Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 15:11)

Klidně si ber do ruky hady, v...I když na druhou stranu by mě taky zajímalo, co tím Ježíš myslel. Přece to nebyl dealer drog, ne ???

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 14:11)

Mk16,17 Ty, kdo uvěří, budou...Klidně si ber do ruky hady, v tom ti žádný SJ bránit nebude. Tohle však není hlavním cílem Ježíšova učení, ale je to kázání o Božím království. A s těmi jedovatými lektvary bych si to rozmyslel. :) Nemáme zapotřebí hazardovat se svými životy.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 13:11)

Mk16,17 Ty, kdo uvěří, budou provázet tato znamení: Ve jménu mém budou vyhánět démony a mluvit jinými jazyky, 18 budou brát hady do ruky, a vypijí-li něco smrtícího, nic se jim nestane, na choré budou vkládat ruce a uzdraví je. Joel2,23 Jásejte synové Sionu, radujte se z JHVH svého Boha, neboť vám dá učitele spravedlnosti a na začátku vám sešle hojnost dešťů podzimních a jarních. Joel3,1 Vyleji svého ducha na každé tělo. Vaši synové a starci budou prorokovat, vaši starci budou mít sny, a vaši jinoši mít vidění. Tato znamení byla hojná v počátcích církve, jarní déšť, a znovu se objevila v posledních dnech, podzimní déšť. V některých církvích jsou některá z nich hojná, dokonce i u katolíků a adventistů jsem je občas zpozoroval, nikdy však u jehovistů.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 13:11)

Není nad to pofizolofovat si...Rozhodně odmítám jako boží vůli učení vro.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 13:11)

K tomu archandělovi, moc...S tím souhlasím, pro nás lidi nejsou andělé tak důležití, jenom s výhradou, že pro mě je archanděl něco jako důstojník a ne nejvyšší velitel.

. (Čt, 12. 11. 2009 - 12:11)

K tomu archandělovi, moc zpráv v bibli o něm není, zřejmě to pro nás lidi není tak podstatný vědět víc, pro nás je spíš lidi je spíš platný ten titul velekněz, kněží jsou na zemi, andělé v nebi, pro ně je důležitý že mají svýho hlavního představitele. Tolik podle mého k tomu, proč se nevyskytuje ten pojem archanděl tolik v Písmu.

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 12:11)

Slovo ARCHÉ má v řečtině více...Není nad to pofizolofovat si nad tím, jestli je Ježíš archanděl nebo ne místo, aby jsme se snažili uvést svůj život do souladu s Boží vůli, že ? :D

. (Čt, 12. 11. 2009 - 12:11)

Nový Zákon chápu já především jako duchovní motor pro ty, kdo mají panovat s Ježíšem. Potřebují jistě velké povzbuzení, aby mohli zvítězit nad světem. I po mileniu se budou dál podřizovat Jahveho vůli a vedení. Takže i když budou nesmrtelní, tak by mohli přijít o nějaký výsady, podle mého.

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 12:11)

Jsou jen 2 texty, kde se...Slovo ARCHÉ má v řečtině více významů a prefix ARCH neznamená jedinečnost, dvě místa v NZ pro mě nejsou důkazem gnostických archontů bylo také mnoho, také ARCHIEPISKOPOS, i když ta funkce je pozdější v žádném případě neznamená jedinečnost. Pro mě je sotva přijatelné to, co pochází jako nový objev z dílny lidí, kteří si počínali jako Miler( ten však činil pokání) nemusí to být zrovna jehovisté, některé jejich věci jsou diskutabilní, např kříž = kůl, ale Ježíš = Michael už pro mě diskutabilní není. Za druhé mě nejsou vůbec sympatičtí ti z křesťanů, kteří o sobě tvrdí, my jediní jsme ti praví a je už jestli se jedná o jehovisty nebo např. o pravoslavné, ti byli před 2O lety mnohem otevřenější, ale poslední dobou u nich vědomí my jediní jsme praví téměř naprosto převládlo. S takovými lidmi není možná žádná diskuze. Uvedl jsem tyto příklady jako levicový a pravicový extrém. Jehovistou jsem nikdy nebyl, ale také jsem byl zaslepeným fanatikem a vím dobře, co to obnáší.

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 11:11)

DÍKY MOC.M

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 11:11)

ještě bych měl jeden nápad, zkus se zaregistrovat na diskuzním fóru na strážné věži je tam dost lidí co mají velký přehled a znají zase dost lidí, kteří by ti mohli pomoci. Ahoj

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 11:11)

Jsem ráda že víš o čem mluvím.Díky za pochopení.Jelikož jsem začátečník na PO,tak nevím jestli se mi na Ondřeje Vejsadu povede napojit.Ale milý červíčku Ti moc děkuji i tak.Už jsem te počítač chtěla vypnout,ale napsal si. Měj se taky moc hezky a osobně Ti přeju, aby si byl štastný a přeju ti od srdíčka požehnání od Boha Jehovovi a záchranu od Pána Ježiše a samozřejmě tvou rodinu a přátelé.Měj se moc hezky.Škoda, že TĚ STRÁCÍM KDYŽ JSEM TĚ NAŠLA.M

Observer (Čt, 12. 11. 2009 - 11:11)

Myslím, že by pro dikutující...I když jsou pro mě jehovistické teze nepřijatelné, rozhodně jsou mi bližší než Rudolf Steiner, to už je totálně mimo křesťanství.

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

Ahoj věřící M. omlouvám se musel nemohl jsem ted odpovědět. Nevím, jestli jsi bývalá SJ nebo jestli jsi SJ, ale pokud máš nějaké problémy, tak je lepší je určutě řešit s odborníkem. Já jím rozhodně nejsem, ale dám ti kontakt na bývalého bratra, který má k tomu potřebné vzdělání a nedávno odešel. Je to link kam můžeš přímo poslat dotaz pro bratra Ondřeje Vejsadu snad ti může pomoci. Sám tuto pomoc nabídl na jiném diskuzním fóru. On si určitě prošel podobnými problémy jako my všichni. Ahoj přeji ti mnoho požehnání.

http://www.folktime.cz/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=tiraz_vejsada

patacek (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

Myslím, že by pro dikutující mohl být zajímavý ezoterický pohled, který asi nejlépe vyjadřuje R. Steiner.

Podle něj součástí stvoření je vývoj tvůrčích hierarchií a my, lidstvo, jsme 10. v pořadí. Bezprostředně nad namí je hierarchie nazývaná Angeloi, tedy andělé. Jejím nejvyšším představtelem je JHVH, a byl řídící tvůrčí hiërasrchií v minulosti.

Nyní jsme pod vládou vyšší tvůrčí hierarchie nazývané Archangeloi. Jejím nejvyšším představitelem je právě Kristus.

V budoucnosti nás čeká příchod ještě vyšší řídící tvůrčí hierarchie, která je v bibli označována jako "Duch svatý". Mám dojem, že se v ezoterice nazývají "Archeové".

Tohle je velmi zevrubný popis, koho to zajímá, nechť si Steinera nebo Heidela přečte.

♥Martin&# (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

Pokud by nepřišel závěr systému věcí potřebovali by jsme druhou planetu. http://aktualne.centrum.cz/zahranici/clanek.phtml?id=620589. Ale podle Bible to nebude třeba.

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

nevadí,myslela jsem to dobře.Mějte se všichni moc hezky.Coje duležité mít v srdíčku jak našeho stvořitele Jehovu Boha,tak našeho zachránce pokorného Pána Ježiše .Mějte se všichni moc rádi.

červíčku (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

popravdě řečeno,nechci tě obtěžovat.Kdyby si nechtěl,tak napiš prosím někoho kdo by mi pomohl.Kdo třeba už u nich není a učí se žít bez jejich organizace.Prosím,porad děkuju moc.M

dobrý ráno červ (Čt, 12. 11. 2009 - 10:11)

jak si se vyspal?Máš přehled o písmu.Mohl by si být spoustu lidem užitečný.Asi si prožil část života u SJ a máš s nimi zkušenosti.To nechci říct,že špatné ale hodně toho víš o té jejich víře.Já si neumím založit stránku abych se mohla rozdělit s tebou o zkušenosti a taky by si mi pomohl lépe poznávat Bibli,našeho stvořitele a jeho syna.Víš,já mám ted tak drobet zmatky v srdci a ráda bych,aby mi někdo zběhlý v písmu poradil.Nemusíš mít strach,nevím jak ti dokázat,že jsem člověk který se snaží být pokorný a vážim si Boha Jehovu a jeho syna Ježiše .Napsala bych víc,ale nevím,kdo bude číst moje řádky a tak si myslím,že to stačí.Upřímně jsem ráda,že jsem našla Tebe,který ví o SJ hodně a máš přehled.Promin mi že ti tykám,snad to nevadí.

cervicek (Čt, 12. 11. 2009 - 09:11)

Jsou jen 2 texty, kde se vyskytuje v NZ výraz archanděl. 1Tes.4:16 a juda 1:9. Vzhledem k prefixu archi s jeho výskytem před slovy vyjadřujících vyšší postavení či úřad a použití jen jednotného čísla ve slově archanděl, je zřejmé, že archanděl bude asi jen jeden. prefix z 1pet 5:4 před slovem pastýř, uplatněný na krista také nijak nesnižuje jeho velikost, i když se mluví i o jiných pastýřích. Ovšem archi pastýř je jen jeden. Stejně jako velekněz u Zid 2:17.
Prostě ať je to jak chce, není třeba z tohoto drobného problému dělat něco velikého, tak jak to zveličují křesťané a berou to jako důkaz antikristovství SJ.
Pochopitelně to, že by Kristus byl Michael se také nedá dokázat.
Pro Romana
Romane Daniel je Daniel, zjevení je zjevení. Tvoříš si sám důkaz, který důkazem není. To, že je jistá podobnost s muže u daniela se synem člověka ve zjevení, není důkazem, že jsou totožní. To je jen nedokazatelné přání, které ti pomáhá dokázat tvůj předem vytvořený předpoklad. Je to stejný typ dokazování jako u SJ, kteří tvrdí, že armáda kobylek z joela a ve zjevení jsou ve výkladu totéž, protože to jsou prostě kobylky a jinde se nevyskytují. To je jen dokazování podle předem vytvořeného nedokazatelného předpokladu.
Podle mě SJ nijak neurážejí krista tím, že tvrdí, že je archandělem Michaelem, protože jiné zdánlivě nižší tituly ho ve vašem výkladu také nesnižují. Velekněz, nejvyšší pastýř, král králů, syn člověka, archanděl (velitel armády andělů) atd. atd. To naprosto bez problémů může korespondovat i s nejvyšším titulem Boží syn.

Reklama

Přidat komentář