Reklama

antikoncepce MINISITON

Návštěvník (Pá, 15. 11. 2002 - 00:11)

Ahoj holky,beru Minisiston 3 roky a posledni rok sleduju, ze me libido vyrazne klesa a rozhodne to nebude stale stejnym pritelem. Proti poceti jsou prasky supr, ale kez by nemely tech vedlejsich ucinku.... Chystam se zajit za doktorem, aby mi poradil, ktera HAK ma nejmin hormonu a jestli nemam pouzivat trba pesar a cipky nebo tak neco. Kondom pritel nesnasi, nejdriv me to stvalo, ze je linej a neschopnej - to jsem si rikala v duchu - ale pak jsme si o tom promluvili, a on je na to alergickej, i na ty specialni. A telisko nemuzu, jeste jsem nerodila a jsem po konizaci cipku, takze do budoucna bych chtela dite donosit a po telisku jeto vic riskantni nez bez nej.

Návštěvník (Pá, 8. 11. 2002 - 20:11)

Ahoj Míšo,já beru HA Minisiston 1 a 1/2 roku po porodu, před ním jsem měla nitroděložní tělísko. Stejně jako při tělísku nemám žádné zdravotní problémy, ale mírně jsem přibrala a skoro vůbec nemám chuť na sex (né že bych před tím byla nymfomanka, ale bylo to výrazně lepší). Nevím zda tyto věci mohou souviset s HA (připisuji je spíše věku, starostem ap.), ale přes to plánuji příští měsíc s HA skončit a opět si nechat zavést tělísko.

Návštěvník (Po, 4. 11. 2002 - 07:11)

Já jsem také byla uživatelkou MINISISTOMu, lékařka mi ho předepsala, neb byl pro mne cenově dostupný. I u mě se projevily deprese, ztráta chuti na sex (tento možný účinek je dokonce popsán v nežádoucích účincích v příbalovém létáku), přibrala jsem. Na druhou stranu Vás nechci děsit, protože své hlavní poslání (zábránění početí) splnil :-).

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 10:10)

Ahoj Míšo, Minisiston jsem brala šest let, v červenci jsem ho vysadila a přibrala jsem 4 kg a teď mám ještě ke všemu problémy s menstruací. Takže asi tak. Měj se Markéta

Návštěvník (St, 30. 10. 2002 - 16:10)

To,že může dojít po praškách k útlumu libida,jsem slyšela poprvé.Myslíte si,že to může být příčina toho,že nemám orgasmus nebo to je tělem?

Návštěvník (Pá, 18. 10. 2002 - 10:10)

Ja jsem brala Minisiston skoro 5.let a uplne bez problemu,ted mi vsak gynekolog doporucil Logest,ze preci jen je uz modernejsi a estrogenu obsahuje mene.

Návštěvník (Čt, 17. 10. 2002 - 14:10)

Minisiston jsem brala, vím že na každého působí jinak, ale já bych ho nedoporučovala. Ztloustla jsem přestože jsem vůbec nejedla víc než před jeho užíváním, měla jsem deprese a také tyto prášky nesvědčily mým játrům (skončina jsem v nemocnici). Naštěstí jsem tyto prášky včas vysadila a teď už mě nic z toho netrápí. Přeju Ti, abych byla ojedinělý případ a Tebe nic podobného netrápilo.

Návštěvník (Čt, 17. 10. 2002 - 12:10)

Minisiston mi doporucil jeden doktor. Je levny a kvalitni. Uz ho beru delsi dobu a jsem s nim spokojena. Nepribrala jsem ani gram a celulitidu nemam. Jo a chuť na sex,ten mam pořád. Takze ho muzu doporucit.

Návštěvník (Čt, 17. 10. 2002 - 10:10)

Minisiston obsahuje 30 mcg EE a 125 mcg levonorgestrelu, někde jsem četla (tuším, že kniha Antikoncepce,vydala asi Grada,nevím už přesně), že je to pravděpodobně nejlepší kombinace, nebo jinak řečeno, měla by to být HA "první volby". Při jeho užívání jsi chráněná celých 28 dní, tedy včetně sedmidenní pauzy. Co se týče tloustnutí, tak přibírá se po něm jako po každé jiné HA-tzn. je to jeden z nežádoucích účinků, dnes už ale velmi řídkých. Spíš si dej pozor na útlum libida nebo vznik celulitidy, to je NÚ mnohem častější. Minisiston bere víc jak 3 roky má kamarádka a nepřibrala ani gram, celulitidu taky (prý:-) nemá a chuť na sex je pořád stejná. Dokonce jí pomohl překonat endometriozu. Tak, a to je vše, co vím:-))

Reklama

Přidat komentář