Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

Simona (Čt, 30. 6. 2022 - 20:06)

Přeji také krásné léto. Lallo Libore, vás mám ráda

asi tak (Čt, 30. 6. 2022 - 20:06)

Já tě nemám rád

Veronika (Čt, 30. 6. 2022 - 18:06)

Libore, díky za vysvětlení. Mít babičku tak strašně daleko, to by mě nebavilo. Ale zase to je exotické

Návštěvník (Čt, 30. 6. 2022 - 20:06)

on jí má až v zahraničí?

Mirek (Čt, 30. 6. 2022 - 19:06)

Je to dlouhá cesta a kudy se tam letí?

JItka (Čt, 30. 6. 2022 - 18:06)

Hezké prázdniny!

Hanka (Čt, 30. 6. 2022 - 18:06)

Já se přidám s přáním. A děkuji za barevnou diskuzi

Pavlína (Čt, 30. 6. 2022 - 18:06)

Lallo ahoj. Moc jsi to hezky napsala. Libore, přeji ti zítra hodně hub a všem krásné prázdniny

Luci (Čt, 30. 6. 2022 - 15:06)

Bože, moje neobratnost. Omlouvám se za zdvojený komentář

☮✌ dřevěnej (Čt, 30. 6. 2022 - 14:06)

V podstatě člověk dělá podobně, jako když se vaří v tlakovém hrnci. Planeta je ten tlakový hrnec a průmysl je pumpování tepla do hrnce. Teplo a energie se stále víc uvnitř hrnce hromadí a únik energie a tepla přes ventil už není dostatečný. V podstatě se odborníci jak klimatologové, tak jiní přírodovědci nedokážou sjednotit. Je to v tom, kolik toho planeta snese a jestli vyletí dekel z hrnce, anebo vystřelí ventil, anebo bouchne hrnec a kdy k tomu dojde, kolik času ještě zbývá. Nikdo nedokáže posoudit, kolik energie do hrnce pumpuje člověk a kde má planeta své limity a kdy dojde ke katastrofě.

Karel (Čt, 30. 6. 2022 - 14:06)

Tak tohle strašení, kdy dojde ke katastrofě mne provází celých 45 let života. V osmdesátých letech se ještě k tomu strašilo jadernou válkou. Také si pamatuji nějaký televizní cyklus z osmdesátých let s názvem Přežijí rok 2000? A kde je dneska rok 2000? V pr...Také desítky let slýchám o kolik km se loni snížila výměra deštného pralesa. Podle toho by už žádný deštný prales neexistoval. Také už před desítkami let měla být zatopena přístavní města např. v Nizozemí. A takových příkladů bych mohl uvádět ještě celou řadu. Kdepak, nejlepší způsob jak ovládat lidi je nahnat jim strach. Tohle už věděla Svatá církev katolická, proto vymyslela peklo. Ale já bych všechny strašpytle rád uklidnil. Ke katastrofě určitě dojde nejpozději za pět miliard let. To totiž zanikne Slunce. Tak se máte alespoň na co těšit.

Libor. T. (Čt, 30. 6. 2022 - 13:06)

A houby asi porostou. S vnukem jsme se prošli kolem parku a potoka a máme množství špiček a žampiónů. Pozor na nejedlé žampióny zápašné. Poznáte je ihned, po vrypu nehtem nebo nožem okamžitě žloutnou v místě poranění. Jedlé žampióny ne

Luci (Čt, 30. 6. 2022 - 15:06)

A my máme také. Budou obalované kloboučky!

Luci (Čt, 30. 6. 2022 - 15:06)

A my máme také. Budou obalované kloboučky!

Radka (Čt, 30. 6. 2022 - 09:06)

Tak už jsme se z toho trochu dostaly. Hlavně holka. Králíčka si pořídíme asi ještě dříve než jsme plánovali. Libore, houby asi budou dost,
to si myslím

Libor. T. (Čt, 30. 6. 2022 - 09:06)

Radko, kupte si ho. Lépe to přebolí

Radka (Čt, 30. 6. 2022 - 09:06)

A dáme mu stejné jméno

Hejtr (Čt, 30. 6. 2022 - 13:06)

Radko zeptej se Lally. Ono existuje období truchlení a to by si dcerka měla odbýt, aby nového králíčka, klidně se stejným jménem, přijala a neporovnávala je. Ale osobně bych počkal, až ji to přebolí a sama řekne, že chce nové zvířátko. Jestli ti už řekla, že chce nového, tak ho kup.

lalla1 (Čt, 30. 6. 2022 - 14:06)

Ahoooj, pročítám, Radka se mě neptala, ale dám svůj pohled. K truchlení. Dospělý člověk je samozřejmě schopen si uvědomit rozdíl mezi smrtí člověka a zvířátka, je to opravdu nesrovnatelné, i když své kamarády milujeme naděvše a mnohdy jsou tím nejlepším, co nás v životě potkalo. Dítě to má jinak, často je to pro něj první setkání se smrtí, první uvědomění si konečnosti života. Takže s dětmi je skutečně třeba citlivě. Na druhé straně, děti se opravdu rychle ''otřepou''... není ani dobré nějak je v truchlení podporovat nebo dokonce od nich truchlení očekávat......Co se týká jmen. Je dobré myslet na to už když se kupuje první křeček, morče, králíček, u kterých se očekává život několik (?) málo let. Je dobré tomu prvnímu dát jméno, které pak u dalšího bude mít variantu, bude podobné. Dítě pak má pocit určitého pokračování a na druhé straně si uvědomí, že život je konečný. Příkladem je: první králíček Malvína, druhý Valentýna (doufám, že jsem někoho neurazila). Nebo Ferda, Jarda...Toto opravdu funguje. (Jo a hejtře, nevím, jak to děláš, ale tvůj koment byl to první co jsem dnes na Doktorce přečetla, jestli v tom nejsou nějaké temné síly hele:))

Hejtr (Čt, 30. 6. 2022 - 16:06)

18 let praxe

Reklama

Přidat komentář