Reklama

Dělená strava

Návštěvník (St, 6. 6. 2001 - 15:06)

Všem, kdo by se chtěli stravovat podle Kořínkové doporučuji kuchařku "Hubneme nad plným talířem". Nepsala ji sice Kořínková, ale princip dělení je stejný a je tam moc dobrých receptů. Navíc je to hrníčková kuchařka, všechno se měří na hrnky,neváží se.'

Návštěvník (St, 6. 6. 2001 - 15:06)

Může mi někdo vysvětlit, proč podle dr.Haye je jogurt, smetana, přírodní sýry a některé jiné mléčné výrobky zařazeny do neutrální skupiny, když jsou to bílkoviny a proč soja a výrobky z ní jsou zařazeny do bílkovin, když je to luštěnina?Dost dobře tomu nerozumím a když jsem to praktikovala dělit podle Haye, nepozorovala jsem na sobě žádné změny k lepšímu. Spíše mám pocit, že p. Kořínková má dělení potravy lepší-na rostlinné a živočišné. Myslím, že jogurt a mléčné výrobky jsou kyselinotvorné a nemůže je kombinovat se sacharidy. Zná někdo vysvětlení?'

Návštěvník (Út, 5. 6. 2001 - 07:06)

Disociovanou stravu jím již 1/2 roku. Ale dělím ji skutečně podle p. Kořínkové, protože podle Dr.Haye mi to nesedělo. Rozdělením stravy na bílkoviny, sacharidy a neutrální jsem si upravila zažívání vč. žlučníkových a slinivkových problémů a zhubla jsem cca 6 kg. Protože více inklinuji k sacharidům, ovoci a zelenině, stačí mi bílkoviny jíst pouze 1-2x týdně. Ale je nutné dodávat tělu vápník a bílkoviny z rostlinné, tj. mák,sezamové semínka, ořechy, soja, luštěniny.U tohoto způsobu stravování mi vyhovuje, že skutečně nehladovím a tělo dostane co potřebuje. Jedinou výjímku jsem udělala, že do 11,00 jím denně ovoce /což není striktně podle p.Kořínkové/, ale mě to vyhovuje. A potom s hodinovým odstupem/ovoce potřebuje asi 1hodinu k trávení/ si dám buď sacharidový nebo bílkovinový den. Opravdu to ulehčí trávení a člověk se cítí skvěle. Neberu to jako dietu, je to prostě životní styl ve stravování.'

Návštěvník (Pá, 25. 5. 2001 - 15:05)

Trávení je chemický proces. Tělo se skládá z 80% ze zásad a z 20% kyselin. V tomto poměru by měl člověk přijímat stravu. Strava se dělí na bílkoviny, uhlovodany či škroby a neutrální potraviny. Na trávení bílkovin žaludek vylučuje kyselé šťávy, na trávení uhlovodanů jsou třeba šťávy zásadité. Neutrální potraviny jsou bez problémů. Smísením kyseliny a zásady dojde v žaludku k neutralizaci šťáv a potřebě další a další a další sekrece šťáv, což je pro organismus náročné. Základní znalost z chemie. Proto dělená strava. Doporučené kombinace: bílkoviny + neutrální nebo uhlovodyny + neutrální. Nikdy ne bílkovina s uhlovodanem. Na tomto servru to někde je rozepsáno co kam patří. Funguje to a půvab je v tom, že nic není zapovězeno, jen se to musí rozumně zkombinovat. Paní Lenka Kořínková to dovedla až ad absurdum, dr.Hay je lidský. Není to žádná věda a má to logiku. Velmi stručně řečeno.'

Návštěvník (Pá, 18. 5. 2001 - 16:05)

Ahoj Lenko,informace o dělenné stravě podle Vítka Chaloupky můžeš najít v jeho knihách, které napsal: "Tělo jako důkaz", nebo v knize "60 dní, které otřásly Jitkou Asterovou".'

Návštěvník (Pá, 18. 5. 2001 - 08:05)

Ahoj Gábino! Kde bych získala více informací o dělené stravě podle Víta Chaloupky? Díky. Lenka'

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 13:05)

Kto má skúsennosti z delenou stravou pod?a metody doc.Haya,nech sa ozve.Nech napíše viac ďakujem'

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2001 - 20:05)

Začala som sa stravovať pod?a doc.HAYA.Táto delená strava mi najviac vyhovuje už z toho dôvodu že do neutrálnej skupiny zaraďuje okyselené mliečne výrobky,smotana,smot.syry ovčie,kozie a iné.A má viacej možnosti kombinovania.ZA 2 mesiace som schudla pri pravidelnom stravovaní 5x denne 5 kg.Zaujímalo by ma toto.Viac autorov ktorý sa zaoberajú DS práve od Haya, zaraďuje soju a soj.výrobky do inej skupiny.Pod?a knihy ktorú vydala Urschula Summová ona zaraďuje tieto výrobky medzi bielkoviny.Kto má s týmto skúsennosti nech sa mi ozve.Vyšla nejaká nová kniha od Haya ?'

Návštěvník (St, 28. 3. 2001 - 08:03)

Díky Gábino. Zkusím to.'

Návštěvník (Út, 27. 3. 2001 - 16:03)

Dělená strava je oddělení cukrů od bílkovin s nízkým obsahem tuků. Což znamená, že je nelze kombinovat, ale je nutné jíst během dne, jak cukry, tak bílkoviny. Pravidlem dělené stravy je, aby mezi uhlohydrátovými (cukry) a bílkovinovými jídly byly cca 2 hodiny, aby strava měla čas na trávení a zpracování v těle. Je důležité si uvědomit, jaké potraviny patří mezi uhlohydráty a mezi bílkoviny. Důležité je také vědět, kdy a co vlastně jíst. Tím myslím, že po ránu máme nízký obsah cukru v krvi, to znamená, že je důležité do svého tělíčka dostat něco z oblasti curků (např. rýže s banánem). K obědu si dáme bílkovinu (např. bílé maso + zelenina) ............. Je nutné vyřadit ze svého jídelníčku bílé pečivo, žloutky, knedlíky a spoustu jiných nezdravých jídel. Natálko, Chléb si můžeš dát, ale pouze tmavý a to máslo bych vyřadila úplně. Zeleninový salát rozhodně není problém, protože zelenina patří mezi neutrální potraviny, které můžeš kombinovat, jak s cukry tak s bílkovinami. Brambory a řízek musíš oddělit, protože brambory patří mezi uhlohydráty a řízek, samozřejmě nesmažený nejlépe kuřecí nebo krutí prsa nesolené a na pánvi bez tuku, prostě jen tak na vodě udělané patří mezi bílkoviny. Je to složité, ale je to krásný styl stravování. Spoustu neznalců dělenou stravu považují za dietu, ale já tvrdím, že je to životní styl a ne dieta na 14 dní. Jen to chce vůli a vydržet. Preferuji styl stravování dělené stravy podle Vítka Chaloupky.'

Návštěvník (Út, 27. 3. 2001 - 08:03)

Mě také začala dost zajímat dělená strava. Ale z vypsaného seznamu tady na doktorce v dietách toho moc nevim. Nemohl by někdo rovnou sem napsat nějaké zásady pro tuto dietu? Smí se nějak kategorie potravin kombinovat, nebo ten den musím vyloženě jíst buď jen škrobové potraviny nebo samotné bílkoviny. Třeba s čím smím jíst chléb? Smím si ho namazat máslem nebo ho jíst se salátem? Střídá se strava po dnech nebo po více dnech nebo je to různé? Můžu třeba jíst klasická jídla jako knedlíky s masem nebo brambory s řízkem? Díky. Doufám, že se někdo ozve.'

Návštěvník (So, 24. 3. 2001 - 18:03)

ahojmohl by mi prosim nekdo napsat pravidla delene stravy? Ja te ne doktorce moc nerozumim. Diky moc

Návštěvník (Po, 26. 2. 2001 - 12:02)

Ahoky Palo, tak ti predem gratuluji k tem kilum.........take se snazim jist delenou stravu, ale chtela jsem te poprosit zda bys mi nenapsla treba jeden z tech tvych jjidelnicku na jeden den...chtela bych si to srovnat zda opravdu dodorzuji delenou stravu dekuji predem denisa..........deniska"email.cz

Návštěvník (So, 24. 2. 2001 - 22:02)

Ahoj ženský, nemáte , prosím, některá z Vás podrobnější seznam potravin pro dělenou stravu? Já už to držím týden, a už mi dochází nápady, co jíst. Ale musím říct, že se cítím dost dobře - i když jsem zatím nezhubla, je mi celkem lehko. Není to jen přechodný stav? Mám se na něco připravit? Je lépe mít celé dny v jednom duchu nebo stačí jen jednotlivá jídla? Díky za každou radu.'

Návštěvník (Po, 19. 2. 2001 - 21:02)

pokud Ahoj Leveret,zhubla jsem 15 kg za 6 měsíců a zvyknout si na dělenou stravu nebyla zas taková trága.Vlasy jsem měla asi nejlepší ve svym životě,protože jsem vesele chodila i 3x na velkou a říká se,že za spoustu nemocí můžou ucpaná střeva.S psychikou to bylo horší,připadala jsem si trochu mimo,ale měla jsem v té době partnerské problémy,takže i to se podepsalo.Napiš případné dotazy,ráda poradím.Pavla.'

Návštěvník (Út, 6. 2. 2001 - 06:02)

Ahoj Pavlo, mohla bys prosím napsat trochu víc? Jestli jsi s dělením stravy přestala nebo se tak stravuješ dál? Kolik si zhubla a za jak dlouho? Projevily se i nějaké změny na kvalitě vlasů nebo kůže nebo na tvých pocitech? Předem díky za odpověď.'

Návštěvník (Čt, 25. 1. 2001 - 17:01)

Ahojky, holky mohli byste mi napsat taky v cem spociva delena strava....A jak ji aplikovat v prubehu tydne..........a dne...Kolik toho snite a tak Dekuji napiste mi na adresu deniska"email.cz

pavla (Po, 25. 12. 2000 - 13:12)

Delená strava pro mě byla náročná na čas,takže jsem do hrnce nakrájela mrrkev,celer,petržel,brokolici,porek,rajče,uvařila,rozmixovala,přidala zeleninový bujon na ochucení a jedla s celozrným pečivem.Týden se to dá vydržet.Druhý týden jsem jedla salámy,kuře,ryby,vejce,jogurty a sýry s velkými porcemi zeleniny.Začala jsem chodit až třikrát denně na velkou a po 1.měsíci mě přešla chut se přejídat,dokonce se mi jídlo trochu zošklivilo.'

ovesné noky (St, 26. 7. 2000 - 21:07)

Ovesn&;233; noky:2 hrnky r&;253;&;382;ov&;233;ho v&;253;varu, 3/4hrnku ovesn&;253;ch vlo&;269;ek, 3/4 hrnky hrub&;233; celozrnn&;233; mouky, s&;367;l.Vlo&;269;ky spa&;345;&;237;me horkou vodou. Sced&;237;me a zalijeme hork&;253;m r&;253;&;382;ov&;253;m v&;253;varem. Vlo&;269;ky nech&;225;me nabobtnat. Nech&;225;me vychladnout. P&;345;id&;225;me mouku, s&;367;l a vykr&;225;j&;237;me noky, kter&;233; vlo&;382;&;237;me do hork&;233; vody a va&;345;&;237;me asi 4min. Pod&;225;v&;225;me polit&;233; rozmixovan&;253;m ovocem a sypeme sko&;345;ic&;237;.

závin z listové (St, 26. 7. 2000 - 21:07)

Z&;225;vin z listov&;233;ho t&;283;sta:1bal&;237;&;269;ek listov&;233;ho t&;283;sta, 2l&;382;&;237;ce strouhanky z tmav&;233;ho pe&;269;iva, 2-3hrnky nastrouhan&;253;ch jablek, sko&;345;ice, med, o&;345;&;237;&;353;ky, mandle nebo rozinky.T&;283;sto vyv&;225;l&;237;me. Posypeme strouhankou, p&;345;id&;225;me jablka, rozinky, mandle, nebo o&;345;echy, pokapeme medem. Zabal&;237;me, lehce pot&;345;eme vodou a prudce zape&;269;eme.Posypeme sko&;345;ic&;237;.

Reklama

Přidat komentář