Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Že by mohla být Boží Moudrost...TO JE FAKT ! Pro tento ničemný svět je VŮBEC TĚŽKÉ ztotožnit se spravedlivými měřítky jehovy Boha a následovníky našeho Pána, SJ.

cervicek (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Na zamyšlení si dovolím ocitovat myšlenky jednoho kolegy z jiného diskuzního fora:

Co se tyce "archandel" pro Jezise, ma tento titul stejny vyznam jako "nejvyssi pastyr" z 1 Pe 5:4 nebo "veleknez" z trebas Zid 2:17, nebot obsahuje prefix "archi-", ktery se vyskytuje u reckych slov, jen vyjadruji urad, postaveni nebo zivotni zpusob. Zajimave je, ze zidovskych pisatel Filon oznacuje Mojzise jako "vele-proroka a archandela" (ve vykladu Gen 18:6).

Za velmi dulezite povazuji v teto souvislosti take tu vec, ze narozdil od zidovskych spekulaci dolozenych jiz v Talmudu, neni v NZ pouzit plural pro "archandela", coz ukazje, ze uvahy o poctu "archandelu", jsou NZ vskutku cizi. Jednotne cislo "archandel" v NZ tedy odkazuje na jedno vojsko andelu, ktere podleha jednomu archandelovi. Nejen tyto indicie vedou k podle mne spravnym zaverum, ze neni chybou ztotoznovat Jezise Krista v archandelem Michaelem.

Observer (St, 11. 11. 2009 - 23:11)

Že by mohla být Boží Moudrost archandělem Michaelem se nemohu ztotožnit.

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Z hledika logiky to ten text...Jak myslíš. :( Tvoje smůla. SJ jsou v PRAVDĚ. Jen se pár jedinců zmýlilo.

cervicek (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Popravdě řečeno, jsem z toho teď trochu na rozpacích. Chápu obě strany a prostudoval jsem již dříve oba argumenty o tom jestli je nebo není kristus archandělem Michaelem a podle mě je to vlastně úplně jedno. Abych se zastal SJ, nevidím žádný důvod, proč by Ježíš nemohl být zároveň archandělem i Božím synem. Výraz archanděl se vztahuje v bibli na vyjímečnou bytost, tedy tato funkce nemusí být nic znevažujícího ani pro Krista, který je jediným prvorozeným božím synem. U textu 1.Tesaloničanům 4:16 záleží na překladu a zkuste si někdo přečíst třeba king james version nebo tyndalův překlad. Z nich by také mohlo vyplývat, že Ježíš je archandělem. Každopádně je to opět hledání chyb, které nejsou nijak podstatné, podstatnými se stávají až hledáním chyb ve výkladech druhých. Roman uhodil hřebíček na hlavičku, protože vzývat Krista a tím tedy i jeho Otce, to je základní předpoklad pro křesťanství, ať je Ježíš jen Boží syn, nebo i Jehovou či má funkci i archanděla. To, že křesťané z jiných církví z takové malichernosti dělají z SJ antikristy je typický příklad jejich vzájemné podobnosti. Tedy s tím rozdílem, že u SJ je za jiný názor duchovní gilotina.

Observer (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Z hledika logiky to ten text nedokazuje, nechápu jak vro může několikrát určit datum, když je psáno, že o tom dni neví ani Syn člověka, to je přímo rouhání a rouhači nemohou být praví zvěstovatelé evangelia.

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Tento text vůbec nedokazuje,...Tak to máš potom divnou logiku. Protože mě to přímo dokazuje, že Ježíš je archanděl Michael. V nebi NEJSOU dvě armády andělů, kterou by vedl Ježíš a archanděl Michael. Je pouze jedna, která bojuje proti satanovi a jeho démonům (padlým andělům). A ta je vedena duchovní bytostí archandělem Michaelem (vzkříšeným Pánem Ježíšem Kristem). Je to podobné jako by jsi tvrdil, že nejsem Kubrt (je to moje přezdívka na kterou slyším) Tak je i náš Pán Ježíš Kristus v duchovní říši znám jako archanděl Michael !

Observer (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Ale vyplývá to ze samotného...Tento text vůbec nedokazuje, že Ježíš je Michael, ale z hlediska logiky tomu přímo odporuje.

Roman (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Toť tvůj názor, Martine. Nepopiratelné je třeba vzývat Ježíšovo jméno. Vzýváš?

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 22:11)

Z toho však nevyplývá, že...Ale vyplývá to ze samotného studia Bible. Už jsem se tu zmiňoval, že Pán sestoupí s hlasem ARCHANDĚLA. (1.Tesaloničanům 4:16) Navíc Bůh Jehova předpověděl, že had (satan) zhmoždí ženě (Ježíš) patu (tím, že bil Ježíš zabit a za tři dny vzkříšen) a ona mu měla rozdrtit hlavu (takže archanděl Michael se svými anděly musí být totožný s Ježíšem a jeho svatými - Zjevení 12:7)

Roman (St, 11. 11. 2009 - 21:11)

Prvorozeným všeho stvoření nutně neznamená, že je první stvoření. Jako první se z Boha narodil, aby se z Boha pak narodili lidé.
David byl nejmladší a přece považován prvorozeným bratří, totéž u Jakoba a Ezaua, a Jakob považován prvorozeným, když Ezau to prvorozenstsví prodal.
Ap. Pavel to psal z těchto důvodů, že my se také narodíme, jelikož Pán Ježíš několikrát slíbil tuto pozvánku.
On je Počátek božího stvoření znamená že se dal do stvořitelských děl...dal do pohybu a pak svou mocí udržuje všechny věci slovem své moci. On se ponížil na roveň člověka, dokonce nižší než andělé. To proto aby jméno JHVH bylo očistěno od pohana a oznámil význam Otcova jména a vymazal hříchy na sebe mučednickou smrtí.
Nemyslím si, že je Bohu roven, ale je s Ním, v Něm a On v něm. Boží myšlenky nejsou naše.

Observer (St, 11. 11. 2009 - 21:11)

Z toho však nevyplývá, že Ježíš je Michael.

. (St, 11. 11. 2009 - 21:11)

Kolosanům 1:15 On je obrazem neviditelného Boha, prvorozeným všeho stvoření.

Observer (St, 11. 11. 2009 - 20:11)

Ježíš je obrazem Boha...Tak uveď přesně verš, který to dokazuje, že Ježíš byl od JHVH stvořen.

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 20:11)

Ježíš je obrazem Boha Všemohoucího a přesto mu není rovný. Protože Ježíše Krista podle Bible stvořil Jehova Bůh ! Pořád to zkoušíš ? :)

Roman (St, 11. 11. 2009 - 20:11)

Martine, máš pravdu, že jen Jehova je jediný, stále stejný, Týž. Ovšem v Heb.1,11 Ježíš je též Týž: ,Ony zaniknou, ty však máš zůstat NEUSTÁLE; a ony celé zestárnou právě jako svrchní oděv, a svineš je právě jako plášť, jako svrchní oděv; a budou změněny, ale ty jsi STEJNÝ S(ostatní 3 překlady co mám: Týž nebo Tentýž) a tvá léta nikdy neuběhnou.´ Ap.Pavel citoval ze Žalmu 102,26 Ony zaniknou, ale ty budeš stát; .... Ty jsi však týž, a tvé vlastní roky se nenaplní.
Ap.Pavel proč citoval? Apoštolové pomalu pochopili, kdo Ježíš je. Po jeho vzkřísení tušili, že to je on, týž, a proto nevěřící Tomáš zvolal: ,Můj Pán a můj Bůh!´ Ježíš mu ukázal ruce po stopách a řekl... Ježíš mohl odradit ale neudělal. Totéž před nanebevstoupením apoštolové někteří zapochybovali, jestli před ním mají klekat a klekali, neboť uznali, že je Bůh. Kdyby byl anděl, neudělali by, ne?

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 17:11)

Jediné co se nemění je Jehova. Je stále Týž. (Malachiáš 3:6; Izajáš 46:4 nebo Jakub 1:17)

Observer (St, 11. 11. 2009 - 17:11)

Naše doba je mnohem bližší době antické v níž křesťanství vzniklo, je však diametrálně odlišná od středověku, není ani možné striktně trvat na nějakých dogmatech, která mají původ ve středověké scholastické teologii a o kterých nemohla zákonitě první křesťanská století ani sebemenší ponětí, to by bylo zbytečné svazování lidí, očistec je vyloženě středověký výmysl, například i východní pravoslavné církvi neznámý a pro ni absolutně nepřijatelný, mají ho za pouhou pohanskou báji.

Roman (St, 11. 11. 2009 - 17:11)

Nechci rozeštvat SJ, Otec je Jehova, Syn je Ježíš. Červíček usoudil, že Ježíš zastupoval Otce i jméno Jehova. Budiž. Nechci se vymlouvat, cítím se lépe v tom stavu v Pánu jako kdy jsem byl SJ. Taky můžete okusit Boží lásku v Kristu!

Roman (St, 11. 11. 2009 - 16:11)

Mimochodem nevěřím v peklo, nesmrtelnou duši, očistec, věčný život jen v nebi, po smrti hned do nebe, trojici od KC. A přesto se snažím vás milovat, jak nedokonalý jsem. Mějte se rádi vespolek bez ohledu na jakýkkoli víře, ale v Kristu!

Reklama

Přidat komentář