Reklama

revmatoidní artritida

Miluš (Ne, 31. 10. 2010 - 19:10)

Jani držím všechny palečky ,ať vyšetření dopadne co nejlépe-budu na Tebe myslet.Markétko fotečky na jsou moc hezké.Mějte se hezky.Ahojky Miluš

stana (So, 30. 10. 2010 - 18:10)

Ahojky Sabino, když máš bio, tak by bolesti být neměly - obvykle je pacient v remisi. Chtělo by to asi kontrolu na revmatologii. Já měla bio bez MTX, protože jsem ho nesnášela. Bio přestalo po 3 měs fungovat a i výsledky se rapidně zhoršily , měla jsem mkít nasazenou jinou bioléčbu, ale dosud se tak nestalo, protože nemám v pořádku játra. Držím palečky ať se brzy dočkáš takového zlepšení, aby jsi mohla chodit.
Bio také docela dobře jako jediné funguje na obnovu chrupavek, ale nevím do jaké míry a na jak poškozené.
Ahojky a piš jak jsi na tom a co revmatolog. Ahojky a co nejméně bolestí Staňa

sabina (So, 30. 10. 2010 - 15:10)

Ahojky je mi 40 let....MTX beru rok a pul.... rok jsem byla na dávce 25 mg tydně..před čtyřmi měsíci mi ho začla snižovat kvůli těm JT..jinak mám seronegativní revm. artritidu ..vysoce agresivní...10 měsíců trvalo než mě vůbec na to přišli..za ten rok než mi vlastně na to přišli jsem měla uplně oddělany kolena...pak se přidaly kyčle...později ruce..obě kolena a obě kyčle mám totálně zničeny...čekám na TEP... nejdřív kyčlí později kolen....ale na ty tepky mě vezmou až budu mít zase vše v pořádku jako krev..CRP atd, jinak to nejde..takže už rok a pul jsem na invalidním vozíku....od března 2010 mi nasadily biologickou léčbu...REMICADE...tak uvidíme co bude dál...spouštěčem revmatoidní artritidy u mě byla borelioza... přeju krásný den papa

stana (Pá, 29. 10. 2010 - 21:10)

Sabinko,MTX se má stabilně, aby měl účinek brát 20mg 1x týdně, ale pokud ti zvyšuje JT , tak je čas na změnu léčby.
Páček všem dobrou noc Staňa

Viana (Pá, 29. 10. 2010 - 20:10)

Ahojte holky,))
Sabinko,jak dlouho ten MTX bereš a kolik je ti roků? Máš podle mě dost velkou dávku.))
Holky,nemohla jsem dva dny hlasovat,byla jsem včera v práci a dnes jsem se nedostala k poč. O víkendu sloužím oba dva dny,tak to teď musím dohnat...))To by v tom byl čert aby Martínek a Mienka vevyhráli...

sabina (Pá, 29. 10. 2010 - 17:10)

ahojky....děkuji moc za odpověd..asi ty bolesti budou teda tím počasím....doktorka mi MTX začla snižovat kvůli játrum vysledky jsem měla poslední dobou zvýšené..díky papa

stana (Pá, 29. 10. 2010 - 14:10)

Ahoj holky Mienka má stejně jako Deniska na 20 pozici, ale Martínek má pořád veliký rozdíl na další místo.
Já mám poslední týden přímo děsný, nevládnu rukama ani nohama, bolí mě hrudník a vůbec nespím ani prášky na bolest to netlumí- už ty bolesti nemůžu vydržet pa Staňa

Majka (Čt, 28. 10. 2010 - 20:10)

Ahojky....mám malou...ahojky Sabino a všichni ostatní. Přeju pěkný sváteční večer.
Sabino, MTX nemá takové působení na bolesti, jako třeba kortikoidy např. Prednizon. Pouze stabilizuje nemoc, aby se nerozvíjela, ale stejně to působí jen na někoho. Takže bolesti nezastaví.... i u mě je to tak. Na bolesti beru Korylan nebo Tralgit či Indometacin - čípek. Přeju ti méně bolestí
a řekni o těch bolestech doktorce, aby ti něco předepsala
papa

Markéta:))) (Čt, 28. 10. 2010 - 20:10)

Sabino, ze dvou důvodů.Postupné snižování MTX závisí s opětovným nárustem ataky nemoci, a k tomu je třeba přičíst chladné období, které jak všichni víme působí negativně na naše onemocnění. Pokud máš větší potíže, měla by to především vědět Tvá lékařka a ona zváží jaká dávka MTX je pro Tebe vhodná.

sabina (Čt, 28. 10. 2010 - 19:10)

Ahojky....mám malou prosbičku chtěla jsem se zeptat..je možný aby když mi lékařka snížila MTX .. před 3 měsíci z 25 mg na 20 mg a před měsícem z 20 mg na 15 mg...že mám o hodně větší bolesti kloubů...děkuji

Markéta:))) (Čt, 28. 10. 2010 - 17:10)

Stáni, je znát, že každá hlasujete seč Vám síly stačí, protoževyhlašovat tak skokany roku, budou to ty naše zlatíčka:))) někdy to opravdu nejde ani po 80.minutách:( ale my si počkáme.)))marodi mají dva teploty a tak leží...pá

stana (Čt, 28. 10. 2010 - 16:10)

Markétko, doufám že ty své marody dáš brzy do pořádku a hlasíky budeme určitě z holkama posílat. On ten včerejšej je poznat, protože nás bylo povíc po doktorech - jen já byla pryč včera téměř celé dopoledne, ale snad to doženem - já slibuju. Dnes jsem na počítači každou hoďku - tedy jsem docela naštvaná, když mi to ještě po hoďce a půl ještě nechce pustit, ale s tím nic asi nesvedu a trpělivě vyčkat až můžu znovu.
Ahojky a brzy se uzdravte Staňa

Markéta:))) (Čt, 28. 10. 2010 - 14:10)

Ahojky Všem. Máme doma marody, sklátila je chřipka jen manžel má angínu :( nevím zda dříve vařit čaje, nebo utírat nosánky, odsávat rýmu a dávat Všem medicínu. Já se zatím držím, ale asi jen díky tomu, že jsem poctivě cumlala Preventan Akut.
Jinak hlásím aktuální stav pro zlatíčka: díky Vám a vašemu hlasování jsou Sourozenci na 20.místě,Mienka na 22.místě a Martínek jako Švejk na 11.místě:) jen Švejkovi však za poslední 3 dny skočilo málo hlasů, zatímco minulé dny něco kolem 600 včera o sto hlasů méně ...ale i tak děti se úžasně umístily a ani jsme nedoufali před Vaší pomocí, že by mohly se umístit takhle vysoko. Bereme v úvahu, že se do soutěže přihlásilo přes 17.000 fotek. a naše prdelky jsou na předních místech rovnou ve 3.kategoriích.)))
Opatrujte se, jdu opečovávat ty naše marody a hlasovat dál:))) Třeba se nám povede do 5.listopadu ještě jedno místečko zdolat:)))Pá Vaše Markéta

Radka (St, 27. 10. 2010 - 18:10)

Ahoj holky.
Jani,taky mám dvě známé co mají RS.Jedna je stará stejně jako ty a má RS OD 16LET a vídám ji pořád jezdit na kole.Je pravda, že je taky takovej hubenej diblík,ale pořád veselá.A ta druhá ta je stejně stará jak já a má to asi 6let,no a doma má ted dvouletou holčičku,taky jse jmenuje Jana.Já vím,že se to lehce řekne nebo píše ,at si statečná,když nejsem v tvé situaci,ale DRž se ,víš že jsme tu všichni s tebou.A třeba jak píše Stána,tak konečně dostaneš tu BIO,protože to fakt,už nevim komu by ji jinak měli dávat.
Markét,tobě taky držim palce,at vše dobře dopadne.
Dnes jsem byla na očním změřit tlak a mám ho hraniční,to bude asi těma blbejma kortikoidama.Už to bude rok co je zobu -ach jo.

Holky,držte se.

Viana (St, 27. 10. 2010 - 17:10)

Ahojte,)))Jani,to je mi fakt líto s tou RS.Já mám dvě známé s touto diagnozou a obě jsou na tom dobře. Jedna to dostala ve dvaceti(vyvolal ji to porod) a druhá asi ve třiceti,je to sousedka. Ta první je už stará paní,je jí 75 let a teď už je sice na vozýčku,ale donedávna chodila. Té druhé je 58 let a vůbec nic bys na ní nepoznala. Chodí si normálně akorát je dost hobená. Víš píšu ti to proto,že není nikde psáno,že bys na tom měla být rychle zle. Tato nemoc stejně jako revma je nevyléčitelná,ale žít se s ní dá.Té známé to taky postihlo oči tak jako tobě a dlouho se na tuto nemoc nepřišlo.U téhle nemoci bývá často větší únava,ale to ty už určitě víš. Držím ti palce ať se s tím popereš a stejně tak i Majce.)))

Markéta:))) (St, 27. 10. 2010 - 15:10)

Ahoj holky moje marodný:) jsem zpět, ale nevím jak jsem dopadla, zrovna ráno mi začínala migréna tak mi posílají výsledky na neurologii a teprve poté mi sdělí co a jak. Byla jsem ve Fakultce odevzdat papíry na Magnetickou rezonanci, během týdne mi zavolají termín.Děkuji Vám mocza hlasování, nyní už budu pro dnešek hlasovat také:)
Jani jsi statečná holka a já věřím, že i přes nepřízeň osudu,ses oběma diagnozama porveš...nebude to jednoduché, ale přátelé tady a rodina doma Tě podržíme:) Stáni, jdi si lehnout,tělo sisamo řekne o spánek, odpočívej jakto jde.

stana (St, 27. 10. 2010 - 14:10)

Janičko, nebuď sklíčená a doufej, že teď už snad vybojujete s dr bio, protože obě choroby se biolog. léčbou léčí.Jen nevím jestli každé jiným druhem nebo je něco fungujícího na obě - to nevím.Pokud máš tak vstřícnou revmatoložku zkus si s ní o tom promluvit, jsi velmi mladá na to , aby tě takhle ničily dvě takové mrchy.
Markétko, jak jsi dopadla? páček mám odhlasováno, tak jdu na hoďku lehnout. Dnes mám opravdu bolestivý horor den. Staňa

Jana (St, 27. 10. 2010 - 12:10)

Ahpjky všichni,
Markétko, myslím na Tebe, ať dopadneš na EEG dobře!!!
Majko, nestrachuj se dopředu, vím, že je to těžké a nedá se tomu moc poručit, ale věř holkám, stále se to může dát zachránit hormony a na hypofýze opravdu z 99,9% bývá benigní nádor = nezhoubný a operuje se přes nosní dírky, neměla bys žádnou ránu, nedávno o tom byl pořad v televizi, pacient šel za dva dny domů. Mojí kamarádce dokonce nádor rozpustili pomocí prášků, takže úplně neinvazivně.
Já jsem byla na MR včera, výsledky budou až za týden a v nemocnici stejně budou muset doplnit ještě MR krční páteře, protože na to mě nějak moje neuroložka zapomněla poslat... Myslela jsem, že to na mě nedolehne a zvládnu to, ale když vidím černé na bílém napsanou tu diagnózu pod svým jménem G35 - roztroušená skleróza, tak už to tak jednoduše nevypadá a když jsem to volala revmatoložce, tak z toho taky byla dost špatná. Samostatně by ty dvě nemoci až tak velký problém nebyly (relativně), ale dohromady je to doslova průser - pardón. Takže jsem už dva dny jak přejetá parní válcem a ne a ne se vzpamatovat. Patrně vyfasuju další injekce k MTX a to interferony, jak mi docent na klinice sdělil.
Ale Marki, hlasy posílám statečně dál :-)).
Tak se všichni držte a mějte se co nejlíp!!! papa Jana

Viana (St, 27. 10. 2010 - 07:10)

Ahojte,))
Díky holky za tip na to hlasování. Už jsem jich včera pár poslala a dnes pošlu taky.Však je Mienka a Martínek kouzelnej.))Jani,ještě jednou děkuji.))
Teď jsem se zrovna vrátila z odběru krve na revmatolku. To jsem zvědavá,jak to dopadne,protože mě bolí každičký kloub na těle.Prsty skoro necítím a na nohy ledva došlápnu. Musím si zvýšit MTX zase na 10mg.)))Majko,k tvému nálezu: Pokud to bude ten adenom,tak aspoň to,že to není zhoubné. Adenomy jsou benigní útvary.Ale já si stejně myslím,že to budou ty hormony. No uvidíš ,co ti přidělí za diagnozu.)))Mějte se

stana (Út, 26. 10. 2010 - 22:10)

Markétko, budu na tebe myslet až tak, aby jsi u toho dr. neškytala, protože po mě chtěla abych byla tak v klidu až pospávala. Zítra ti o parádní čepičce napíšu víc.A Markétko, je nás tady dost na to hlasování takže by šlo hodně postoupit a věřím , že se holky do toho pustí na plný pecky. Páček a dobrou pořízenou zítra a taky dobrou noc všem Staňa

Reklama

Přidat komentář