Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Hynek (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Martine neodpovídáš, takže je jasné že si tyhle hodiny píšeš do motohodin služby, jak to požaduje Brooklinská elita VRO. To jsem štastny, že spasení je dar vykoupeny Kristovou krví na kříži-a nemusím si pouze zasloužit naději, jak to vštěpuje VRO...

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Martine ty se omlouvat...Omlouval jsem se za překlep a neodpověděl jsi mi na otázku. :)

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Martine, prosím tě mohl bys...Nic si nezapočitávám, protože ještě nejsem pokřtěný SJ. Dělám to proto, že mi záleží na lidech, aby poznali pravdu o Bohu Jehovovi a mohli žít navždy v pozemském ráji. :D

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Omlouvám se: "... Pána."Martine ty se omlouvat nemusíš :-))

Martine a teď buďme důslední. Nejsi pokřtěný SJ, bratři starší tě neschválili, víš, že podle SJ učení zemřeš v Armagedonu?
Pracuj na sobě rychle, a hlavně jim neříkej, že si po netu píšeš s odpadlíky ať to stihneš :-)):-)):-))

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Slovo ARCHÉ má v řečtině více...Observe, trošku jsi měl zklamal, tvrdit o SJ pohledu na archanděla, že je to gnostický archont....no nevim, možná by ti neškodilo trošku popřemýšlet, on výraz archiepiskopos se vyskytuje v bibli, nebo je to výmysl lidí? To že vnímáš výraz archanděl ne jako nic jedinečného je jen tvůj pohled a názor ovlivněný tvým okolím a dobou, ale jsi si jist, že to tak vnímali i v 1st? Kdybych měl tvou logiku, tak si budu myslet, že výraz archi(nejvyšší) pastýř z 1pet5:4 uráží jeho Božství.
Tím nechci říct, že je to tak či onak, ale nemám rád, když se z blbostí, které jsou pouze prací vykladačů písma, dělají strašně důležité věci, kvůli kterým musíme druhé prohlásit, že jsou heretiky.
Jinak prosím nepoužívej termín jehovista, je to pro Sj urážka a doufám, že jako křesťan nikoho urážet nechceš.

Hynek (Čt, 12. 11. 2009 - 19:11)

Martine, prosím tě mohl bys přiznat, zda-li tyto hodiny, které strávíš na internetu, si započítáváš do výkazu hodin o službě, který jak známo SJ odevzdávají ve sboru SJ?

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Takže se zeptám jinak:...Omlouvám se: "... Pána."

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Ilono, to co musí dělat SJ je...Takže se zeptám jinak: "Myslíš, že se Jehovovi Bohu líbí tvůj negativní postoj vůči těm, kteří se snaží, aby jsme co nejlépe napodobovali našeho Pína ?"

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

červíčku moc ti děkuju,našla...jak si psal jak mají naloženo bratři ve sboru,tak to s tebou souhlasím.Mají to náročné co po nich žádá VRO,organizace.A když chtějí obstát,tak musí sklopit uši aby se na ně ostatní nekoukali divně.Máš pravdu a kdyby si to někdo chtěl vyskoušet,tak by mluvil jinak a nepřirovnával tu jejich práci tak nesmyslně,když o tom nic neví.Nemáš to tam lehké,ale asi tě to baví a jsi v klidu.To fakt nemá cenu se rozčilovat.

Roman (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Ze 8,3 ,,Tak řekl Jehova: ,Chci se vrátit na Sion a přebývat uprostřed Jeruzaléma; a Jeruzalém bude jistě nazván městem opravdovosti a horou Jehovy vojsk, svatou horou.
Jak víme, Nový Jeruzalém je nové město a hora, kam půjdeme a vystoupíme...
Proto ne jiné ovce, ale všichni kdo přijali Krista jako Pána se znovunarodili, a stanou se chrámem spolu s Otcem a Synem, Novým Jeruzalémem. Díky působení Ducha svatého nebude druh druha vybízet a říkat ,Poznej Jehovu´, protože budou Chrámem, kde přebývá Jehova (Otec a Syn).
Tohle, SJ, nemůžete popřít nebo ano?

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

To jsem rád, milá M.

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Ilono, to co musí dělat SJ je nařízením organizace, nikoliv Kristovým. To co musí dělat řidič je nařízením státu, tedy opět nařízením lidí. Nařízení SJ jsou jako vystřižené z příručky farizeů, kteří cedili komára a polikali velblouda a strpčovali život svým ovečkám. Organizace SJ dělá něco velmi podobného a rozhodně to není podle Kristova příkladu, který sám řekl, že pravda vás osvobodí a mé břemeno není těžké. Organizace SJ nakládá na své ovce velká břemena. To kristus nikdy nedělal a v mnohých podobenstvích o tom předem varuje. Organizace SJ je jen úřednicko - farizejskou mašinérií bez lásky, což se pak projevuje na úřednických postupech i ve sborech SJ.

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

červíčku moc ti děkuju,našla jsem toho pána co mi pomuže přez to jak si mi poradil.Už mě i dvakrát napsal a myslím,že to s ním bude zajímavé.Zná moc dobře Bibli a poradí mi. Děkuji,nevím jestli to budeš číst.Prosím Romane vyřidte mu to.Mějte se hezky.M

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Cervíku, pred nějakou dobou...Tak nevím kdo to má těžší. Jestli řidič nebo Jehova Bůh. :D

Roman (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Martine, to že Jehova sám sobě nemůže říct, to je tvoje úvaha. Zajímavé je, že všechny překlady uvádějí ... Jehova řekl, kdežto PNS Jehovův anděl. Dokonce starý překlad Kralická bible neměla důvod to slovo anděl přidat, ale PNS škoda mluvit. Ty, jako Kubrt, můžeš obhájit své jméno a říct svému nepříteli: Kubrt je takový jaký je a zůstane, si nepřeje, ... Proč ne?
Proč přehlížíš úlohu Krista a jeho postavení jako Král králů a Pán pánů a že všichni andělé Boží(žid.1,6) ať se mu pokloní!
Ježíš zemřel nevinnou krví a tím zvítězil nad satanem. Michael dokončí úlohu...

Ilona (Čt, 12. 11. 2009 - 18:11)

Cervíku, pred nějakou dobou jsi tu psal co všechno musí dělat SJ a napadlo tě někdy sepsat, co musí dělat takový řidič, ne?
Tak já to to povím slovy písně L. Vodičky.
Potom napiš, jestli je toho hodně nebo málo.

Řidič,ten tvrdej chleba má,musí znát volant,brzdy,spojku a plyn,válce,písty a rychlostní skříň,chladič,čerpadlo,diferenciál,sytič,karburátor,rozdělovač,kondenzátor,hlavu,ventily,baterie,stěrače,duše,pneumatiky,pera,tlumiče,šasní,svíčky,hřídel a blok,ložiska,poloosy,lanka,ojnice,bricky,přerušovač,to dobrej řidič zná,já vím,že řidič,ten tvrdej chleba má.
Jednou sis tu práci zvolil,tak zůstaň při ní stát,chce to jen pevnou vůli a kus svýho srdce dát ,protože sednout za volant jen pořádnej chlap si smí,to ví i každej řidič sváteční,musí mít pohotovost,pozornost,nervy a klid,odpovědnost,představivost,odhad,trpělivost,chladnokrevnost,zdvořilost,plnou nádrž,pásy připnuty ,dobrý zrak,lékárničku,peníze na pokuty.
Pojistku musíš platit,mazat,tankovat,zvládnout smyk,platit škody,značky sledovat.Musíš znát vyhlášku,mít dávku štěstí,nárok sundat tmavé brýle,městem chodit radši pěšky,odbrzdit před rozjetím,to dobrej řidič zná,já vím,že řidič tvrdej chleba má.Řidič nesmí kličkovat na dálnici,zastavovat ,když je nejhůř,ostrov,troubit na dálnici...

? (Čt, 12. 11. 2009 - 17:11)

Tato disk.nám ukazuje co?Pořad to tvrdím,pšenice je malo.Je to katastrofa,štastní jsou ti kteří si to tady nikdy nepřečtou.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 16:11)

Klidně si ber do ruky hady, v...Cituji bibli doslova, v praxi se jedná o ostatní 3 znamení.

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 15:11)

Mimochodem, ještě se vrátím k...Další ukázka toho jak lidé NELOGICKY uvažují. Proč by Jehova říkal: "Ztrestej tě Jehova" ? Neřekl by snad: "Ztrestám tě." ? Je logické, že SPRÁVNÉ znění je Jehovův anděl. Mimoto Jehovovi andělé často na zemi působili jako Boží mluvčí. Pokud se týče pře o Mojžíšovo tělo vůbec v tom nevidím nic nedůstojného pro našeho Pána přít se satanem o něj. Spíš mi připadá pod důstojnost už tady ty komentáře, které píšeš a nemají ani hlavu ani patu. Romane copak nemáš na víc než se tak hloupě stavět proti učení SJ ? Asi ne, co ?
NENÍ ŽÁDNÁ MOUDROST ANI ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOST ANI RADA V ODPORU PROTI JEHOVOVI. (Přísloví 21:30)

Roman (Čt, 12. 11. 2009 - 15:11)

Mimochodem, ještě se vrátím k tomu Michaelovi, proč Michael se přel se satanem o Mojžíšovo tělo uvedu Zach.3,1 Potom mi ukázal velekněze Jošuu, jak stojí před Jehovovým andělem; po pravici mu stál satan, aby ho obviňoval. Jehova však satanovi řekl: ,,Ztrestej tě Jehova, satane! Ztrestej tě Jehova, který vyvolil Jeruzalém! Copak to není oharek vyrvaný z ohně?´´
Všechny překlady kromě PNS píšou, že řekl Jehova, kdežto PNS Jehovův anděl.
Za druhé, Ježíš dostal veškerou moc na nebi i na zemi, a také řekl, že všechno co má Otec je jeho. Že by pral se satanem o to tělo, nepřipadá v úvahu! To je pod jeho důstojnost.
Naopak jsme viděli, že Jehovovo jméno nosí jak Otec tak Syn.

Reklama

Přidat komentář