Reklama

existuje posmrtný život?

E. (Po, 11. 2. 2008 - 19:02)

A jak?

Anna (Ne, 10. 2. 2008 - 22:02)

Tak to já se tedy netěším.
S tím peklem a nebíčkem to nevidím-to bude jinak.

E. (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

Můj názor je, že posmrtný život existuje, někdo se prostě dostane do nebe, někdo do pekla. A k tomu mírumilovnému výmyslu lidí, co se bojí smrti - já se rozhodně smrti nebojím a přesto věřím, že existuje. A je to přesně naopak, fakt se těším, až umřu, protože vím, že budu na mnohem lepším místě, než jsem teď :)

WOG (So, 9. 2. 2008 - 22:02)

Nemůžu za to že nechápeš c o se skrývá za těmito příspěvky.Protiřečím si jen v některých věcech a to proto že že nic nevím.
Právě si myslíš že jsem to napsal proto protože si mi to napsal ale to je lež.Já neodmítám jiný názor kdybych odmítal tak bych napsal jednoduše neexistuje a konec tečka ale já se o tom dál bavým.Jinak jsem chtěl říct že si to bereš moc osobně,ty si s těmi nadávkami vůči mě začal!

AD (So, 9. 2. 2008 - 17:02)

Wogu musím konstatovat,že jsi otočil minimálně o 90 stupňů.Tvoje první příspěvky do všech diskusí byly hodny politruka z padesátých let.Naprosto odmítáš jiný názor než svůj a to i u temat citlivých.A když se podíváš na své přízpšvky do minula,tak i urážíš.Je možné,že si to ani neuvědomuješ.Normální přístu by byl : Myslím si......Co vz na to....?Ale ty jedeš jak buldozer,mnohdy opravdu blbosti,i urážky a zároveň si v mnoha příspěvcích protiřečíš.Měl bys si to malinko zvážit,než něco vypustíč.A být líný psát hezky česky....

WOG (So, 9. 2. 2008 - 17:02)

Člověk vý prd,opět se opakuji nevrdím že to není možné ale rozum mi říká že to nemusí být vůbec pravda.Že je jen mírumilovný výmisl lidí co se bojí smrti.

Anna (So, 9. 2. 2008 - 17:02)

Proč to není možné?"Znalost" mozku vylučuje posmrtný život,jiný způsob bytí,Boha,atd?
I mezi neurochirurgy je spousta věřích a ti znají mozek skutečně a do detailů.Ne jako většina z nás z BBC a sem tam nějaké knížky.
Vždyt my nevíme o vesmíru zhola nic-tolik si toho neumíme ani představit a vědci nemumí odpovědět na tolik věcí.Zijeme si v našem třírozměrném prostůrku a jsme tolik přesvědčení,že tohle je jediný svět,jediná realita realita?To mi přijde jako nesmysl.
Když jsem viděla matrix,tak mě zamrazilo,protože něco podobného mě napadlo už jako velmi malé dítě.A proč?
Ze zde ani třeba nejsem a možná jsem ještě někde současně.A mohla bych pokračovat.bylo by to na dlouho.

WOG (So, 9. 2. 2008 - 17:02)

Myslel jsem že je tohle debata o posmrtném životě.Můj názor je že to není možné ale dávám prostor teorii.Čili hraju na obě strany jestli sis nevšiml.Takže nemáš nejspíš žádnou teorii a jseš tu jen proto abys provokoval tvá slova nic neznamenají tupče!

WOG (So, 9. 2. 2008 - 17:02)

A jaká je tvoje teorie chytráku :D

WOGU, (So, 9. 2. 2008 - 16:02)

nerozčiluj se hňupe, když jsi trošku hloupější!

WOG (So, 9. 2. 2008 - 16:02)

To nehrozí.Nemůžu za tvou omezenou představivost,přestaň mě laskavě provokovat!

Wogu (So, 9. 2. 2008 - 16:02)

vstřebávat informace musíš začít postupně.Abys se z toho nezbláznil.Začni třeba u Verna..

mona (So, 9. 2. 2008 - 15:02)

Je to(informácie) tam teraz a teraz je tam stále. Tak si to predstavujem.

mona (So, 9. 2. 2008 - 15:02)

Ups, klikla som 2krát:-)
"Tam" -čo sa týka priestoru- nie je nič nikde. A pritom je všetko všade. Neexistuje tam včera, dnes a zajtra. Len to proste JE.

mona (So, 9. 2. 2008 - 15:02)

Ak som minulú stredu náhodou aj večerala hubové rizoto, z ktorého mi bolo napr. zle a už si to nepamatám, nie je vylúčené, že o pár rokov začnem javiť známky fóbie z húb (alebo ryže). Píšem to preto, lebo som sa kdesi stretla s informáciou(alebo názorom-žia?, neviem už zdroj), že arachnofóbia (aj môj prípad), ktorou trpí kopa ?udí prevdepodobne súvisí s tým, že v období, ked ešte žili prví ?udia v Afrike, boli pavúky smrte?ne jedovaté (niektoré sú aj teraz). Postupne sa táto informácia dostala do génov a "traduje" sa dodnes (i ked v nevedomej forme). Ibaže dnešní a tunajší pavúci sú už neškodní a dávna informácia predkov je nám v týchto podmienkach nanič. Toto mi tiež podporuje predstavu o jednom spoločnom "ne"vedomí- možno niečo podobné, čo nazval Jung kolektívne nevedomie. Tam zrejme neexistuje čas, ani priestor. Je to iná dimenzia.

mona (So, 9. 2. 2008 - 15:02)

Ak som minulú stredu náhodou aj večerala hubové rizoto, z ktorého mi bolo napr. zle a už si to nepamatám, nie je vylúčené, že o pár rokov začnem javiť známky fóbie z húb (alebo ryže). Píšem to preto, lebo som sa kdesi stretla s informáciou(alebo názorom-žia?, neviem už zdroj), že arachnofóbia (aj môj prípad), ktorou trpí kopa ?udí prevdepodobne súvisí s tým, že v období, ked ešte žili prví ?udia v Afrike, boli pavúky smrte?ne jedovaté (niektoré sú aj teraz). Postupne sa táto informácia dostala do génov a "traduje" sa dodnes (i ked v nevedomej forme). Ibaže dnešní a tunajší pavúci sú už neškodní a dávna informácia predkov je nám v týchto podmienkach nanič. Toto mi tiež podporuje predstavu o jednom spoločnom "ne"vedomí- možno niečo podobné, čo nazval Jung kolektívne nevedomie. Tam neexistuje čas, ani priestor. Je to iná dimenzia.

mona (So, 9. 2. 2008 - 14:02)

Nepamatám si nielen to, čo bolo v mojom ranom detstve, ale ani to, čo som mala minulú stredu na večeru. Informácie sa nestrácajú. Sú uložené v nevedomí. Preto si ich nie sme vedomí :-D

WOG (So, 9. 2. 2008 - 13:02)

Kojenec jedná pudově jak jinak.Vysvětli mi proč si nepamatuješ na nic ze svého dětství (raného).Málé dítě zbírá (pudově) informace
a po zrození osobnosti jej využívá v životě.
To je celé co jsem chtěl říci a to že všechny děti nejsou stejné neznamená vůbec nic.Je to dané vývojem.

Anna (So, 9. 2. 2008 - 11:02)

Jo čert ví..

mona (So, 9. 2. 2008 - 11:02)

Lenže tu už nie je reč o osobnosti. To je predsa len dočasná záležitosť. Podla mna smrťou osobnosť "zaniká" (čiže zomrie :-D). Inými slovami- potom už nie sme to, čo sme
bývali :-D. Myslím si to preto, lebo som si všimla, že svoju osobnosť pozorujem ako nejaký nestranný divák. Všetky jej prejavy,...zdá sa mi to ako trošku "iná" forma vedomia, ktorá stojí nad osobnosťou, je viac než ego. Nič nehodnotí, len sa "díva"- príde mi to skoro ako nejaké bdelé "nebytie", alebo ako to nazvať. Je to pasívne. Nič to nerobí, nijako to do osobnosti nezasahuje a nemá to nijaké vlastnosti. Preto mám dojem, že "substancia", ktorá predpokladá vznik vedomia sa zachováva, ale smrťou a narodením sa mení osobnosť bytosti.
Keď to zhrniem: áno: po smrti nie je NiČ. Nič pre osobnosť. A tiež nič pre toho "diváka"- jemu je smrť ukradnutá, lebo sa ho netýka- on len zbiera informácie. Myslím si, že osobnosť, ktorá si potom narodením funguje, si niektoré z týchto informácií vyberá (podla svojej povahy) a využíva ako chce.

Reklama

Přidat komentář