Reklama

Agorafobie

danča (St, 12. 12. 2007 - 15:12)

Ahoj Meg,trochu jsem se zpozdila-nemoc-,napiš na dana.bohumelova"seznam.cz

danča (St, 12. 12. 2007 - 15:12)

Ahoj Meg,trochu jsem se zpozdila-nemoc-,napiš na dana.bohumelova"seznam.cz

danča (St, 12. 12. 2007 - 15:12)

Ahoj Meg,trochu jsem se zpozdila-nemoc-,napiš na dana.bohumelova"seznam.cz

danča (St, 12. 12. 2007 - 15:12)

Ahoj Meg,trochu jsem se zpozdila-nemoc-,napiš na dana.bohumelova"seznam.cz

Jana (St, 5. 12. 2007 - 15:12)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

olga (Po, 3. 12. 2007 - 15:12)

Soňo, agoru mám mnoho let, je mi 60. Nevěděla jsem o tom a dopracovala jsem se až k tomu, že jsem sedm let neopustila barák a zahradu, nevylezla jsem ani před vrátka. Léčím se přes 3,5 roku a zatím zvládám jen vesnici a několikrát, asi 4x už jsem dojela autobusem na okraj Prahy a zpátky. Vím, o čem mluvíš, začínala jsem po jednotlivých krocích. A máš pravdu, nejhorší je čekat, až někdo bude mít čas a odveze tě, kam je potřeba. Kdyby sis potřebovala popovídat, můj mail je olmun"seznam.cz

Soňa (Ne, 2. 12. 2007 - 17:12)

Ahoj Pajko ve stacionáři jsem byla 6 týdnů a docela to tam bylo v pohodě. Pořád bojuji, ale jde to hrozně pomalu.

Pajka (Ne, 2. 12. 2007 - 14:12)

Soňo, o intenzivní terapii v denním stacionáři nebo léčebně nepřemýšlelas? Podívej se na www.diagnozy.cz, je tam pěkný pořad o agorafobii a její léčbě. Taky běžel dvojdílný anglický dokumnet na Spektru. Neurol mi taky pomáhá, ale na agorafobii je potřeba jít hlavně přes psychoterapii, i kdyby to měla být autoterapie. Každý den přidat o nějaký krok víc, o tolik, o kolik to půjde. Bojuješ se svým strachem, nikdo Ti s tím nepomůže, musíš sama. Je to energii požírající boj, ale jakýkoliv pokrok, stojí za to. Taky se podívaje na tento odkaz:
http://cz.lundbeck.com/cz/Public/what_we_do/Depression/default.asp
Téměř vše, co je tam o panické poruše, lze aplikovat i na agorafobii, která úzce s PP souvisí, bývá jedním z jejích příznaků.
Přeju Ti, aby pokroky byly, máš to ve svým rukou, vykroč a běž, neboj se, určitě to přežiješ!

Soňa (Ne, 2. 12. 2007 - 13:12)

Mám agoru už 2 roky, dostala jsem částeč. inv. důchod, vyzkoušela jsem hodně prášku, nic nepomohlo až teď neurol. Chodím k psychiatr. i psycholog. a denně trénují chození ven, krok po kroku jako malé dítě, které se učí chodit. Zatím zvládám chození kolem domu, ale do města si netroufám, když chci jít do obchodu tak se musím podívat jestli tam nejsou lidé pak tam vejdu. Hodně mi pomáhá rodina, chodějí se mnou na nákup, na poštu atd. Ze začátku mi také nevěřili a tak jsem manžela vzala k psychologovi a ten mu to vysvětlil a byl klid. Když dojdu zase o kus dál a zvádnu to tak se většinou odměňuji, když to jde tak si něco hezkého koupím. Dnes jsem přečetla články na internetu a někdo tam psal, že nemáme mít strach z omdlení, u mě to pravda nebyla. Já jak jsem byla někde mezi lidmi tak jsem sebou sekla a i počůrala, tak vím co to je. Pracovala jsem v hospodě jako servírka a tam jsem už cítila, že mám depky z hostů a tím se to spustilo. Je mi48, děti už jsou z baráku, manžel je řidič z povolání takže je pořád pryč, tak se s tím peru sama. Čekám až se někdo ojeví z rodiny a vezmou mě na nákup. Je to hrozné být ně někoho odkázaný, ale pořád bojuji. Před 2 roky jsem nevyšla z bytu a teď už obejdu blok. Jako berlička mi pomáhají černé brýle, nebo když prší tak kapuca na hlavě. Jinak beru cipralex, neurol a prothiaden.

Soňa (Ne, 2. 12. 2007 - 12:12)

Ahoj m. cipralex beru, ale nic moc, pomáhá mi pouze s neurolem.

Jano (St, 28. 11. 2007 - 12:11)

Xanax je totéž co Neurol = alprazolam

Jana (St, 28. 11. 2007 - 11:11)

Ahoj Michalo.Mám agorafobii už 15 let. Patří k to mu i panická porucha atd.K této poruše jsou i určité dědičné sklony. Od dětství jsem byla pořád jen ve stresu.Nebudu tady rozebírat můj životní příběh.,bylo by to na román...Po deseti letech vyzkoušením mnoha léků na tuto poruchu jsem přešla k jinému psychiatrovi a ten mně předepsal Xanax a Aurorix.Od té doby se můj život zkvalitnil a tyto nepříjemné stavy ovládám a necítím je v takové míře.Myslím si že je to chronické.,a člověk už se nikdy toho úplně nezbaví..Nějaká psychoterapie atd.,je ztráta času..Mám vše vyzkošené.Tady pomohou jen léky..Lexaurin a Neurol atd.,jsou uplně k ničemu.Je to zastaralé.,a nepomůžou.Možná tak na nějakou dočasnou depresi..Kdybys chtěla vědět více o mých zkušenostech.,tak mně můžeš napsat na sefljana"email.cz..

Pavla (St, 7. 11. 2007 - 11:11)

Maty, prosím také o kontakt na tuto paní. Odkud je a kolik je za sezení? A co to vlastně ta metoda EFT je? Moc mi pomůžeš, díky.

jawanka (Út, 6. 11. 2007 - 10:11)

ahoj taky si myslim ze mam agorafobii...
u psychologa jsem tedy jeste nebyla ale urcite ho vneblizsich dnech navstivim...desen me nici zit porad ve strachu z nechceho..proto vyzaduju porad svuj stereotyp...abych se zmenam vyhnula..ale v patek nastupuju do noveho zamestneani tak snad preknonam sama sebe

Veronika (Ne, 4. 11. 2007 - 18:11)

Měla jsem stejný problém,nemohla jsem chodit sama ven, nemohla jsem být sama se svými dětmi, pořád jsem měla strach,že se mi něco stane.Byla jsem u léčitele, řekl mi, že mám málo prokrvený mozek, začla jsem chodit na masáže krční páteře a už jsem z toho skoro venku.

Hanka (Čt, 1. 11. 2007 - 11:11)

Maty děkuji za kontakt,paní je bezvadná,jedno sezení mám za sebou a další mě čeká za 14dní.Doufám,že mi alespon trochu zabere.Hanka
Maty napsala odkaz na stránky a tam lze vše najít.

Lucka (Čt, 1. 11. 2007 - 00:11)

A odkud ta pani je? Kdyztak napiste kontakt. Jo a kolik za sezeni bere? Dekuji.

Maty (St, 31. 10. 2007 - 13:10)

Dobrý den, všechny Vás moc zdravím. Už jsem psala do několika rubrik svoje skvělé zkušenosti s metodou EFT, protože jsem ale byla několikrát nařčená z toho, že dělám reklamu paní, u které jsem byla, tak jí raději nebudu jmenovat. Jde mi o to, že mám pocit, že se spousta lidí trápí zbytečně, i když tady máme takovoutu účinnou možnost. EFT odstraňuje energetické bloky a proto na psychické problémy zabírá úplně úžasně. Mně pomohlo po několika sezeních z dlouholeté deprese a mojí dceru vyléčilo ze sociální fobie po jednom sezení. Sama tomu nerozumím, ale je pro mě důležité, že to funguje. Přesvědčilo mě to o tom, že i když problémy trvají třeba několik let, není nutné se z nich několik let léčit. Přeji vám všem hodně štěstí. Maty

m. (So, 27. 10. 2007 - 14:10)

Lucko, u mě je to horší. Já mám pocit, že se potentuju. Ale plně tě chápu jak ti je.

Lucka (So, 27. 10. 2007 - 13:10)

Lidicky, mate nekdo pocit, ze se ve fronte, nebo v autobuse pomocite? Ja jo :( Lecim se s agorou uz rok. Nekdy je to lepsi, nekdy horsi... Zalezi na tom, jak se vyspim a jakou mam naladu. Berete nekdo na agoru cipralex? A jak vam pomaha?

Reklama

Přidat komentář