Reklama

Agorafobie

Hanka (So, 8. 9. 2007 - 13:09)

Tomáši to jsi mě vyděsil,že je to dědičné,mně se to zpustilo po autonehodě.Já bych se tak ráda z toho dostala,ale já nevím jak,napsala jsem i té Vlastě,třeba nám poradí,icq mám ,ale musím říct dceři at mi to ukáže,napiš mi jak ty jsi to dělal,postupně jsi si přidával,nebo jak,já myslím,že jen prášky to nevyřeší,co ty?

tomáš (So, 8. 9. 2007 - 13:09)

ahoj Hanko,panicko-uzkostnou poruchou trpí i můj otec a prý i jewho máme,takže to je dědičné a u mě jako spouštěč byl velmi ošklivý tozchod s přítelkyní.Takže tím již trpím 7 let. Anafranil je tricyklické antidepresivum,doplácím za krabičku cca 35 kč (20 tablet),předtím jsem vyzkoušel asi 8 prášků ,ale žádný mi nezabral.Na terapii chodím cca 5 let ale bez viditelnějšího výsledku,myslím si že vše blokuje přílišný strach se postavit panice a již jsme zapadl do bludného kruhu strach ze strachu.Papíry na auto nemám,takže v dnešním světě jsem ztracen:-)a kdybych ho ted měl tak bych zase nemohl řídit když beru léky-). jo a je mi 37 mám kocourka matýska-)).pokud máš icq číslo je zde: 214 936 242.Ahoj a měj se hezky

Vlasta (Pá, 7. 9. 2007 - 20:09)

Ahoj Tome a Hanko,
Mám taky agorafobii, dřív jsem neujela MHD víc jak jednu zastávku, do obchodu za mě chodily děti, ale teď se dostanu kamkoli vlakem nebo autobusem a v obchodě jsem jako doma.Ráda bych vám pomohla, jestli chcete, napište na keaj"atlas.cz a zkusíme něco vymyslet!!!

Hanka (Pá, 7. 9. 2007 - 18:09)

Tomáši a to máš důchod na tohle?Mně doma za to nadávají,mám potíže přesně jako ty,je to jak kdybys to psal o mně .Co že to užíváš to jsou AD,já mám Seropram a taky pomocné prášky,ale žádné zázraky,kolik let to máš?A psychoterapie ti pomohla,nebo co nejvíc,ale jsi dobrý,když zvládáš už sám.Máš řidičák?A to ostatní vše zvládáš,za jak dlouho se ti to zlepšilo,moc mě to zajímá,udělala bych cokoliv,abych se z toho trochu dostala,ale nevím jak,byla jsem dobrá ted od ledna se to zase zvrtlo.Ty jsi asi mladý kluk,ty se z toho dostaneš ,ale já už tomu nevěřím a máš dobrého doktora.Mně můj umřel pře 4 lety,ted jsem si našla nového no nevím.Napiš prosím budu ráda,za každou radu děkuju Hanka,já mám atelier u domu,tudíž nedojíždím a je to možná o to horší

tomáš (Pá, 7. 9. 2007 - 17:09)

ahoj Hanko,mám panicko-uzkostnou poruchu,drříve jsem měl potíže v obchodech či na poště prostě všude tam ,kde byla fronta.Hodně mi pomohl anafranil,je vyníkající a občas si zobnu neurol 1.0,za rok mi asi skončí důchod a nevím co bude dál,potřebuju človíčka ,který taky má potíže s ježděním a navzájem to zkoušet a podporovat se.Tím,že žiju sám,tak se nemám o koho opřít,rodina moc nefunguje,tak to vše prožívám sám a je to někdy hodně moc těžký.No nechci si tu moc stěžovat ,stejně to ničemu nepomůže ,ale rád pomáhám ač sám to hodně potřebuju,takže kdyby tu byl člověk ,který bydlí na praze 4 kč či okoléí bylo by to moc fajn.zatím ahoj a děkuji za reakci ppapa

Hanka (Čt, 6. 9. 2007 - 21:09)

Tomáši nás je,ty máš ID na co a kolik ti je?Agorafobie blbá,vid,tu mám já,Supermarket pohroma,doprava pohroma,ted beru AD,mnoho let jsem docela fungovala a letos nic moc.A už se začínám bát,že se nějak moc nezlepším,je mi 51,mám VS,rodinu,která má na mě zlost a já zlost na sebe.

tomáš (Čt, 6. 9. 2007 - 21:09)

ahoj lidičky, nemám odvahu sám zkoušet jezdit v MHD, mám invalidní důchod,takže čas by byl jen ta odvaha ne.je tu též někdo z Prahy,co to má podobně?

Vlasta (Čt, 6. 9. 2007 - 14:09)

Jani, jsem ráda, že jsem našla někoho jako jsem já...mám tento problém již několik let a taky ho řeším sama. Nemůžu do supermarketu...sama vůbec, s manželem obtížně- neví to...

inhumana (So, 25. 8. 2007 - 15:08)

Ahojky X, je to úplně normální. Mělo by to tak do měsíce ustoupit. U mě to tak aspoň bylo. Prášky už beru nějaký ten rok a je to o.k. Měj se a přeju hodně úspěchů s léčbou.

X. (Pá, 24. 8. 2007 - 10:08)

Ahoj,začala jsem brát Zoloft asi před 3 dny.Mám pocit,že se trochu třesu a točí se mi mírně hlava.Máte ,prosím,nějaké zkušenosti s tímto?V příbalovém letáku jsou označeny vedlejší účinky takové,že by to člověk radši nebral.Také mi bylo řečeno doktorem,že to budu muset brát 8měsíců.Děkuji za radu.

Pajka (St, 22. 8. 2007 - 22:08)

Míšo, přečetlas to dobře, opravdu se může vytratit a mě první těhotenství uzdravila ze slušného srabíku. Jenže proč mi bylo vždy v těhotenství tak moc dobře a zdravě, jsem se dověděla až po letech. Je to chemie těla, která hormonálně nahrává zdraví a likviduje agorafobii i panickou poruchu. Přeju Ti, aby to tak pokračovala jen s vitamíny a dobrou náladou :-) a zdravé miminko Ti přeju velice!!!

Hanka (St, 22. 8. 2007 - 16:08)

Míšo ,rodina to prostě nebere a brát nebude.A moje tři těhotenství byla naprosto bez problémů.Je mi 51 a mám to od asi 25,s dobrýma pauzama i špatnýma.Jinak nejmladší je 12 let ,těhotenství ok,porod ok,ale pak se to zase vrátilo,i když v menší míře a ted od Vánoc to blbne současně s přechodem.

viki (Út, 21. 8. 2007 - 14:08)

Ahoj neznáte nějakého dobrého lékaře na agorafobii v Plzni?

Hanka (Po, 20. 8. 2007 - 19:08)

Dlouhá léta trpím agorafobií se zlepšením,či zhoršením,beru Seropram,Anxyolitika a totální nepochopení rodiny,takže pohoda,,,,,,,,,,,,můžete poradit

Ada (Čt, 16. 8. 2007 - 10:08)

Ahoj,nemáte těch prášků nějak moc?Co říká doktor,který Vám je nechce předepsat?Měl by mít nějaký důvod nebo jiný návrh.Ada

m. (Po, 13. 8. 2007 - 22:08)

Zoloft bere moje sestra a je s ním max. spokojená. Brala jej i v těhotenství.

Vilma (Po, 13. 8. 2007 - 14:08)

Ahoj,prosím o radu.Mám letité potíže s agorafobií a nyní mi byl doporučen a předepsán lékařem Zoloft 50mg,který,když ho začnu brát,budu muset brát 8 měsíců,aby lék po 14 dnech pomohl a následovně ustálil můj stav.Zkušenosti lidí jsou různé,dobré i špatné a já si nyní nevím rady.Nechtěla bych později být na práškách závislá.Děkuji.

Honza (Čt, 9. 8. 2007 - 12:08)

Hledám lékaře, který by mi předepsal a prodal některé léky, jedná se zejména o antidepresiva. (Deniban + Citalec , Lexaurin). Už jsem je v životě bral. Mám problém si to momentálně prosadit u mého lékaře, kterého jsem změnil. Můj email je n.pet"centrum.cz

monika (Út, 7. 8. 2007 - 00:08)

to já jsem taky, proto jsem mu hned na začátku řekla ať mi pokládá otázky, protože sama od sebe mu nic nepovím.

Návštěvník (Po, 6. 8. 2007 - 13:08)

Aha, tak dekuji moc za odpoved. Ja jsem takovy dost uzavreny tvor, tak jsem zvedava, jak to povidani zvladnu.

Reklama

Přidat komentář