Reklama

Agorafobie

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

Však říkám,něco dělat a přestanů fóbije.Zebrat důchod a přidat práce-žádné fóbisty živit nehodlám.Komunisté a fašisté to vyléčili razdva!!

Natura (Pá, 3. 10. 2008 - 13:10)

Mám jednu takovou kolegyni, co na všechny psychické problémy ostatních říká:
"To je blbost. Na všechno je nejlepší lék pohyb, práce, a nemáš čas myslet na blbosti."

Kolegyně je poněkud hrubšího zrna a na ni to možná funguje. Něco jako empatie a jemné cítění je jí cizí a tak třeba mou soc. fobii považuje za výmysl, který se dá normálně překonat.
Stejné je to s Agorafobií (což je jen horší stadium soc. fobie), depresemi, apod. Všechno by řešila pohybem, prací, silou.
To možná pomůže na chvíli zapomenout. Ale problém to nevyřeší.
Jednoduší lidé žijí jednoduchý život a mají jednoduchá řešení. Ta však fungují zase jen u takových jednoduchých lidí...

Lenka (Pá, 3. 10. 2008 - 13:10)

Nevím komu odepisují ale je to osoba která nikdy tuto nemoc nezažila protože by nenapsala takovou blbost

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 11:10)

Zajdu k doktorovi a řeknu mu,že mám agorofábiju ať mě dá důchod-seru na prácu:-)

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 11:10)

to lenka: nic ve zlém, ale asi ti agorafobie je v něčem dobrá. to je pohoda, když se manžel o tebe stará a máš důchod, vid. víš, ono kdyby to tak nebylo, tak byses musela postavit na vlastní nohy, bylo byto kruté, ale myslím, že bys to zvládla. tím neříkám, že nemáš problémy: věřím ti, že máš uzkosti, ale ty jsou udržované nadměrnou péčí tvého okolí.pět let se léčit u dvou odborníků a nemít moc výsledků svědčí bud o tom, že ti to vyhovuje nebo o tom, že to nejsou takoví odborníci. ráda bych ti pomohla při expozicích, o víkendu mám času dost. odkud jsi?

lenka (Pá, 3. 10. 2008 - 09:10)

Pajko mám psychiatra ipsycholožku léčím se už 5 let mam 4 letou dceru a pořád to nejde už jsem se naučila ujít sama asi 100m dostala jsem na to i invalidní duchod ale cítím vuči mé rodině že jsem pro ně zátěž protože se o všechno musí starat manžel i když mi nikdy nic nevyčetl ale připadám si k ničemu .Je to super když si o tom mužu sněkým psát kdo to prožívá na vlasní kuží jako já .Mnoho lidi v mém okolí si myslí že jsem jen líná a vymyšlím si.Díky za podporu.

LENKA (Pá, 3. 10. 2008 - 07:10)

HANKO PROSÍM TĚ CO JE AD?MUŽEŠ MI PORADIT CO DĚLAT KDYŽ DOSTANU VENKU ZACHVAT JESTTLI NEZNAŠ NĚJAKOU FINTU VTOM OKAMŽIKU

Pajka (Čt, 2. 10. 2008 - 15:10)

Lenko, musíš ven. Musíš s tím bojovat. Je to strach v Tobě. Každý den se přinuť a každý den přidej nějaký metr na víc a za každý takový výkon se odměň. Když nevyjdeš, odsoudíš se k domácímu vězení. Doporučuju Ti stránky www.lundbeck.cz - sekce pro veřejnost a taky www.diagnozy.cz si přehraj dokument o agorafobii.
Sama se s tím budeš těžko rvát. Bylo by dobré, kdyby Tě z počátku někdo blízký doprovázel. A taky pokud se neléčíš u odborníka, tak by to chtělo zejména psychoterapii, dopručuju dobrého psychologa, případně psychiatra, který zváží, jestli potřebuješ úzkost potlačit pomocí léků. Dlouhodobá úzkost je nezdravá, nenechávej to tak. Navíc agorafobie má tendenci člověku zužovat životní prostor na minimum, proto je potřeba s ní zatočit co nejdřív. Bud trpělivá a nezoufej si, když to nepůjde jako po másle. Hodně zdraví, štěstí a odvahy bojovat!!!

Hanka 1 (Čt, 2. 10. 2008 - 14:10)

Leni ,trpím agorafobiíí,několik let,je to dřina,sama zmůžeš hodně,ale ne uplně vše.Dotazy ráda zodpovím.

Hanka 1 (Čt, 2. 10. 2008 - 13:10)

Lenko bereš AD,sama se z toho nedostaneš,psychiatr,psycholog,terapie,a pomalu zkoušet dál a dál od domu

lenka (Čt, 2. 10. 2008 - 12:10)

potřebuji poradit mam agorafobii nemužu vycházet ven protože dostanu uzkostný záchvat

Návštěvník (Čt, 8. 5. 2008 - 02:05)

Já taky:-(

Lenka N (Út, 8. 4. 2008 - 15:04)

Jo abych to upřesnila ten vlak a autobus nezvládám úplně sama,za doprovodu jo ale bohužel si musím na cestu vzít lék.Ahojky

Lenka N (Út, 8. 4. 2008 - 15:04)

Tak to je mi moc líto.Přeji ti aby jsi se ztoho nějak dostala alespoň do optimánlního a snesitelného stavu.Já nemít tu mojí vyloženě pozlacenou kamarádku asi bych na tom byla hůř.Pomáhá mi jak se dá ale jen tehdy když někam musím a zrovna nemám svůj den.Jinak se snažím sama ikdyž to jde ztuha.Na rovinu ve čtvrtek jsou třídní schůzky a to mimo město.Jak jsem psala vlak i autobus nezvládám bohužel.Ale cestu autem tak ta mi nedělá problém.To je paradox co?Závidím jedné známé ta Agoru měla a to jsem se dozvěděla nedávno a už pár let má klid.Jak já jí závidím.Funguje bezproblémově,chodí cvičit,jezdí na kole atd prostě by do ní člověk neřekl že něčím takovým prošla.Snad se i nám jednou zadaří.Držím všem tu palečky co se stouto nemocí potýkají a lidi přece té mršce nedáme šanci aby nás dostala úplně no ne?

Hanka (Po, 7. 4. 2008 - 21:04)

Lenko N,víš ono to mít 25 let s pauzama je dost dlouho,mám psychologa,mám psych.jsem z lékařské rodiny a poslední rok se v tom plácám...............

Lenka N (Po, 7. 4. 2008 - 21:04)

Ahoj Hani proč by jsi jako měla být bábovka?Pokud nemáš zkus sezení s psychologem.Ale počítej stím že to bude chtít čas a trpělivost.Neházej flintu do žita i já ty stavy měla a z nejhoršího jsem venku.Držím palečky a nevzdávej to,bojuj a neříkej že jsi bábovka.Ahojky

Romana (Po, 7. 4. 2008 - 18:04)

Ahoj,je mi 26 let,beru parolex a atarax.Snažím se pracovat,ale kousek od baráku....jinak nic moc.S doprovodem zvládám skoro cokoliv,ale sama ani prd.

Hanka (Po, 7. 4. 2008 - 18:04)

Takže koukám,že největší bábovka jsem tu já

Lenka N (Po, 7. 4. 2008 - 14:04)

Ahoj já beru Neurol SR A Coaxil.A agorka tak ta mě zlobí asi 7 rok taktéž s pauzama.Je období kdy funguji na 100 procent a pak útlum.Nyní bez práce v částečném inval.důchodě ale to i skrz plotýnky.Jinak zvládám s pomocí doprovu vlak i autobus a nevadí mi auto. jinak obchody,úřady a město sama.Ale to díky sezením u psychologa

Hanka (So, 5. 4. 2008 - 19:04)

Ahoj Hanka 52,restaurátorka a uč.SS,pracuji v atelieru,beru Seropram a Ansilan,mám to od 25let s pauzama,,,,,,,,,,,,kdy je třeba několik let skvěla,pak zase ne,MHD ani omylem,Tesca apod.také ne

Reklama

Přidat komentář