Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (St, 11. 11. 2009 - 16:11)

,Miluj Jehovu celým svým srdcem, celou svou duší, celou svou myslí a celou svou mocí. To je první přikázání, a druhé toto je: ,Miluj svého bližního jako sebe sama.´
Také ovšem řekl jak psal Martin o Pánu: ,Kdo má větší náklonnost k otci nebo matce nebo synu nebo dceře než MNE, není mne hoden.´
Můj názor je toto: Milovat Jehovu je nade vše, a také bližní. Ježíše taky, protože je v Jehovovi nebo sám on, neboť nosí toto jméno, ne?
1.Jana 2,23 Kdo vyznává Syna, má také Otce.... Dále, to je ta slíbená věc, kterou nám on sám slíbil, věčný život.
A život je v Synu. Halelujah!

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 16:11)

Nevím co na to všechno napsat. Snad jen to co řekl sám Ježíš: "KDO MÁ VĚTŠÍ NÁKLONNOST K OTCI NEBO MATCE NEŽ KE MNĚ, NENÍ MNĚ HODEN; A KDO MÁ VĚTŠÍ NÁKLONNOST K SYNOVI NEBO K DCEŘI NEŽ KE MNĚ, NENÍ MNĚ HODEN. (Matou 10:37) Nevím jak to každý chápe, ale já tomu rozumím tak, že Ježíš si nepřeje, aby jsme nenáviděli otce nebo syna. Ale chce, aby jsme je nemilovali ŠPATNĚ. Když nám někdo blízký udělá něco co se nelíbí Jehovovi Bohu nemělo by se to tolerovat, ale s ukázňováním podle Pána je SPRÁVNÉ takového člověka usměrnit. Pokud, ale ten, který má být usměrňován je trvdošíjný ve svém "hříchu" pak to zpravidla nevede k ničemu DOBRÉMU. Nevím jak si na tom ty Jani, ale třeba je hodně známých případů kdy se dcera s matkou neshodnou jen kvůli tomu, že křesťanská matka nechce svou dceru pustit na diskotéku. Anebo se jí nelíbí tvůj vztah s někým kdo není ve víře. Ale dělá to pro to, aby tě ochránila, protože tě má RÁDA. I když to třeba ve světě není populární a vrstevníci se ti posmívají. Jde o to, jestli máš ráda našeho Pána nebo ne. Takže asi tak nějak. :)

Lucka (St, 11. 11. 2009 - 15:11)

Chseš cervicku dnešními komentáři snad říct, že když nebudu svoje okamžité nápady, chtít prosadit mezi bratry ve sboru, když se budu snažit , podle svých možností, 2x týdně scházet se sborem a 3x za rok pojedu na sjezd, kde se budu těšit ze společenství svých duchovních bratrů a sester a pokud k tomu přidám kázání, ať už dům od domu nebo třeba jen tak na ulici, čí na pracovišti a mými blízkými přáteli, budou SJ a budu se snažit chodit slušně oblékaná a dodržovat biblické rady ohledně krve, že bych mohla být schváleným služebníkem Jehovi za předpokladu, že se budu držet rady ohledně nezdravení odpadlíků, protože tím bych se podílela na jejich skutcích a pokud se budu snažit uplatňovat rady Starších ve sboru a zbytečně nebudu svou mysl zanášet nebudujícími informacemi od Satana, skutečně si myslíš, že by mne mezi sebe vzali?

? (St, 11. 11. 2009 - 15:11)

Ja ti to i verim.Ale Jani drz se.Sem S.J. Ale never tomu, ze ti nekdo z Nas ,ackoli se ucime Lasce porozumi.Ja se mozna jeste dokazu vzit ,neco prozivam a je to tak bolestiví,ze nekdy nemuzu ani dychat.Ale bojuji.Ale zde nehledej pochopeni.Tady najdes jen sklamani vim to.Mej se a Buh stebou.

MARTÍNKU (St, 11. 11. 2009 - 15:11)

DOUFÁM,ŽE NEPOHRDNEŠ Z MÍM VYZNÁNÍM A ŽE MNĚ NEZAVRHNEŠ JEN PROTO,ŽE NEJSEM SJ.KDYBYCH TI NAPSALA MUJ PŘÍBĚH NEVĚŘIL BY SI.TO MI RADĚJI UŽ NEODPOVÍŠ.NEVADÍ JÁ TO JSEM NEBUDU VYTRUBOVAT,STEJNĚ BYS ODSOUDIL MĚ.TO NEVADÍ.MĚJ SE MOC A MOC HEZKY MILÝ A ODVÁŽNÝ MARTINE CO BOJUJEŠ ZA SVOJI VÍRU.BUH TI ŽEHNEJ JANA

Martínku (St, 11. 11. 2009 - 14:11)

Já bych byla moc ráda s nimi věř mi .Ale oni mě zklamali i moje vlastní mamina.Hodně to bolelo a už nikdy nebudu mít vztah ze svojí maminou.Už nikdy a to je zase moje zkušenost Martínku.Měj se moc hezky a pokud budeš moci prosím věř v Boha Jehovu, ale nevstupuj tam prosím.Ani nevíš jak jsem ted neštastná.Jana

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 14:11)

Já si myslím Martínku,kdyby...Taky vám všem přeji, aby jste byli zachráněni. Milujte Jehovu Boha, blžního svého a studujte se SJ.:)

Martinku (St, 11. 11. 2009 - 14:11)

Já si myslím Martínku,kdyby si tak silně neprožíval tvoje emoce stim,že když nejsi pokřtěný,tak nebudeš ze svojí rodinou zachráněný byl by si od toho osvobozený a tvoje srdíčko by bylo štastné.Ted se třeba trápíš,ale zamysli se,když tak miluješ Boha Jehovu,myslíš že on je rád že se trápíš.Martinku píšu Ti to od srdíčka jak to nejlépe umím napsat.Jsi určitě hodný a já ti upřímně přeju at si z celou rodinou zachráněný. Jana

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 14:11)

Prosím Tě ty už znáš SJ...Už 18 roků studuji Bibli sám nebo se SJ. Má rodina v pravdě není, ale nijak mi nebrání. Sem tam se o víře před mamkou zmíním, ale i když vím, že nám hrozí, že přijdeme o věčný život nijak svou víru mamce nevnucuji. V podstatě beru víru v Jehovu Boha něco jako bonus pro lidi, kteří chtějí zažít něco víc než nabízí tento svět. S mým nevlastním otcem se moc nebavím, ale stejně jako mé matce je mu to nejspíš jedno.

Martinku (St, 11. 11. 2009 - 14:11)

je to škoda,že nepíšeš víc o sobě.Víš jak si v pravdě přišel,co se ti líbí mezi tvími lidmi,co je na nich zajímavého a tak.Něco pro nás.

Martinku (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

Nezlöb se asi mi stejně neodpovíš,protože co je mě dotoho vid.Já jen jestli to nemáš doma těžké učit je o tvojí víře.Možná i tví příbuzný tě nechápou i když ty to ale myslíš dobře a upřímně vid.Jana

Martine! (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

Prosím Tě ty už znáš SJ dlouho?Víš nezlob se že mě to zajímá.A prosím,tvoje rodina je také u nich.Děkuji Jana

PRAVDA JE JEN J (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

NENÍ TO V LIDCKÝCH SILÁCH DOPÁTRAT SE PRAVDY, ALE JE TO NA BOHU JEHOVOVI A JEHO SYNU JEŽIŠI.NIKDO SI NEPŘIDÁ ANI NEUBERE Z PÍSMA.HALELUJA HALELUJA .

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

Hlavně že to všichni víte,že...Nikdo se nikoho nesnaží strašit. Ale je pravdou, že se démoni bojí a třesou se strachy před Jehovou Bohem.(Jakub 2:19):D
Ale praví ctitelé Všemohoucího se třást nemusí. Každému je kázáno, aby se přizpůsobil Božím požadavkům k jeho záchraně. NEMUSÍTE SE BÁT ! Stačí když přijmete pravdu do svých srdcí i vy. :) Bůh má rád bohabojné lidi, kteří myslí na jeho jméno.(Malachiáš 3:16)

CO JE PRAVDA PT (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

JO TO MÁTE PRAVDU.UŽ Z NĚHO VYCOUVÁVÁM.JE TO KOLOTOČ A KAŽDÝ SI STOJÍ ZA SVÉM A MYSLÍ ŽE MÁ PRAVDU.

Jasný máte všic (St, 11. 11. 2009 - 13:11)

Hlavně že to všichni víte,že máte vy Pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co je Pravda.To že strašíte lidi a lidé mají z toho depku.Nebo učíte jak nás osvobodil Ježiš svojí milostí.Kde je Pravda?Už mě to tady fakt nebaví.Mějte se jak chcete už jsem z toho tady otrávený.

. (St, 11. 11. 2009 - 12:11)

Podobně i na konci milenia. Prostě nenapravitelní utlačovatelé budou odstraněni. Proč? Aby Boží lid mohl prospívat.

. (St, 11. 11. 2009 - 12:11)

A proto by tu měl být vidět kontrast mezi lidmi, kteří jdou se světem a těmi kteří s ním nejdou. "Spravedliví ať se dále posvěcují a ničemní ať se chovají ještě ničemněji" A tenhle stav se ještě prohloubí.

Martinku (St, 11. 11. 2009 - 12:11)

Martine bud tam kde jsi,když si myslíš,že je to vpořádku.Nech se pokřtít a říkej lidem pravdu.Podle svého nejlepšího svědomí a poslouchej dál VRO nikdo ti to nebere.

♥Martin&# (St, 11. 11. 2009 - 12:11)

Bratři nás věrné SJ učí jednotě. Je to pravý opak toho jak je svět rozdělený. I když třeba EU se snaží o sjednocení Evropy. Je to pouze na základě světského myšlení politiků, kteří v sobě nenosí lásku, kterou měl Kristus. Kdežto ti, kteří jsou vyučování Jehovou mají tu pravou LÁSKU k bližním. Určitě bratři nenákladají těžká břemena, které by člověk nemohl unést. Ježíš řekl, že jeho břemeno je PŘÍJEMNÉ a LEHKÉ. (Matouš 11:30) Pořád je lepší být pod VRO než pod tímto satanovým systémem věcí. Kristus učil milovat, svět učí nenávisti.

Reklama

Přidat komentář