Reklama

Dělená strava

Návštěvník (Út, 30. 4. 2002 - 12:04)

ved si daj cierny chlieb s maslom a so zeleninou alebo cestoviny s makom a podobne

Návštěvník (St, 24. 4. 2002 - 10:04)

Ahoj, prosim Te taky bych chtela zacit s delenou stravou, ale nevim presne o co jde.Nekde jsem zaslechla, ze se nesmi kombinovat pecivo(testoviny, ryze...)s jogurtem, mlekem a masem v jeden den.napis mi prosim vic.a kdy je tak mozné videt 1. vysledky.dik jana'

Návštěvník (Út, 22. 1. 2002 - 20:01)

Ahoj Libore! Zajímám se o makrobiotiku, ale mám pouze vyčtené informace z knih pana Kuschiho i paní Průchové. Ráda bych absolvovala nějaký kurz vaření nebo navštívila přednášky, hledala jsem v časopisech (např. Regenerace), ale zatím bez úspěchu. Uvítala bych nějaké informace o kurzech či seminářích, nejlépe v Brně, kde studuju, ale jiné místo by taky nebyl problém. Pokouším se vařit si celozrnné snídaně a postupně omezovat ty nezdravé potraviny, ale myslím, že by to chtělo nějaké bezprostřednější zkušenosti. Nevím, zda se chci v nudoucnu stravovat výhradně makrobioticky, ale ráda bych maximálně omezila to, co je podle makrobiotiky extrémní. Díky a měj se! Tereza'

Attilien (Út, 22. 1. 2002 - 10:01)

Dozvedela jsem se o delene strave a rada bych ziskala vice informaci od lidi, kteri s ni maji zkusenosti. Nevim o ktery typ delene stravy se jedna a tak ji nejdrive popisi. Jidlo je rozdeleno na ctyri skupiny: Rostlinna skupina (uhlovodany):obiloviny, brambory,celozrne pecivo, ryze, bezvajecne testoviny, rostlinny olej Zivocisna skupina (bilkoviny): vsechny druhy masa, varene uzeniny, drubez, ryby, mleko, mlecne vyrobky, vejce Zeleninova podskupina: zelenina, koreni, bylinky Ovocna podskupina:ovoce, kompoty, dzusy Kombinuji se rostlinna se zeleninovou nebo ovocnou nebo zivocisna se zeleninovou (ne s ovocem). Zajimalo by me nekolik veci. Prvne to, ze je mozne v jeden den jist jak bilkoviny tak uhlohydraty, jen je treba casove oddelit od sebe. Osobne zatim praktikuji bud rostlinny nebo zivocisny den. Take by me zajimalo kam by mely patrit lusteniny, soja a mlecne vyrobky. Cetla jsem jednotlive prispevky a nasla bych rada optimalni reseni. Sama chci zhubnout asi na 56 kilo (mam 62kg, 164 cm). Budu rada jestli se ozvete na mejl nebo napisete sem. Katka

Návštěvník (St, 12. 12. 2001 - 14:12)

Od pondělka 10.12.2001 jsem se začala stravovat na základě dělené stravy- dle knihy 60 dní, které otřásly Jitkou Asterovou....(zde jsou předepsané jídelníčky- jí se sacharidy i bílkoviny v jeden den-jen se nekombinuji v jednom jidle! Kdyz jsem se snazila sama o tento princip stravovani-jen jsem se prejidala urcitou slozkou stravy v jeden den, mela jsem hlad a deprese a nic jsem nezhubla- tyhle predepsane jidelnicky mi pripadaji super- alespon nemusim vymyslet, co si porad pripravovat k jidlu....) Hledám kolegyně a kolegy, kteří by v tom jeli se mnou a vzájemně jsme se podporovali a vyměnovali zkušenosti... a jiné! Cvičit začnu od příštího týdne, ted jsem po nemoci! Těším se na Vaše maily! Diana*'

Návštěvník (Čt, 29. 11. 2001 - 22:11)

Ahoj Jano. Chtěl jsem ti říct, že dělená strava je ten nejnebezpečnější a nejkrutější omyl výživářského tápání ke konci minulého století. V žádném případě s tím nezačínej a to z jednoho prostého důvodu. Dělenou stravou svůj organismus jeden den přesycuješ bílkovinami, druhý den sacharidy a třetí den tuky - jistě že se občas něco kombinuje. Problém je ale v tom, že organismus potřebuje v každém jednotlivém jídle přijmout všechny nezbytné složky potavy ve správném poměru, aby mohl optimálně fungovat !!! - dělená strava jde přímo proti tomuto fundamentálnímu přírodnímu zákonu. V těle si uděláš akorát chaos a nerovnováhu. V budoucnu by tě nejspíš čekala dosti značná utrpení. Věř mi, že vím co říkám. Zchudnout lze přirozeně a hlavně zdravě. Pokud chceš pouze zchudnout a nezajímá tě zdravotní riziko, které dělenou stravou podstupuješ, pak zapomeň na to, co jsem ti napsal. Mám roční zkušenost s makrobiotikou. Řídím se radami pama prof. Michia Kushiho, Ing. Jarmily Průchové a mých přátel. Dělám kondiční kulturistiku a studuji pátým rokem vysokou školu. Bez makrobiotiky bych si nedokázal svůj život představit. Jí vděčím za vše dobré a pozitivní v tomto roce. Přeji ti jasnou hlavu a hodně úspěchů - nejen tobě, ale všem hledajícím slečnám i mužům, kteří se nechali splést dočasnými a pochybnými výsledky dělené stravy. - zdraví Libor'

Magdaléna (Út, 21. 1. 2020 - 18:01)

Pane vy si pletete Dělenou stravu kde je každodenní vyvážený přísun všech důležitých složek potravy s Rozlišovací dietou kde se jí jeden den jen bílkoviny druhý jen sacharidy atď. takže lépe číst téma,nezavádět lidi a dostudovat princip dělené stravy kterou na své klinice úspěšně využíval na léčení nemocí německý doktor Ludwig Walb a napsal o tom knihu.

Návštěvník (St, 10. 10. 2001 - 11:10)

ahoj lidičky,ráda bych začala s dělenou stravou.našla jsem asi deset návodů na rozdělení do skupin a každý je trochu jiný.může mi někdo dát návod na nějaké rozdělení potravin,které opravdu vyzkoušel a funguje?kam patří jogurt,jablka?mohu jíst ovocné jogurty?díky Janina'

Návštěvník (Po, 17. 9. 2001 - 11:09)

Ahoj Radko, ano je možné při tomto způsobu stravování zhubnout, ale i při dělené stravě musíš hledět na množství jídla, které denně sníš. Tento způsob stravování je výhodnější pro hubnutí z toho důvodu, že vlastně jíš všechno, i to, co máš ráda, ale v jiných kombinacích. Ale zákon o zachování energie musíš přece jenom respektovat.Je to méně stresující, než diety, při kterých nesmíš třeba chleba, nebo ovoce a zeleninu. Koupila jsem si kuchařku "Hubneme nad plným talířem", je to hrníčková kuchařka a je tam spoustu receptů k dělené stravě. Podle toho a své fantazie si vytvářím denní menu a vesele hubnu. Přeji ti totéž. Měj se krásně a buď v pohodě.'

Návštěvník (Ne, 2. 9. 2001 - 14:09)

Chtěla bych se zeptat jak je možné podle této stravy zhubnout.Předem děkuji'

Návštěvník (Út, 28. 8. 2001 - 16:08)

Vela som o nej pocula, ale nakolko zijem v USA, tak nemam pristup ku kniham Lenky Korinkovej. Zaujima ma podstata tohot stravovacieho rezimu a snad aj vymena receptov, atd. Ja som bola roky vegetariankou a nateraz konzumujem len hydinu a ryby...po svadbe a prestahovani sa na iny kontinet som nejake to kilo pribrala( stres ci americke orieskove maslo?) a hoci sa nadalej stravujem zdravo( ja aj moj manzel radi varime), mala by som trosku zhodit a dostat sa do formy...Od minuleho tyzdna chodim plavat a taktiez do posilovne, chcela by som sa taktiez vratit nazad k Hathajoge( ktora mi velmi pomohla pocas vysokoskolskych rokov)...najde sa niekto, kto sa mi ozve s "navodom" na delenu stravu? lenakosova"yahoo.com

Návštěvník (Út, 28. 8. 2001 - 16:08)

Nasla som tuto stranku a prave som docitala vsetky prispevky...rada by som sa dozvedela nieco viac o delenej strave, pripadne si vymenila email s niekym, kto ju prave dodrzuje. Po svadbe a prestahovani sa na dalsi kontinent som sa akosi upustila a tak sa chcem zasa dostat do formy. Dakujem za vase napady a postrehy!

Návštěvník (Pá, 22. 6. 2001 - 11:06)

Ja drzim delenou stravu dle Dr. Haye a podle ni se muze spolecne konzumovat s pecivem i syr, pomazanky, maslo apod. Tech druhu delene stravy je vic, clovek si musi vybrat, co mu nejvic vyhovuje. Napriklad delena strava dle Lenky Korinkove mi pripada dost extremni. Lucka

Návštěvník (Út, 12. 6. 2001 - 15:06)

Ahoj všem!Pro Helču:to jsi se budila kvůli jídlu?Snažím se ted držet tu Margitovu dietu,zatím druhý den,takže nevím co a jak.V každým případě můžu říct,že je dost hladová,ale dá se to/zatím/vydržet.Až budu mít nějaké výsledky ozvu se.Krásným tělům zdar!'

Návštěvník (Út, 12. 6. 2001 - 07:06)

proK.někde jsem četla, že i při nepravidelném pracovním režimu je nutno si přizpůsobit stravování tak, aby vznikla pravidelnost.Pracovala jsem také na směny a stravovala jsem se stejně. Při ranní, odpolední i noční směně jsem snídala ovoce. Po noční směně jsem vypila džus a snědla banán a šla jsem spát. Vstávala jsem tak kolem 11.oo hod., dala jsem si grep a džus. Ve 13 hodin jsem si dala oběd-velmi lehký, většinou zeleninový salám se sýrem nebo jogurtem nebo s grahamem, nebo polévku s grahamem a šla jsem spát. Vstávala jsem v 17,oo a dala jsem si večeři zase ve správné kombinaci. V noci jsem nejedla, protože normálně se v noci nejí.Pokud jsem měla hlad, měla jsem připravenou zeleninu/mrkev,okurek,rajče,papriku/. Při ranní a odpolední směně jsem se stravovala stejně, kromě noční svačinky.Tělo si na pravidelnou stravu zvykne a nemá žádný problém.'

Návštěvník (Ne, 10. 6. 2001 - 20:06)

Ahoj!Díky za odpověd.Také bych ráda ráno nejedla.Jenže dělám na směny tj.ráno vstávám o půl třetí a chodím spát kolem sedmé a od půl dvanácté/dopoledne/do půl osmé,takže u mě bohužel nejíst do 11hod. nepřipadá v úvahu-snad na odpolední.Proto se mi špatně drží diety.Moje tělo má z toho režimu pořádný zmatek.K.'

Návštěvník (Pá, 8. 6. 2001 - 11:06)

Pro K.Vyzkoušela jsem všechny způsoby ke zhubnutí. Protože mám už 48 let, jde to těžko,ale teď jsem si zkombinovala tento způsob stravování:od rána do 11,00 jen ovoce a ovocné?džusy/neslaz./od 11,00 do 18,00 dělená strava podle Kořínkovéod 18,00 jen minerálku.Počítám si i kalorickou hodnotu- max. do 1500 kcal denně. K tomu 1-1,5 hodinu pohybu denně.Tři měsíce předtím jsem počítala jenom kalorie a nebylo to ono, teď za 8 týdnů mám 5 kg dolů a stále hubnu. Není to hladovění a mám všechny živiny, které potřebuji.'

Návštěvník (Čt, 7. 6. 2001 - 08:06)

Ahoj Ivo!Bohužel si nemyslím,že bych byla štíhlá...již asi pět let mám 170/71.Sice rovnoměrně rozložený,ale neškodilo by mi dát dolů 10kg.To bych byla štastná.Mám vyzkoušených plno diet,ale jediná L.K.na mě kdysi působila,bohužel jen jednou.'

Návštěvník (Čt, 7. 6. 2001 - 07:06)

proK.,nevím, jakou váhu máš teď, ale myslím si, že při hubnutí podle Kořínkové se tvůj metabolizmus změnil a nastavil se na svou ideální váhu a už asi není proč hubnout. Zkus si představit, kolik si vážila v době, kdy ses cítila štíhlá a porovnej to se skutečností. Asi už máš svůj "kritický bod".'

Návštěvník (Čt, 7. 6. 2001 - 04:06)

Ahoj!Já se taky stravovala podle L.Kořínkové,zhubla jsem cca12kg za pár měsíců,ale je to již pár let.Ted kdykoliv se na ni snažím najet tělo odmítá hubnout.Cím to může být??'

Reklama

Přidat komentář