Reklama

cigarety

Návštěvník (Ne, 7. 10. 2001 - 16:10)

Nikotin podporuje enzym, který rozkládá lidský tuk. Výsledkem toho je, že při přechodu na kouření tělo několik kilogramů shodí. Tělo se brání a aktivitu enzymu snižuje..takže rozkládání tuků není tak silné a tedy tělo tolik nehubne. Jstliže pak kuřák přestane kouřit, trvá ještě nekolik týdnů, než dojde k obnově přirozené činnosti zmíněného enzymu. Jakékoli další nabírání hmotnosti již tedy není způsobeno nikotinem. Kouření tedy, podle mne, není tou nejšťastnější cestou k "ideální" postavě. Píši "ideální", protože si myslím, že kažý člověk je individualitou ať je silnější nebo hubenější a snaha přiblížit se k jiné hmotnosti než je ta jeho je vlastně cestou k jiné individualitě. Jestliže žije zdravě a je zdravý, pak to je, podle mne, to mnohem důležitější. Kouření sice na jedné straně tedy trochu hmotnost sníží, na druhé straně ale tělo brutálně poškodí. Nikotin je nervový jed, který je základem mnoha insekticidů. Cigaretový kouř obsahuje kolem 4000 chemikálií, z nichž 50 je rakovinotvorných. Z pacientů s rakovinou plic jich 80% umírá do 3 let...atd. je to smutné povídání. Přeji tedy všem, aby se jim podařilo kouřit přestat a aby mohli znovu užívat života tak, jako dříve. Martin | Nekurak.cz

Návštěvník (Út, 2. 10. 2001 - 23:10)

Tři zkušenosti:1) jde přestat kouřit ze dne na den, prostě to useknout2) držet cigaretu v ruce, natáhnout jen do úst - to je stejné jako když si vyléčený alkoholik hraje se skleničkou. Myšlenky se na to připraví a za chvíli v tom lítáte zas. Jediná rada: už NIKDY žádnou cigaretu - ani v ruce, ani v myšlenkách3) k tomu, abyste přestali kouřit, nepotřebujete víc než CHTÍT. Jde to, za pár dní jste z nejhoršího venku. A to ostatní již napsali ostatní. PS: Kuřáci, zkuste si někdy zblízka očichat popelník, a třeba ho i políbit. Podobné pocity má váš partner nekuřák.

Návštěvník (So, 8. 9. 2001 - 22:09)

ahoj lidičky.vy zkušení,prosííím,řeknete mi,proč se tloustne když se s tim přestava?! ja bych rada přestala,ale tohodle se bojim.začla sem s tim jen proto,že se po tom hubne ... :-//

Návštěvník (So, 8. 9. 2001 - 13:09)

JÁ mám kuřáků plné zuby!!!!!!!!!!! Jdu po ulici a přede mnou si vyhulují zobáky nějací idioti, stojím na zastávce a zase. Když se toho nadechnu, dostanu silný tlak do břicha a do hlavy a je mi zle. Opravdu cigaretový kouř nesnesu a ta nevychovanost kuřáků mi leze na nervy! Proč tohle kuřáci dělají? Když si chtějí mermomocí huntovat svoje plíce, tak OK ale moje plíce jsou jenom moje plíce a nikdo nemá právo mě nutit pasivně kouřit, což je mnohem nebezpečnější než aktivní kouření. Mám toho dost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Návštěvník (Pá, 7. 9. 2001 - 14:09)

Souhlasim, takove rady jsou vazne nejlepsi:-)Obzvlast ta vyhybat se nebezpecnym situacim... co tim clovece myslis? Ktere jsou vic a min rizikove? Jedina nerizikova situace mi prijde, kdyz spim, plavu, nebo jedu metrem... Myslim ze to nejde takhle formulovat.Je to cele o vuli a prekonani abstinencniho priznaku a pak zase o vuli. Nic jineho nepomuze.R.

Návštěvník (Po, 27. 8. 2001 - 13:08)

Jasne, ty mam nejradsi.

Návštěvník (Po, 27. 8. 2001 - 09:08)

Taky jsem kouřil, takže vim co to je za svinstvo. Tady jsou moje rady a postřehy s odvykáním.- Je lehčí nekouřit vůbec než "trochu"- Musíš svoje kouření opravdu nenávidět- Uvědomit si co ti kouření dává a co bere- Ze začátku se vyhýbat nebezpečným situacím, ktrým se vyhnout dá jako např. jít na pivko s partou kuřáků (nebo pro slečny pozvat na kafe kamosku která huli jako fabrika), vím co píšu , také moji přátelé byly většinou kuřáci- Když přijde opravdu zlá chuť na cigaretu myslet na to, že to za chvilku přijde. jedna cigareta znamená většinou nový začátek kouření. Další výbornou podporou i když samozřejmě jen pro některé je nekompromisní partner nekuřák a sportování.Hodně zdaru, přestat je těžké ale jde to !!!

Návštěvník (St, 25. 7. 2001 - 15:07)

Má někdo v boji proti kouření zkušenosti s hypnózou? Slyšel jsem, že je to sice drahý, ale prý to funguje.

Návštěvník (Pá, 13. 7. 2001 - 12:07)

Přítel kouří a mě to fakt štve. Vím, že ho nedonutím přestat, myslím, že jemu se nechce, ale strašně mi to otravuje život. Když máme doma pověšené prádlo, tak pak smrdí, mě smrdí vlasy... Moji rodiče kouří - co já jsem se toho v životě načuchala! Nejlepší bylo, když jsme jezdili na chalupu autem - tři hodiny cesty. Oba za tu dobu zvládli tak pět šest cigaret. Já byla zelená jak žába, bylo mi zle jenom z toho auta, ovšem s tím kouřem, to pak byl hukot! A do dneška je, když náhodou jedeme autem. Ještě že je benzín tak drahej a táta musí autobusem a já jezdím vlakem. K té poznámce tady, že prej tak ať jezdíme na kole, já na kole jezdím a výfukové plyny mi vadí stejně jako kouř z cigaret. Taky je zajímavý, jak se kuřáci obyčejně cítí omezováni na svých právech, když se po nich chce, aby nekouřili v přítomnosti nekuřáků. Kolega v práci z vedlejší kanceláře mě dodnes nemá rád, protože jsem ho požádala, aby kouřil na chodbě u schodů a ne na společné chodbě spojující kanceláře. Bylo tu zahuleno jako v hospodě, ale on mi řekl: A proč bych měl kouřit u schodů? Tak si zavřete dveře.

Návštěvník (Út, 3. 7. 2001 - 02:07)

Kuřáci jsou velice otravní - a to jejich zdraví! A hlavně ti, co přestali - chovají se ke kuřákům hůře, než ti, co nikdy nekouřili.A vůbec - vzpomenete si, proč jste začali kouřit?

Návštěvník (St, 20. 6. 2001 - 10:06)

Existuje někdo, komu pomohla subliminační kazeta proti kouření, už ji nepotřebuje a byl by ochoten mi ji prodat? V obchodech jsou vyprodány a v současné době se nevyrábějí.

Návštěvník (Út, 5. 6. 2001 - 09:06)

Když budu celý den sedět v kanceláři se třemi aktivními kuřáky, kde bude cigaretovým kouřem načichnuté každé lejstro, tak nepotřebuju žádné prohlášení WHO, abych věděla a pociťovala, že to mému organismu nedělá dobře. Já budu mít pro sebe dostatek validních dat.

Návštěvník (Út, 5. 6. 2001 - 02:06)

Jen bych rad pripomel vyhlaseni WHO priblizne pred dvemi lety, ve kterem odmitlo teorii pasivniho kuractvi pro nedostatek validnich dat.Jindrich Voboril - toho casu student postgradualniho studia JMU Liverpool, obor Drug Use and Addictions

Návštěvník (St, 16. 5. 2001 - 14:05)

Taky jsem zkoušela přestat kouřit, ale když jsem celý týden trpěla zácpou a nadýmáním, tak jsem to vzdala.Ještě jsem nezkoušela žvýkačky, zda by mi v tomto mém zdravotním problému pomohly.

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 15:05)

KOURENI NENI OTAZKOU NAVYKU!!!JE TO OTAZKA INTELIGENCE!!!NEMUZU BYT PRECI VE SVEM ZIVOTE ZAVISLA NA NICEM,TIM MENE NA NEJAKE CIGARETE!

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 09:05)

Kočko, je zajímavé, že Ti nevadí výfukové plyny.Zamysli se nad tím. A jezdi na kole, abys neotravovala ty, kteří si nechtějí ničit zdravítímdo způsobem.

Návštěvník (So, 7. 4. 2001 - 09:04)

Přestal jsem kouřit, ale byl to jen první krok.První den jsem si říkal, že si zapálím až večer, pak na konci týdne. Když jsem to vydržel tak dlouho překonávat všechny absťáky, tak jsem pokračoval dál a nekouřil a trpěl a nekouřil. Proti nudě bez cigára mi pomohly koníčky, ale taky jsem začal hodně jíst a přibral jsem asi 12 kg. Nejtěžší bylo to shodit a začít se normálně stravovat - nejlepší je jíst podle krevních skupin a dělenou stravu. Začal jsem dost sportovat a teď jsem po fyzické stránce jiný člověk. Zlepšila se mi paměť a zmizely deprese a divný nálady. Nyní, po několika letech, mě cigarety už moc neříkají a dokonce na ně nemám ani chuť. Kouřil jsem od čtrnácti a tak od šestnácti jsem za den pravidelně stáhnul krabičku a na akcích klidně šedesát cigaret - kouřil jsem prostě rád celých pět let. Nejdůležitější je překonat to psychicky - představu nemožnosti nekouření, vyrovnat se s nudnými chvílemi, intelektuálním rozhovorem bez cigarety v hospodě a tak. Dobrá škola vůle bylo stýkat se s kamarády kuřáky, chodit s nima do hospod a nezapálit si. Abyste nezačaly kouřit třeba po pár měsících znovu, doporučuji myslet neustále na to, jak těžkých bylo prvních 14 dnů, pomáhá to. Takže hodně štěstí při nekouření a následném hubnutí. Jde to a trvale!

Návštěvník (St, 21. 3. 2001 - 12:03)

Ahojky, zdravím všechny. Také se počítám mezi odnaučené kuřáky. Mně osobně pomohl návod na internetu http://mujweb.cz/Zdravi/nosmoke/ nebo vyhledávačem pod názvem A je mi lépe - je to návod jak přestat kouřit za 21 dní. Funguje to, chce to samozřejmě pevnou vůli, ale jako pomůcka to není špatné. Vůbec jsem neutrácela žádné peníze za žvýkačky apod., a to jsem byla silná kuřačka. Stačilo jen dělat den po dni, co tam píšou, a soustředit se jenom na to, že chci přestat. Pomáhá taky pít co nejvíc vody (zlepší se i pleť) a samozřejmě pohyb - já jsem cvičila vždycky když jsem měla chuť na cigárko a je to vidět i na mé postavě. A další věc je, že každý nával chuti přejde po 20 sekundách a zase je na chvíli klid. Výsledek stojí za to. A největší krizi jsem měla prvních 5 dní, potom už to bylo jenom o tom nenechat se zviklat. Takže držím pěstičky, R.

Návštěvník (So, 17. 3. 2001 - 09:03)

Ahojky Alo, Evco...moc vam fandim, jestli jste se rozhodli prestat s kourenim..Ja sama jsem taky odnaucena kuracka.....Evi je to tezke, ale nesmis myslet na to ze priberes..Ja osobne jsme to resila jako Olinka...Chodila jsem dennne cvicit, hodne pila vodu( to je nutne, jelikoz se z tela odplavujei skodlive latky) ...Je fakt Evi ze jsem si protrpela sve, moc jsem nejedla.......Z toho vseho jsem si pomalinku zacala zadelavat na anorexiii.........Ale nastesti jsem vcas zabrzdila......Navstivila jsem psycholzku a ta mi vysvetlila veci jak se maji...... Zaprve mi rekla jak jsem prisla na to ze kdyz clovek prestane kourit pribere 20kg???? rekla jsem ji presne to co pises ty.....spousta lidi pritom pribrala..ona mi ale rekla ze to bylo kvuli tomu zue porad jedli..Je fakt ze cigareta potlacuje hlad a chut a tady je zsadani problem Evi..Je treba pri odnaucovani rozeznaz chut od hladu.......Kdyz jsem mela na neco chut tak jsem si proste koupila zvykacku a porad jsem zvykala..Zpocatku bych doporucovala zvykacky nizoret( vim ze jsou drahe ale za to zdravi se to vyplati) ja osobne jsem si je kupovala 6 mesicu a pak jsme presla na obycejne orbitky........Evi ja osobne jsem vazila 50kg/162.5 i s dzinama a ted??????? Mam 53 -54 s dzinama........Trochu me to deprimuje a ted zase bojuji s vahou ale jsem na sebe hrda ze uz pres rok....jsem cigaretu nevzala do pusy...................Jinak uz ti nic vic napsat nemohu pouze jedno Drzim palecky.........jestli budes mit zajem o vice inf... napis

Návštěvník (Po, 5. 3. 2001 - 23:03)

Je mi 25 let, pet let kourim. Uz jsem zkousela hodnekrat prestat, ale mam slabou vuli. Vydrzela jsem tak tyden. Chci prestat, ale vim, ze to urcite nepujde prez zvykacky, bombony, niccorete atp.. Muze mi nekdo poradit, jak na to. Dekuji a ahojky.

Reklama

Přidat komentář