Reklama

Agorafobie

Návštěvník (Ne, 5. 10. 2008 - 09:10)

to Hanka: samozřejmě jsou lidé, co pomáhají druhým při expozicích, co to je věnovat někomu pár hodin oproti celému životu? Jenže Ty, stejně jako nemáš důvěru, když Ti nabízím pomoc (nedivím se Ti, internet je opravdu nebezpečný, ale to je i normální život - nikdy nevíš, na koho narazíš, nebezpeční jsou i někteří terapeuti,kteří své klienty vesele zneužívají)nemáš moc důvěru pokud jde o zkoušení boje s agorou. Tak jako bys měla zkoušet věřit novým lidem, měla bys zkoušet i expozice. Desetkrát se nepovede, ale pak možná už ano!
Problém je v Tobě, jak hodnotíš svoji situaci, píšeš, že máš VŠ, děti, kamarádky, práci, ale že máš agoru a nezvládáš ji a chceš fungovat normálně - podívej se, co všechno máš, ale jiní to nemají! Alergik taky nefunguje normálně ve všech oblastech, musí se omezovat, a totéž platí pro jiné tělesné nemoci! Možná bych Ti poradila víc pokory, v životě někdo holt nemá všechno a je iluzí západní společnosti ,že vše má řešení! Jedna cesta se je smířit s tím, že něco nejde, druhá je dát důvěru jiným s tím, že to možná taky nepůjde, ale možná jo! A jistě jsou i další cesty.
Mnoho psychických poruch lze vyléčit, mnohé lze zmírnit, ale když to nejde tak dlouho, tak je něco buď v terapii nebo ve Tvém nastavení špatně! Tím neříkám, že to nemáš těžké, to bych si nedovolila!

Hanka 1 (So, 4. 10. 2008 - 19:10)

Pako............bohužel musím souhlasit,já totiž do té Prahy ,jako agorafobik jinak než autem nedojedu,ale jsou lidé co druhým pomáhají v expozicích ,to zase ano?A soc.fobie a agora jsou zcela dvě odlišné fobie.

Natura (So, 4. 10. 2008 - 11:10)

Lenko+,
mám "jen" SF (sociální fobii), ale na to člověk nemusí ničím trpět, aby se dokázal do někoho vcítit.
Já jsem našla terapeuta, který je ochoten se mnou povídat, a "nutí" mě povídat i ty nepříjemné věci, pak to se mnou probere...člověk se nádherně očistí. Odcházím od něj vždy s pocitem lehkosti a skoro až vděčnosti.
Díky němu pomalinku můžu vysazovat léky. Kéž bych jednou mohla být zcela bez nich.

Lenka+ (So, 4. 10. 2008 - 08:10)

Naturo asi je to pravda trpíš taky touto nemoci nebo o ní jenom víš

Natura (So, 4. 10. 2008 - 08:10)

Lenko+,
jestli to nebude tím, že psychiatričtí pacienti především potřebují, aby se s nimi o jejich problému mluvilo, aby viděli skutečný zájem o svou osobu, když už sebejistota nevychází z nich, aby ji aspoň mohli odněkud "nasávat".
Psychiatři jsou lékaři, nemají čas se vykecávat. Když člověk vidí skutečný zájem, lépe se otevře a tím i léčí...

Lenka+ (So, 4. 10. 2008 - 08:10)

Nevím proč ale když si mužu s Vami takhle otevřeně psát o problému který mě trápí cítím se silnější a mám chut vyjít ven . Ale když se dostanu dál od domova zase příjde záchvat paniky nevím si rady vždy si musím sednout protože omdlívám

Pako (So, 4. 10. 2008 - 00:10)

To se cte-parada,souhlas- soc.fob.je ztezi aroma agory,ani si nedovedu predstavit,soc.fobika+agoru! A rovnez mi pripada zajimavy navrh na pomoc H.1,aby prijela do Prahy na expozici,,,,,,? Jako for,to nema chybu,jako real.blbost!!!

Pako (So, 4. 10. 2008 - 00:10)

To se cte-parada,souhlas- soc.fob.je ztezi aroma agory,ani si nedovedu predstavit,soc.fobika+agoru! A rovnez mi pripada zajimavy navrh na pomoc H.1,aby prijela do Prahy na expozici,,,,,,? Jako for,to nema chybu,jako real.blbost!!!

Pajka (Pá, 3. 10. 2008 - 23:10)

Lenko, léčebnu nebo stacionář jsi zkusila? Rozumím tomu, že Ti vadí závislost na pomoci druhých, je to typický projev. Neexistuje jiné řešení, než bojovat a vycházet. Dnes 100 m a každý další nejméně o metr víc.
Vadí mi anonymní příspěvky, ale fakt je, že láskyplná tvrdost člověku pomůže víc, než přílišná péče a bezmezná tolerance potíží. Partner fobika by měl pochopit, co je agorafobie a dostat návod, jak může nejlépe svému blízkému pomoci utrpení zmírnit a vyvést ho směr zdraví. Člověk musí ve virtuálním světě počítat s tím, že sem píší lidé, kteří nezažili, tudíž nechápou a často ještě zraňují.

Naturo, agorafobie není horší stadium sociální fobie, jsou to zcela odlišné diagnózy. Mají něco společného, ale více odlišného. Mám agorafobii, ale sociální fobii jsem u sebe nikdy nezaznamenala.

Hanka 1 (Pá, 3. 10. 2008 - 21:10)

Lenko+ to je individualní,na každého jiná.

Lenka+ (Pá, 3. 10. 2008 - 19:10)

Maš už vyzkoušené které dobře zabírají Já mám argofan

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 18:10)

AD jsou antidepresiva

Lenka + (Pá, 3. 10. 2008 - 18:10)

Hani prosím Tě co jsou ty AD,

Pako (Pá, 3. 10. 2008 - 15:10)

Tady jsou same LENKY A JEDNA SE PTA DRUHE??? DEJTE TO NEJAK DO FIGURY,MAM V TOM BORDEL! Dikes

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 15:10)

to hanka 1: dej mi mail, napíšu ti. To setkání nemusí být v pondělí, byl to jen návrh. Vím, že internet je zrádný. Napíšu Ti, jak to s tou pomocí myslím. Neříkám, že to půjde, ale můžeme to zkusit. Diplom a občanka k dispozici při setkání

Hanka 1 (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

Sám-a dobře víš,že internet je i věc zrádná a když jsem hledala člověka-dokonce jsem požádala jednu terapeuntku o pomoc,dostala jsem pěkně vynadat,žiji kousek za Prahou,ani nevíš ,,,,,,,,,,dala bych všechny peníze za to ,abych normálně fungovala,však také jeden terapeunt si ode mně bral 700.kč na hodinu a bylo to na nic............................nejsem milionář,jen tonoucí se stébla chytá,ted jsem se dala do EFT,víš nezáleží na VŠ,ANI NEVÍM PROČ BYS MĚL-A POMÁHAT PRÁVĚ MNĚ?ve svých letech už vím,že nemohu věřit každému,ale mohu ti někam napsat,třeba mi poradíš,jak dál?Hanka

Návštěvník (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

to Hanka 1: otázka na Tebe zní - co mohu pro Tebe udělat, aby Ti bylo lépe a zvládala si to. Budu se snažit! Nic za to nechci ani nebudu chtít, to Ti slibuji. SLíbit však, že to půjde,abys neměla žádné problémy, to nemohu.Mám taky VŠ, v pondělí bychom se mohli sejít v Praze.

Hanka 1 (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

oprava ne s metra ,ale z metra

Hanka 1 (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

Tady jsou dvě chytré osoby,co?
Tak vám dvěma,je mi 52let,agorafobie s klaustrofobii se u mě projevila v 25 letech po docela těžké autonehodě.Tenkrát jsem byla doma 10měsíců a se zlomenou páteří ještě předtím v nemocnici.Léčila jsem se,invalidní důchod jsem odmítla,mám VS,pak jsem se z toho jakž takž dostala učila na SS,atd.mám 3 děti,jsem dost z lékařské rodiny a pak nastalo mnoho problémů a milá agora se zase probudila.Nejsem v ID,ani bych nechtěla,mám atelier u domu ,ve kterém i učím,snažím se dělat vše,bohužel MHD,nedám,letadlo nedám,velké obchody nedám,,,,,,,,,,,,,,,snažím se,nikdo mě nelituje,mám psychiatra,i psychoterapeunta,řekla bych dost dobrého.Nechci být rodině na obtíž,bohužel neřídím.Kdo to neví,myslí si pohodová ženská.Takže můj problém největší jet do Prahy a courat se tam,,,,,,,,,,,,,,,nejezdím.S metra mě odvezla rychlá.A ted mi tedy porad ty chytrý nade mnou ,co mám dělat,nejsem lempl,kmitám.3 porody byly pohoda proti jedné cestě MHD.

Natura (Pá, 3. 10. 2008 - 14:10)

Však říkám-takto přemýšlejí jednoduší lidé. :o)

Reklama

Přidat komentář