladně. Reagoval na to řevem,že je to snad jedno a jak jsou lidé za pokladnou protivní atd. Po té co jsem se vložit do diskuze a pánovi problém taky vysvětlil, odešel a řekl, že v našem státě je bordel a že za to může Havel který je prezident :-)

Barbora (Pá, 27. 10. 2006 - 07:10)

Jsem zdravotní sestra a důchodci tvoří polovinu všech našich pacientů.Jestli se o 10 z nich dá říci,že jsou to milí a hodní lidé,tak možná přeháním.Pokud jde vše podle toho jak chtějí oni,je vše v pořádku.Běda když nemůžete vyhovět.Bez rozdílu vzdělání se z nich stávají hulváti.Všechno musí být zadarmo a hned.Co já už se proto nabrečela.A bohužel se to stává i z tchána a tchýně.Určitě už tam působí senilita,ale ta snad nevyvolává tu hroznou nenávist.Začínám se bát stáří.

xxcd (Čt, 26. 10. 2006 - 19:10)

Také kolikrát potkám agresora duchnu, ale ... Představte si sebe samotné za pár let a ještě v přetechnizovanější době, ještě víc rychlé a rušné, kdy bude chorob ještě víc a také ovzduší ještě víc zamořené ... Jinak je to také stářím a nevím, co třeba některý zdravý člověk (po všech stránkách) tady z Vás z takového důchodce může mít !? Hm !? Co třeba mladý agresivní a k tomu nezodpovědný řidič !!?? Hm !? Jinak já jim ty důchody přeji ... Kolikrát je to to jediné, na co se mohou těšit, udělají třeba radost vnoučatům atd. .. A léky také nejsou zadarmo ...

Blanka (Čt, 26. 10. 2006 - 19:10)

Je docela zajímavé,že největší agresivita se týká pražských důchodců.Jestli to nesouvisí s tím,že když já se představuji,že jsem Opršálková,tak Pražák řekne"já séém z Prahy".Proti Pražákům samozřejmě nic nemám,ale na vesnicích se důchodci takhle nechovají,myslím agresivně/až na vyjímky.Mě spíš vadí,že si stále jen stěžují,nejvíc na výši důchodů.To mě docela nadzvedává,protože málokterý pracující má stejně vysoký plat.A bůhví,jestli my se vůbec důchodu dočkáme,když nám stále přidávají let.Takže jejich agresivita není na místě,protože na tom nejsou nijak zle.A zdravotní problémy mají i mladší lidé.

Tom (Čt, 26. 10. 2006 - 17:10)

to :-) No to sice odváděli, ale jak si vysvětlit, když člověk s platem 12 čistýho má dneska po x valorizacích po 5 letech v důchodu 9,5 čistýho?? Kdyby si to spořil sám, tak by v životě na takovýhle důchod nedosáhnul (a nebo ano, ale za pár let by se mohl jít pást)... Tak pozor.

Matrina (Čt, 26. 10. 2006 - 15:10)

Důchodci se za svůj věk schovávají a spoléhají se na to, že si na ně nikdo nedovolí, že se jim nebude mladý člověk bránit. Někteří toho sprostě využívají. A to jejich automatické tykání mladému člověku, to je vrchol!!

Katka (Čt, 26. 10. 2006 - 15:10)

S agresivními důchodci se setkávám taky. Nedávno jeden starý pán napřáhl hůl jakmile se otevřely dveře metra a holí si klestil cestu. Jedna dívka ho upozornila, že nejdřív se vystupuje a dočkala se takových sprosťáren , že jsme všichni zírali.Naštěstí jeden kluk na dědka zařval a ten ztichnul.Když řídím , tak si všímám, že důchodci jdou po přechodu někdy schválně pomalu a mají radost z toho, že musíte déle stát.O najíždění vozíky v obchodech vím taky své, opravdu nevím když je tak pozoruji, proč si staré generace vážit.Vím, že takoví nejsou všichni, ale získávám dojem, že je taková většina z nich, hlavně že vyčítají mladým lidem sobectví.Moje kamarádka pracuje v LDN, naschvály, poroučení , řvaní, hysterické výstupy jsou na denním pořádku.Jen málokterá babička a dědeček dokáže poděkovat, spíš se snaží dokázat si svou moc na sestrách, když jinde ji už nemají.Nevím jestli je to na venkově taky takové, ale v Praze ano.

Flight of Icaru (Čt, 26. 10. 2006 - 14:10)

To neznamená že tím musí strpčovat život mladé generaci, která se narozdíl od nich třeba zaslouženého odpočinku nedočká. Je ale bohužel jasné,že půjdou o několik (desítek) let později do důchodu.

:-) (Čt, 26. 10. 2006 - 14:10)

zatímco oni své daně za tímto účelem neodváděli, ty tupče:-))))

Reklama

Přidat komentář