Reklama

cigarety

Návštěvník (St, 27. 3. 2002 - 21:03)

Zdravim vsechny, co se snazi odnaucit kourit i ty, co proste nechteji nebo jim to nejde. Ja kourila pres 2 roky. Zacala pred maturitou a pak jsem zjistila, ze to neni uplne az tak ono. Ani me tolik netrapili ty povestne plice, jako ten smrad a taky penize. Prestala jsem kourit pravidelne, zato piju kavu, kterou jsem nikdy nepila. Cigerety se proste necim nahradit musela. Nicmene jsem nyni kurak obcasny - to kdyz jsem nekde s kamarady v baru. Docela mi to tak vyhovuje, ale rozhodne s tim nechci zit cely zivot. A vsak nepripada mi normalni zalovat tabakove spolecnosti za to, ze si nicim zdravi. To je proste "rozhodnuti" kazdeho z nas. Drzim palce, je to velka vyhra, kdyz clovek prestane kourit.

JB (So, 16. 3. 2002 - 23:03)

Jsem začínající kuřák(16 let), nenávidim cigarety, kouřim jedině doutníky. Myslim si,že jeden doutník za týden nikomu nic neudělá, problémy s dýchánim ani nic jinýho mi nehrozí.Kdo kouří cigarety by podle mě měl přijít na doutníky,je to "zdravější"..Nebo když už cigarety, tak pokuď možno co nejkvalitnější, kupříkladu Davidoff

Návštěvník (Čt, 28. 2. 2002 - 10:02)

Můj přítel si v nové práci zvykl kouřit (vykouří krabičku tak za 2-3 dny) a mně to strašně vadí (jsem totiž taky z těch, kteří to nikdy ani nezkoušeli). Na otázku, "proč??" mi odpovídá, že mu to chutná, a taky že to máme rozdělené, že já žiju zdravě a on nezdravě. Myslím, že je dost starý (24) na to, aby věděl, co je dobré a co ne. Poraďte mi prosím, jak ho nějakým diplomatickým způsobem (aby se necítil manipulovaný, nechci mu dávat ultimáta typu "Buď já nebo cigarety") "donutit" nekouřit. Odpovězte mi prosím rychle (nejlépe na mail hanka.pistalka"centrum.cz), jsem z toho zoufalá!

Návštěvník (Út, 26. 2. 2002 - 20:02)

Docela se vždy bavím kydy lidí, kteří nikdy nekouřili, nebo kouřili jeden rok o tom, jak je těžké přestat. Já osobně jsem přestal kouřit po devatenácti letech silného čazení a bylo to velmi snadné. Tedy první tři měsíce, pak přišla chuť na cigáro jak bejk, ale pravé peklo začalo po šesti měsících. Teď nekouřím rok a je to už v pohodě, ale nikdy se neodvážím říct, že už nikdy. Dokázal jsem zatím závislost na tuto drogu ustát, ale nikdy nevím na jak dlouho. A můj návod: nejdřív jsem se na sebe naštval, promlouval jsem totiž svým dětem do duše, aby nebyli takoví voli jako já a nekouřili, že je to drahý svinstvo. Na to mi má dvanáctiletá dcera vmetla proč teda kouřím já, když je to svinstvo. A to byl pro mně takovej motiv, že kdykoliv jsem chtěl šáhnout po cigáru, tak jsem si připoměl, že chci být pro děti ten co to dokázal a ne rozchrchlaná troska. Zatím mi to vychází a omlouvám se těm co štěstí neměli za tu trosku.

Otta (Čt, 21. 2. 2002 - 20:02)

Je mi 42 let kouřím od 17 let. V 35 letech jsem přestal kouřit, nekouřil jsem téměř 4 roky. Byl jsem na to patřičně hrdý a kuřáci byli pro mě "hmyz". Potom jsem na jednom večírku (ani nevím jak) vykouřil cigaretu. Od té doby v tom znovu "jedu". Několikrát jsem přesta na pár dní. Rád bych znovu přestal ale nějak to nejde.

Návštěvník (Čt, 21. 2. 2002 - 10:02)

Ahojte, aj ja by som sa chcela opytat ci ma niekto subliminacne nahravky, ci to niekomu pomohlo a ci mi tuto kazetu moze poskytnut.dik

Návštěvník (Pá, 15. 2. 2002 - 23:02)

Nějaká 22letá dívky má problém.Ten mám i já .Jsem zdravotní sestra a nevím jak přestat kouřit dovedete si představit jak je mi trapně ,když jdu k pacientovi a jde ze mě cítim cigareta.Hrůza ,ale opravdu nevím jak na to.

Návštěvník (Ne, 10. 2. 2002 - 23:02)

Chci se zeptat protože už sem úplně vyčerpaná!!!!Do školy máme mít jak souvisí únava s cigaretami!!!Máme tam mít popsané jestli to pomáhá a jak nebo jestli ne a všechno možný!!Moc prosím poraďte mi!!Předem děkuju!!!

Návštěvník (Po, 14. 1. 2002 - 11:01)

Zdravím vás všechny, kuřáky i nekuřáky. Pozorně jsem si přečetla všechny vaše příspěvky. Já jsem nekuřačka, taková, která nikdy cigaretu ani nezkusila. Sice mi to málokdo věří, ale je to tak. Situaci mám však ztíženou tím, že moje máma kouří, takových 10 denně. Hodně mi to vadí, snažím se jí domlouvat už asi 10 let, aby přestala, neničila si zdraví a tak, ale vše je marné. Vím, že pokud sama nechce, nedokáže to, stejně jako alkoholik nedokáže přestat pít, pokud opravdu nechce. A já vím, že máma nechce, kouří už 25 let a myslím si, že už to asi nedokáže. Nemá totiž dostatečně pevnou vůli, myslím si, že v cigaretách někdy hledá útočiště, když je nervózní, kouří více. Chtěla bych jí nějak pomoct, zatím nemá žádné problémy, ale mám strach, aby nepřišly. Není to tím, jak tady píše pomatená Tina, že nemá co dělat, nudí se a tak. Je zaměstnaná a nadbytkem volného času rozhodně netrpí. Pomalu už vzdávám jakoukoli snahu jí domlouvat, vůbec to nepomáhá. Ona nechce. Ani trošičku. A to je asi to, bez čeho přestat kouřit nedokáže. Všem, kteří přestávají, přeji hodně štěstí - já osobně nemůžu přispět žádnou zkušeností, nevím, jaké to je, kouřit, přestávat kouřit a tak, ale přeji vám, aby vše vyšlo.Lucka

Nekurak.cz (So, 12. 1. 2002 - 00:01)

Ahoj, moje uvaha je takova, ze duvody, proc kourit a nekourit se daji v klidu zvazit, dat na jednu stranu klady, na druhou zapory a dojit k zaveru. Jsem si jist, ze to dokaze kazdy clovek se svobodnou vuli a chuti zacit jednou provzdy znovu. Proto nemam duveru k "technologiim" na odvykani, k prosredkum, naplastim, elektrodam. Myslim, ze to pricinu, koureni neresi a opet nabizi nejaky prostredek, pri kterem by kurak nemusel hnout ani prstem pro zmenu ve svem zivote. Preji vsem zdravy rozum, uprimnost vuci sobe a vuli!

Návštěvník (Pá, 11. 1. 2002 - 00:01)

Mate nekdo kontakt na pana doktora, o kterem byla rec ve stredecni (9.1.02) Saune na Prime? pry dokaze pomoci elektrod nebo akupunktury odnaucit kourit? Dekuju.

Návštěvník (St, 26. 12. 2001 - 23:12)

Zapoměla jsem dát na sebe kontakt: ivahedlova"volny.cz

Návštěvník (St, 26. 12. 2001 - 23:12)

Kdo se chce skutečně odnaučit kouřit nebo se zbavit jiné závislosti, ráda profesionálně pomohu.

Návštěvník (St, 21. 11. 2001 - 17:11)

I já jsem kouřil 30-50 cigaret denně. Začalo se mi špatně dýchat a obrátil jsem se s prosbou o radu na svoji známou. Poradila mi jak na to. Byl to běh na dlouhou trať, ale teď už druhý rok nekouřím a je mi bezva po všech stránkách. Kdo chce, předám kontakt.pridek"centrum.cz

Návštěvník (Út, 20. 11. 2001 - 15:11)

Taky jsem dřív kouřila, i když ne tak často, ale vždy, když se někam šlo s partou posedět a to jsem dokázala "vyhulit" i celou krabičku. Celkem mě to chutnalo a i teď mám na to občas chuť. Kouřila jsem asi od 15 let až do 21 let, ale potom se u mě objevilo astma a bylo po kouření, protože bych to prostě neudýchala. Tak jsem skončila s kouřením já, ale nikomu bych to nepřála.

Návštěvník (Čt, 15. 11. 2001 - 20:11)

Ahoj kuřáci. Jsem na světě dost krátkou dobu (26 let). Za tuhle dobu jsem si toho dost vytrpěl. Sice jsem nekuřák, ale snad mě pochopíte. Jsem onkologicky nemocný asi od 5-ti let. Zkusil jsem si teda svoje. Chtěl bych vám říct, ničíte si svoje zdraví dobrovolně a to byste měli rychle nechat. Vím co to je za pocit, ležet na posteli a čekat až to do vás píchnou. Nic příjemného. Pokud chcete, ale jen pokud chcete navštivte internetovou stránku www.lpr.cz . Na odkazu

Návštěvník (Pá, 2. 11. 2001 - 02:11)

Ahoj jajo, myslim, ze aby se ti podarilo s kourenim prestat, je treba ujasnit si velmi dobre - DUVODY, ktere k tomu rozhodnuti vedou. Jestliže sama nepocítíš důvody, pro které přestat - nebudeš mít pak možná dostatek síly na to překlenout určitá období, které se mohou při odvykání dostavit.. navyk na koureni vznika dlouhodbe a neni vzdy snadne ho prekonat ze dne na den, nekdy je vhodnejsi zase plynula cesta nazpet... Vysla skvela knizka, kterou Ti mohu vrele doporucit. Jmenuje se Končíme s kouřením ... ja to malá brožurka a určitě ti na mnoho tvých otázek odpoví. Zdravím z Prahy! Martin | Nekurak.cz

Návštěvník (Čt, 1. 11. 2001 - 14:11)

Ajoj, me je 21let a jsem takova nepravidelna kuracka. Na ulici bych si v zitote nezapalila, ale jakmile se nekam razi ta je to hned. Vsichni mi znami kouri, i muj partner, takze obcas doma pri vinku a po jidle si dam s nim. Nekdy vykourim 3-7cigaret za den, nekdy 2 dny vubec nemam chut na cigaretu. Nemyslim si, ze jsem zavisla, ale v urcitych situaci mi to bavi. Vim, ze je to pro me spatne, ale na akci o to nepremyslim a delam co mi bavi. Na stredni jsem pres tyden nekourila vubec, a potom v patek a v sobotu jsem jich vykourila tak 15 a pak zase nic. Poradi nekdo jak toho zbavit?

Návštěvník (Čt, 25. 10. 2001 - 03:10)

Ahoj, teploty by měly být následující:Teplota bez "natahování":400 °C - okraj zapálené části580 °C - střed zapálené částiTeplota s "natahováním":700 °C - střed zapálené částizdroj:http://www.physlink.com/Education/AskExperts/ae1.cfm

Návštěvník (Čt, 18. 10. 2001 - 12:10)

Nevite nekdo, jaka je teplota zapaleneho konce cigarety?

Reklama

Přidat komentář